Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

csak befutottak a Cube honi klónok, egy RK3168as pendoPCt mutasson nekem vki hol lehetne venni...

(#2) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Érdekes, hogy a gyártó weboldalán a 708DR teljesen más specifikációval szerepel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) GIJoe válasza z0d1AK (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

és lehet hogy az olcsóbb A20 lesz a befutó ? :)

(#4) z0d1AK válasza GIJoe (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy ott Quad-core A31 van feltüntetve, 1 GB RAM-mal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) GIJoe válasza z0d1AK (#4) üzenetére


GIJoe
addikt

akkor ATM7029

(#6) rudi válasza z0d1AK (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemsokára ott is frissülnek majd az adatok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) AkoS6666 válasza z0d1AK (#2) üzenetére


AkoS6666
csendes tag

Jah mint például Rockchip 3186!! és 2x1,2Mhz!! amiből a specifikációkra: "Chipset típusa: ALLWinner A31
Processzor órajele: 4x Max.1200Mhz" lesz. Illetve az 512Mb ramból is 1giga, érdekes honlap megkell hagyni. :D

(#8) htom127 válasza z0d1AK (#2) üzenetére


htom127
tag

most akkor ez hogy van ?
a ram 1 gb, vagy csak 512 mb ?

" Bazinga !"

(#9) z0d1AK válasza htom127 (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt nem tőlem kellene kérdezni. Ha Rudinak és a PH-nak hiszünk, akkor RK3168 és 512 MB, ha a MyAudio-nak, akkor AllWinner A31 és 1 GB RAM. Ezért az árért viszont inkább az előbbi a reális.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) htom127 válasza z0d1AK (#9) üzenetére


htom127
tag

végül is 20k környékén igy is-úgy is megéri, szerintem

" Bazinga !"

(#11) rudi válasza z0d1AK (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahogy korábban írtam, amit a MyAudio oldalán találtál egy félkész, még nem publikus oldal volt, gondolom valami kereső dobta ki. A blogban szerepelnek a pontos adatok, amiket a MyAudioval egyeztettem. Náluk a jövő hét folyamán frissítik és aktiválják majd a 708DR termékoldalát a helyes specekkel. Ennyire naprakészek vagyunk a bloggal :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) druzil


druzil
tag

Most tervezek egy ilyet venni. Még soha nem volt tabletem, kb. mennyi ideig bírja egy feltöltéssel böngészéssel, illetve meddig, ha filmet nézek rajta (nem feltétlenül hd-t)?
köszi

(#13) rudi válasza druzil (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Filmezéssel úgy 5-6 órás időre számíthatsz, netezéssel valamivel rövidebb leszel, de ez nagyban függ a weboldalaktól, amiket látogatsz. Egyszerűbb oldalak kevésbé, összetettebbek viszont alaposan meghajtják a tabletek processzorát.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) z0d1AK válasza rudi (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én már csak azt várom, hogy beköszöntsön a bérgyártmányokban is egyfajta minőségi fejlődés. Nyilván nem a 20 ezres árkategóriában gondolkozom, de 34-50 között örülnék, ha egy B brandbe tartozó tablet is felvonultatna olyan dolgokat, mint mondjuk a fényérzékelő, MHL, valamilyen edzett üveg borítás.
Tudom, ez több pénzbe, drágább készülékbe kerül, amit nem biztos, hogy tolerálnának a felhasználok. De látva a sorra érkező újabb és újabb olcsóbb tableteket, amelyek bizony mindig rendelkeznek valamilyen apró hibával, ami kizárja a gond nélküli használatot, bizony csóválom a fejem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) htom127


htom127
tag

a madarasban most 20k alatt van, asszem bepróbálok egyet

" Bazinga !"

