Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Csak a készpénz! Soha nem használok bankkártyát, nemhogy valami telefonos lehallgatható cuccot. Engem az állami otp ne figyeljen meg...mert tutira monitoroz

[ Szerkesztve ]

(#2) Malachi válasza kameraman77 (#1) üzenetére


Malachi
addikt

gengszter-e vagy? ;]

(#3) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Ja. Én is hidegrázást kapok attól ha a bankom megtudja hogy mosóport vettem a Tescoban. :-) Narkódílereket meg még nem láttam POS terminállal bizniszelni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4) sutszi


sutszi
veterán

Oké, hogy is tudom ezt használni pontosan???

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) AS válasza kameraman77 (#1) üzenetére


AS
félisten

wtf.... :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) alevan válasza kameraman77 (#1) üzenetére


alevan
őstag

Én mindenhol ahol tudok, MasterCard-al fizetek. Nem szóródik el az apró, ha ellopják sem tudják felhasználni, a kasszánál sem vernek ák, stb.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Várom a cikket róla, mert egyenlőre nem világos, hogy ez most a netbankolást hozza el a mobilra, helyettesítheti-e a jól bevált PayPal-t, illetve NFC-s telefonban alkalmas-e a kasszánál való fizetésre egy bankkártya helyett? 

"nincs rá lezsóidő"

(#8) kameraman77 válasza pulutodurumo (#3) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Az még hagyján, de hidd el nagyon veszélyes ez.. látják, hogy mit olvasol, mit vásárolsz és máris politikailag besoroltak, tudják, hogy hova húzol, bekerül egy listába és hopp ugrott a vállalkozásod esélye mondjuk egy projektre, vagy támogatásra...(Mert ugye itt a politikailag hogy úgymondjam elkötelezett otp-ről beszélünk és nem egy független szervezetről) Sok ember bele sem gondol, hogy mennyi mindent kideríthet róluk a vásárlási szokásunk alapján bárki.. sajnos itt Magyarországon ez kissé reális mostanság... engem senki ne monitorozzon.. vagy mondok mást.. megveszik - na jó valahogy hozzájutnak a cégek az adatokhoz és máris.. vettél valamit anno ami nem fér bele a hitvallásukba arculatukba? fel sem vesznek...

[ Szerkesztve ]

(#9) DS39 válasza kameraman77 (#8) üzenetére


DS39
nagyúr

az internetezési szokásokkal mi a helyzet? azt hogy most ide írtál azt is vki monitorozza ;)

(#10) kameraman77 válasza DS39 (#9) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Azt megnézem aki ezt tudja monitorozni... nem vagyok láma :D :P vannak azért arra módszerek, hogy "ne legyél jelen a neten"

(#11) alevan


alevan
őstag

Vajon az app működik az én román és öcsém német MasterCardjával?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) DS39 válasza kameraman77 (#10) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ezt én is tudom, de mi a helyzet az email-ekkel? belépsz a gmail-be outlookba, yahoo-ba, nyitott könyv az ember kommunikációja, mit kivel, hogyan mikor, stb. sajnos ha akarna sem tudna az ember ezek elől elbújni... na jó de, ha kihúzom a kábelt :D

[ Szerkesztve ]

(#13) adamssss válasza kameraman77 (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Ennyi sültelenséget...
Áruld már el, hogy a cégek, hogyan jutnak hozzá a tranzakció listámhoz. Sehogy. Ehhez csak és kizárólag hivatalos szerveknek van engedélyük, de nekik is csak nyomós indokkal.
Ezerszer jobb kártyával fizetni, sokkal biztonságosabb, kevesebb a költsége, fehéríti a gazdaságot. Én amúgy meg is szüntetném a kp-t. Már régóta semmi értelme. Csak egy darab papír, az értéke ugyanannyi mint az e-pénz-nek. Másra nem jó mint, hogy a simliskedők fedezzék magukat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Necc válasza DS39 (#12) üzenetére


