Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezert lenne jo, ha mar beindulna az IoT, amirol minden evben csak jovo idoben beszelnek. Kellenenek az olcso, kifejezetten olcso havidijas csomagok ilyen kutyukbe. Esetleg kaphatnanak kulon besorolast is ezek a szemely/gyerekkovetesre hasznalatos megoldasok, hogy ne penzkerdes legyen a dolog. Minimalis adatforgalmat generalnak, ha mondjuk fel percenkent elkuldi a GPS koordinatat.

Emellett kellenenek alcazott megoldasok is. Funkcionalitasban meg csak a minimum kellene, semmi flancos extra okosora app.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) UnA válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg beléd is ültethetnének egy eszközt, hogy tudja anyukád merre jársz? ;)

(#3) solti


solti
senior tag

újabb teljesen értelmetlen és teljesen felesleges kütyü.
Se a gyereknek nem jó, se a szülőnek.

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"...az én szüleim is örömmel vették volna, ha mindezen utazásaim alatt ők néha rá tudnak pillantani egy térképre, hogy tényleg a buszon ülök-e, vagy éppen nagy sebességgel távozom Ukrajna irányában egy csomagtartóban."

Ettől a mondattól beröhögtem.... :DD

Érdekes cucc, de a tudásához képest drága.

B.Cs.

(#5) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

" akkor elfelejtik, hogy ők a sárgát, a zöldet is szerették kiskorukban"

A hónap félmondata nálam! :C :R

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) Tigerclaw válasza UnA (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mond ezt azoknak a szuloknek, akiknek eltunt a gyereke. Csak Magyarorszagon evente 20 ezer gyerek eltuneset jelentik be. Nagy reszuk elokerul par napon, 1-2 heten belul, de nem mindenki.

Itt nem beultetesrol van szo es nem kormanyzati kovetesrol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) solti válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


solti
senior tag

miért segít egy ilyen óra az eltűnt gyerekeken? Akár önszántából akár erőszakkal viszik el, az okosóra egy mozdulattal eldobható. Ráadásul általános iskolában kb úgyis van már mobil mindenkinek.

(#8) Tigerclaw válasza solti (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egyreszt nem feltetlenul gondolnak arra hogy az a jatekora trackel is, masreszt keszulhet mas formaban is, kijelzo nelkul, rejtve, alcazva. Ez ketsegtelenul eleg bumfordi es inkabb kommunikaciora idealis, de trackelesre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) kcsa


kcsa
veterán

Mint gyakorló szülő: ne feltétlen a szándékos eltűnés esetét hozzátok példaként, az ellen nyilván korlátozottan véd.

Ami fontos (nekünk): a sok iskolán kívüli plusz tevékenységnél egy kommunikációs csatorna. Telefont nem adnék iskolába neki, ahhoz még kicsi (9+), és egész nap nyomkodná.

És volt már olyan, hogy elnézte egy program kezdését, látni lehetett hogy hol van addig is. Ezvan.

(#10) solti válasza kcsa (#9) üzenetére


solti
senior tag

4 éves kislányomnak is van telefonja (sim nélkül). Van rajta gugli family link, be van korlátozva mivel és mennyit játszhat rajta. Egész működőképes, bár nem hibátlan...
@kcsa: osztálytarsaknak sincs telefonja?

(#11) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Ennek a korosztálynak pont elég egy középkategóriás nyomógombos telefon, a wifin,gps-en kívül pont ugyanezt tudja, elég hetente tölteni,és jóval könnyebb vele telefonálni, egyszerűbb használni,és sokkal olcsóbb.Szerintem.

(#12) pn4hvq válasza kcsa (#9) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Mi is azért vettünk néhány éve funkcióiban ehhez hasonló okosórát a gyereknek kb 6e-ért GPS-szel rendelkezőt, mert mind neki, mind nekünk biztonságérzetet ad, ha bent van az iskolatáskájában. Látom, hogy hol van (az óra), ha bármi van, fel tud/tudom hívni.
A telefonra az iskolában nincs szüksége, így oda nem vitetem el vele, ráadásul nem is szeretném, ha megvernék és elvennék tőle akár az iskolában, akár hazafelé.
Én hasznos dolognak tartom.