(#16) z0d1AK válasza htom127 (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Holnaptól elvileg a Media Markt üzletekben is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) druzil válasza htom127 (#15) üzenetére


druzil
tag

Ma nyitva van egyáltalán? Elvileg nem lehetne

[ Szerkesztve ]

(#18) z0d1AK válasza druzil (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

Természetesen az összes ilyen üzlet nyitva van aug. 20.-án hazánkban.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19) rudi válasza z0d1AK (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Magam is így vagyok ezzel. Ha még lejjebb megy a komponensek ára, és a mai 30-40k-s gépek beesnek 20k környékére, akkor talán befuthat a mininális kompromisszumos gép 40-50k környékére. Egyébként éppen most van itt nálam a Prestigio PMP7280C Duo, ez elég szépen ösze van rakva, IPS-es, normális akkus. Persze nincs HDMI (nem olyan para), nulla kamera és hangszóró (megszoktuk), nincs Bluetooth, de ezzel talán már el lehet lenni. Pedig még mondhatni régi szériás. Kíváncsi leszek, a Multipad 4 Quantumot hogyan csinálják meg (és persze mennyiért).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) z0d1AK válasza rudi (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

A MultiPad 4 vonal sem hoz igazi áttörést. Ahogy látom, széria csere, ezzel támadnak az oroszok télre, de semmi több. Átlagos hardver mondhatni, hiszen a többi kisebb gyártó is vonultatott már fel hasonlókat. De amit hiányolok, mondjuk a fényérzékelő, az egyikben sincs az adatlap szerint, ellenben a vér gagyi minőséget felvonultató 0,3 és 2 Megapixeles kamera az megtalálható bennük.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) druzil


druzil
tag

Na megvettem. Ha valakinek kérdése van, írjon nyugodtan

(#22) htom127 válasza druzil (#21) üzenetére


htom127
tag

én is, rootolás mikéntjéről tudtok vmit?

" Bazinga !"

(#23) Garry84


Garry84
tag

No, nálam is van egy ilyen csoda. Eddig vegyesek az érzelmek.

Pro:
- olcsó hetesek 800x480-a helyett az 1024x600 lényegesen szebb képet ad
- alapból egész gyors, átlag használatra megfelelő
- szépen viszi a 720p videókat is, 1080p-vel még nem próbáltam
- kijelző érzékenysége meglepően jó
- 4.2-es Androiddal jött, a dobozon 4.1 szerepel
- töltés és terhelés alatt is alig melegszik

Kontra:
- teljesen random lassulásai vannak, még nem tudom, hogy mitől
- 4.2 ellenére nincs benne multiuser (menüpont sem) - ez zavar amúgy a legjobban, ketten használnánk pl. gmailre, facebookra
- kissé gagyi az ezüst hátlap (de mondjuk 20-ért mit vártam? :) )
- nem tölt USB-n
- álló helyzetben torzítja a képet (mondjuk ez nem specifikusan ennek a tabletnek, mint inkább a felbontásnak a hibája)
- max fényerőn (ami még mindig nem egy fotonágyú) jóformán szemmel láthatóan merül (fél fényerőnél OK az üzemidő)

Hirtelen ennyi. Van valakinek tippje, hogy mi lehet az oka a multiuser-korlátnak?

(#24) z0d1AK válasza Garry84 (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyjából ugyan ezen dolgokat tapasztaltam én is tegnap.
Érdekes, hogy az elvileg hivatalos MyAudio Game Centerből frissítené a telepített alkalmazásokat a tablet, azonban ezt a rendszer külső forrásként ismeri fel és nem telepíti addig, amíg nem engedélyezi a felhasználó az ismeretlen forrásból származó alkalmazások telepítését. Az viszont már-már vicc, hogy frissítette a Google Talkot, ami az is maradt, holott hónapok óta Hangouts-ként érhető el a Google Play-en.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) Garry84 válasza z0d1AK (#24) üzenetére


Garry84
tag

Én Playen keresztül frissítettem mindent, gond nélkül ment, bár a Hangouts nekem már alapból Hangouts volt. A tied mivel jött? 4.1 vagy 4.2?

(#26) z0d1AK válasza Garry84 (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam magától ajánlotta fel a frissítést amit nem a Play-ről töltött. 4.2.2 van itt is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék tabletet venni, vagy ez vagy a Dps Dream 7-es lenne a kiszemelt.

Főleg Youtube és videók sorozatok nézésére használná. Melyik volna az ajánlottabb darab?

