Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Engem még az érdekelne, amiről nem nagyon írtál, hogy mennyire stabil a Bluetooth kapcsolata? Lejátszás közben nem akadozik, nem szakad meg, nem gyengül stb. Valahogy a Bluetooth hangtovábbításra ezidáig nem nagyon győzött meg. Volt már pár Bluetooth headsetem, most egy jó ideje egy Jabra Stone 2, de mindig az volt, hogy bár a kapcsolat sosem szakadt meg, de a hangminőség vagy akadozott vagy recsegett ha a telefonom nem a szabad levegőn a kezemben, hanem lent a nadrágzsebemben használom.

Ezzel minden rendben van (persze telefon érdekel).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Gratula az új füleshez, de berakhattál volna nagyobb és jobb minőségű fotókat is róla. Ha már egyszer egy bemutatóról van szó, akkor jó lenne képekben is a nagyérdemű elé tárni az eszközt. Ezen kívül picit a fogalmazáson is csiszolni kellene. Óriási gondok nincsenek, de néhány kifejezés, mint például a "hívás felvétel, letevés" (helyettük inkább a hívásfogadást és hívásbontást használnám) eléggé bántja a szemet.

(#3) hengelhof


hengelhof
senior tag

A téma érdekes. Pont most foglakoztat engem is egy ilyesmi vásárlása.
Bevallom őszintén, hogy most nem lettem okosabb.
Egy kicsit zavaros a vége. Nem világos, hogyan kapcsolódik a két utolsó füles a témához. (Az egyik egy mikrofonos) Mind a kettő vezetékes, ha jól látom.
Tehettél volna be linkeket a specifikációknak, vagy a gyártóhoz.

(#4) korcsi


korcsi
veterán

Ezek az eszközök SBC kódolást használnak még? Egyszer volt egy Jabbra clipper-em, de nem volt a hangja az igazi, szerintem a tömörítéstől a dinamika kicsit kevés lett, és "élettelenné" vált a zene.
Tapasztalat vagy ha már itt vagyok, ajánlás bluetooth vevőre 3,5 csatlakozóval (fülesem van) ami valami módon gyárilag tud egy telefonnal jó minőségű hangot (pl. bluetooth 3.0 +HS, apt-x nem játszik).

Előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5) joecontra


joecontra
addikt

Tényleg érdekes téma.
Köszi az írást.

Üdv,
J

(#6) konyi79


konyi79
addikt

A cikkel nincs baj, de ezzel a fülessel azért szerintem van. Én a hetekben vittem vissza egyet, mert annyira értékelhetetlen volt a minősége. Nem csak egynek, a többinek is. Lehet egy bt füles talán soha nem fog úgy szólni mint egy vezetékes, de ennek a sercegésénél-pattogásánál csak a tompasága zavaróbb.
Meg szerintem a folyamatosan villogó erős led az oldalán nem csak bazári hatású, de kifejezetten zavaró este, sötétben.
Ha van lehetőséged, próbálj ki egy nokia bh-504-et melette, sokkal szebben szól.

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Nálam sajnos a stereo Bluetooth fülesek leszerepeltek. Épp a napokban kért egy kolléga tanácsot hogy vegyen-e ilyet. Mondtam neki hogy próbálja ki de ha kicsit is igényesebb minőség terén akkor nem fogja szeretni az SBC kodek hangját. Engem főleg a zene komplexitásával/amplitúdójával együtt hallhatóan megnövekedő fehér zaj idegesített a magas tartományban. Főleg az Android-ban lévő enkóder valami borzalmas minőségű ilyen szempontból. (Ráadásul Google-nél tudnak is róla de évek óta le**arják) Illetve gondoljunk bele hogy eleve egy tömörített mp3-mat teszel a mobilra, amit utána még tovább tömörítesz. Az SBC az MPEG Layer-II kodek tovább butítása (20 éves kodek) és legjobb esetben is csak 345kbps-et tud, ha a rádiós körülmények ideálisak.

apt-X-es megoldásokat még nem tudtam kipróbálni. Azok elképzelhető hogy már rendben vannak, ha lossyWAV vagy ehhez hasonló minőséget tudnak elérni ennél a bitsűrűségnél. Kicsit idegesítő hogy ezeket az apró információkat nem feltétlenül tüntetik fel a termékek dobozán. Igaz a legtöbb vásárló nem is érti miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8) konyi79 válasza DarkByte (#7) üzenetére


konyi79
addikt

Ami biztos, olyan bt fülest ami szépen kiadja a magasakat nem hallottam még. Jellemzően többnyire el vannak tolva basszus felé, gondolom a jelátvitel korláta miatt is...
Droidnál nem tudtam, ez a rendszer problémája. Galaxy tab10.1-en próbáltam, siralmas. Ahhoz képest egy nokia N9 sokkal szebben szól, vezetékkel meg ne is mondjam mekkora a különbség.
Nem tudom, az újabb bt szabványoknál (3.0) javult az átviteli sávszélesség?

(#9) bmakszim


bmakszim
senior tag

Már épp kérdezni akartam, hogy "jó-jó írás, de miről is szól konkrétan", mikor leesett, hogy a "My Audio Experience" nem csak az élményeidre utal :))
Furcsa neve van.

(#10) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusz!

Tetszett a leírás.
Egy dolog "nem jött át"
Az, ha van bejövő hívás, a hívófelet hallod, de ő nem hall téged?
Azaz ez csak füles, vagy lenne benne mikrofon is?

Ennyit megtennél, hogy leírsz NEKEM, tudatlannak?
:R
Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11) konyi79 válasza vegyszer (#10) üzenetére


konyi79
addikt

Van benne mikrofon, az egyik oldalon. Átlagosnál kicsit gyengébb érzékenységgel.

(#12) vegyszer válasza konyi79 (#11) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszi. De ez nekem nem volt magátólérthetődő. :))

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#13) balazs_pro


balazs_pro
tag

Sziasztok!

Én most vettem egy ilyet, de nem tudom párosítani a telefonommal (Nexus 4). ZTE Blade sem látja.
Valakinek van valami tapasztalata, ötlete? Köszi.

COD HC MP 3000 óra

(#14) turbulencia8 válasza balazs_pro (#13) üzenetére


turbulencia8
őstag

Gondolom a bekapcsoló gombot addig kell nyomva tartani, amíg bekapcsolás után láthatóvá válik a füles, és párosítható lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.