Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Szép munka, elismerést érdemel a fejlesztés és az MWC-s jelenlét. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrektnek tűnik és valóban életet menthet.

(#3) Soybex


Soybex
őstag

Remek, végre haladunk egészségügyi fejlesztésekben! :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#4) mtibee2


mtibee2
tag

Akkor ez tulajdonképpen egy pulzusmérős és lépésszámlálós okos karkötő téglatest? ;]

(#5) 7s26c


7s26c
senior tag

Végre valami értelmes !

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#6) Lami66 válasza mtibee2 (#4) üzenetére


Lami66
őstag

Ezek szerint nem tudod mi a különbség az EKG és a pulzusmérő között..
A pulzusmérő annyit tud, hogy most pl. 96 a pulzusod. Ezt esetleg időbeli diagrammban is tudja mutatni, de attól még egy csupasz számhalmaz marad.
Az EKG azt is megmutatja, hogy egy-egy szívdobbanás milyen módon zajlik, a szívdobbanások grafikonjából következtetni lehet a szív rendellenes működésére, pl. szívbillentyű problémára,
Egy pulzusmérő sose fogja megmutatni, hogy a szíved infarktusközeli állapotban van.

(#7) Aprósólyom válasza mtibee2 (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Valószínű nem végfelhasználó fogja venni.
Ez az eszköz szerintem korházaknak, orvosi rendelőknek, kis klinikáknak, sport kluboknak, stb.. lehet jó.

"Hirtelen szívhalálról is tudjuk, hogy bárkivel bármikor megtörténhet." - Na persze....

(#6) Lami66: Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy a hüvelykujjon keresztül hogy a fenébe képes pontos mérésre. Jól sejtem, hogy nem csak optikai érzékelője van?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Checkme Pro-t használom. Drágább, de sokkal többet tud. Checkme™ Pro

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) Aprósólyom válasza Kékes525 (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tetszik, hogy beépített kijelzője is van, fel is rögzíthető hosszabb ellenőrzéshez stb.. Miért kell használj EKG készüléket?

Jevons paradox

(#10) no more


no more
addikt

Végre, valami hazai! Gratulaaa!!! :C :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) Lami66 válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


Lami66
őstag

Bizonyára olyan mélyreható elemzésekre nem képes, mint egy klinikai készülék. De a két kar egy-egy ujján keresztül is lehet elég adatot kapni ahhoz, hogy a szívműködés nagyobb rendellenességeit kimutassa. Figyelmeztet olyan fázisban amikor a problémákat a páciens még nem érzékeli.

(#12) malnabokor válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


malnabokor
senior tag

A szívizomsejtek de- és repolarizációja során a szívizom felszínén egyenlőtlen töltéseloszlás keletkezik, és az így kialakuló áramvonalak elektromos erőteret képeznek, amelyeket az elektródok megfelelő erősítéssel mérni lehet (alapból mV-os tartományban van) - szóval az optikai rész csak pulzust mér - szerintem. Egy pl Einthoven-féle elvezetésnél három mérési pont van (jobb és bal csukló, illetve bal boka), így a hüvelykujjak már nincsenek messze. Mondjuk ez egy kétpontos elvezetés, így kíváncsi lennék egy általa mért görbére.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#13) Luxurka válasza malnabokor (#12) üzenetére


Luxurka
tag

tessék :)

Ez most csak telefon fotó, de a szofver PDF-ben tud exportálni

(#14) malnabokor válasza Luxurka (#13) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszönöm szépen, tényleg nagyon profi eszköz, minden elismerésem :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#15) draveczfoto válasza Kékes525 (#8) üzenetére


draveczfoto
csendes tag

Köszönjük az információt.

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon jó cucc, csak még túl nagy! Úgy lenne igazi, ha beépítetten kapnánk meg egy Galaxy S8 szintű telóval!

(#17) Lami66 válasza Fred23 (#16) üzenetére


Lami66
őstag

A virtuális valóság erőltetése helyett a mobilgyártók az egészségfigyelő rendszerek beépítését szorgalmazhatnák (EKG, vércukorszint, testhőmérséklet, esetleg EEG vagy valami fertőzéskimutató csodaszenzor stb.).

