Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The Goth


The Goth
tag

Bár a formaterv elég szőrnyű, főleg a kijelzőt védő rész, azért még lehet egy ilyenre befizetnék.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#2) justmemory


justmemory
senior tag

Hm... értem... És akkor hozzá lehet kötni valahogyan a tulajhoz? Csak mert ha azt vesszük, hogy a víz (tenger, óceán)... ööö... hullámzik... Nos, akkor aztán pittyeghet 1000-el is, meg szórhatja a dicsfényt, mert semmi perc alatt kerül akár km-ekre a tulajtól... És pont a GPS-t kihagyni... Úgy legalább a kezdő koordináták adnának némi precízebb közelítést...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hogy mííííííííí?:))
amúgy meg ha jön a Shark akkor már mindegy mit jelez :C

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) The Goth válasza justmemory (#2) üzenetére


The Goth
tag

A GPS nem feltétlen szükséges, hisz nyilván ezt elsősorban partközeli felhasználásra úszóknak, szörfösöknek szánják. Nem hajótörötteknek az óceán közepére. :) Így bőven elég az a 100db hangjelzés.

kbyte1024
Nem ha veled eggyütt lenyeli. :)
Nem volt még kutyád ami lenyelte a csipogót, mi? :D

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#5) kbyte1024 válasza The Goth (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát kutyám van(Boxer)de nem zabált még be semmi kütyüt szerencsére:)

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) justmemory válasza The Goth (#4) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát, nem tudom... Amikor már a legalapabb telóban, de okosórában, stb-ben is benne van, akkor szerintem ez egy, alapvetően "nyújtson segítséget ha baja kerülök" típusú mobilban alap lenne, hiszen, a víz továbbra is hullámzik, és akár egy szörfös is ki tud sodródni a nyílt vízre, ahol lássuk be, sokra nem megy a hanggal/fénnyel, csak ha már keresik. Az pedig időbe telik, mire feltűnik, hogy "hé, hol van Józsi...?"... Így azonnal küldhetné a koordinátákat... Egyébként az a 100 dB sem feltétlenül sok; nem tudom mennyi egy komolyabb hullámverés alapzaja, de...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#7) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szerintem itt a lényeg hogy sokat kibír a sósvízben.Nem az hogy milyen hangosan vinnyog meg világít.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Nemrossz :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#9) Sebhelyes válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ki az a Shark?

(#10) The Goth válasza Sebhelyes (#9) üzenetére


The Goth
tag

Szarkazmust, iróniát illik jelezni. :)
Ha tényleg komolyan gondoltad, akkor bocs. :))

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#11) kbyte1024 válasza Sebhelyes (#9) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát pl:)
https://youtu.be/93WiSq9TIoM
mondjuk ha egy ilyen véletlen,teljesen véletlen leharapja a lábad/kezed akkor hiába a SHARK mobil:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) atike válasza justmemory (#6) üzenetére


atike
nagyúr

És a nyílt vízen lesz térerő? Mert hogy tök jó lesz ha van benne GPS - de mit fog tudni kezdeni a koordinátákkal...?

(#13) justmemory válasza atike (#12) üzenetére


justmemory
senior tag

Gondolom lenne rá technológiai megoldás (felteszem a bajba jutott hajók vészjelzéseihez sem kell térerő), de abból a szempontból ott a pont, hogy ez egy low budget megoldás...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#14) atike válasza justmemory (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Nem gsm-en adnak vészjelzést a hajók tudtommal. Rádiófrekvencián és fény- valamint hangjelzéssel.

(#15) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

1 lényeges dolog kimaradt.
Magyar nyelvű menü elérhető a készülékre? :)

Szerk.: Közben megtaláltam máshol: "Languages : FR, EN, ES, DE, IT, PT, NL, HR, DA, FI, NO, NL, SV"

[ Szerkesztve ]

(#16) justmemory válasza atike (#14) üzenetére


justmemory
senior tag

Igen, pont erre gondoltam... :)
Az megint más kérdés, hogy miként lehetne egy koordinátákat tartalmazó üzenetet eljuttatni valakinek GSM hálózat nélkül.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#17) atike válasza justmemory (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Füstjelzéssel, esetleg palackpostával... :DDD

:P ;]

Viccet félretéve nagyjából sehogy - ha jól sejtem. :U

(#18) justmemory válasza atike (#17) üzenetére


justmemory
senior tag

Hmm... nem érdemes kisodródni... :)

Egyébként elég gyászos, hogy már mindenféle cuccal teleszórtuk az űrt, embert tervezünk küldeni a Marsra, 4G-t alakítunk ki a Holdon (oké, hogy eszközök közötti kommunikációra, de akkor is), de egy k*rva SMS-t nem tudok elküldeni senkinek a Csendes-óceán közepéről... Vagy ez csak szerintem gáz...?

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#19) T0rnad0 válasza justmemory (#18) üzenetére


T0rnad0
addikt

Műholdas telóval ;]

(#9) Sebhelyes: Ki az a Shark? [link]

Nekem a Samsung Shark jutott róla eszembe.

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem hiányzik belőle a wifi, egyébként meg elég hanyagul lett az a manual megírva:

Nem Top3 gyártó, no! :D

(#21) Friczy válasza kbyte1024 (#11) üzenetére


Friczy
senior tag

A szelíd cápa a tenyeredből eszik :)

(#22) kbyte1024 válasza Friczy (#21) üzenetére


kbyte1024
addikt

na oké de ha elötte egy nem szelíd jött arra?:) akkor meg már tenyerem sincs:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) Ashitaka


Ashitaka
tag

Érdekes egy kütyü. Talán még lenne is értelme de mi az hogy főképp közép és dél Európában forgalmazzák?! Ilyen sok ember megy ezekből a régiókból a tengerre,óceánra?! A célországokat szerintem rosszul lőtték be.

(#24) akarmi1971 válasza Friczy (#21) üzenetére


akarmi1971
csendes tag

Amelyik cápa a tenyeredből eszi , az a lábadból is fog.... :Y

De a tengeri mentésben VHF rádiókat használnak , van abból akkora mint ez a mobil , és egy hétig bírja + koordinátát is küld . 400 Euró körüli a legolcsóbb . Plusz nem is túl nagy éves díjért benne van a mentés is .
Inkább arra bíznám az életem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.