Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az elődöt volt szerencsém kipróbálni, meggyőző volt.

Gondolkozok egy ilyen beszerzésén, ha egészség is úgy akarja. Vagy lehet a biciklizés lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hétvégén bécsben a metroban kipróbáltam egy ninebot Es1-est, (ha minden igaz a ninebot biztos abból meg csak kettő van az Es1 és az Es2, de ez tuti a kisebb volt.) nagyon jól ment az is pedig az jóval gyengébb.(igaz eco módban volt és csak 10-el ment, de így is örültek a jürgenek ahogy szlalomoztam közöttük) A munkahelyem 1,3 km-re van az otthonomtól így ideális választás lenne egy sima M365, de van egy emelkedő a végén ami olyan 18%-os lehet. Lehet, hogy erőlködve felmenne, de azért nyilván nem örülne neki. Ez már tökéletes lenne a célra és jól is néz ki. Már csak az lenne a baj, hogyha a reggeli meg a délutáni biciklizést is kihagynám emiatt akkor tuti a 2 edzés+1 meccs helyett kellene 3 edzés, hogy megmaradjon a sportosnak mondható alakom. :D

(#3) Emericus Max


Emericus Max
tag

Nagyon tetszik a cucc :)
45km hatótáv már kb. mindenhova elég, ha meg mégis lemerülne az akksi, akkor normál roller és taposhatod neki. Ez egy reális alternatíva nagy és kisvárosban is egyaránt, ha az időjárás engedi. 25km/h szintén elég bőven. Kerékpárral se nagyon teker gyorsabban az ember.
Egyetlen gond ezzel, hogy ha az ember nem tudja bevinni a munkahelyére, hanem mondjuk ügyet intézni menne vele kvázi bicikli helyett, akkor hogyan tudom az épület előtt hagyni? Lezárni nem nagyon lehet ugye, amennyire tudom. Ha legalább küllős lenne a kerék vagy valami. Vagy a helyi szaki hegeszt majd rá egy fémpántot, aminél a biciklilánccal már zárható? Erre gondoltak?

(#4) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ez egy hetes hír. Már tesztek is vannak youtubeon és ára is van. 168 ezer forint. Érdemes utána keresni, ha itt bármit bemutatnak újdonságként, mert nem egyszer egy hetes híreket írnak meg és rég van ár is, akikor itt még azt írják nincs.

(#5) CB válasza Emericus Max (#3) üzenetére


CB
senior tag

Ezt sajnos össze kell csuknod, és a 15 kilós rollert vinned kell a kezedben.
Ezt bele kell kalkulálni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#6) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

IP68 kéne de nagyon meg lengéscsillapító, meg tömör gumi és tökéletes

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#7) rankesz válasza Dr. X (#4) üzenetére


rankesz
veterán

Lehet hogy egy hete bemutatták, viszont az MWC MA kezdődött, a cikk az ottani bemutatóról szól... Vagy ha egy hete bemutatták, de a mobilarénás srácok "csak" most az mwc-n tudták lecsekkolni akkor már inkább me is írjanak róla? :U Nekem pl. újdonság, gondolom vannak még ezzel páran rajtam kívül

(#8) kicsizoz válasza Dr. X (#4) üzenetére


kicsizoz
csendes tag

Ezek a "régi hír" hozzászólások olyanok mint régen az elsőzés...

(#9) Graphics válasza Dr. X (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régi , régen hetente bírtam 1 órát netezni ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Napfénysüti válasza Emericus Max (#3) üzenetére

A 25 km/h gyanítom egy szabály miatt van, a pedelec kerékpárok is eddig a tempóig segítenek rá (valami törvény miatt).
Azért bringával lehet ennél nagyobb tempóval is haladni. :)

Més que un club!

(#11) arn válasza INGJOKE (#2) üzenetére


arn
félisten

ausztriaban tilos jardan hasznalni, mert azok a szabalyok vonatkoznak ra, mint a bringara (bringauton, uton mehetsz vele).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Magyar utakra tökéletes.
Biciklizni nem merek kimenni,nem hogy ezzel szlalomozzak az úton.
Idióta driver-ek,kátyúk(főleg az út szélén)...ezzel belemenni:U élmény lehet.Nem sok helyen lehet ezzel itthon lavírozni...Pest inkább,de máshol nem nagyon.Szerintem....
Egyébként tetszik és venném is,ha lenne megfelelő bicikli út hálózat kiépítve.Még munkába is eljárnék vele.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#13) Graphics válasza HarleyCustom (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd készül egy Hungarian Edition Off-Road kiadás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) arn válasza HarleyCustom (#12) üzenetére


arn
félisten

Becsben sem igazan jobban az utak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) HarleyCustom válasza arn (#14) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Attól nem érzem jobban magam,nem ott lakom.Nem érdekel Bécs...Hungary-ról beszélek.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) HarleyCustom válasza Graphics (#13) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) D1Rect válasza HarleyCustom (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Van aki csak a Hungaroringen ülne biciklire, de százezerek bicikliznek az országban mindenfelé.

