Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

5,2 hüvelykes, 2K-felbontású hajlított kijelzővel rendelkező okostelefon,
LOL:) Mondjuk év végére ez már talán alap lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) Pete55555 válasza AS (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Tetszik az a formaterv :) /nyálcsorgatós smiley/

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) |AP|


|AP|
veterán

egyedül vagyok azzal a véleménnyel, hogy a legtöbb nagy gyártó elbújhat az Alcatel mögött a formatervezésben? Az Idol sorozat óta egyszerűen nagyon elkapták a fonalat. Csak így tovább!

(#4) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jó ötlet ez a notebook kabát, simán vennék ilyet. Egyetlen bajom van csak vele, az Android. Egyszerűen semmi értelmes dologra nem lehet használni, egy notebook/netbook esetén meg már többet várnék el, mint a fingó appok. Nagyon hiányzik már a platformra egy fullos irodai csomag, ami normális kompatibilitásra képes a MS Office-szal. Ez a minimum lenne szerintem, a jelenlegi megoldások úgyis nem jók. Kíváncsi vagyok, mikor adja ki a MS a csomagot droidra, mert elvileg majd lesz ilyen. Meg arra vagyok még kíváncsi, hogy a jövőben tényleg összeér-e a Win RT meg a WP, ilyenkor lenne értelme a Modern UI és a desktop közötti váltásnak. Na mindegy, csak elmélkedek.

Ígéretesek ezek a cuccok, tényleg egyre jobb dolgokkal hozakodik elő a gyártó.

(#5) AS


AS
félisten

Végig nézve a videot , még szebb a készülék. A előadó ember is igen szimpi volt de tényleg. Semmi marketing hülyeség.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) kolosanyi válasza AS (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ő meg az LG-s fazon voltak a legszimpatikusabbak. Példát vehetnek róluk a többiek.

(#7) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Közép kategóriában szinte az egész szegmenst lefedték a bemutatott telefonokkal. Az árazásra kíváncsi leszek, attól függ minden, de ha az előd modelleket váltják akkor idén sok alcatel best-buy várható.

(#8) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ez uj készülék, nagyon tetszik... de sajnos elfognak vele késni (és addigra már elavult is levet a hardver,hiszen a sem a hero, sem az alpha és még az idol x+ sincs sehol, pedig tavalyi bejelentések.
pedig az idol x+ -ra fáj a fogam.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) big-J


big-J
őstag

Ez a dokkolós megoldás a jövő. Én is ilyesmit használok, széttuningolt lapdockot egy széttuningold Atrix HD-vel, ami a legerősebb és legújabb telefon amivel ezt a kapcsolatot meg lehet valósítani.

Hogy mivel vagy előrébb mint egy netbookkal?
Először is ez nem egy desktop replacement, úgyhogy valóban, nem fogsz rajta olyanokat csinálni amit egy netbookon se csinálsz. Azoknak van akik naptonta hordoznák, és naponta hozzáférésük van desktop géphez és nem koleszba letelepítik a 17"esüket. Ha már van egy kicsi laptopod, akkor nyilván megint nincs értelme.

Viszont ha minden nap hordozod, és két dologra használnád, jegyzetelésre, meg netezésre, akkor azokra jobb mint egy netbook/laptop.
Leginkább azoknak való akik egy telefon+bluetooth keyboard, vagy tablet+bluetooth keyboard párosban gondolkodnak, az pedig már elég gyakori. A telódon van bluetooth, így bluetooth egér használható vele.
Órán jegyzetelsz, hazafele meg már olvasod. Lemerül a telefonod, tölteni tudod. Könnyebb és kisebb mint egy laptop, A4es lap méretű így nem kell hozzá laptoptáska. Mellesleg jobban néz ki mint egy eee pc, és jó eséllyel még tovább bírja akksival. Haza viszed és az összes zenéd, jegyzeted, fotózott diád, letöltött vázlatod EGY helyen van, és usb-n átviszed.
Ez egy eléggé niche termék, de valós piaci igényeket szolgál ki.