Necc
addikt

Jo, de ez nem kotheto egyertelmuen nevhez, megha be is jelentkezel facsebukba es minden elozmenyedet beszivja a borg rendszerbe, akkor is van benne hibafaktor (mas ult le a gephez/publikus gepbol nem jelentkeztel ki), viszont a mobilod, bankkartyad alap esetben csak te hasznalod, es az elobbi hibalehetoseg is szinte nullara csokken -> sokkal egyertelmubben beazonosithato vagy.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15) BatchMan


BatchMan
senior tag

Bankkártyával eddig is tudtam fizetni. A mögöttes folyamatok mérsékelten izgatnak.
Telefonos NFC-s fizetés sokkal izgalmasabb lenne. Arról valami?

(#16) DS39 válasza Necc (#14) üzenetére


DS39
nagyúr

az lényegtelen hogy te vagy nem te írsz mondjuk a FB-n az ismerőseidnek, úgy "látszik" mintha te lennél, mert a neved, adataid ott vannak. és szerintem annak az esélye hogy vki helyettem ír pl FB-n kisebb, minthogy elhagyom a mobilon/vagy ellopják/ és adott esetben fizetnek vele. miért? mert nem lépek be nyilvános helyen, nem otthoni cégről is ritkán, és mindig privát böngészés módban, tehát ha elfelejtek logoutolni, csak bezárom a böngészőt, nem maradok benne. ha a mobilom elveszik, és észreveszem rögtön nem tudom bejelenteni sem az eltűnést, sem letiltani a "kártyahasználatot", mert nincs miről. tehát ez utóbbiban nagyobb a kockázat szvsz. (okostelefonos smartbank alkalmazást ezért sem töltenék le soha, gyanítom az emberek 90%-a aki használja, elmenti benne az adatait, mert lusta megjegyezni, + a visszaigazoló sms is arra a telefonszámra érkezik ami a készülékben van, of course.. szóval gyakorlatilag nulla védelem)

igazából lehet védeni a magán szférát egy bizonyos határon belül, de teljesen úgy sem tudod, mert mindig lesz egy másik fél, aki majd nem figyel eléggé és rajta keresztül úgyis megtudnak rólad mindent. kérdés hogy vagy-e eléggé érdekes ahhoz hogy akarjanak.

[ Szerkesztve ]

(#17) Rolly válasza DS39 (#16) üzenetére


Rolly
veterán

és ha az otthoni wifiden hallgatóznak? Vagy a ki/be jövő kommunikációdat loggolják (lehet privát böngészés is ...) vagy simán a leveleidet "olvassák" ...

aki a mai világban "lehallgatás" nélkül akar élni költözzön ki tanyára és ki se mozduljon onnan. Én örülnék ha még nagyobb kontroll lenne (persze nem ész nélkül), de lehetne több térfigyelő kamera...

nekem nincs mit titkolnom ...

(#18) kameraman77 válasza adamssss (#13) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Legalábbis papíron csak ők juthatnak hozzá.. de mivel itt egy politikai szervezetről beszélünk, mert az otp minden csak nem független, így azért ez kicsit kényesebb...(mert az gondolom Te sem tagadod, hogy az otp vezetése minimum érintett egy politikai oldallal való kapcsolatban) Arról nem beszélve, hogy van az a pénz amiért bármi kiadható... lásd a Tesco kártyabotránya is.. rájuk is az vonatkozik mint mindenki másra, mégis kint voltak a vásárlási adatok a cégeknél...mindenhol épülnek adatbázisok a szokásokról, ha bevallják, ha nem. Én viszont azt választom, hogy engem senki ne monitorozzon... A kp még mindig a legjobb, egyszerű, tiszta, ennyit adok, ezt kapok érte.. pont. Nincs megfigyelés, nincsenek lekövetések, csak tiszta tranzakció. De mondom ez az én véleményem, mindenki eldöntheti, hogy neki mi a fontos, mit tart magánszférának, mit nem. (ja és facebookom nincs, sehol nincs fent rólam a nevemmel együtt fénykép a neten, soha nem azonosítottam magam olyan ip címmel amely hozzám köthető stb... figyelni kell mindig)

