Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Máté94


Máté94
addikt

Stock Android! :R

Nagyon szívesen odaadnám azért a 6-os és a stock Android miatt a MI 5-et. :O

(#2) madd dogg


madd dogg
senior tag

Lehet nem olcsók, de pont azt kényelmet kínálják, amire megannyian vágyunk:

- Jónak tűnő üzemidő
- Stock droid
- Fémház
- Igényesnek tűnő kamerák (majd kiderül).

És szépek ezek az órák. :)

(#3) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Így kezdődik a hír: "Nokia 3, 4 és 6 néven jönnek az új készülékek"

Kicsit lejjebb: "A második lépcső nem a Nokia 4 (ezt a számot hagyományosan kerülik), hanem a Nokia 5"

Na most akkor hogy is van? ;]

Kár, hogy olyan sötétre sikerültek a képek. A 6-osra majd kíváncsi leszek, remélem lesz majd róla iromány! :))

Miért mindig én???

(#4) vivo2000


vivo2000
tag

Üdv..Hát én nagyon örülök a nemzetközi árúsításnak,föleg hogy visza tért a nokia, és meg merem jósolni hogy itt még nagyon komoly meglepetések lesznek a jővöt nézve,figyeljétek meg hogy lesz itt még tron fosztás.Ezt vártam már évek ota hogy visza térjen csak gratúlálni tudok hajrá nokia gyere csak minél több és jobb telokkal...

(#5) nicu71


nicu71
addikt

óriási bravó a Stock androidnak.A hatos kimondottan tetszetős! :K

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#6) vicze


vicze
félisten

Hm túlárazott alsókategóriás készülékek, ki gondolta volna, hogy ez lesz... :U

(#7) moma


moma
őstag

Szerintem az a kulcs nekik, hogy nehogy valami nagyobb baki beüssön. Senkit ne taszítson nagyon, ne lehessen nagyon belekötni, aki megveszi ne csalódhasson komolyabban. És akkor a névvel el lehet indulni.

Nagyon kíváncsi vagyok mennyit adnak el belőlük majd. Mennyit ér még ez a név ma.

Mondjuk az 5 be mehetett volna 3ram.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#8) troviko


troviko
senior tag

:C :C :C :C

Sosem voltam nagy Nokia fan, de a családban mindenki az rajtam kívül. Én mindig csak szívtam velük, BÁR a 6700-át én is imádtam. Szóval NAGYON örülök, hogy visszatértek.

Persze meg lett itt mondva ezerszer is, hogy soha nem lesz androidos Nokia, hát lett. :)

A készülékek jók, még ha a dizájnjuk nagyon unalmas is. Korrekt hardver, korrekt (legalábbis nem túl drága) áron, külön jó pont az alu ház, a kamera is jónak tűnik, legalábbis papíron.

A nyomoronc fizikai gombokat el lehetne már felejteni, virtuális gombokkal sokkal jobban tetszenének. A vízállóságot elkezdhetnék tolni.

A stock androidot HIHHHHETETLENÜl jó döntésnek tartom. Mindamellett, hogy így lesz a teló a leggyorsabb, legstabilabb, és a frissítések is sokáig és gyorsan fognak jönni, így lehet a költségeket a leginkább lent tartani. Win-Win szitu.
Volt Nexus tabom, ezért tudom, hogy nagy királyság a Stock android. Minél inkább szétmoddolt egy android, általában annál vacakabb.

Engem speciel nagyon zavar, hogy azért ez a Nokia nem is Nokia, hanem egy kínai cucc, bár azok is egyre jobbak, szóval ha őszinte akarok lenni, inkább csak presztízs okokból zavar a dolog. Kimondom na, sznob vagyok. :)
Emiatt a magam részéről örülnék neki, ha a Nokia valahogy visszaszerezné a device részeleget. Ha a gyártást nem is (miért is kéne visszahozni kínából, a szifon is ott készül, meg lényegében a világon minden) de legalább a licencek, és a tervezés kerüljön vissza az anyacég kezébe.

Közepesen szép visszatérés ez, de legalább visszatérés. Örülök neki.

Welcome back, Nokia!