(#18) TTTotya


TTTotya
senior tag

Elsőre Satanmetal -nak olvastam a nevüket :DDD :DD

(#19) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Akkor ezeknel a kutyuknel nem olcsobb mar egy nyakba akaszthato 24H-s Holter keszulek, es talan "pontosabb"?
Arakat nem tudok, de multheten volt a nyakamba egy...
Igaz nekem most nincs szuksegem ra, mert a doki neni megoldja...
Napi 2 ekg, szivultrahang... stb.. Ha minden jol megy, akkor nem sokaig fognak ilyesmivel zaklatni..
(motorcsere lesz...)
Mellesleg erdekes kutyu, es tenyleg sokszor jol johet, igaz a telefonokba kellene ilyesmiket mar integralni, es esetleg elerhetobb aron.

(#20) Kékes525 válasza Aprósólyom (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Pitvar fibrilláló és PSVT. Ráadásúl Nemcsak CE jelet kapta meg, hanem ami sokkal jelentősebb, az USA FDA által jóváhagyott. Az FDA a tényleges, a célnak megfelelő működést is nézi. Másrészt nemcsak I-es elvezetést tud, mint a WIWE az EKG-nál, hanem a II-est is. A ritmuszavaroknál sokszor a II-es fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) vilmose33


vilmose33
őstag

Grat, csak igy tovább.

A jövő most van

(#22) 7s26c válasza Lami66 (#17) üzenetére


7s26c
senior tag

+1

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#23) direwolf


direwolf
őstag

Ez mennyivel tud többet, mint a Samsung S7 beépített szenzora?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#24) F.B.I. válasza direwolf (#23) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mérföldekkel?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#25) direwolf válasza F.B.I. (#24) üzenetére


direwolf
őstag

Kösz, rendkívül informatív voltál.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#26) malnabokor válasza direwolf (#23) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nézd meg a videót :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#27) Rocko


Rocko
tag

a néniek adok egy négyes alát, amiért ilyen szépen megtanulta a szöveget és szóról szóra visszamondta. leülhet.

(#28) direwolf válasza malnabokor (#26) üzenetére


direwolf
őstag

Megnéztem... a lényeg továbbra sem tiszta. Az S7 szenzora (pontosabban a szoftvere) is rajzol diagramot. A kérdés, hogy ez "csak" pontosságban tér el ettől, vagy funkcionalitásban is. Vagy az S7 diagramja csak kamu? Gőzöm sincs :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29) Kékes525 válasza direwolf (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy mobil sem tud (még) EKG készíteni. Ne keverd a pulzusszámmal, mert az alapvetően más.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) direwolf válasza Kékes525 (#29) üzenetére


direwolf
őstag

Nem tudom mit csinál valójában, de az S7 fel/lefutás görbét rajzol. Mérni csak pulzust mér (meg elvileg vérgázszintet, de az nagyon pontatlan), de ha a szenzor tudja (tudja???) ábrázolni, akkor akár többet is tudhat. Ezért kérdeztem...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#31) Scalpel válasza direwolf (#30) üzenetére


Scalpel
senior tag

Amit az S7 rajzol, az egy mikroartériás pulzushullám. ;)

(#32) direwolf válasza Scalpel (#31) üzenetére


direwolf
őstag

Értem, és ehhez képest ez a cucc?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#33) Kékes525 válasza direwolf (#32) üzenetére


Kékes525
félisten

Ehhez képest ez a cucc EKG mér, rajzol és diagnosztizál. Ahhoz, hogy valamilyen műszer EKG mérhessen elvezetések kellenek, mert az EKG a szív elektromos jelenségeit vizsgálja a szívizom-összehúzódásakor keletkező elektromos feszültség regisztrálásával. Ezt az elektromos ingerületet a test felszínére helyezett elektródokkal fel lehet jegyezni. Az EKG-hullám szabályos görbe, melynek egyedi sajátosságai vannak. Elektrokardiográfia A készülék annyival tud többet mint a sima ekg, hogy ezeket az elvezetéseket egyszerűsíti le a két új felhelyezésével és az innen elvezetett jelből egy megfelelő áramkör (chip) kiszűri a szív elektromos tevékenységét, és abból rajzolja ki az ekg-t, aminek a paramétereivel számolja ki, egy speciális algoritmus segítségével, a megfelelő diagnózist.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) direwolf válasza Kékes525 (#33) üzenetére


direwolf
őstag

Így már értem, köszi! :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#35) gergejly


gergejly
aktív tag

HTC WIWE

(#36) axioma


axioma
veterán

Cegekhez is lehetne ajanlani, ha van a szoftverben valami privatizalasi lehetoseg. Egyszeri fix kiadas, es kvazi szolgaltatas a munkavallaloknak, hogy barmikor ranezhet (sajat telefonjara kuldve az eredmenyt, persze). Azert sok helyen tamogatnak mar mindenfele szureseket, ahol elso szamu szempont, hogy helyben vegezheto.