[ Szerkesztve ]

(#19) DS39 válasza Rolly (#17) üzenetére


DS39
nagyúr

levelezés... ugyanezt írtam a #12-es hsz-ben - én nem a paranoia oldalán vagyok, csak felvázoltam pár dolgot.

szerk: a mobilos bankos szoftverek használata instant veszély ettől függetlenül, már egy standard okostelefon is az, bárkitől "lenyúlnám", sokkal többet megtudhatok róla, mint amit megosztott volna velem, de amíg ez pár kompromittáló selfie, addig még nincs nagy baj, de mikor az anyagi részedet is eltulajdoníthatják ily könnyen, az már gáz.

[ Szerkesztve ]

(#20) MMt#k#D


MMt#k#D
tag

mennyi paranoiás él Magyarországon...vagy mindenki drogdíler,vagy arab terrorista... ;]

Eat Sleep JDM

(#21) madd dogg válasza kameraman77 (#1) üzenetére


madd dogg
senior tag

(#22) Rolly válasza kameraman77 (#18) üzenetére


Rolly
veterán

milyen tescos kártyabotrányra gondolsz? Lemaradtam...

(#23) adamssss válasza kameraman77 (#18) üzenetére


adamssss
veterán

kp még mindig a legjobb, egyszerű, tiszta, ennyit adok, ezt kapok érte.

Paypass - odaérintem és kész. nem kell számolgatni stb.
tiszta - pont hogy nem. Követhetetlen, ki vagy téve bankjegyhamisításnak, szürkíti a gazdaságot.
Ennyit adok ennyit kapok. Miért te kártyával való fizetéskor nem azt kapod amiért fizettél?

Amúgy meg nem vállalod, hogy mit olvasol, mit nézel? Akkor te játszod magad az egész életedben, és egy álarc mögött bujkálsz, és mindenkinek azt mondom amit hallani szeretne? Persze én se verem a mellem a munkahelyen, hogy hova teszem az x-et, de ha valaki megkérdezi akkor elmondom. És ha ezért kirúgnak akkor jobb is, hogy megtették.

teljesen felesleges ez a félelem. Ha valaki meg akar rólad tudni valamit, felbérel egy nyomozót és azt is megtudja, hogy mikor végzed a dolgod reggelente. Akit meg nem érdekel annak megy úgy is mindegy.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) Necc válasza DS39 (#16) üzenetére


Necc
addikt

Nem is arra ertettem hogy bejelentkezett fiokoddal mas irogat... hanem arra, hogy pl. csaladokban is van kozos hasznalatu gep, amin Pistike bongeszget, azt se tudja mi az a FB igy nem hasznalja, holott Marcsika accountja eppen be van jelentkezve, es a FB szepen gyujtogeti az adatokat Pistikerol, de Marcsika accountja ala.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#25) axioma


axioma
veterán

Ha nem zavarom meg a tarsalgast az ontopic-kal:)
Szoval most akkor ez amirol beszeltek, az a meglevo mastercard mobile alkalmazas, vagy valami tok mas? Mar az MCM az mar regota hasznalatban van, es igen, nem atallom kifizetni vele a gazszamlam vagy a telenort... es a leirt jellemzok mind illenek ra, 1x kartya reg, mPIN a minden alkalommal kulon azonositashoz. De most akkor ebbe lesz integralva olyan feature, hogy a masterpass webhelyeken megadva az azonositomat tudok vele fizetni (rakuldi a fiz. meghagyast, mint pp-re mondjuk az ebay)?