(#18) arn válasza HarleyCustom (#15) üzenetére


arn
félisten

Nem is azert irtam, hanem az okfejtesert, hogy miert is kellene ezt jardan hasznalni. Ekkora sebessegu vmi jardan veszelyes. Ennyi erovel bringazhatnal is ott, sot az meg egy kontrollalhatobb jarmu is ilyen szempontbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) Graphics válasza arn (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kötelező ennyivel repeszteni viszont :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) INGJOKE válasza arn (#11) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még jó hogy én a metro áruházban mentem vele...:D

(#21) foldi_istvan válasza arn (#11) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

Fél éve használom Linzben,járdán és bicikliúton is.Soha senki nem szólt rám,hogy nem használhatom,pedig nem egy rendőr látott rajta.Mondjuk ha nem idióta módra szlalomozol a gyalogosok között,akkor a kutyát nem érdekli...

(#22) arn válasza foldi_istvan (#21) üzenetére


arn
félisten

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Emericus Max válasza CB (#5) üzenetére


Emericus Max
tag

Igen, sejtettem hogy ez a válasz. Hát sajna ez a gond. Ez így ebben a formában hátizsákos munkába járásra, vagy kvázi "hobbi cirkálásra" jó. Valahogy nem lelkesedem az ötletért, hogy az okmány irodába a hónom alatt a 15 kilós rollerrel megyek be... :W
Miért nem lehet rátervezni vmi megoldást, hogy egyszerűen lezárható legyen bármilyen megvásárolható biciklilánccal? Ez tényleg nem lenne nagy költség. És akkor tökéletes lenne már ügyintézéshez és hátizsákos kis bevásárláshoz is. Pl. leugrasz sörért :DD

(#24) foldi_istvan válasza arn (#22) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

És ezzel most mit kezdjek?Én nem mondtam,hogy nincs ilyen rendelet,vagy szabály.Csak azt mondtam el,amit én tapasztaltam...

(#25) arn válasza foldi_istvan (#24) üzenetére


arn
félisten

csak hogy tudd, hogy miert buntettek meg :DD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) foldi_istvan válasza arn (#25) üzenetére


foldi_istvan
csendes tag

Látom elbeszélünk egymás mellett,úgyhogy inkább rádhagyom 🤔

(#27) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Én hosszas keresgélés után végül e-TWOW rollert vettem.
- sokkal erősebb (500W / 1000W)
- sokkal gyorsabb (37 km/h)
- sokkal könnyebb (11,3 kg)
- sokkal tovább elmegy (valós 40-45km)
- sokkal hamarabb föltöltöd (3-4 óra)
- sokkal többe kerül. (350 listaáron)

Mindenhová viszem magammal, sokszor össze sem csukom. A 11kg is elég nehéz, de még a pont vihető.
Ha merül az akku, akkor is megy 30-cal.
Elöl-hátul lengéscsillapítós, ami kötelező. Nem rugózó rollert ne vegyetek! Soha.
Állítható a kormány magassága is, összecsukható a markolata, van világítás elöl-hátul féklámpával.
Tömör légkamrás a gumija, így nincs defekt és mindig optimális a keménysége, 6-7000km-t kibír egy garnitúra.
Egyedül telefonnal nem lehet összekötni csak.

Az olcsóbbak közül a Ninebot ES4-et ajánlom inkább, de azokkal is szokott apróbb gond lenni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#28) INGJOKE válasza Kapanyél (#27) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóval ez 350.000 ft... mondjuk ennél nehéz lenne kiszámolni (azaz nem) hogy mennyi havi bkv bérlettel jön vissza az ára, mindenhol ezzel nyomják őket, mintha csak pesten lehetne ilyet használni...:D

(#29) Songoman válasza INGJOKE (#28) üzenetére


Songoman
aktív tag

(#30) INGJOKE válasza Songoman (#29) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mondtam már sokszor az ismerősöknek, hogy a környező országokban már mindenhol voltam, csak romániában nem... lehet kell majd kirándulni arra egyet...:D

(#31) CB válasza arn (#25) üzenetére


CB
senior tag

Nem kell izgulni, majd ha több elektromos kütyü megy a járdán pár év múlva, a gyaloglást fogják betiltani. :))

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#32) Attix70 válasza Kapanyél (#27) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ez kb. a Kugoo S1 másolat több mint 3x áron :DDD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33) ithomas válasza Attix70 (#32) üzenetére


ithomas
őstag

Kugoo másolat? :O :W
Ez olyan mintha azt mondanád hogy az Adidas az egy Adios másolat.
Az etwow több mint 6 éve van piacon, és az egyik legelismertebb legmegbizhatobb e roller gyártó mind az EU-ban mind az USA-ban. (Ott uscooter néven árulják)
A kugoo már rég a roncstelepen lesz, amíg ennek semmi baja. Ezért van 3x ára.