(#13) NavySeal válasza kcsa (#9) üzenetére


NavySeal
senior tag

Pont így vagyok én is. A nagyobbik 11 éves és szeretne mobilt. Én meg nem szeretnék neki adni még, mert a kis haverokkal tolnák 1000-el a játékot. Okosórát kért így a Jézuskától :) , de ennyiért, ilyen tudással biztosan nem ilyet fog hozni neki.
Akkor már inkább kap egy "trendi" aktivitáskövetőt (igaz az nem sim-es), de max 15k-ból meg van.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#14) Duree


Duree
veterán

Azért pofátlanság ennyit kérni érte, egyszerűen nem éri meg.

duree54

(#15) rep3at


rep3at
őstag

Az árat én is sokallom így elsőre + nem tudom hogy vennék-e ilyet a gyerekemnek, ebben talán kicsit a "maradibb" álláspontot képviselem. Ám a kérdés érdekes, egy pro / kontra vitát legalábbis megér.

Forward thinking. كرر

(#16) Braddock válasza Duree (#14) üzenetére


Braddock
őstag

Szerintem az ilyen kütyük "minden pénzt megérnek".

(#17) kcsa válasza solti (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Az én lányomnak is van telefonja, csak iskolába nem viheti. A többi gyerek sem. Egyelőre.

(#18) janeszgol válasza NavySeal (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Miert baj, ha jatszana mobillal a barataival?
Az ocsem gyereke sem vihet mobilt. (9 eves, harmadikos.) Senkinek nincs az osztalyaban mobil, max otthon.

(#19) etejedu


etejedu
őstag

Nálunk mobil van, mindenhová viszi! Family ink bekapcsolva bár idegbeteg attól hogy youtube videókat nem tud nézni vagy mindig meg kell kérdeznie mit tölthet le! ;] Gondolkodtam én is egy ilyenen mikor bejöttek, de plusz még egynek feleslegesnek éreztem. Viszont átmenetinek míg nincs saját telefonja teljesen tökéletes, főleg azoknál a gyerekeknél ahol sokat utazik egyedül vagy minden napra van külön órája. Nálunk ez nem volt gond 5 perc a suli különóráknál meg tanár viszi vagy az iskolán belül van, én meg megyek érte. Amióta covid van a Teams programot maximálisan kihasználják a gyerekek. De akár a discord is jó erre. De ez már más téma! Összességében jó dolognak tartom, de van ennél olcsóbb termék is tudtommal.

(#20) gulyasa válasza etejedu (#19) üzenetére


gulyasa
őstag

Azért ne felejtsük el, az óra önmagában nem ér semmit, kell hozzá SIM és vele szolgáltatás is.
Mindhárom mobil szolgáltatónál (a negyediket, a DIGI mobilt most ne számítsuk ide) kapható a régebbi Touch verzió.
A vodánál és a trénél nagyjából ugyanannyiért árulják (~20ezer) az órát és csak ehhez az órához a gyerekóra szolgáltatást (SIM-el) havi 990-ért.
A telenornál olcsóbb az óra (~10ezer), viszont szolgáltatás havi 1990... :Y

De tudjuk, vannak egyéb beszerzési források, más típusok is. A vélemények eléggé megoszlanak a működőképességet és a helyzetmeghatározás pontosságát tekintve. És persze elég nagy szóródást, de mindegyiknél elég szűk keresztmetszetet jelentaz egyszeri feltöltéssel biztosított üzemidő is...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#21) Tigerclaw válasza gulyasa (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezeket a szolgaltatasokat kellene kiemelten olcsova vagy ingyenesse tenni. Igy is sokat nyernek a kartellezessel a szolgaltatok nalunk.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Én két hete vettem a 8 éves harmadikos lányomnak egy Q12 okosórát 8e ft.-ért. Azért vettem, mert az alap közepkategóraís telefon teljesen felesleges, ő még gyerek, nem figyel arra, hogy mikor kell lenémítani, vagy hogy délután legyen nála a zsebében. Ez nem működik így. Viszont ennél az óránál, csak mi ketten szülők hívhatjuk, a többi szám le van tiltva, így a szolgáltatói sms is csak nálam jelenik meg a apk-ban mint idegen próbalkozás., Nem fog órán jelezni, hogy töltsém fel mert lejár az egyenlege.. Aztán itt van a korona vírus. Nem mehetek be az iskolába, így most már hogy rosszabb ídők jönnek (voltak) nem kell az ablakból figyelnie, hogy mikor jövök érte, és engedje ki a tanító néni, öltözni. Fel tudom hívni, itt vagyok gyere.
A GPS nálam nem volt fontos, mert még én viszem hozom a suliba, és az edzésekre is. Később, lehet hogy megváltozik az élethelyzetünk, és nem tudom vinni suliba, na akkor majd nézek egy olyan órát ami nem LBS(adotorony) hanem igazi GPS követését tud. De addig ez nagyon jól bevált. Tudok neki üzenni mielőtt megyek, hogy a tornazsákot is hozza magával az edzésre, mert hajlamos elfelejteni. Nagy örömmel üzente még a szünetben hangüzenetben, hogy 5-öst kapott a matekra. Nem kell telefon, az túl sok. Ez a kis kütyü LBS óránkénti frissítéssel , mert minek több, reggel 7 től du 5 ig 20%-ot merül. És ezt komolyan mondom. Nem számítottam ilyen jó eredményre, vasárnap este feltöltöm, majd szerdánként újra. Du 5.től reggel 7 ig ki van kapcsolva. Velünk van. Ennyi. Egy valamit hiányolok, hogy ha hangüzenetet küld azt sajnos nem kapom meg úgy értesítesként, mint pld a messengert, nem jelez az apk. Sajnos naponta többször belépek, hátha üzent valamit.
Örülök, hogy megvettem. Domino SIM-et használok, egy kis csomag maratonnal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#23) Schuler888