(#26) sutszi válasza axioma (#25) üzenetére


sutszi
veterán

Erre lennék kíváncsi én is egyébként...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27) Bog válasza axioma (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tök más, kiegészítettem a cikket, hogy egyértelmű legyen. Ez egy hibrid online-mobil fizetési megoldás, ami mindenhol használható a neten, ahol van Masterpass logó.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) razzorr válasza adamssss (#13) üzenetére


razzorr
őstag

Azért az egy kicsit erős, hogy megszüntetni a kp.-t.
A digitális pénz, ha már itt tartunk, az nem is pénz, csak egy nagy számadat, amit bármikor lenullázhatnak, azok akiknek ez az érdekük. 1 másodperc alatt megszűnik létezni az ember, akire delete gombot nyomnak.

Nem csak a vásárlói szokások monitorozásáról kell itt beszélni, hanem azokról a magyar vállalkozásokról, akiknél a kedves vásárló a 180Ft-os nyalókát is kártyával fizeti ki, csak mert annyira menő és haladó gondolkodó. Ez persze tiszta sor, az is pénz ha kártyával fizetnek, de mögötte ennek van havi díja, tranzakciós fix költsége, és %-ban kifejezett költsége, amit a vállalkozásnak kell kifizetnie, ráadásul nem is azonnal, hanem sokszor napokat kell várni, hogy a kedves pénzintézet átutalja a pénzt.

Én ettől a "vigyázz kész/pénz" nevű KH-s kampánytól is hányingert kapok.
Szerintem is a kp a legtisztább, legbiztonságosabb. De hát valakiknek az érdekük, hogy tudják, ismerjék, hogy te mit is csinálsz, hol és kivel. De ez egy másik történet. Sajnos ilyen világban élünk :(

Az meg hogy Magyarország ebben (is) első lett, az jelent valamit. Egy olyan országban, ahol orrvérzésig szívatják az embereket, ott kell ezt is bevezetni, kell a rabszolga...

[ Szerkesztve ]

(#29) adamssss válasza razzorr (#28) üzenetére


adamssss
veterán

A digitális pénz, ha már itt tartunk, az nem is pénz, csak egy nagy számadat, amit bármikor lenullázhatnak, azok akiknek ez az érdekük. 1 másodperc alatt megszűnik létezni az ember, akire delete gombot nyomnak.

Annyit kérdeznék, hogy a kp azon kívül, hogy egy papír darab miben különbözik az e-pénz-től? Elárulom semmiben. Ugyanaz a fedezet van mögötte, vagyis gyakorlatilag nincs mögötte fedezet.

Meg ez a delete gomb... Ezért kell pl lefűzni a havi számlakivonatot. ja és a lakossági betétek (most pontosan nem tudom) de 20-100 millióra vannak biztosítva a magyar állam által. A kp-ra nincs biztosítás.

Tranzakciós ktg? Kp-nek sokkal több. Csak ebbe nagyon kevesen gondolnak bele. Ha nem lenne kp. kb be lehetne zárni a bankfiókokat, mert leég csak pár programozó meg egy nagy szerver park. Csak egy kis létszámú csapatot kéne fenntartani a szerződéses ügyletek lebonyolításához.

De ezt már kimutatták, hogy egy ország fejlettségét nagyban meghatározza, hogy mennyi M2 van forgalomban, abból is a kp-nek mekkora a részesedése.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) Crafter32 válasza pulutodurumo (#3) üzenetére


Crafter32
őstag

Voltál már Apeh ellenőrzésen? Tudsz róla , hogy az összegyűjtött pontjaid után (pl.: smart kártya) megnézik mennyit költöttél például. Ekkor ki fog derülni, hogy nem kerestél hivatalosan annyit, amiből ez kivitelezhető lett volna. Tehát be nem jelentett jövedelemmel rendelkezzel.
És meg sorolhatnám a hasonló eseteket. Gyakorlatilag bármit amit elektronikus úton vesszünk vagy tárolunk öngyilkosság.

