Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Az a 220 buli telefonnak simán elmenne. Nagyon jól néz ki. Bár gondolom idehaza nem lesz 10k alatt...

(#2) halkow


halkow
őstag

Ezek semmit nem változnak

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) legiaap


legiaap
nagyúr

Az ilyen telefonoknak mi értelme van főleg úgy hogy egy kicsivel többért jobbat kap az ember.
Totál pénzkidobás az ilyen a Nokia részéről. És még okostelefonnak nevezik...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4) pepe091 válasza pepe091 (#1) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Visszaszívom. Megláttam hátulról is. :DDD

Így már nagyon bumszli.

(#5) Kasya válasza pepe091 (#4) üzenetére


Kasya
nagyúr

:DDD ... egyetertek veled.

(#6) #43755008


#43755008
törölt tag

S40-es rendszert nem akarják frissíteni? Már mióta ezt a generációt használják. Régebben gyorsan dobálták ki az újabbakat.

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Onedrive, meg Mixradio 3G nélkül??? Vagy van wifi esetleg?? Amugy nem csúnyák, olcsok, szóval nincs ezzel gond, csak átgondolatlan. Már más Asha-ban sem ment rendesen ez a sok online vacak EDGE-n.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) crey válasza legiaap (#3) üzenetére


crey
MODERÁTOR

az értelmük annyi, hogy még mindig sokan keresnek telefon telefont, és nem űrhajóbamigráltfluxuskondenzátorostapicskafónt.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9) razzorr


razzorr
őstag

A 220-as tökéletes céges telefon lehet. Ilyen üzemidővel, ilyen jó áron. Lehet én is beszerzek egyet. Kiváncsi vagyok mennyi lesz itthon ez a 29€, de azért sejteni lehet.

(#10) dr.laci1


dr.laci1
tag

jó az a 220-as.az árához képest jó. megelégedéssel használom

(#11) legiaap válasza crey (#8) üzenetére


legiaap
nagyúr

Értem én, de amennyi pénzt belefektettnek egy ilyen legyártásába nem hiszem el, hogy meg fog térülni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A 230-nak nem latom ertelmet, de a 220 jonak tunik ezert az arert. A 3G hianyat azert kicsit fajlalom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) crey válasza legiaap (#11) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A kulcsszó: India és Afrika ;)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#14) saiyajin


saiyajin
senior tag

A 220 nekem is bejon, el tudnam kepzelni masod telefonnak. A masikban viszont semmi fantaziat nem latok.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#15) draco31


draco31
veterán

A 220 második telefonnak tökéletes. De mivel csak 1 számom van, így nem nekem. :) De pl. a szüleimnek is jó lenne lecserélni rá a 1800-át.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16) xmaas


xmaas
őstag

A 220 tokeletes alap telefonnak de az a 230 as bun ronda szegenyke nem kene ingyen se

(#17) ripla válasza legiaap (#3) üzenetére


ripla
őstag

elmondom mi értelme pl. annak a nokia 220-nak.
édesapám pl. képtelen kezelni az érintőképernyős mobilokat, mert neki nem szimpatikus. folyton mellényom, ha felugrik valami akkor nem tudja hogy az hogyan került oda, nem tudja hogy utána mit kell vele csinálni, megszokta már, hogyha a kezébe fogja a mobilt akkor az a kezében van, ellentétben az érintőképernyős mobillal, ami ilyenkor általában elindít valamit, mert vagy az ujja vagy a tenyere hozzáér a képernyőhöz. szóval nem igazán érti és nem is szereti az érintőképernyős mobilokat.
a mai napig egy 6310-es nokiát használ, és teljes mértékben meg van vele elégedve.
na, ez a mobil neki pl. tökéletes lenne. :)
bármennyire is fura de létezik még az a generáció, a mai 50+ éves korosztály, akik még abban az időben nőttek fel, amikor még nem voltak ilyen kis apró méretű kapcsolók meg érintőkijelzők. ők még a fogaskerekek és a tenyérnyi méretű kapcsolók korában nőttek fel. nos, ők a lehetséges célcsoport. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) crey válasza ripla (#17) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Pontosan. Ráadásul pont ez a korosztály az, akik már nagyon nehezen tanulnak új dolgokat, én nehéz velük megszerettetni az informatikát.