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#9) Teal'C válasza moma (#7) üzenetére


Teal'C
addikt

Lehet picit túlárazott de ha a régi minőségi követelményeket hozzák akkor mégsem kínai cucc.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Snapi430?? Meglássuk..(lg g3s volt 410-el, hagyjuk kategória)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#11) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha most nem lennék telefonbuzi, nkább vennék egy ilyen Nokiát 4xx-es snapival, mint egy SD820-as kínai csodát ugyanennyiért.
Nagyon komoly a Nokia név lélektani hatása, és az ember feltételezi, hogy komoly fejlesztések és support van az új készülékek mögött, így akaratlanul is jobban bízik a "finnek" telóiban.
Lesznek bőven vevők, az biztos.
Ha jó lesz a kamera, én is beruházok egyre.

"A második lépcső nem a Nokia 4 (ezt a számot hagyományosan kerülik)"
Valószínűleg hallottak arról, hogy Japánban a halál száma ez.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#12) Tewe013 válasza Quqesz (#10) üzenetére


Tewe013
őstag

A Snapdragon 430-nak kb. kétszeres a teljesítménye a 410-hez képest.

(#13) joey04


joey04
titán

Nekem a sokak által méltatott stock droid a legnagyobb csalódás. Semmi egyediséget nem vittek így bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) troviko válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére


troviko
senior tag

Azért ezeknek már semmi köze a régi Nokiához. Ott nagyon sok mindent a Nokia tervezett és gyártott, nagyon komoly minőségbiztosítási rendszereket használva.
Most javarészt Kínában gyártott hardvereket legóznak össze kínai mérnökök, kínai minőségbiztosítás mellet, kínai gyártósorokon, kínai munkásokkal. Nem lesz már olyan a minőség. Csak mint bármelyik jobbfajta kínai márka.
Azt nem mondom, hogy gáz lesz, de már közel sem lesz olyan a minőség, mint régen. Mivel nincs hozzáadott érték, saját tervezésű és gyártású hardver. Csak már a piacon bárki (bármely egyéb gyártó) számára elérhető, előre legyártott alkatrészek összeillesztése.
De ez talán még mindig jobb, mint amit a BB csinált az átmatricázott Alcatel-ekkel.

Szerk:
(#13) joey04: Ez igaz. Cserébe elképesztően gyors és stabil lesz a hardver. Na meg ha azt vesszük, hogy manapság mindenki szereti szénné moddolni a droidt, és saját (általában vacak) felületet rárakni, amitől aztán lassú lesz és instabil, ami még a frissítéseket sem, vagy csak éves késéssel kapja meg, akkor jó választás a stock droid. Lassan már az teszi egyedivé, hogy Stock.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#15) Dr. 444Hertz válasza joey04 (#13) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De fölösleget se.
Szerintem jól van ez így, főleg úgy, hogy a frissítéseket is elsők között kapják meg a Nokiák.

troviko: szerintem, ahogy látom, a minőséggel nincs gond. Az átlag júzereket pedig szerintem hidegen hagyja, hogy éppen ki gyártja a telót. Nokia. Igényes. Ennyi bőven elég.
Amúgy tudom, hogy a régi Nokiához semmi közük.
Ezért raktam idézőjelbe a finneket.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#16) vicze válasza Dr. 444Hertz (#15) üzenetére


vicze
félisten

"frissítéseket is elsők között kapják meg a Nokiák."
Ezt miből feltételezed?

(#17) =Mentor= válasza vicze (#6) üzenetére


=Mentor=
őstag

Való igaz ez nem kínai árazás, de azért nem is Samsungi magasságok. Számomra is magasak ezek az árak, de a kezdőár le fog esni.