Auchanban ez 19990 ft a Dps Dream 7 meg 14973 ft a Metroban.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28) z0d1AK válasza Bogyi007 (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha már mindenképpen 20 ezer alatt vennél, inkább ez. A DPS már tavaly is szar volt mikor megjelent.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) rudi válasza Bogyi007 (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább ez a MyAudio, mert nagyobb a felbontása és HD videó formátumokat jobban kezelő hardver van benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Shadlex


Shadlex
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem a tablettel kapcsolatban, hogy fél terrás vinyót vajon tud kezelni illetve vodafonos mobil sticket?

JA és akinek megvan már flash internet játékot már probált vele?

Üdv

Az a jó ha jó!

(#31) z0d1AK válasza Shadlex (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

HDD: nem dugtam rá, de más helyében nem is tennék ilyet. Nem egy 2,5"-os vinyó meghajtására van tervezve, megsütné egy idő után az elektronikát, ha egyáltalán meghajtja, bár nem hiszem, nem jellemző.
Stick: a megszokott támogatási lista szerint támogatja a modemeket
Flash: nincs rajta

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) druzil


druzil
tag

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy kb mint a windowsnál, több felhasználói fiókot hozhassak létre, amikbe csak jelszóval lehet belépni, és ilyenkor a másik nem látja az én emiljeimet, naptáramat stb. ?

(#33) z0d1AK válasza druzil (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elvileg ez alapeleme az Android 4.2.2-nek, azonban nem tudni milyen okból, de kivette ezt a MyAudio a szoftverből, ezáltal ezen a készüléken nem oldható meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

Megoldható valamilyen módon, hogy játékoknál az alsó navigációs/értesítési sáv eltűnjön? Szóval, hogy ne csak filmeknél, hanem játékoknál is fullscreen-ben működjön a masina?

(full!screen app nem segített és a Nova Launcher sem :( )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35) Bence00111


Bence00111
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem meg a 708dr-t, és számomra a kijelző furcsa.
Olyan mintha az előlap belső része zsíros lenne. Apró színes foltok tarkítják az egész kijelzőt. Főleg fehér háttérnél látszik.
Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?

(#36) jani32 válasza Bence00111 (#35) üzenetére


jani32
tag

Szia,

Lehet, hogy arra gondolsz, hogy apró zizegő "pöttyök", pixelek vannak mindenütt a képernyőn, amelyek mintha mozognának is ha jobbra vagy balra döntöd a tabletet?
Na az a gyári védőfólia miatt van szerintem.

Egy fotóval könnyebb lenne megítélni miről is van szó :)

-----

A korábbi full képernyős kérdésemet pedig szeretném módosítani: tudja valaki, hogyan kell rootolni ezt a masinát?

(#37) rudi válasza Bence00111 (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztosan eltávolítottad a kijelzőről a védőfóliát? :) Ha igen, akkor magaz az LCD panel és az előtte lévő érintőfelület (vékony üveglap szerűség) illesztése nem pontos, levegő, vagy apró szennyeződés maradt köztük. Ilyen hibával minden bizonnyal cserélik vagy javítják a készüléket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Bence00111


Bence00111
csendes tag

Köszi a válaszokat. Nem a fólia volt.Az eladó szerint a kijelző típusa miatt ilyen. Visszavették és vettem egy más típust a media marktban. :)

(#39) Jhericho


Jhericho
tag

Tegnap vettem egy ilyen csodát az Auchanban, még pont volt pár akciós darab. Szerintem teljesen megérte. Igaz, hogy amikor kivettem a dobozából, rögtön egy összeszerelési hanyagsággal találtam szembe magam (bele sem merek gondolni belül mi lehet :F ), ugyanis a műanyag burkolat nemvolt rendesen rápattintva, de ezt egy laza kézmozdulattal visszatettem a helyére. Eleinte akadozott, kicsit vontatott volt a menü és az alkalmazások többsége, de egy-két okosság után gördülékenyen és szépen megy mint az álom. A videókat gond nélkül lejátssza, akadás mentesen tekerhetek, a hang sem csúszik, böngészni is kiválóan lehet vele, játékokat is szépen viszi, úgyhogy akinek olcsón kell egy egész erős tablet, annak csak ajánlani tudom! :DD

