Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phülöp


Phülöp
addikt

motorola tetszene

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2) atike


atike
nagyúr

Részemről nagyon jól meglennék hajtogathatós telefonok nélkül. Nagyon nem érzem bármi előnyét is ennek a technikának. Nyűgjét és árdrágító mivoltát ellenben annál jobban... :)

(#3) Emericus Max válasza Phülöp (#1) üzenetére


Emericus Max
tag

Nekem is a Motorola tetszene, mert a v3 volt az egyik legjobban szeretett telóm eddig. Jó érzés volt megfogni, használni...
Sajna ez nem fog eljutni hozzánk. A legutolsó hír az volt, hogy csak limitált darabszámban lesz és kb. 1500 Dezső körüli áron. A limitált széria miatt esélytelen itthon mert ár ide vagy oda, el fogják kapkodni a limitált szériát amcsiban a nosztalgia miatt.
Szóval, ha ez bejön a Lenovo-nak, akkor talán lesz egy 'polgári' változat is 2-3 év múlva elérhetőbb áron.
Viszont szerintem ez az egyetlen tetszetős ötlet most a hajlítható kijelzős telefonok között.
Amúgy a többi hajtogassunk tabletet dolog, szerintem agyhalott. Pláne ilyen pénzekért. Ennyi pénzből, frankó laptopot + tabletet lehet venni meg még egy jó teló is belefér.

(#4) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Majd, ha a gorilla üveg is hajlik mellé. Nem mintha az karcolhatatlan lenne, de jobb, mint a sima panel a zsebbe.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#5) Phülöp válasza Kavinton75 (#4) üzenetére


Phülöp
addikt

becsukva hogy karcolódik a zsebedben?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6) Leones


Leones
csendes tag

Hát remélem nem az LG Optimus 3D sorsára fog jutni ez a technológia, mert fantázia lenne benne, de még tényleg nagyon gyerekcipőben jár. :U

Nokia 2630 - LG GD330 - LG GS290 - LG Optimus 2X - Xiaomi MI 4C - Allview P4 Life - Iphone SE

(#7) atosan válasza Phülöp (#5) üzenetére


atosan
addikt

Idézet a cikkből: "a Huawei-féle koncepciónál mégiscsak az az eredmény, hogy az egyébként is a telefonok gyenge pontjának számító kijelző összecsukott állapotban mindkét oldalon kívülre kerül"

Maine coon

(#8) edward2


edward2
addikt

A motorola megoldása is érdekes lehet. Egész jó :)

(#9) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Amíg egy decens telefon+tablet páros ezek árának harmadából megvan, addig ennek semmi értelme, csak e-pöts méregetés. Ráadásul impraktikus eddig minden megoldás a mindennapokra, a kijelzők teljesen védtelen karcmágnesek. Arról van valami infó, hogy milyen a felületük? Valami Gorilla Glass? Ettől függetlenül a Huawei és a Xiaomi iránya a jobb, ha ezt megoldják. Samsung helyében be sem mutattam volna, az övék a leginkább béta szagú, össze se lehet zárni. A legjobb meg - szerintem - egy tokba feltekerős megoldás lenne, mint az LG hasonló tévéje. Kívül lenne pár alap gomb, meg a kamerák, egy kicsi kijelző társaságában, ami mutatja ki hív, üzenet írás olvasás legyen megoldott, stb. mint egy okosóra. És amikor kell a kijelző, ki lehetne húzni a 10"-es tabletet.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) sBc


sBc
aktív tag

Egyetértek a cikkel.
Lehet, hogy az LG-nek van igaza, hogy ezt a hajlítható-kijelzőt nem a mobiltelefonoknál kell megkezdeni, vagy valami más technológiát kitalálni erre.
Igaz a feltekerhető tévének is kevés értelmét, alkalmazhatóságát látom.

[ Szerkesztve ]

(#11) gabesz839


gabesz839
senior tag

Ezeket nemsokára árulni fogják. Ha most nem lehet őket kiprobálni mert talán nem száz százalékosak akkor miért dobják őket piacra? Nem lesznek jobbak.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#12) Phülöp válasza atosan (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

jogos, én leragadtam a motorola-nál, ami befelé csukódik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13) edward2 válasza sBc (#10) üzenetére


edward2
addikt

feltekerhető tv-nek egyértelműen egy nagyon szűk réteg a célja. Aki mondjuk egy több millió dolláros loftban lakik és nem egy tv-vel akarja elcsúfítani a designt.