[ Szerkesztve ]

(#10) Fail3D! válasza fornettisuti (#8) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nem kesnek el semmiben, ezert tudjak olcsobban adni, mert nem ok lesznek az elsok akik behozzak az uj procit, kijelzot... igy olcsobb lesz az eloallitas is. A formaterv viszont tenyleg nagyon ott van... csak remljuk a procit nem egy kinai szutyok lesz, mert amiatt bukott el nalam az elozo telojuk is... nagyon szagatott, pedig nem egy olcso telefon. A dizajn meg nem karpotol, ha egyszeruen hasznalhatatlan..

(#11) fornettisuti válasza Fail3D! (#10) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha mtk-rol váltanak qualcommra, akkor drágább lesz az előállítás is

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) GuruZone válasza fornettisuti (#8) üzenetére


GuruZone
őstag

Süti, hozzátenném, hogy lassan 2 hetes az IDOL X+ -om!

ár: 75e (+20e Ft áfa)

:))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#13) atee_13


atee_13
őstag

Érdekes a "laptop" megoldás. Véleményem szerint mindenképpen döntő tényező lehet az ár. Mert ma már akár 90 ezer alatt lehet olyan laptopot venni ami elég irodai dolgokhoz egy kis netezéshez és mezei filmnézéshez (pl lenovo g500). Egy átlagos telefon kb 30 körül elérhető (pl nokia 520) persze platform hívőknél más a helyzet, ha valaki ragaszkodik valami konkréthoz vagy akár márkához is. Szóval 1 laptop+telefon 120 alatt megoldható és akkor nem noname vackokat szerzett az ember. Én személy szerint ha ugyan ennyibe kerülne a kettő akkor a laptop telefon kombit választanám. Ha fölötte van az ára akkor kevesen lesznek akik beneveznek rá. Viszont ha jóval alatta akkor csábíthat el vásárlókat.

(#14) fornettisuti válasza GuruZone (#12) üzenetére


fornettisuti
veterán

toled mar vasaroltam 997d-t, ideje lesz ujra felvennem a kapcsolatot veled :-)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) roli543 válasza GuruZone (#12) üzenetére


roli543
őstag

És mennyire must have? :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem igazán láttam, hogy az interjú melyik része lett telefonnal felvéve, mivel számomra végig jó minőségű volt.

A karperec esetén tetszik az, hogy kivehető abból a csúnya keretből. Szívem szerint úgyis zsebben hordanám. Amúgy én a kulcstartós lépésszámlálóban látok fantáziát, nem tudom van-e ilyen.

A gépet tetszik, de azért egy nagyobb képernyőjűt is piacra dobhatnának.

A legjobban viszont az e-ink kiegészítő tetszik. Azt lehet tudni, hogy melyik Alcatel hátuljára csatlakoztatták fel?

"nincs rá lezsóidő"

(#17) halkow válasza AS (#1) üzenetére


halkow
őstag

Inkább ne majd 2év múlva amikor már 5000mAh-es telepek lesznek egy pl egy z1c méretben

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18) solaris17


solaris17
aktív tag

Ez az alcatel macbook-ja :)) Nem rossz.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#19) GuruZone válasza roli543 (#15) üzenetére


GuruZone
őstag

Eléggé. Engem az Idollal már megfogtak, szóval maradtam az Alcánál. Imádom.

Akku tesztelés alatt, ma peldaul csak 15%-ot esett 8 óra (!) alatt bekapcsolt mobilnettel, mivel kikapcsoltam a 3G-t.
Ugyanis melóbsn nagyon ratyi a halozat és próbál mindig 3G-t keresni.

Kb 65%-ra esik délután 3ra, ha én kapcsolgatom be/ki a netet, ebben van még 1 óra kijelző, plusz 40perc zenehallgatás Bluetooth-on át.

Süti: kínai importőr azért nem leszek, de amint bejön EU-ba, szívesen segítek. Bár az en félelmem, hogy 100e fölé árazzák és az ígért márciusból nyár lesz.

