Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hyperspace


hyperspace
őstag

hat nem tom, en nem latom sok ertelmet, adtak volna ki ugy, hogy olyan "tok", amibe ket vinyot is lehet tenni, es kesz.

meg lehet vajon kerulni ezt az opciojat? :U

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyszerűbb, ha veszel egy másik mybookot.

(#3) Crape


Crape
csendes tag

Könyörgöm!!!!
Nem "terrabyte", hanem "terabyte". És erre pont az általam nagyra tartott PH!-n kell felhívnom a figyelmet. Ejnye-bejnye! :]

(#4) craine12 válasza Crape (#3) üzenetére


craine12
tag

Ráadásul még "tarra" is...

Amúgy ennél olcsóbban nem biztos hogy kihozható, 30-ból nem nagyon jön ki két 500-as vinyó, és egy dupla rack is 15 körül van, plusz a mellé adott szoftverek, hamar összejön a 210€. Ettől függetlenül nem venném meg.

No woman. No cry. No kidding.

(#5) ngabor2 válasza hyperspace (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

meg egy raid vezérlő. igaz, hogy csak raid1, de akkor is kell valami plusz.

(#6) Karma


Karma
félisten

Keltsetek fel ha majd RAID5-ös verziót adnak ki :DDD
A RAID1 nem sok mindenre jó :( Marketingen kívül.

“All nothings are not equal.”

(#7) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy wd mybook-ot usb2.0-as csatolóval. Az átviteli sebesség elég gyatra, nagy file-ok másolásánál se megy feljebb 11-12MB/sec-nél. Az usb2.0-nak nem kéne ennél sokkal gyorsabbnak lennie (480mbit-sec~60MB/sec)?

Bár ahogy most gondolkodom rajta a corsair pendrive-om 20MB-sec-et is elér. Akkor vagy a benne levő hdd vagy az usb áramkör lehet a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#8) gulupeti


gulupeti
senior tag

Egy Western Digital az nem romlik el... :DD Nincs szükség a RAID-re!! :)

(#7) Hohocali

Nekem is van egy 500 gigás My Bookom usb-s és 22-25 megával is lehet rá írni!

[ Szerkesztve ]

(#9) littlelion21


littlelion21
addikt

Ezt a "tükrözést" hogy kell érteni? Hogy valós időben egyszerre írja ua. az adatot a két vinyóra? Vagy időben eltolódva egyszerűen átmásolja?

(#10) edipqe


edipqe
senior tag

ezt lehet venni winyó nélkül is? :F :F

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#11) WonderCSabo válasza edipqe (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem.

(#12) hyperspace válasza ngabor2 (#5) üzenetére


hyperspace
őstag

ahhaa :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#13) demagóg válasza Karma (#6) üzenetére


demagóg
aktív tag

Na, akkor ébresztő. Nem aludni kell, hanem tájékozódni. :DDD Ha még nem tudnád, akkor segítek. :B Ha egy RAID5 tömbben a tárolók számával visszamész kettőig, akkor láss csodát, megkapod a RAID1-et. :Y Hiszen az egyik tároló folyamatosan a másik paritása lesz (mint RAID5 esetén). A RAID5 algoritmus két tároló esetén tükröt ad ki. Vagyis minden egyes RAID1 tulaj büszkén mondhatja, hogy tulajdonképpen RAID5-je van, igaz, csak két tárolós. Így viszont nem értem amit írsz. Szerinted a RAID1nem sok mindenre jó. Akkor a RAID5 neked mennyivel lenne jobb? Vagy csak valahol valaki valamit mondott valamiről? ;] Tényleg nem értem. :F

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#14) orbano válasza Karma (#6) üzenetére


orbano
félisten

majd meg tudod hogy nem marketing, ha bedöglik egy szóló vinyód fontos adatokkal. raid5 höz nem elég 2 vinyó, raid1-hez pedig elég. kifizeted mindenkinek ak ülönbözetet, ha nincs pénze raid5-re?

egyébként igazad van, nem sok mindenre jó. EGY dologra jó, növelni az adatbiztonságot :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) orbano válasza littlelion21 (#9) üzenetére


orbano
félisten

a raid vezérlő intézi, hogy az írási műveletek mindkét vinyón megtörténjenek, minél hamarabb. szó sincs utólagos másolgatásról.