[ Szerkesztve ]

(#31) razzorr válasza adamssss (#29) üzenetére


razzorr
őstag

Úgysem tudjuk egymást meggyőzni.
De a lényeg, hogy ha egyszer összeomlik minden, és a sok PIN kód bemondja az unalmast és nem férsz hozzá a saját pénzedhez (ami egyébként már nem is lesz a sajátod), addig én kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi.

Ami meg az állami biztosítást, garanciát jelenti, az maga a vicc, csak gondolj bele amikor a magánnyugdíjpénztárakat lenullázták. Így fogják lenullázni a számlákat egyszer ha a Nagytesó úgy akarja.
Részemről itt vége, mert bannolni fognak.

(#30) Crafter32: nem csak a hűségpontjaidat nézik meg, hanem a szemetedet a tárolóban és azt is, hogy honnan van pénzed egy havi magazin előfizetésére.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Bocsánat, de az csak akkor bukik ki, ha volt illegális bevételed, nem?

(#33) sutszi válasza razzorr (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Most komolyan. :U
Ha tényleg összeomlik a rendszer és tömegesen nem tudnak hozzáférni a pénzükhöz akkor:
1. Nagyon gyorsan megpróbálják lábra állítani a rendszert és kijavítani a hibát.
2. Ha azért dőlt be minden mert háború, válság, vagy egyéb katasztrófa miatt az egész világ megroggyan, akkor tudod mit csinálhatsz a készpénzeddel. Olyan értéktelenné válik, hogy kitörölheted vele...

Ha nem hiszed akkor lapozd fel a két világháború környékéről írott gazdasági témákat.

Amennyiben egyéni hozzáférés korlátozás történne, annak szintén meg lehetnek az okai, de azt lehet intézni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34) axioma válasza razzorr (#31) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem nehany szempontbol nagy tevedesben vagy.
1. "addig én kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi."
-> Most oszinten, ilyen esetben szerinted ki fogja toled elfogadni a penzed? En tuti nem. Ahogy tolem se senki, _hasznalati_ erteket fognak kerni (max. arany)
2. "Ami meg az állami biztosítást, garanciát jelenti, az maga a vicc, csak gondolj bele amikor a magánnyugdíjpénztárakat lenullázták."
-> egyelore meg csak aki hagyta magat, az enyem peldaul megvan
3. husegpont stb. nav ellenorzesen: na latod, emiatt jo lenne ha mindenki szepen mindent kartyan vagy mas elektronikus uton vegezne, es azok a mocskok is beszallnanak az adofizetesbe, akik most adocsalnak es ezert odzkodnak a kartyatol, lebukastol; ha mindenki fizet mindjart kevesebb jutna rank, most is fizetokre

(#35) oliverhr


oliverhr
csendes tag

A mastercard mobile alkalmazásra nem lennék büszke. Tobbszor probaltam, tenyleg szerettem volna hasznalni. Nem sikerult, nem lehetett aktivalni. Egy fos app

(#36) axioma válasza Bog (#27) üzenetére


axioma
veterán

Koszi a valaszt. Bar oszinte leszek, ebbol az nem derult ki, hogy lenyeges kulonbseg lenne a ketto kozott, csak hogy valtozik az elfogadohelyek szama. Gondolom nem tartjak meg a regieket a mostani formaban, hanem betoljak azokat is a masterpass ala, legalabbis ez lenne prog. szempontbol logikus.
Ettol fuggetlenul varjuk, remelem errol is lesz majd reszletesebb cikk.
(Bocs a duplaert, de ezt a ket temat nagyon nem akartam az 5 perc ellenere se egy hsz-ben.)