Schuler888
senior tag

Imadom es felelemmel nezem, ahogy a BM megjosolj mindent elore... :( [link]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) Tigerclaw válasza Schuler888 (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy ilyen "okosora" nagyon messze van a beultetestol mind jogilag mind technikailag. Minden eszkozt lehet jol es rosszul is hasznalni. Ez a jo, az a rossz felhasznalas. Ezert is fontos, hogy a diktaturak ellen kuzdeni kell minden modon. Szavazni kell minden alkalommal, amig meg szamit a szavazatunk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) kcsa válasza grafikus17 (#22) üzenetére


kcsa
veterán

Sokkal jobban összeszedted mint én :)

Ugyanígy használjuk, csak én eleve GPS-est vettem.

(#26) tomazin válasza Schuler888 (#23) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt mondjuk nem nehéz megjósolni, hiszen a rész kijövetelekor ezek az eszközök már elterjedtek voltak. Csak egy kicsit továbbgondolták. De egy csomó rész alapvetően ma létező és használt technológiát vetít ki a jövőbe. De ha belegondolsz 20évvel ezelött a privacyt is másképp értelmezték az emberek, ma meg egyböl kapod az alufóliasapit, ha nem osztasz meg mindent önként és dalolva, hiszen rejtegetnivalód van.
@24: Azt azért látod, hogy minél több ilyen technológia épül be az életünkbe és fogadunk el, annál nehezebb lesz a diktatúrák ellen küzdeni.

(#27) solti válasza Schuler888 (#23) üzenetére


solti
senior tag

a rész ami nézése közben elhatároztam, hogy nem lesz semmilyen nyomkövetésre alkalmas cucc a gyereken, mert szvsz ez az első lépés az Arkangel felé :)
Nem vagyok a fejlődés ellen, használjuk a technikai vívmányokat, de csak amíg előre visznek. A fentebb olvasott példák számomra olyanok, mint a korai mobiltelefóniában, mikor asszony a tejespult előtt beszélt a férjével, hogy most 1 vagy 2 tejet vegyen meg hány kifli kell...
Amíg a gyerek kicsi és nem képes mobil használatára, addig magától se nagyon fog elkóborolni mert felügyelet alatt van, később pedig már úgyis van telefonja. Ha meg valaki a szándéka ellenére viszi el, nem hinném, hogy van olyan hülye, hogy nem ismer fel egy okosórát...
Mi igyekszünk úgy nevelni a gyermeket, hogy meg tudjunk benni bízni, és ne legyen ilyenekre szükség. Aztán lehet, hogy mi hibázunk.

(#28) kcsa válasza solti (#27) üzenetére


kcsa
veterán

Tavaly nyáron napközis tánctábor volt, szereti, ismeri, stb. De hazafelé rossz helyen sikerült leszállnia a buszról (ekkor épp hogy elmúlt nyolc éves), és későn vették észre hogy ő is leszállt ahol nem kellett volna, kábé két órával később mentek utána. Na én itt vettem meg az órát, a többi "raktárra aggódás" annyira nem érdekel.