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) kem


kem
addikt

"Cserébe adatainkat egyedi módon nem egy, hanem automatikusan két példányban rögzíti" Mitől egyedi a RAID1? :DDD LOL

Köszi!

(#17) Latsza


Latsza
aktív tag

Az ipari adatbiztonság behozatala a köztudatba, egy kis pofát és szöveget adtak a tömbösítés köré, whats the deal?

(#18) PrinczA


PrinczA
őstag

Hol is kapható ez kis hazánkban?

(#19) demagóg válasza ngabor2 (#5) üzenetére


demagóg
aktív tag

..igaz, hogy csak raid1..
Meg RAID0 is, csak az a hírbe már valamiért nem fért bele, hogy megemlítsék. A lényegtelen információkat ki kellett gyomlálni. :U

Na meg csak úgy általánosságban van a hírben más pontatlanság is. Csak egy példa, a hírben hivatkozott Studio Edition szintén a RAID0 és RAID1 üzemmódot ismerte már régen is. Tehát ha úgy vesszük, akkor ez a Mirror Edition egy visszabutított verzió. Viszont jó a WD marketing, mert ennek még a PH cikkírója is bedőlt. :C WD meg köszöni szépen, tartja a rendszeres megjelenési gyakoriságot.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) Karma válasza demagóg (#13) üzenetére


Karma
félisten

Na akkor ébresztő :D
Szerintem összekevered a RAID5-öt a RAID 3-4-gyel. Ezekben tényleg egy vinyó a másik kettő paritása.
RAID5-ben a vízszintes paritás elosztva tárolódik a vinyókon. Pl. az első sávot az 1-2 vinyók tárolják, a paritását a 3. A második sávot az 1-3 vinyók tárolják, a paritást meg a 2. satöbbi.
Kérdezd meg a BME-n a TMIT tanszéken :DDD Bár nem szeretem őket, de elhiszem nekik, hogy erről szól ;)

A többi meg paraszti ész :U Nem mondom hogy józan... De nem tudom, hogyha van kétszáz tonna mérési adatod, és néhány bit 0-ba állítódik benne, de struktúrálisan nem hibásodik meg, egy kópiával (ala RAID1) hogy találod ki, melyik a helyes adat?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) demagóg válasza Karma (#20) üzenetére