Ezt mai fejjel már fel sem tudjuk fogni, de nehézkesen és viták árán, de én is elfogadtam, hogy van akinek nincs igénye ilyen hülyeségekre, mint okostelefon.

Viszont annál inkább szeretne egy jól olvasható, hangosan csörgő, nyomógombos, kicsi, de hosszú használati idejű készüléket vásárolni magának, ami mondjuk elketyeg 3-4 évet.

Ja és pont nem érdekli a fészbúk meg az engribördz.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19) ripla válasza crey (#18) üzenetére


ripla
őstag

így-így. :)

(#20) legiaap válasza ripla (#17) üzenetére


legiaap
nagyúr

Erre csak annyit mondok, hogy az első telefon kis kijelzőjén hiaba nem érintős nehezen fogja látni a menüt mert picik az ikonok, a második meg érintős szintén kicsi kijelzőkkel és kicsi ikonokkal ahol 100 % a félrenyomás lehetősége. Ráadásul még laggolni is fog amit szintén nem fog tudni hova tenni.
Akkor már inkább egy olcsó wp. Pl. 520, aminek szintén nem vészes az ára. A nagyobb kijelzőn, a nagyobb csempéket nem fogja elvéteni. Rádásul egyszerű a wp, mint a faék.

Azt még nem is mondtam, hogy olyan dolgok is alapból rajta vannak, mint pl. A facebook, böngésző, amit eleve nem igen használnak az idősek. Ha használnak akkor is PC-n. Tuti rá fog nyomni és azt sem tudja mit indított el.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#21) ripla válasza legiaap (#20) üzenetére


ripla
őstag

igen, éppen ezért inkább ezek jöhetnek nála számításba: nokia 113, nokia asha 301, alcatel 2005, samsung s5610, emporia talkcomfort, stb.

egy 50+ éves embernél nagyon ritka az, hogy a mobilját telefonáláson kívül másra is használni fogja.
ez csak a 15-40 éves korosztály hóbortja. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) cairojack válasza ripla (#17) üzenetére


cairojack
aktív tag

Ebben tökéletesen igazad van, de ilyen telóból máris Dunát lehet rekeszteni a Nokia kínálatában. Egyébként az én faterom is ilyen de ő régen mindíg a csúcsmodelleket vette, s pár éve már megrekedt a 6700nál. Okostelót nem akar, butából ma meg már csak olyan vackok vannak amiket utoljára 10 látott. Fogja is a fejék,hogy "Mé kell őt szo$€tni!". Én ugyan ezt élem meg a kijelző méretekkel. Ahány féle gyártó van, annyira hanyagolnak egy rakás fajta felhasználói igényt. Csak a mainstreem van korrektül kiszolgálva, minden mást ignorálnak.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#23) Luck Dragon

Csep a tengerbe, ebben az arban meg mindig jobb valasztas egy s5610-es,
De ha nagyon nokias az illeto akkor asha206-210-302-505

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) zolem


zolem
aktív tag

amit kivett a zsebéből 220 volt...(és 16 amper) :DD

にんじん

(#25) meroly


meroly
veterán

Olyan dejavu-m van ezzel a 220-al kapcsolatban: [link]

Impossible is nothing

(#26) meroly


meroly
veterán

Egy egész komoly és terjedelmes tesztvideo a 220-asról: [link]

Nálunk az MM-ben elkapkodták, megnézni se tudtam az első készletet.

Impossible is nothing

(#27) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

A hangminőséggel milyen tapasztalataitok vannak?
Kipróbáltam és tiszta a hangzás, de olyan, mintha hallanám a hangszóróban a saját hangomat is, nemcsak a hívott félét.

[ Szerkesztve ]

(#28) olimpic válasza pepe091 (#1) üzenetére


olimpic
csendes tag

engem érdekel ez a nokia 220as dual simes telo.
alapban butatelefont keresek dual simest,
a kérdés az, egyszerre tud két kártyát kezelni két külön szolgáltatótól vagy csak be kell állítani mindig melyik van kapcsolásra készen?