(#37) joey04


joey04
titán

néhány embernél nagy gond van a fejekben... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Bog válasza axioma (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az a lényeg, hogy van ez a Masterpass dolog, amit egy telefonos appba először az OTPay szoftverbe építettek be. A Masterpass egy online vásárlást elősegítő megoldás, ahol a telefonszámunkat kell csak megadni a tranzakcióhoz a weben, nem kell mindenféle adatokat össze-vissza kitölteni, bankszámlaszámokat megadni. A visszaigazolás a telefonra jön, ott kell okézni a tranzakciót és kész.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) axioma válasza Bog (#38) üzenetére


axioma
veterán

Bocs az ertetlenkedesert, de a Telenor oldalan mar most is egeszen pontosan igy (illetve, egyik lehetosegkent, mert az MCM azonositomat is megadhatom) tudom kifizetni a szamlakat. Kivalasztom hogy mcm, telefonszam beir (a ferjeme't is tudom igy fizetni a sajatomon), jon a telefonomra a fizetesi keres, es az mPIN-nel igazolhatom. Persze egyszer elotte jol beleintegraltam a kartyamat 99 Ft-ert (de utana exportalhato egy QR kodba, es koltoztettem mar parszor).
A tavszamla oldalon ott egyszer meg kellett adni az MCM azonositomat, utana tok ugyanez a modi, ott mindossze arra nincs lehetoseg, hogy a telefonszammal helyettesitsem az MCM azonositot (de nyilvan az app megmondja magarol, hogy mi az azonositoja).

Felteszem ezek szerint ezt akkor nem ismerted/hasznaltad, de most tobbedjere se latok ettol valo elterest a most ujkent bejelentett cuccban. Marmint felhasznaloi szemszogbol, az nyilvan valtozik, hogy a fizetohelyek ehhez milyen modon tudnak kapcsolodni (ha jol ertem, valamifele egysegesites tortent ezugyben).

Ezek utan mar csak az az erdekes kerdes, hogy az alkalmazas, amit le kene ehhez tolteni, az vajon milyen nevre hallgat, mert az MCM mar egy kesz - bar mint latszik, nem mindenkinek trivialisan mukodo - alkalmazas, az otpay keresoszo nem ad valaszt, a masterpass meg mesterjelszavas alkalmazasokat hoz fel (felteszem lesz annyi eszuk, hogy nem keverik bele ebbe az elnevezesbe).

Ui. ez raer, varjuk a tobbi anyagot, foleg a blogosabb bejegyzeseket :)

[ Szerkesztve ]

(#40) zoka. válasza axioma (#39) üzenetére


zoka.
tag

Igen, engem is érdekel a cucc, de nem világos hogy pontosan mit is nyújt. (Az MCM-et nem használtam így ahhoz gyakorlatban nem tudom hasonlítani) Bármire rákeresek OTPay vagy MasterPass ezer cikk kijön, hogy Európában először meg hogy milyen f@xa cucc. Ez lehet hogy így is van vagy inkább majd azzá növi ki magát. Az sem világos, illetve nincs róla említés, hogy NFC-s fizetéssel mi a helyzet? Ez a funkció szerintem sokakat érdekelne. A telefonom "mindíg" nálam van, bankkártya kisebb valószínűséggel. Arról nem is beszélve, h kártyán világosan ott van minden adatom, míg telefonból csak a hozzáértő tudja kibogozni.
Szerintem egy átfogó cikk az egészről, hogy hogyan is van/lesz ez az egész mobilos fizetés online és boltban kártya helyett, sokakat érdekelne!

Blogban is egyet kell hogy értsek, még sok buszoshoz hasonló sztorit akarunk! :DD

(#41) halkow


halkow
őstag

én is a kp-ra szavazok annál nincs jobb

Alcatel onetouch idol2s the king

(#42) Rolly válasza halkow (#41) üzenetére


Rolly
veterán

én meg külföldi számlára :) amin évi 30% hozam van :)

(#43) joey04 válasza halkow (#41) üzenetére


joey04
titán

de, annál minden jobb

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Bog válasza axioma (#39) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De itt nem telefonszámlákat és egyebeket fizetsz (Arra jó a Mastercard Mobile), hanem online vásárlásokat olyan webshopoknál, ahol eddig egy jó hosszú formot töltöttél ki a kártyaadataiddal.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) sefan67


sefan67
aktív tag

Ez tényleg ugyanaz mint a MCM, csak egy kibővített változata...