Így, hogy a Galaxy S5 elég "gagyi" lett, ez a teló jódarabig benne lesz a top10ben. Most éppen az 5. Legjobb

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#20) szebev


szebev
senior tag

Mi van? A Hero már megjelent? Mikor, hol, mennyiért? Erre a telora vártam már régóta!
Az új mobilnak milyen nagy fényképezője van :Y

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#21) Ailton


Ailton
tag

Erről a notebook funkcióról van már több infó?

(#22) Dsert


Dsert
tag

Az év végi újdonságról lehet egy olyan kérdésem, hogy mekkora a kijelző melletti keret ?
Pl.: a Hero-hoz képest ?

Alcatel :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#23) big-J válasza Ailton (#21) üzenetére


big-J
őstag

Engadgeten van, röviden: ~8-10h akksi, 1080p ips, multitouch üveg tapipad, alu ház, költség csökkentés végett pedig no érintő. Dokkoláskor automatikusan átvált tablet UI-ra.

[ Szerkesztve ]

(#24) stamas80 válasza big-J (#9) üzenetére


stamas80
tag

Úgy látom erről még nem olyan nagyon sokan hallottak,
nekem nem lapdock van hozzá, hanem csak a multimédia dock, és az ATRIX 4G-hez, ami ugye mint tudjuk az első ilyen készülék volt! :))

(#25) Palibá


Palibá
tag

Kicsit olyan érzésem volt, mintha egy rossz régi riportot néznék, amiben előre megvan a forgatókönyv beszélve, hogy semmi kínos kérdés ne hangozhasson el, és mindenre frappáns választ tudjon adni az interjúalany. És az MWC összes riportja közül csak ez tűnt ennyire megbeszéltnek.

Ettől függetlenül kiváló dolgok azok a kiegészítők (nekem az E-Inkes cucc kéne csak kisebb méretben, meg a projektor), de félek hogy baromi drágák lesznek.

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#26) Örni


Örni
senior tag

Hogy van ez az Alcatelnél, fejlesztés a franciáknál van és kínai társtulaj, vagy abszolút felvásárolták őket és minden Kínában zajlik?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#27) AS válasza Örni (#26) üzenetére


AS
félisten

Csak a név maradt meg.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) b4zsi- válasza petipetya (#16) üzenetére


b4zsi-
őstag

Alcatel One Touch Hero

(#29) fornettisuti válasza AS (#27) üzenetére


fornettisuti
veterán

arrol beszeltek anno, hogy elhagynak az alcatel nevet is es csak one touch maradna, keleti (kina) piacon tcl neven mennek a telefonjaik

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) AS


AS
félisten

Jol döntöttek hogy maradt a név.
Ép ezért Motorola névnek is maradni kell.
Nem beszélve a Nokiárol....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#31) Bocha válasza Palibá (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Pedig nem volt az, csak nagy szívás volt a technikával, nekem kellett rögzíteni, Csabi nem volt velünk éppen, lemerült az NX300, közben bontották köröttünk a standot. Legenddnek egyébként ez volt az első interjúja kamera előtt, a rádió után ez azért nagy váltás, úgyhogy ő előre elgondolta a kérdéseket, talán azért érezted egy kicsit feszesnek a dolgot.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) atikó válasza atee_13 (#13) üzenetére


atikó
őstag

Az lesz vele a baj szerintem hogy gyorsabban fog merülni amikor össze van lőve a telefonnal.

(#33) sanyijedi


sanyijedi
őstag

szeretem az Alcatel-t! hajrá, hajrá!

és ezek a kiegészítők is nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#34) petipetya válasza b4zsi- (#28) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

Tetszetős ez a készülék a specifikációi alapján. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#35) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem bejönnek az új alcatel cuccok... Volt több telóm is tőlük mostanság és azt kell mondjam jó úton járnak. (Annó volt egy alcatel ot-db telóm 7 szer úsztattam meg pecázáskor simán kivettem az akkut a radiátoron kiszáradt újra működött...)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#36) tyaty1


tyaty1
tag

Nekem is Alctael V860(Vodafone Smart II)-am van és nagyon kellemes készülék a maga kategóriájában.