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#40) z0d1AK válasza Jhericho (#39) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,játékokat is szépen viszi,"
Milyen játékot próbáltál? Letöltöttem a Real Racing 3-at, a játék telepítése után a tesztkör lement szépen, aztán mikor már tournamentben kellett volna játszani, akkor teljesen összeszarta magát én el sem indult a futam...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) jani32 válasza Jhericho (#39) üzenetére


jani32
tag

Szia, nem rossz a gép tényleg, de azért elég sokszor nekem belassul (akár a menüben is)..
Szóval érdekelne, hogy mi az az "egy-két okosság", amit érdemes lenne megcsinálni. :)

Köszi!

Can Knockdown 3 játékot próbálta valaki? SZépen fut, csak éppen percenként (akár többször is) kilép a játék :(

(#42) z0d1AK válasza jani32 (#41) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából az 512 MB RAM lehet valószínűleg mindennek az alapja, amiatt lassulhat be, amiatt léphet ki a játékokból. Ezt pedig nem nagyon lehet orvosolni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43) snufkin


snufkin
csendes tag

Sziasztok!

Van némi problémám, a MyAudio 7-es tabletemmel. Nem bootol be, megjelenik az android logo és utána semmi.. valakinek van ötlete a probléma megoldására? vagy csak szervíz segíthet? :/

(#44) Jhericho válasza z0d1AK (#42) üzenetére


Jhericho
tag

Elsősorban ha ezt felteszed, felszabadít elég RAM-ot, ezáltal pörgősebb lesz. A másik fele a fórumokban tiltott így azt privátban elárulom annak aki kíváncsi rá. :DDD De ne várjuk azt, hogy 20000-ért egy olyan táblagépet kapunk ami mindent pörgősen visz. Olvasni, filmet nézni, böngészni kiválóan lehet rajta. Nem egy játékosoknak tervezett tablet ez igaz, ellenben amikkel én játszottam: Heavy Gunner, Into The Dead, Jetpack Joyride, Minecraft PE, X-Plane, ezek mind szépen futottak, akadás nélkül. A Real Racing 3-at énis próbáltam és nálam is kilépett, de mire is számíthatunk ennyi RAM mellett. :))

snufkin: Ahogy kivetted a dobozából ezzel találtad szembe magad?

[ Szerkesztve ]

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#45) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ma én is beléptem a klubba.Egész jó kis gép,bár ez az első tabom és időm sem volt rá,hogy szétnyomkodjam.A 20 ropis Médiás ajánlatból összesen 4 db maradt az is az Europarkban,így elégé csipkednem kellett,hogy még tudjak egyet szerezni.
Valaki le tudná vezetni,hogy hogy lehet bekapcsolni a helyesírás ellenőrzést vagy a szótárat mert arra nem jöttem még rá.Pl a WP8 as 520-as on semmit sem kellett tanítani olyan jó a szótára de itt csupa marhaságot dob fel.

(#46) htom127


htom127
tag

Sikerült valakinek rootolni ezt a táblát ?

" Bazinga !"

(#47) druzil válasza htom127 (#46) üzenetére


druzil
tag

nem próbáltam, de felraktam a lightning nevű launchert, ez nagyot dobott az eddig borzasztóan gyenge sebességen.

(#48) htom127 válasza druzil (#47) üzenetére


htom127
tag

Én a Smart launcert használom, az is gyorsabb mint a gyári, nekem igazából a rom takarításáért és a Greenify telepítése miatt kellene a root jog.
Majd próbálgatok pár cuccot /superoneclick, z4root stb/ ha sikerül, jelzem.

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#49) Jhericho válasza htom127 (#48) üzenetére


Jhericho
tag

Unlock root pro-val lehet rootolni a tabot :)

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#50) htom127 válasza Jhericho (#49) üzenetére


htom127
tag

sajna nekem nem sikerült UnlockRoot PRO 4.11-el
esetleg ránéznél az eszközkezelődre?
nálad is ez van?

Köszönet érte

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.