(#18) nonsen5e válasza madd dogg (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kár, hogy cserébe irreálisan magas az ára a benne lévő hardverhez képest.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) Dr. 444Hertz válasza vicze (#16) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

1 - stock droid
2 - a bemutatón ezt hangsúlyozták

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#20) amoledus


amoledus
aktív tag

Nem kell most nagyot durrantani , elég a gyári android szépen fog muzsikálni ,már ettől azt mondják az emberek ,hogy ez igen .Erősebb telefonok vitorlájából is fog szelet, amik tele vannak szemetelve gyártói appokkal. Aztán majd mehetnek felfele, egyre több fejlesztéssel,pl.most egy flagshipben egyetlen nagyobb hiba és megbuktak volna,de innen lehet emelkedni, és talán irányt mutatni,hogy az android tisztán jó :K :C

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#21) vicze válasza Dr. 444Hertz (#19) üzenetére


vicze
félisten

Várjuk ki azért ezt, mondani sok mindent lehet.
Stock droidhoz meg csak Google készülékeken van, az összes többin rá kell illeszteni, még Android One-okra is.
Az alap droidhoz meg inkább használhatatlan a többség számára minthogy nagy előny lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza vicze (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az átlag számára jobb a stock droid , mint elveszni a beállításokban.

Nekem miui alapú termekem van, de azért pár dolgot kihagynek belőle.

---+--

Kíváncsi leszek az első tesztekre , a Snap430-as egy jól eltalált vas.

Szolgáltatóhoz kerüljön be, akkor esélyes a váltás a családban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Dr. 444Hertz válasza vicze (#21) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem hinném, hogy egy olyan cég, ami tényleg a mobilpiac uralmára akar törni, ne tartaná be az ígéretét.
Az illesztés gondolom egyszerűbb, mintha egy EMUI-t vagy Grace UX-et kéne megalkotni, ezért feltételezhető, hogy nem fognak a frissítések kiadásával vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#24) palesz53 válasza joey04 (#13) üzenetére


palesz53
senior tag

De, pont a stock droidtól egyedi. ;)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#25) vicze válasza Graphics (#22) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom mikor használtál utoljára stock droidot, de olyan fapad az alap rendszer hogy soha nem szeretném használni mindennapokban. 1.5 óta használok androidot és mindig többnyire volt egy Google telóm, egy rendes mellett, de sose éreztem azt hogy a napi szinten ezt szeretném használni, pedig 7.0 fényévekre van már a 4.4-től is.
Onnan hogy egy %-os aksi kijelzés nincs benne alapból, elég sokan nyígnának, de tényleg sok piszkos alap dolog hiányzik. Csak ezt nagy kevesen realizálják mivel pont ilyen kevesen használják.

Dr. 444Hertz: Foxconn évek óta uralja a mobil piacot, nem hinném hogy ők nagy törpék magukat. Amíg nincs garanciában a SW frissítés, bármit lehet mondani. Kb. Nincs olyan cég Applet kivéve aki ne szegte volna meg valamilyen frissítési ígéretését, pedig mindenki nagyon töri magát...

[ Szerkesztve ]

(#26) HummeRC


HummeRC
senior tag

Nokia, stock androiddal, fizikai gombokkal. Igen szép kezdés. Végre valaki átgondolta ezeket az ótvar virtuális gombokat. Kevés dolgot utálok jobban a mai telefonokban, miközben az alsó keretben mindig elférnének. 1 biztos vevőjük már van. :K

(#27) jerry311


jerry311
nagyúr

Ó, jee, stock droid. Remélem tényleg gyorsak lesznek a frissítésekkel.
299 EUR bőven a lélektani határ alatt van még ezért a hardverért is.
Mondjuk ha villantanának valami csúcsmobilt is stock droiddal, jó kamerával (azért ebben régen nagyon ott voltak), QHD kijelzővel, meg egy jó akkuval, nem eltúlzott árral, akkor már mennék is a kasszához.

(#28) darvinya


darvinya
titán

Drágán mérik Nokia szitanyomatot.
MTK6537=SD430 2/3GB RAM mellett 30-40eFt-os kategória.

Na, de…Itt jönne Ford Fairlane mondása -Sajt reszelővel… fullHD SD430-al, hiába 4Gb RAM.

Itt jön miséző pap mondása -Nyájam…, mint birkák etethető mindennel…

(#15) Dr. 444Hertz

Ne hidd, hogy Stock droid első körös frissítése lesz.
Sok ilyen telot adtak ki kisebb gyártók, és arra sem jött több frissítés.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A 6-os szép lett.

(#30) madd dogg válasza nonsen5e (#18) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nekem a belbecs elég. És szívesen fizetek többet, ha a ház igényes és nem fog széttörni/repedni/kopni, ha a kamera jó, ha csak teszi a dolgát. Nem játszok, nem izgat a hardver téma. Droid meg ma már egy 430-cal is elvan.