demagóg
aktív tag

Hát szerintem fussunk neki még egyszer. :K A BME tanszékkel nincs bajom, de semmi kedvem ott is elmagyarázni. Ha ott ezt mondták neked, akkor más oktatni és más csinálni (van az a lapos vicc, hogy ki oktatja és ki csinálja). ;] Szerinted hány RAID rendszert láttak? Nem papíron, hanem "belülről". Úgy, hogy a szétesett, tönkrement, rebuild-elt RAID tömbről mentenek adatot (RAID0-RAID6-ig) ? Én heti 2-3-at. :U A RAID elméletbe most nem mennék bele mert hosszú lenne, de a net tele van jó anyagokkal. Indulj ki abból amit leírtam, papír, ceruzán kívül más nem kell. A végeredményt viszont leírom megint: RAID5 tömb elemeinek számát kettőre csökkentve az egyik diszk tartalma folyamatosan megegyezik a másikkal, vagyis tükörképe lesz (hiszen nem kell XOR-olni ami a paritás számításának praktikus módja), ami egyben a paritása is. Lehet forgatni a paritást, de mivel az ugyanaz mint az adat, ezért ez csak matematikai játék. A HW viszont emiatt is jóval egyszerűbb lehet.
Az utolsó mondat alapján úgy érzem, hogy a RAID rendeltetése sem egészen tiszta. A RAID tárolásnak nem az a célja, hogy "kitalálja" mely adatok hamisak és melyek igazak. Mindössze annyi, hogy valamely egység(-ek RAID6-nál, max. 2) részleges vagy teljes kiesése esetén (tehát a kérés ellenére sem jön semmilyen adat) a redundancia alapján rekonstruálható legyen adott sorban az eredeti adatterület. Ínyencek megtehetik olvasáskor a folyamatos paritás ellenőrzést (SW RAID esetén nem jellemző) de inkonzisztencia esetén a kontroller legfeljebb felteszi a kezét, megnyomja a piros gombot, de nem fogja kitalálni, hogy melyik drive van tréfás kedvében és nem azt olvassa vissza mint amit felírattak vele. Mintha CRC ECC algoritmusra gondolnál, de az megint teljesen más.
Ja és várjuk a választ, hogy RAID5 miben nyújt többet RAID1-nél ? Nem kell feltétel nélkül mindent elhinni másnak, csak azt amit magadnak is bebizonyítottál. A többit fenntartással. Ez érvényes a fentiekre is. ;)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#22) PuFFoK


PuFFoK
tag

Valamit a vinyókkal kezdhetnének, mivel szerintem a gépek szűk keresztmetszte már a merevlemez, régóta. A sata II óta semmi gyorsulás. Lassan többet ér, ha az ember online nézi a videokat... DDR 3 már van, 4 magos proci van, GDRR 5 úton van, a merevlemezeknél szinte alig van valami változás. Ember meg retteghet, hogy mikor tűnnek el az adatai.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#23) lúzer válasza PuFFoK (#22) üzenetére


lúzer
veterán

rettegni nem kell, 1-2 óvintézkedés

nincs jobb egyelőre, a vinyók is fejlődnek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24) Karma válasza demagóg (#21) üzenetére


Karma
félisten

Bocs mindenkitől, hogy rontottam a levegőt... Ezt ellámultam. :W
Kösz az infókat, legalább letisztult a dolog.
És nem a BME a hibás :DDD Csak rosszul rögzült az anyag amit leadtak.

“All nothings are not equal.”

(#25) demagóg válasza Karma (#24) üzenetére


demagóg
aktív tag

A redundáns RAID nem csodaszer, nem szünteti meg egycsapásra az adatvesztés rémálmát. De a helyén kezelve (és jól használva) csökkenti a kockázatot.

És nem a BME a hibás :DDD Csak rosszul rögzült az anyag amit leadtak.
Ne védd őket csak akkor ha neked még "kötelező". Nagyon jól ismerem az oktatási stílust, hát néhány tanszék katasztrófa. Néhánynál nem a minőségi oktatás a cél, de ha mégis akkor meg nagyon dilettáns módon csinálják. Többségében nagyon rendesek az oktatók, de sajnos egy-kettőt stílusa miatt még a kapun se engednék be, nemhogy taníthasson. Témánál maradva, néhány oktatót egyáltalán nem érdekel, hogy hogyan rögzül az anyag. Néhányuk agyáig csak az jut el, hogy keménykedéssel majd jól megszűrik a létszámot és majd hűde magas lesz a színvonal. Eredmény, a BME már az első ötszázban sincs benne. Én az oktatóknál is bevezetném a kemény szankciókat ha rossz hatékonysággal oktatnak (amikor több mint fele létszámot kiszórják vizsgán vagy zh-n, mert ez leginkább az oktató alkalmatlanságát bizonyítja, a szívatásokról már nem is beszélve), ezt az ország kárára teszik. Na meg egy oktatónak nem arról kellene elhíresülni, hogy még negyven év múlva is csak azt tudják róla mondani, hogy hú hát az keménykedni ugyan tudott, de oktatni, anyagot leadni nem. De ez már nagyon OFF.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.