Real eyes realize real lies!

(#34) Graphics válasza ithomas (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vagy a végén kiderül, hogy a Kugoo a gyártó... ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) ithomas válasza Graphics (#34) üzenetére


ithomas
őstag

Jahh.. Vagy a xiaomi :D

Real eyes realize real lies!

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jó játékszernek tartom ezeket a rollereket, segway megoldásokat, de nem tudok elvonatkoztatni attól a negatívumtól, hogy ezzel csak még lustábbá, még kövérebbé teszik az embereket:

[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Attix70 válasza ithomas (#33) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ha jól megnézed teljesen azonos. Lehet, hogy az általad favorizált (írdatlanúl túlárazott :D ) roller gyártója adja más néven a portékát (majdnem negyed áron :D ). Nem hinném, hogy roncstelepre kerül idő előtt mer teljesen azonos. Nincs ezekbe szinte semmi kopó alkatrész (talán a gumik), még az első fék is elektromos (visszatermelő). Én is örülnék ha valamit közel négyszeres áron vehetnék :DDD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#38) Napfénysüti válasza Attix70 (#37) üzenetére

Én arra tippelek hogy a találékony kínaiak egy az egyben lekoppintották. Valahogy úgy mint az 1,8 M Ft-os Pinarello Dogma F10 kerékpárvázat, aminek a hasonmását az Aliexpressen meg lehet rendelni nagyjából 500 euróért. Egy laikus meg se mondaná mi a különbség a kettő között.

Més que un club!

(#39) D1Rect válasza Attix70 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Már a motor is 3x(350W vs 1000W) akkora benne, ezzel együtt a teljes elektromos rendszert is nagyobbra kell méretezni.

(#40) Graphics válasza D1Rect (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

500W az inkább normál módban, nem? :)

1000W-ot én még nagyon egyik adatlapon se láttam az E-Twow-nál.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Kapanyél válasza Attix70 (#32) üzenetére


Kapanyél
őstag

A Kugoo egy jó pár éves e-twow másolat picit átszabva. Az e-twow jelenleg a 6. generációjánál tart! Egyik roller sincs ilyen rég óta folyamatosan fejlesztve. Ez a kulago a v2 koppintása és még jobban elcseszése. Még annyit sem ér, mint amennyiért kínálják.
Az e-twow már bizonyított: sok usernek 6-8000km van benne és pár valóban apróságtól eltekintve tökéletes.
Nem úgy, mint az M365 vagy a Ninebot: ott azért vannak durva hibák.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#42) Attix70 válasza Kapanyél (#41) üzenetére


Attix70
aktív tag

Gondold így, BLDC hub motor és regeneratív fék (a gumin kívül nincs kopó alkatrész). Miben is tud többet a 4x drágább?? :DDD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#43) D1Rect válasza Graphics (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Kolléga írta pár hozzászólással korábban, én nem értek a rollerekhez.

(#44) Kapanyél válasza Attix70 (#42) üzenetére


Kapanyél
őstag

Abban talán, hogy fejlesztik folyamatosan? A Kugoo meg egy koppintás. A cikkben említett M365 most tart a 2. generációjánál, mondhatni egy egészen új típus. Tudnak a Xiaominál is a hibáiról, mégsem jött új hw. rev. belőle.
Hogy neked esetleg nem ér meg 3x annyit kifizetni olyan dologért, ami kb. hibátlan, az egyéni preferencia.
Engem az bosszantana, hogy kiadok valamiért 120-180e-et és szar. Annyiért ne égjen le az ES4 alaplapja a pótakkunál, ne kotyogjon a kormány, stb. Nekem meg ez a fontos.

Egyébként sokan azt sem tudják - miért is tudnák - hogy van olyan roller, amin nem szabályozható pl. az erő. ON-OFF, szavasz. Van, amelyiken visszatöltés sincsen. A legtöbbnek nem állítható a kormány magassága, nem is összecsukható a markolat.

A Kugoo ráadásul pont azt a régi v2-es verziót koppintotta, amin az e-twow hamar változtatott, mert voltak vele gondok. Értem én, hogy nagyon sokba kerül, de ha 100 körül akarunk rollert, akkor előbb veszek ES2-t, mint valami noname cuccot.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#45) Attix70 válasza Kapanyél (#44) üzenetére


Attix70
aktív tag

Elengedem a témát :DD 4x az 4x

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.