(#29) meroly válasza olimpic (#28) üzenetére


meroly
veterán

Amire gondolsz az nagyon régen volt. Most dual standby illetve dual active típus létezik.
Mindkét esetben mind a kettő sim egyszerre aktív, a különbség annyi, hogy dual active esetén hívás közben is aktív a másik sim, standby-nál az lekapcsol.
A Nokia 220 dual standby-os.

Impossible is nothing

(#30) Mészi Zoli válasza meroly (#29) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Tájékozódtam és sajnos nincs PCSuit támogatás, pedig van USB aljzat. :(((
Lehetőleg számítógépen írnék sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#31) bodlor válasza Mészi Zoli (#30) üzenetére


bodlor
csendes tag

Hello bocs,hogy így bele szólok a témátoktkba,de egy nagyon fontos kérdsét szeretnék felteni remélem tudtuk segíteni nekem!:) a Problémám az lenne,hogy van egy ismerősőmnek egy nokia lumnia 800 és egyszerűen nem tudunk Bluetooth kersztűl küldeni neki akármit és esetleg nem tudtunk valami programot erre a problémára vagy valami meg oldást,hogy müködjön normálisan?
Előre is köszönöm a megoldást

-

(#32) olimpic válasza meroly (#29) üzenetére


olimpic
csendes tag

köszi az infót

érdemes 220t venni a célra, vagy van ennél jobb?

(#33) meroly válasza olimpic (#32) üzenetére


meroly
veterán

Alternatívák Nokia 225, 301, 515. Hát el kell dönteni mennyit áldozol rá.

Impossible is nothing

(#34) zozoka79 válasza meroly (#33) üzenetére


zozoka79
tag

nokiából akkora választék van mint égen a csillag.elveszik az ember benne...

(#35) Degeczi válasza meroly (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos a videóból kiderül, h a telefon leggyengébb pontja a hívások csapnivaló hangminősége, ami már ki is ejti, akármilyen vonzó lenne egyébként... :(

(#37) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Lehet a nokia 220-ra alkalmazásokat telepíteni? Egy fordító kéne rá valahogy, lehetőleg francia-magyar. Létezik ilyen?

(#38) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok, a minap egy dualsimes nokia 220at vettünk euronicsba, minden szép és jó, de az istennek nem tudok hozzá csatlakozni sem bluetoothon (pedig kocsiba nagyon kéne a kihangosítás) sem kábelen pc-n (pedig k.....a kéne a 311 névjegy a régi telóról-nokia c2-01-, ami már a pc-n "várja az indulást")

tehát eddig elég cudarul állok, valaki mentsen meg, mit tegyek? a régi suite, az új ovi suite sem akar beszélni ezzel a retekkel... :W :W :W :W :W :F :F :F :U :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#39) Kicker válasza Kicker (#38) üzenetére


Kicker
senior tag

próbálkozom, de sehol semmi, a nokia - microsoft honlap egy hulladék, emailt írni sem lehet nekik, miután kitöltöm hogy gáz van, email küldés, kiírja hogy ez most pillanatnyilag nem érhető el... az email... pff... :W

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#40) batagy válasza Kicker (#39) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Sajnos az a baj, hogy a Nokia 220-ba "Series 30+" chipsetet raktak, ami nagyon korlátozott.

Bluetooth az csak 3.0-ás, és eleve nem tud bluetooth audio A2DP csatlakozást kezelni!

Az adatcsatlakozásra én is kíváncsi lennék! Ha Linuxot használsz, érdemes lenne kipróbálni a wammu nevű programot . Rootként kell futtatni. Sok reményt nem fűzök hozzá, mert a Nokia 108 típusra (az is S30+ chipes) is azt írták, nem működik együtt a Wammu-val. de jó lenne, ha össze lehetne hozni. Én is a Nokia 220-at nézegettem, illetve a Nokia 130-at, de eléggé korlátozottaknak tűnnek.

