Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Erősen drágának érzem... Sőt. :U

Biztosan szép és jó, tuti lesz aki erre vágyik - nekem ellenben nagyon bazárinak tűnik...

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nem kapott el a 'must have' késztetés.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) konzi


konzi
aktív tag

Felejtős.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4) rnyk


rnyk
tag

Nyugodtan mondhatjuk, h k.... draga :(

Nem az igazi ez az okosora piac.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#6) Sajti84


Sajti84
csendes tag

Mondjuk a megadott magyar ár tényleg borsos, de a gyártótól már 200EUR-ért meg lehet rendelni, és ha jól nézem az indiegogo-s kampány is tart még, ahol meg 160USD, az egy fokkal barátságosabbá teszi.

Fizikailag az óra szép és élőben nagyon minőségi érzetet kelt, több órakedvelő ismerősöm felfigyelt rá mióta hordom. (fém és bőrszíjjal)

Sajnos a szoftver elég ramaty, (leginkább UX szempontból, nem is értem kik találják ki ezeket...), cserébe egyelőre elég rendes a támogatás, van kommunikáció a felhasználók felé, és folyamatosan jönnek a frissítések.

Összességében én nem bántam meg a vásárt. (Főleg hogy early bird Kickstarteres áron volt :D)

(#7) sharp4


sharp4
őstag

Micsoda ocsmány már, ezért pénzt adni, és még hozzá ennyit??!!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Erdekes koncepcio, bar ennel az Amazfit Pace sokkal szebb es olcsobb.

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon drága és rémesen gagyi a kinézete, plusz a kijelzője is gyenge.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) z123456z


z123456z
senior tag

Atya-gatya, az első kép jól megtréfált. Azt hittem, hogy sebész építi a csuklóba. Aztán kiderült, hogy nem. Így nem is kell. De komolyan, ki ad ezért pénzt? Gondolom a gyűjtés elején nem ezt ígéreték.

(#11) #07538176


#07538176
törölt tag

Ennek az ára tényleg nagyon borsos, nekem a designja se jön be. Sokkal olcsóbban sokkal jobb okosórákat is lehet találni...

(#12) Jeanne d'Arc

Nekem sehogyan sem tetszik.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Idegesít a mutató. Miért kellene nekem állandóan látni az órát? A Gear S3 is mutatja bekúszó értesítési sávban az időt, ha éppen teaáztatás miatt a visszaszámlálót nézem, vagy fitneszprogramnál is mutatja az időt, szóval felesleges, mégegy elromolható valami.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#14) vilmose33


vilmose33
őstag

Valaki jól járt a 6 millióval :D

A jövő most van

(#15) Sword


Sword
őstag

Kirázott a hideg és a "bahhhhhh" szócska. Nagyon nem szép.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#16) #07538176 válasza KengelRoland (#13) üzenetére


#07538176
törölt tag

Pont ezt akartam írni én is. Engem rohadtul zavart még a teszt képeinél. Nekem ez a cucc ingyen sem kellene...

(#17) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Ha amoled kijelzője lenne, és wear futna rajta, mekkora poén lenne már rendes mutatóval megnézni a watchmaker-es számlapokat! Szerintem tudna rohadt jól kinézni. Kár hogy nem wear, ezek a saját oprendszerek elég zsákutcák szoktak lenni.
Még ami kérdés; ennek a mutatónak úgy lenne értelme, hogy külön telepről menne. Hogy ha az okos cucc leszívja az aksit, óraként elmenjen még hónapokig. De úgy, hogy ha okosóraként leszívja az aksit, és a mutatók is megállnak, úgy max dizájn értéke lehet a mutatóknak, de akkor meg miért nem amoled, és miért nincs hozzá kismillió óralap?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#18) moleculez


moleculez
veterán

Én már azt sem értem, mikor elindult a kampány, miért adott erre bárki is egy dollárt akár?! Hát már a koncepció is halott volt, és értelmetlen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Sajti84 válasza Blizzardking (#17) üzenetére


Sajti84
csendes tag

Pont ez az értelme, ha az okosóra "rész" lemerül, a mutatók még akkor is működnek 30 napig.