(#37) bgabesz75


bgabesz75
tag

Én kipróbáltam két különböző készüléket.
Az egyiket a budai Allie-ban a másikat az Arena plázában. Az egyiknél sárga volt a kamrai jelzés. Ezt a budai mérte. Átmentem az Arénába ott is mértem 2x. Az a készülék pirossal jelezte az ekg-t. Jól megijesztett. 2 órán belül intéztem egy hagyományos Ekg mérést. Tökéletes lett . Decemberben pitvarfibrillációm volt. Majdnem 24 óráig. Gyógyszerrel elmúlt. Érdekelne egy ilyen készükék ha megbízható. Ennél még várok. A szomszédomnak 50 alatt van a nyugalmi pulzusa. A Wiwe neki nem tudta mérni az Ekgt. 50-es pulzus alatt nem mér.

[ Szerkesztve ]

(#38) bgabesz75


bgabesz75
tag

[link]

Ennek sokkal barátibb az ára Meskó Bertalan tesztelte ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#39) bgabesz75 válasza Lami66 (#17) üzenetére


bgabesz75
tag

A technológia adott. Simán benne lehet valamelyik mobilba mostantól. Én a note 4 pulzus és véroxigén mérőjét folyamatosan igénybe veszem.

(#40) Luxurka válasza Kékes525 (#33) üzenetére


Luxurka
tag

Wow

(#41) Kékes525 válasza bgabesz75 (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

A paroxizmális pitvarfibrilláció bármikor elmúlhat. Ezért az újbóli mérés nem biztos, hogy felülírja az elsőt. Én hinnék neki. A hirtelen kamrai szívhalál jelzése viszont sok orvosos számára kétséges, mert nagyon sok dologtól függhet, az csak jóslásnak tekinthető szvsz. A pitvarfibrilláció viszont nem. Ilyenkor ki kell nyomtani a kétséges mérést (EKG-t) és az orvosnak megmutatni. Ő eldönti, hogy az volt e vagy sem. Ha két EKG jel között időkülönbség nagyon gyakran változik (szabálytalan a szívritmus) és ha sokszor nincs p hullám (ez a csúcs előtti), akkor az pitvarfibrilláció. A gyakorlott orvosi szem ezt azonnal meglátja.

(#40) Luxurka: Sajnos betegként van tapasztalatom benne. Mint biológus utánanéztem a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) bgabesz75 válasza Kékes525 (#41) üzenetére


bgabesz75
tag

Bocsánat nem az AR jelzi az arythmiát a Wiwe-on? Betablocolot szedek 2.5mg concor. Elég érzékeny vagyok ha van egy kis ritmuszavar egyből érzem. És akkor pulzust sem tudok mérni szenzorral.
Egyébként hozzáteszem hogy álló helyzetben tudtam csak kipróbálni, kabátban a befűtött plázában. Ilyenkor nem vagyok a toppon. Nehezen viselem így a meleget.

(#43) Kékes525 válasza bgabesz75 (#42) üzenetére


Kékes525
félisten

A PF jelzi a pitvar fibrillációt. Legalábbis a magyar nyelvűben, ha van angol, akkor azt sokszor irregulárisnak nevezik (Chekme pro), de lehet hogy ott AR a jelzés, ezt nem tudom. A meleg pedig nem számít, mert semmilyen helyzetben nem lehet szabálytalan szívritmus. Maximum a pulzusszám emelkedhet fel, de szabályosan (sinusos) a helyzettől, környezettől, melegtől, stb., mozgástól függően, de az sem akármeddig. A ritmuszavarok közül a béta blokkoló nincs hatással a pitvarfibrillácó lényegére, az csak az esetlegesen fellépő tachycardia ellen hat. Amit tudnia kell a pitvarfibrillációról

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) bgabesz75 válasza Kékes525 (#43) üzenetére