Nekem az alábbiak a hiányaim a Nokia 220-on:
- Névjegyeknél egy névhez csak egy szám rendelhető. Ezzel még együtt lehetne élni, ha több nevet veszünk fel.
- Valahol azt is olvastam, hogy a névjegyekben utólag nem lehet szerkeszteni egy adott névjegyet. Csak ha töröljük és újra fölvesszük. Ez tényleg így van? Ha igen, az nagyon gáz.
- A gyorsgombok és a jobb oldali gomb funkciója nem testreszabható.
- SMS-eket nem Beérkező és Elküldött mappa szerint csoportosítja, hanem az okostelefonokban elterjedt chat-szerűen. Ez is eléggé zavar. A Nokia 130-ban ez legalább hagyományos.
- Ha viszont a Wammu-val nem lehet hozzájuk csatlakozni , SMS-eket lementeni és névjegyzéket szerkeszteni, akkor kiestek nálam.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kicker válasza batagy (#40) üzenetére


Kicker
senior tag

Szia!
szerkesztheto a nevjegy, a tobbi gond az fenn all.. ugy tudtam a nevjegyek rarakni hogy usb tarhelykent felismerte a pc, amite a vcf fileokat felraktam, de utana egyesevel kellett lementeni... (legalabb ami nem kellett toroltem)
Akkor a kocsival nem fog menni a BT? Az akkor kuka

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#42) batagy válasza Kicker (#41) üzenetére


batagy
őstag

Így van, a kocsiban nem fog menni a Bluetooth! :(

(#43) Kicker válasza batagy (#42) üzenetére


Kicker
senior tag

Ez komoly, hogy egy 2014es telefon, egy 2014es autoval, nelyekre ra van irva hogy bluetooth, bem tud kommunikalni...??? Ez szegyen! :O

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#44) Kicker válasza batagy (#40) üzenetére


Kicker
senior tag

és amúgy milyen kihangosítót támogat ez a vacak? semmit?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#45) batagy válasza Kicker (#44) üzenetére


batagy
őstag

Bluetooth kihangosítót nem támogat semmilyet! :(
Ez van, idáig jutott a világ!

(#46) tuareg85

Sziasztok, apósék kaptak egy ilyen telót. Nekem csak 10 percem volt vele, és bár régebben képben voltam ezekkel a 'buta' nokiákkal, de nem tudtam megoldani nekik ezt a kérdést: mindig úgy lehetett tetszőleges, nem elmentett számot felhívni, hogy a 'home screen'-en beütötted és megnyomtad a zöld kézibeszélős gombot.

Na most, itt ez valahogy nem akar összejönni. Ha megnyomják a zöld gombot, akkor nem hívás van, hanem felugrik egy menü, amiben el lehet menteni, meg még más opciók vannak, de még ebben a menüben sincs hívás. (vagy zöld gombra nem csinál semmit, és a menü gombra ugrik fel ez a popup menü, ebben már nem vagyok biztos).
Van esetleg javaslatotok, hogy mit csinálunk vajon rosszul, vagy törődjünk bele, hogy ezt is kivették az S30+-ból?

(#47) truecolor16


truecolor16
csendes tag

Sziasztok van egy Nokia 220 és adatkábellal rácsatlakoztatom számítógépre és sajnos csak 2 féle opciót ajánl fel nekem: 1. csak töltés 2. adattároló, sajnos ebben a módban a Pc Suite nem ismeri fel... mi a teendőm ezzel kapcsolatban ?

(#48) beach head


beach head
senior tag

tényleg rossz a hívás mínősége?

(#49) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

mennyire jó a telefon hívásközben? úgy értem halk vagy jól hallani a másik felet? a Nokia 220-asra gondolok

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#50) TanisG


TanisG
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Nokia 220 DUAL SIM kártyafüggetlen telefont.
Az alábbi kérdésekkel nem boldogulok:
- Hogyan lehet beállítani a hívószámküldést? (Sehogy sem ment eddig)
- Csak 1 SIM kártyával is üzemképes? (Nem lehetséges, hogy ez okozza a inkognitó problémát?)

TanisG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.