(#20) Sajti84 válasza Blizzardking (#17) üzenetére


Sajti84
csendes tag

Ja és óralapszerkesztő is van hozzá, szóval van kismillió lehetőség. A közösség elég sokat össze is hozott (http://zetime.daap.dk/), persze a kijelző minőségén ez nem javít :)

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Jó az ötlet, jó dolgokat tud, nagyon szimpatikus, de a majdnem 100e forintos árhoz azért sok hiányossága van, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen a support, hogyan lesz támogatva, esetleg elbukik, mint a Pebble...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) gergejly


gergejly
aktív tag

Arra , hogy a svejci óra is kínai, azt mondom, tudtátok, hogy
már a svéd acél is made in prc?

(#23) Quent1n


Quent1n
senior tag

Csak egy szót mondok. Kronaby :) Szubjektív nyilván de szerintem messze a legszebb hibrid óra és tényleg használható.

Címszavakban:

- ~2 év elem élettartam
- 100m vízálló
- svéd tervezés, minőség kivitel
- IFTTT
- sötétben is leolvasható Luminova számlap
- BT kapcsolat nélkül is működő időmérés
- Médiavezérlés, kameravezérlés, telefon némítás stb.
- Értesítések rezgés és kijelzés formában (mutató átáll, annak megfelelően melyik kategóriába tartozó értesítés jött)

Szerintem kb. ilyen egy tökéletes hibrid óra, de legalábbis ez lenne a jó irány úgy gondolom. Nekem eddig maximálisan bevált (fekete APEX-em van). :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#24) Blizzardking válasza Sajti84 (#20) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igazándiból nekem így tetszik az ötlet. Az amoled egy kihagyott ziccer, és a ház is lehetne picit kevésbé "markáns", de nem értem miért fikázzák ennyien. Pl ez a számlap rendes mutatóval fekete fekete amoled minőségben büntetne szvsz. Kár hogy nem wear.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#25) atike válasza Quent1n (#23) üzenetére


atike
nagyúr

...akkor már Skagen. :) Emberibb árban van...

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Rusnya állat lett...

Ennél sokkal mutatósabb az Amazfit bármelyik terméke.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Quent1n válasza atike (#25) üzenetére


Quent1n
senior tag

114-ért fogtam alzán, annyit simán megér szerintem, 2 év garanciával. :) Eredeti ára kicsit borsos de nagyon minőségi cucc ezt első kézből tapasztalom, nap mint nap. :) Az app is tökély hozzá, tud magyarul és folyamatosan okosodik. :)

Az biztos, hogy a Skagen is jobban néz ki ennél :D

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#28) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A régi ufó-Poljot jutott róla eszembe dizájnban, azzal a különbséggel hogy annak az órának valahogy "jól állt".
Nem tetszik, és a tudása sem győz meg.

(#29) Blizzardking válasza Quent1n (#27) üzenetére


Blizzardking
őstag

És azt hogy mutatja ki hív? Ha 12:00-át mutat akkor a feleségem, ha meg 6:30-at az anyósom?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#30) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Dràga!Nagyon dràga!

(#31) Quent1n válasza Blizzardking (#29) üzenetére


Quent1n
senior tag

3 féle értesítés van.

- 1 hosszú rezgés és mindkét mutató egyesbe áll,
- 2 rövidebb és kettesbe,
- 3 rövid és hármasba.

Én úgy csináltam, hogy 1 hosszú, ha hívnak vagy sms, 2 rövidebb ha email vagy emlékeztető, 3 rövid ha valamely fontosabb családtag ill. bnő. :) Kipróbáltam a facebookot is de kb. állandóan rezgett az óra, annak meg nem láttam értelmét.

Nyilván korlátozott a dolog mivel analóg óráról van szó, de amire kell arra tökéletes. :)

Pl. zenevezérlés egy gombbal + hangerőt is lehet állítani, azért nem rossz. Ez is tud telót keresni, némítani, , stopper, visszaszámláló, illetve az IFTTT-vel elég sokmindent lehet állítani. Nekem leginkább az hiányzik, hogy a második számlapra nem lehet dátumot állítani vagy szoftveresen vezérelt visszaszámlálót.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#32) Postas99


Postas99
senior tag

Bazári. Ez a legjobb kifejezés.