(#31) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Nem rossz kezdés.
Ezek kezdő árak, remélhetőleg hamarosan csökkenek.

Fém ház, stock droid, jó kamera, mindenképpen ígéretes kezdés.

Feltéve hogy a kamera valóban jó

Várom a teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#32) batai15


batai15
félisten

hát nem éppen jó specek.

(#33) Crafter32


Crafter32
őstag

Pontosan miért is kerülik a 4es számot?

(#34) Dr. 444Hertz válasza vicze (#25) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De nem a Foxconn csinálja a szoftvert.
Hanem a HMD.
És róluk egyelőre nem igen lehet tudni semmit, szóval bármi lehet.

darvinya: lehet, de most ez nem egy kisebb gyártó, hanem egy neves cég, amin hatalmas a nyomás.
Én reménykedem, hogy mindent beleadnak.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#35) Graphics válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HMD nem csinál szerintem semmit

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Dr. 444Hertz válasza Graphics (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Akkor a Nokia.
Mindenesetre nem a Foxcon csinálja a szoftot tudtommal.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#37) Graphics válasza Dr. 444Hertz (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a Foxconn csinálja. :)

Több készülékre is ok csinálják

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát nem dobtam el az agyam... Ilyen áron simán lehet jobb hardvert venni. A szoftvert meg majd meglátjuk. 2017-ben egy rányomott név nem hiszem, hogy eladja...

Minden szavam magánvélemény!

(#39) 7s26c


7s26c
senior tag

Vegytiszta Android :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#40) Dr. 444Hertz válasza Graphics (#37) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Akkor sry.

Igazad van.
A HMD felel a marketing stb. dologért, Nokia csak zsebeli a pénzt a név kölcsönadásával, a Foxconn pedig fejleszt.
:R

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41) Csapoati


Csapoati
nagyúr

0 hozzáadott érték, alsós hardver, középkategóriás ár. Teljesen világos, hogy ebből csak zajos siker születhet. ;]

#33 Crafter32: Kínában baljós szám.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért a 6-osba beleférhetett volna egy Snapi 625 legalább... :(

De összességében nem rossz visszatérésnek. A Samu, LG, Sony alsó és közép kategóriákban csalódott és a kínai telefonmárkáktól pedig fázó emberek két kézzel fognak kapni utánuk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Воланд válasza Csapoati (#41) üzenetére


Воланд
titán

Milyen meglepő, nem? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) #16820480 válasza vicze (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, van olyan jó ajánlat, mint tavaly volt az Xperia XA 100 ezerért :D És jobb, mint most az a HTC SD400-zal szintén 100 ezerért :U

Azt sajnálom, hogy a kisebbek nem kapták meg ugyanazt a hardvert, mint a 6, azért a 430 és a 3GB memória nem olyan szédületesen erős hardver, hogy ne lehetne manapság belépőnek nevezni. Így biztosan nem lesz érdekes számomra, mert bár a 6-osból az erősebb elég lenne szerintem, de az meg már túl nagy.

(#45) atosan


atosan
addikt

No,kia fene gondolta 😀
Legyen sikerük.

Maine coon

(#46) Luck Dragon

Azért a stock androidra kíváncsi lennék mennyire is az. De a 6-os felkeltette a kíváncsiságom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) D4ni


D4ni
őstag

Jó választás a 430. Kevés fogyasztás, nem is nagyon kell ennél több annak aki nem játszik.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#48) Ádám16


Ádám16
addikt

A sikerük a szolgáltatókon múlik most már szerintem. Jók a kategóriák, jok az arak, a markanev meg nindig hangzatos, és Stock a Droid.
Egy abszolút csúcskészüléket is kidobhattak volna, én arra vártam.

(#49) Dr. 444Hertz válasza Ádám16 (#48) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A Nokia 8-cal még várnak a 835 miatt.
Gondolom a 821-es variánst is akkor mutatják be.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50) mackoman


mackoman
tag

Szerintem jó úton halad a Nokia márka...de szögezzük le hogy ez a Nokia,már nem az ami régen volt...én örülök ,hogy ismét piacon van ez a márka név.Sok sikert nekik....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.