(#37) Palibá válasza Bocha (#31) üzenetére


Palibá
tag

Lehet hogy ezért, de a TV-shopos promóciók szoktak ilyenek lenni, hogy:
-És erre vajon van-e megoldásod?
-Hát persze hogy van. (és előveszi a bekészített terméket).
-Ok, ez tök jó, de van-e már valamitek erre és erre a problémára?
-Igen, természetesen itt van ez és ez.
...

De ez nem akkora gond, mert amúgy nagyon jó informatív riport volt, és sok jó dolgot ismertettetek meg, amiért hálás köszönet! :R :K

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#38) Palibá válasza Palibá (#37) üzenetére


Palibá
tag

bocsi, lejárt az időkeret a módosításra és még ezzel ki akartam egészíteni a dolgot:

Lehet hogy ezért, de a TV-shopos promóciók szoktak ilyenek lenni, hogy:
-És erre vajon van-e megoldásod?
-Hát persze hogy van. (és előveszi a bekészített terméket).
-Ok, ez tök jó, de az érdekelne még, hogy van-e már valamitek erre és erre a problémára?
-Igen! Természetesen, itt van ez és ez.
...

Itt nem volt olyan megszorongatós kérdés, mint másoknál, hogy miért nem IPS volt eddig, ezután miért tértek át, de ezt miért nem verik nagy dobra, meg hogy miért tértek át az Ultrapixelről, talán nem vált be? stb. Lehet hogy az Alcatelnél nem történtek buta húzások az utóbbi időben, ezért nem lehetett mondjuk ilyet kérdezni.

De ez nem akkora gond, mert amúgy nagyon jó informatív riport volt, és sok jó dolgot ismertettetek meg, amiért hálás köszönet! :R :K

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#39) Joshi


Joshi
titán

A hazai képviselet embere tényleg normális fazon volt de mire is lenne arc? Az Alcatel névre? ;] Az a gond hogy egy mai érintős telefonnál pont nem a dizájn a lényeg hanem a szoftver. Gyakorlatilag egy normális kétmagos hardver is elég lehetne ha normális szoftveres támogatás/foltozgatás lenne ami ugye kínai gyártóknál szinte kizárt de még a nevesebbeknél se üti meg a mércét.
Amúgy szimpatikus kiegészítőket láttam és talán még használhatóak is.

(#40) lolal


lolal
senior tag

Az Alcatel úgy jön fel mint a talaj víz , mind technikában mind dizájnban. Megmerem kockáztatni ama kijelentésemet , hogy utóbbiban talán a piacon ők csinálják a legszebb telefonokat. De én szurkolok nekik , hisz nem baj ha több színvonalas gyártó készülékei között választhat az ember és nem csak szappantartó samura van szorulva. :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#41) puffadt válasza Joshi (#39) üzenetére


puffadt
csendes tag

Szerintem a dizájn az tényleg jó. Persze ez szubjektív de mindig a nagy többség dönti el hogy mi a jó. Márpedig ebben jók. Hardveresen jónak lenni szerintem nem akkora dolog. Mindenki azt pakol bele amit csak akar. Ilyen esetben a márketing többet számít. A legtöbb telefon gyártó csak összevásárolja az alkatrészeket és próbálnak egy jó telefont összerakni belőle. Az Alcatel szoftvere pedig nem gyenge. Még a kis 1 magos 25ezer forintos telefonjuk is használható több program futtatása esetén is 512mb rammal. Nekem mondjuk pont egy Kínai 4magos Lenovom van amire szintén nem igaz hogy gagyi szoftverrel adják. Amúgy meg Androidról beszélünk. Olyanná alakítod amilyenné csak akarod.

(#42) Janaboy


Janaboy
veterán

Bocs gyerekek, biztos én vagyok a hülye, de hol mondja a notebook szerű eszköznél, hogy a telefon hardverét használná? Csak annyit mond, hogy a kijelzőt és a tartalmat osztja meg wifin(?)..