(#33) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Fhuderonda. :DDD

(#34) czidy válasza Postas99 (#32) üzenetére


czidy
csendes újonc

Rettenetesen hasonlít a majálisokon lőhető egy pálcás alsó kategóriára. Full pixel az egész. Még a kinézet hagyján. Egy két órát próbáltam már, nekem pozitívum benne, hogy nem vagyok David Hasselhoff a Knight Riderből és nem beszélgetek az órámmal. Valahogy nem tudom átérezni ezt az érzést. :C :Y

(#35) doongoo válasza czidy (#34) üzenetére


doongoo
addikt

Azért nem a felnagyított képernyőképelket kell nézni, mert azok persze pixelesek, de ha megnézed az óráról egyben készült képeket, akkor már más a helyzet.
Ízlésekről meg lehet vitatkozni, csak értelme nincs. Aki megvette, az azért tette, mert neki bejön, akinek meg nem tetszik, úgysem fogja megvenni.

(#13) KengelRoland
talán azért, mert egyes körökben az órának pont az a szerepe, hogy mutatja az időt...
Ez ezt tudja. És megtámogatja még egy kis plusszal.

[ Szerkesztve ]

(#36) sharp4 válasza doongoo (#35) üzenetére


sharp4
őstag

Ez ebben az esetben nem igaz. Itt pont a fordítottja a mutatós megoldás...

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#37) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A cikkhez:
bár a háttérvilágítás hossza nem szabályozható, és túl hamar kikapcsol
Már miért ne lenne szabályozható? Pont mint telefonon, fel lehet húzni egészen 5 percig a képernyő kikapcsolási időt. Ekkor a háttérvilágítás ideje is hosszabb.

Az érintőpanel is munkára fogható, csak határozottan kell bökni, mert pontatlan és nem éppen reszponzív az érzékelés.
Ez így egy kicsit erős. Ugyan kapacitív panelhez képest tényleg nem a legjobb, de a pontosság inkább szoftver kérdése. Voltak verziók, ahol ezt nagyon csúnyán eltolták. De az utóbbi időben egész korrekt.
A reakcióideje az órának inkább, ami azonnal szembetűnik. Inkább ez okozhat frusztrációt nyomkodás közben.

Az e-maileknek csak a címe olvasható
Elfelejtettetek lapozni talán? :P
Az email-ek tartalma is olvasható. A nagy terjedelmű üzenetek mondjuk nem olvashatók végig, de pár képernyőnyit bele lehet lapozni.

A közösségi értesítésküldés kimerül abban, hogy minden ömlesztve átjön a Messenger, a Viber és társai részéről. A bőség zavara és a válaszadás hiánya miatt sokkal praktikusabb inkább a mobilon foglalkozni ezekkel az üzenetekkel.
Na itt jogosan jár az 5 pont, remélem ezen még majd csiszolnak. Jó volna egy lista törlési funkció, mint az Android értesítési sávban.

Az ébresztéseket így a ZeTime applikációval kell külön beállítani, bár a gyenge rezgésre aligha fog a tulaj felkelni. Még jó, hogy rövid, éles sípoló hangra képes az óra, és arra biztos felébred az ember, én az értesítések hangjelzését kikapcsoltam, amint eléggé idegesítővé váltak. Szerencsére ébren érezni a ZeTime rezgését.
Ez most komoly? A tesztelő annyira nem vette a fáradtságot, hogy felfedezze, hogy emlékeztetőnként külön-külön be lehet állítani a jelzés típusát? Természetesen hanggal is tud ébreszteni.

A további lehetőségek között kérhető repülőgépes és néma üzemmód, az óráról is elindítható az alváskövetés (az automatikus felismerés nem igazán működik)
Automatikusan nem ismeri fel, ha bekómálsz. Előre definiált alvási idők vannak, ezalatt fog csak aktiválni a monitorozás. Ez idő alatt ha az aktvitásod arra utal nem alszol, akkor viszont megszakítja a mérést. Viszont az ébredési idő előtt újra el is indítja, ha megint nincs mozgás. Ébredési idő után viszont már csak megszakítás van, hiába fekszel vissza még délelőtt. :) Esetemben este 10 és reggel 6 között van beállítva. 10-kor elkezd monitorozni reggel 6-ig (vagy tovább, ha nincs jelentős mozgás). Éjjel elmegyek hugyozni, akkor másnap látszik az a 15 perces időszelet, amíg ébren voltam.