(#14) joey04


joey04
titán

ez így van. kezdetlegese ez még. páran meg úgy kampányolnak itt a fórumban mellette, mintha ebben az állapotban is jóé és használható lenne. majd pár év múlva. talán. ha lesz rá igény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) sBc válasza joey04 (#14) üzenetére


sBc
aktív tag

De igazából ne elégedetlenkedjünk, végre történt valami az iparban egy csomó új ötlet jött ki az MWC-n.
A Samsung S10, LG G8 és a Sony újdonságaira gondolok.

(#16) joey04 válasza sBc (#15) üzenetére


joey04
titán

hát, ez a hajlítgatós szvsz az újdonság, de ez meg továbbra is csak tecdemó szinten van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) somogyib


somogyib
őstag

"700 ezer forintért kösz, de kösz nem."

Ne már Bog! Ennyi nem jön össze havonta? ;] ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#18) kiezTe90 válasza joey04 (#16) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Azért sokáig sokminden techdemó szinten van... Eleinte magát az okostelefonokat is alig akarták elfogadni az emberek, aztán ma már 4-85 éves korig látni minden korosztály kezében. (Sajnos, vagy nem sajnos ez más téma)
Én azt mondom ez teljesen járható technológia lenne, csak még jópár év lesz mire kijön ebből egy olyan készülék ami használható lesz akár az átlagembereknek is.
Mert azért valjuk be, igen is ennek van értelme. Akár egy kompaktabb kivitelben is. (Pl. mennyien örülnének sokan annak, hogy 4"-ból otthon kitudna hajtogatni mondjuk egy 10"-os vagy még nagyobb készüléket.)
Igazából szerintem most megmutatták, tudnak ilyet, van ilyen most jön egy kis pihenés, igényfelmérés és nekiállnak kiötletelni valamit! (Legalább is remélem nem félévente fognak villantani valamit, ugyanezzel a sz*r technológiával)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19) ataman


ataman
aktív tag

Huawei Mate X - videó!!! :-O
https://www.youtube.com/watch?v=_agyZP24K84

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#20) atosan válasza Phülöp (#12) üzenetére


atosan
addikt

Egyébként a motorolaj nekem bejön, főleg hogy volt az őse.

Maine coon

(#21) joey04 válasza kiezTe90 (#18) üzenetére


joey04
titán

Én azt mondom ez teljesen járható technológia lenne, csak még jópár év lesz mire kijön ebből egy olyan készülék ami használható lesz akár az átlagembereknek is.

egyetértek.

Igazából szerintem most megmutatták, tudnak ilyet, van ilyen most jön egy kis pihenés, igényfelmérés és nekiállnak kiötletelni valamit!

egyetértek.

lényegében mindenben egyetértünk. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Abszolút érezhető a Cikkíró csalódottsága a vitrinben féltve őrizgetett, félkész techdemók láttán, magam is ugyanolyan értetlenül állok a gyártók idei töketlenkedése előtt, már ami a hajlítható eszközöket illeti, szerintem eleve szüksége sincs rájuk a többségnek, másrészt visszakotródhatnának a tervezőasztal mögé mind a nagyok (is), ahelyett, hogy a másik gyártót szapulnák a hasonlóan félkész vackuk miatt.

Kinek kellenek ezek? És még baromi drágák is.. :N

[ Szerkesztve ]

(#23) Yokayee


Yokayee
tag

Nekem a Xiaomi megoldása tetszik a legjobban, de csak nagyon kicsi felárat lennék hajlandó fizetni egy összecsukható telefonért - talán mire lecserélem a mostanit (2-3 generációval később), akkor már csúcsmodelleknél alap lesz.

(#24) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A portfolio.hu-n vacsora közben hajtogatták a Huawei Mate X-et, le is videózták. Szóval lesz még meglepetés az MWC-n szerintem.

(#25) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Be is hivatkozom gyors: [link]

(#26) Bog válasza somogyib (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem tudom, ilyen kis tételeknél nem jön értesítő SMS a bankomtól :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Bog válasza turbulencia8 (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát az volt (és ez tényleg tök offtopic), hogy a Huawei szervezett egy vacsorát az összes magyar újságírónak kint és oda elvitték a cuccot.

Mi meg helyette elmentünk a MobileFocus Global rendezvényre melózni.

(De nyilván 1 órán belül a kezemben lesz a Mate X, szóval lesz anyagunk.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Amikor az árcímkén 999$ lesz, akkor nem vitrinben fogják rejtegetni őket...
Azaz jövőre.

Amikor elgondolkozunk, hogy meg is vesszük, akkor meg 499$ lesz az árcímkén, 5G net és 8k videó/fotó tudással.
Kb. 3-4 év múlva.

Hogy egy vagy két paneles?
Befele, vagy kifele zárul a kijelző?
Hogy L, Z vagy U formában hajtogatható össze?
Mindegy.
Ha összecsuktam, mobil, ha kinyitottam tablet.
Használhatóbb, kell.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.