(#29) justmemory


justmemory
senior tag

Nálunk jövőre megy iskolába a nagy, akkor lesz 6 és fél éves és bizony most azt gondolom, hogy meg fogja kapni a kiszuperált Ace 3-at, a szükséges korlátozásokkal (nincs google fiók hozzáadva, lehet blokkolt üzemmód, amikor csak bizonyos számok hívhatják, stb). Miért? Mert így érzem. Igaz amit írtok sokan, hogy még kicsi és bizony persze szülői felügyelet van és lesz később pedig úgyis lesz telefonja... De mi van a kettő között...? Ki és mikor fogja megtanítani neki, hogy miként kell ezzel együtt élni és használni? Szerintem ebbe sem csak úgy bele fog cseppenni, hanem az élet részének kell tekinteni, mint az ollót vagy az öltözködést. Sajnos a mai gyerekek ennyivel is "rosszabb" helyzetben vannak, hamarabb kell komolyabb dolgokat megérteniük (vagy csak én voltam lemaradva anno :)), de én ezt inkább lehetőségnek fogom fel. Nem akarom örökké térképen nézni, hogy merre jár, de olykor jó lehet a tudat, hogy bármikor elérhetjük egymást. Felelősség is ez, hiszen "bízom benned ha szólsz" alapon érezheti azt, hogy noha van kontrol és felügyelet, de bizalom (arra gondolok, hogy szól amikor suli után mondjuk még csinálna ezt-azt).
Gondolkoztam egy hasonló órán, de végül valószínűleg a telefon lesz. Meg kell tanulnia az ezzel kapcsolatos szabályokat is...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#30) mytrashsamu


mytrashsamu
csendes tag

Higgyetek el, jol muxik egy 8 evesnel. Igen, telefon helyett. Grafikus17 jol összeszedte miert. Es ha ne adj Isten leveszik / lekerul a kezeröl, akkor uzenetet kuld az ora....
Nem pontosan ugyanerröl a modellröl, de itt van egy video a beallitasokrol egy olcsobb valtozatnal, amilyen nekunk is van , ez alapjan is kaphat az ember némi infot, hogy mire szamithat. Ja, es nem kell erre 40 ropit költeni, vannak olcsobb megoldasok is Aliexpress-röl: https://youtu.be/WFsR9675t7E

(#31) pászka válasza justmemory (#29) üzenetére


pászka
aktív tag

Az enyém is hatésfél és csakis órát adnék neki. Gondolkodom az órán de lehet még várok egy évet hogy másodikos legyen. Úgy tudom nem is használhat ilyeneket az iskolában még. Vagy egyáltalán nem?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#32) justmemory válasza pászka (#31) üzenetére


justmemory
senior tag

Még nem ismerjük az iskolai szabályokat; nyilván annak figyelembe vételével kell majd használja. Ha ki kell kapcsolni, akkor megtanulja, hogy ki kell kapcsolnia, stb. Nem azért kapná, hogy használja a suliban is, hanem azért, hogy ha kell, akkor tudjon mihez nyúlni. Az élet része ma már a mobil, a tablet, a virtualitás, stb. és még kell tanulnia normálisan viszonyulni ehhez az egész mobilos témához, hogy később se váljon a rabjává.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#33) kcsa válasza pászka (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Az egyik legjobb funkciója az, hogy amíg nem tudja megállni a gyerek hogy ne nyomkodja állandóan, be lehet állítani az iskolaidőt, addig lezár az óra. Segélyhívás persze akkor is megy.

(#34) pn4hvq válasza pászka (#31) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nálunk úgy van kivitelezve, hogy bent van a táskájában, elő sem veszi, csak ha valamiért hívnia kéne (az meg, hogy én a gyerek táskájába mit teszek bele (értelemszerűen nem fegyver, bomba, drog, stb.), az én döntésem, nem az iskoláé). Én beállítottam 8-16ig "nezavarj" módot, így nem tud belecsörögni a tanórába az óra.

Kikapcsolás: a mi óránkat alapesetben magáról az óráról nem lehet kikapcsolni, elkerülendő, hogy a gyerek véletlenül/szándékosan lekapcsolja. Gombok megfelelő sorrendű nyomogatásával kikapcsolható magáról az óráról is.

(#35) solti válasza kcsa (#33) üzenetére


solti
senior tag

ezt egyébként telefonon is be lehet állítani, van időzár..

(#36) kcsa válasza solti (#35) üzenetére


kcsa
veterán

Tudom, használjuk az otthon tartandó telefonnál is. De ha telefon van a közelben képtelenek letenni, szerintem pár év és megtapasztalod milyen addikciót jelent egy 7+ éves gyerekcsapatnál. Akkor is nyitogatja a tokot ha le van zárva...

(#37) NavySeal válasza janeszgol (#18) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ha azt kontroll alatt teszi nem baj természetesen. És ha nem megy a minőségi időtöltés rovására

Több valamit, kevesebb semmit!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.