Furcsállom, hogy a cikkírónak nem voltak gondjai az óra precizitásával. Nekem egy igen éles kritikám volna a "svájci" tervezés kapcsán. Ezt max egy svájci egyetemista csapat tervezhette, mert óraként szerintem teljes csőd. A mutatókat kalibrálni kell, viszont akkora lépésközük van, vagy holtjátékuk, hogy ez sose lesz pontos.
A nagymutató nekem (két Zetime-hoz volt eddig szerencsém, mindkettő ilyen volt) több fokos szögeltérést produkál, be se lehet pontosan kalibrálni. Eleve ez a kalibráció mekkora baklövés már! Egy normális karóra mutatóit nem kell kalibrálni; a 12 óra mindig 12 óránál van. Itt meg nem tudják a mutatók, hogy hogy állnak te jó ég!! :W Volt olyan, hogy a nagymutató egy hét alatt akkora pontatlanságot szedett össze, hogy a beállított idő és a mutató állása több percnyi eltérést mutatott. Elég látványos ez a hiba az éjszakai módban, amikor éppen a mutatók alatt jelenn(én)ek meg a virtuális mutatók.
A másik LOL meg, hogy nincs szinkronban az idő az órán és a telefonon. Ez egyedül kalibrálás során kerül átküldésre, viszont az idő előrehaladtával nincs frissítve így a karóra kvázi önálló életet él. Rohadt nagy baklövés ez egy karórától 2017-ben. Egy automata óra pontosságát tudja csak, ami lószar.

A cikkben közölt végfelhasználói árra külön kíváncsi voltam, Kickstarter-en ennek úgy a feléért sikerült beszerezni tavaly októberben díszdobozos kiadásban. :)
De 90k-ért nem nagyon gondolkodnék rajta, nem tudom ajánlani ennyiért.
Én magam inkább egyszerű karóraként használom, ami értesítéseket jelenít meg, meg néha emlékeztet erre-arra. Ennyi a haszna számomra csupán. Viszont a dizájn nekem tetszik, karóraként abszolút megállja a helyét. Titanium bevonattal és karbon mintás bőrszíjjal elég fiatalos, bőrszíjjal meg egész elegáns viselet.
Ilyen alkalmakkor viszont hasznos a diszkrét értesítés kezelés, hívás elutasítás.
90 gramm nekem inkább előny, minden komoly karórának van súlya. Ha egy 30 grammos vacak lenne a csuklómon, még azt hinném vmi bazári kacat.

[ Szerkesztve ]

(#38) Teasüti válasza KengelRoland (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt azért vágod ugye, hogy ez egy karóra?? :W

(#18) moleculez
28628 támogató viszont értette. Csak a Kickstarter-en. Szerencsére. :U

(#21) Fryskitt
A support amúgy meglepően jó, tavaly novemberig követtem a FB csoportot is (amíg el nem kezdődött a "miért nem kapom már meg az órámat" hisztizés) és a MyKronos is eléggé jelen volt. Sok emailes projekt update keretében válaszolták meg a legtöbb kérdést, közel 30 hír keretében amíg leszállításra kerültek. Azóta eltelt pár hónap és a firmware és app verziók is jönnek folyamatosan.
Mondjuk új feature nincs, szóval amint kiforrja magát a szoftver végleges verzióra, úgy befejezettnek tekinthető a termék.
Terméktámogatás az példás: nekem volt egy hardverhibám, két hét alatt hozta a postás a cseredarabot.
2 év garanciát kaptak a kampányban résztvevők.
Ennél többet nemigen lehet szerintem elvárni a mai világban. Azért ez még nem egy luxusmárka élettartam garanciával. :)

(#23) Quentin
- Médiavezérlés, kameravezérlés, telefon némítás stb.
Telefont hogy némítasz vele?

[ Szerkesztve ]

(#39) czidy válasza doongoo (#35) üzenetére


czidy
csendes újonc

Ez egyértelmű persze, akinek tetszik az megveszi. Nekem nem jött be és ahogy mondod ezen kár is vitatkozni tényleg nincs értelme. Ami a pixelességet illeti igen a képek csalókák. Néztem róla videót és hát igen visszavonom :D :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.