bgabesz75
tag

Pf-re gondoltam elnézést valamiért Ar ugrott be. Nekem magasfrekvenciás pf volt. A stressz,gyász,túlzott koffein,és túlzott alkohol fogyasztás okozta.Azt a Pf-t megérzi az ember ebben bárki biztos lehet. Pitvarfibrillációnál a vérnyomásmérés és pulzusmérés is jelzi hogy gond van. Köszönöm elolvastam már minden cikket. Engem nem győzött meg annyira hogy megvegyem 150 dollár volt február 12-ig.
Majd a fejlesztett verzió 1-2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#45) Kékes525 válasza bgabesz75 (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azt a Pf-t megérzi az ember ebben bárki biztos lehet." Ez sajnos nem mindenkinél van így. Nálam, viszont igen, én érzem. "Pitvarfibrillációnál a vérnyomás mérés és pulzusmérés is jelzi hogy gond van." Ez sem biztos hogy mindenkinél megvan, de nálam szintén megtalálható. Vannak olyan pitvarfibrillációk, amit egyáltalán nem érez az ember és ezért nem megy orvoshoz.
Nekem 2014-ben volt egy 8 órás katéteres rádiófrekvenciás ablációm, de sajnos újra előjött, de most sokkal kisebb tünetekkel jár, ami azonban ugyanúgy veszélyes. Ezért megismétlik. Szerintem érdemes megvenni ezt, vagy valami hasonlót, de tényleg drága. Szerintem 1-2 éven belül, amikor már sok konkurencia lesz olcsóbb lesz.

Én azért vettem meg a Checkme Pro-t, mert mikor éreztem, hogy valami gond van, mire eljutottam az orvoshoz és az EKG-t rám helyezte (sokáig kellett várni), már elmúlt. EKG nélkül pedig nem hiszi el senki. Ahhoz hogy foglalkozzon a kardiológus ezzel, EKG kell, ami bizonyítja. A vásárlástól számított 1 héten belül már bizonyítottam, hogy ismét van pitvarfibrillációm, amit 1 év alatt sem tudtak az orvosok az előbbi ok miatt kimutatni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) bgabesz75 válasza Kékes525 (#45) üzenetére


bgabesz75
tag

Én a saját Pf-re céloztam. Tudom van aki nem is veszi észre csak ha kap egy stroke-ot. Ezért lenne jó nekem is egy. Ez a checkme profinak tűnik. Van hozzá elemző software? Pulzusod mennyi szokott lenni nyugalmi helyzetben? És fibrilláláskor?

(#47) Kékes525 válasza bgabesz75 (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Van PC-re és Mobilra is. Nyugalmi helyzetben 40-45. PF alatt változó (50-200)-ig akár 1 perc alatt is. Pontosabban ez műtét előtt volt, most már PF-ben lényegesen kevesebb az ingadozás. Azonban van még PSVT-ém (paroxizmális supraventricularis tachycardia) is. Ott ha mozgok, akkor ritmusosan akár 200-ig is felmehet. Azt is tudják ablációval műteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Monarch válasza bgabesz75 (#37) üzenetére


Monarch
újonc

Elsőként fontos megemlíteni, hogy a WIWE-al történő mérés pontos kiértékeléséhez nyugalmi helyzet szükséges (pontos leírást az „Első lépések” menüponton belül és a Használati utasításban találhatsz). Emellett mivel az elektródák – melyeket a WIWE-on a 2 fém „gomb” képviseli – nem a csuklóra kerülnek, hanem az ujjak végével érintkeznek, ahol a pontos mérés végrehajtása nehezebb, így a WIWE megfelelő használatához egy alapvető méréstechnika elsajátítása szükséges (szintén megtalálható az „Első lépések” menüponton belül és a Használati utasításban).

A sárga jelzés alapvetően egy kisebb eltérésre utal, melynek egyszeri jelenléte – a WIWE 1 perces mérése alapján – nem szükségképpen jelent egészségügyi problémát, ismételt mérések szükségesek ahhoz, hogy erről meg lehessen bizonyosodni (például naponta egyszer, nyugalmi körülmények között). Az EKG „gomb” piros jelzése az egyik vizsgált paraméter nagymértékű eltérésére utal (QRS, QTc, PQ), mely esetében szintén fontos a megfelelő jelminőség.

A Pitvarfibrilláció vizsgálatát a középső, AR „gomb” jeleníti meg. Amennyiben a mérés alapján ennek gyanúja felmerül, úgy a PF felirat lesz látható piros színű „gomb” kíséretében.

A pulzus tartomány, amelyen belül a WIWE a kiértékelést képes végrehajtani az 30-240 bpm közötti, tehát az átlag 50-es percenkénti szívveréssel történő mérés esetében valószínűsíthetően a jelminőség befolyásolhatott – a kiértékeléshez szükséges minimális mennyiségű, megfelelő szívciklus az 1 perc során.

(#49) bgabesz75 válasza Monarch (#48) üzenetére


bgabesz75
tag

Köszönöm a felvilágosítást. Sajnos ezek szerint a boltokban nem tudják szakszerűen bemutatni a készüléket.

(#50) bgabesz75 válasza Kékes525 (#47) üzenetére


bgabesz75
tag

A készüléked akár edzés közben is használható? A lite verzió vajon mennyivel rosszabb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.