@Bog, nem ellenkezni akarok, de MCM-mel sok helyen lehet fizetni kb pont ugyanígy.
Pizza.hu, netpincér, és még itt találhatsz párat a 3. pontban: link

Ez csak egy kiterjesztett MCM + marketing/reklámkampány.

NFC fizetésnek sokkal jobban örültem volna, dehát minek is fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#46) sfefe


sfefe
őstag

Omg, meg ennyi paras embert....:)

Ha valamit valaki meg akar rolad tudni az ugyis megfogja tok mindegy mivel fizetsz, mit nezel, vagy merre mesz jarda alatt vagy felette... tok8

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47) adamssss válasza razzorr (#31) üzenetére


adamssss
veterán

kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi.

Jézusom ember. Neked van valami fogalmad, hogy mi az a pénz? Mi adja az értékét? Az hogy arra a papírfecnire rá van írva, hogy 1000 Ft (névérték), az még semmit nem ér. Az adja az értékét, hogy társadalmilag elfogadott. Ha én nem fogadom el tőled, akkor kitrölöheted a 100 millióddal is. Hallottad azt a szót, hogy infláció? Ha igen akkor a többit gondolod tovább, hogy mit ér az az általad sokra tartott papír.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) axioma válasza sefan67 (#45) üzenetére


axioma
veterán

Tenyleg, mintha valami brigadkupont is vettem volna mar vele! Es igen, en is absztrahaltam, hogy ha szamlat lehet ezzel mint fizetesi eszkozzel fizetni, akkor bolti termeknel ez csak a fizetesi mod beintegralasan mulik, banki oldalrol tok ugyanaz, mindegy neki a fizetett joszag tipusa.
De vegulis ugyis az a lenyeg, hogy azert nem ezen dol el altalaban, hogy hol vasarolok, hanem ahol vasarolni szeretnek, ott megnezem a fizetesi lehetosegeket, es azok kozul a legszimpibbet kivalasztom - es ha ott az MCM, akkor siman azt fogom hasznalni.
Igazabol semmi bajom azzal, ha reklamozzak, csak jo lett volna ha kiderult volna, hogy ugyanaz a rendszer. Azert [bar egyelore nem nfc-s a mobilom, de kovetkezo uj keszuleknek mar biztos olyat veszek - majd egyszer, ha lesz ra penz], nekem is tetszene a kozvetlen fizetes lehetosege (bar nekem a bankkartyam abban a mobil ovtokban van, amiben ertelemszeruen a mobil is, bar nem sok fajta keszulekhez lattam ezt a kartyatartos valtozatot, de igy legalabb - jogsival meg tb kartyaval kiegeszitve - a minimal otthonrol elindulos csomagom a toltott ovtok).

[ Szerkesztve ]

(#49) Bog válasza axioma (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A MAsterpass egy globális dolog. 30 ezer helyen fogadják el.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) zoka. válasza Bog (#49) üzenetére


zoka.
tag

2 kérdés:
- hol találok ehhez appot androidra?
- bármi NFC-s fizetési lehetőség érdekelne, akár csak elméleti szinten a jövő bevezetéseiről, ha van már bármi elképzelése bármilyen fejesnek.
Előrelépés ez is csak nem akkora, mint az nfc-s lenne. (Leugrok a sarki spárba gyors egy kiló kenyérért, nem kell semmit magammal vinni, aprót keresgélni. Csak telefon zsebre, pénztárnál elővesz. Ezt várom már pár éve. bármi elképzelés van, hogy mikor valósulhat meg ez kb?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.