Amúgy komolyan az alcatel szinte az egyetlen olyan gyártó, akinek eszébe jut csinálni az eszközeire egy olyan mágneses hátlapi csatlakozót, amire lényegében végtelen fajtájú kiegészítő kapcsolható?

Janaboy

(#43) Mate válasza Palibá (#25) üzenetére


Mate
nagyúr

"Szinte el is felejtettünk interjút csinálni az Alcatel One Touch valamelyik képviselőjével"

Utazásunkat támogatták: Alcatel One Touch

Azért vicces lett volna, ha épp ők maradnak ki. Kész szerencse, hogy a végére pont belefért egy interjú még velük.

riporter: "Van olyan eszközötök amiről még mi sem hallottunk illetve az olvasók sem"

Alcatel: Igen, egy karkötő ami sok mindent tud.

riporter: Illetve még a hívást is jelzi ha jól tudom.

Ahhoz képest, hogy nem hallott róla, tudja, hogy mit tud :)

Azt leszámítva, hogy erősen fizetett szagú a videó és az írás, maga a termékek jól sikerültek. E-ink előlap nagyon jó ötlet, arra még be is ruháznék.

(#44) wwenigma válasza Mate (#43) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kb. megkérdezhették volna hogy szoftveres support hol a francba marad, OT995-höz se képesek normalis gyári romot készíteni marhaságokkal meg is indokolják miért, a forrast meg ugy kell kiimadkozni belőlük... alcatel szimpla ipari hulladék, jobban jar az ember ha kinabol rendel kozvetlenul valami mast...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#45) vellerd


vellerd
tag

Egyszerűen brutál jól néznek ki az új Alcatel mobilok. Gratula :C nekik!

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#46) gbal65 válasza wwenigma (#44) üzenetére


gbal65
aktív tag

Sajnos nem mondasz hulyeseget. A regi modelleknel is eleg sok volt a szoftveres es tamogatas hiba, tavaly vett ismerosom vadi uj M Pop-ot nem olcson... olyan hibaja volt, hogy ha tolton volt eldobta a halozatot. 4* kellett felkuldeni, hogy kicsereljek/penzvisszafizetes legyen. Baratnomen meg random csontra fagy csupasz rendszerrel. Regebbi OT908-am 4* volt szervizbe 2 ev alatt, noverem 918-anak random meghulyult a kijelzoje. Masik ismerosom alig 1 eves ot990-ese gondolt egyet es behalt a kijelzo. Arrol nem is beszelve, hogy meg egy haveromnak a Telenor One Touch C-jen nem csak 1pixel hiba, hanem egesz pixel csiknyi hiba .. Raadasul az OT908-am is tele volt pixel hibaval...kb. ugy 10 darab. Nem rossz uton halad az alcatel,de sajnos elasta magat nalam egy idore. Inkabb nem irom le az OT991-gyel tapasztalt borzmalkat sem. Mellesleg multkor vadi uj, 2 oraja kiallitott keszuleket neztunk Alcatol /90k/ es ahigy megnyitottuk a kamera, alkalmazas leall hibauzivel kidobott... Gondoltam megosztom a tapasztalataim veletek. Persze sok mas keszulek is bedoglik, de ilyen aranyban en meg keveset lattam haldokolni...

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#47) fornettisuti válasza gbal65 (#46) üzenetére


fornettisuti
veterán

nálunk viszont 2éves 918d, 1éves 997d tökéletesen müködik.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#48) Ailton válasza big-J (#23) üzenetére


Ailton
tag

Köszi az infót. Én is megnéztem.

Szerintem ez nagyon jó ötlet, már ha rendesen lehet rajta dolgozni, nekem nagyon tetszik az ötlet, bár ezért nem fogok visszatérni az Androidra, mindenesetre dicsérendő az ötlet is meg a kivitelezés is.

(#49) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jók ezek az Alcatelek, az biztos. Azt hiszem az OT-995 volt, amire először rákívántam. És azóta ez csak erősödik, így tovább.

(#50) Ailton válasza Lomha 8V (#49) üzenetére


Ailton
tag

Senkinek sem kívánom az OT-995-öt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.