Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

:R
ki szeretném próbálni élőben :O

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) k. válasza fateless (#1) üzenetére


k.
őstag

Hát igen.Én is hasonlóra jutottam.Régebben ugyan kacérkodtam a palm gépek vételével de valahogy mindig ottvolt az elavult os és ha winnel volt akkor meg nem adott semmi pluszt.Ugylátom ennek vége. :)

(#3) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

"És ezt szinte minden Windows Mobile alapú gépre mondhattuk volna..."
Ennyit az optimalizálásról... :(

Sebaj, Touch Pro2, én biztosan várlak! :D

Samsung Galaxy A54

(#4) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Mikor lesz Magyarországon?

(#5) iknight


iknight
senior tag

Ez igen, a N°1

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#6) evR


evR
aktív tag

Érdekes, elgondolkodtato... Marmint arra értem,h. Mar mar el lett temetve a palm, pedig ök fejlesztettek és odavertek... :)
kicsit hasonlot érzek az SEvel kapcsolatban.. idou talan majd odaver...
Örülök a prének ez kell a népnek, gyartok meg tessenek versengeni és muitatni mindig valami ujat valami 'megfoghatatlant'... :)

''...trend a lelke mindennek...''

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez odavág, nem is kicsit. :D

(#8) Depression


Depression
veterán

Lehet, hogy szuper cucc, de olyan csúnyácska.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon, nagyon jónak tűnik, de fel nem tudom fogni ennél a készüléknél sem miért kell bizonyos funkciókat(amire képes lenne amúgy a készülék) tönkretenni, megnyirbálni.
Remélhetőleg később azért valahogy orvosolhatók lesznek ezek a hiányosságok.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nekem kell - vajon lesz türelmem megvárni? :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

Hú, nekem nagyon tetszik, nagyon várom már, bár biztos nem lesz olcsó.
Amúgy nem csak 3 megapixeles kamera van benne? Korábban azt lehetett olvasni mindenhol. Bár nekem mindegy, nem ez a lényeg benne.

(#12) #16820480


#16820480
törölt tag

nagyon király telefon még mindig, és szerintem szép is! csak ne legyen túl magas az ára... bár ha az lesz, akkor meg talán androidozni fogok egy ideig :)

(#13) rhen


rhen
senior tag

Processzora OMAP 3430. (forrás)

Az SDK-t pedig még nem adták ki. És a pre centralon is azt írják, hogy a telefon előbb fog megjelenni, mint az SDK (legalábbis az usa modell). Palm developer network-ön se tűnt még fel.

(#14) Bog válasza rhen (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A Palmos csaj azt állította, hogy tegnap kiment az SDK.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nincs BT fájlcserére lehetőség? Akkor ez egy qwerty-Iphone :D . Nekik is lesz egy appstore, vagy PC-ről normálisan megpakolható mp3-al, jpg-vel videó anyaggal stb. ?

Cseberből vederbe

(#16) sztikac


sztikac
őstag

csak 1 szó: kell :D

(#17) rhen válasza Bog (#14) üzenetére


rhen
senior tag

Palm Developer networkön nincs szó róla, h kiadtak volna valamit. Egy O'Reilly könyv első fejezetét tették elérhetővé a Mojo SDK-ról tegnap előtt. De ez is csak preview. Nincs még kész a könyv.

De legyen igazad. Én szívesen játszanék vele, érdekesnek tűnik a WebOS.

Ez a bluetooth korlátozás nem tudom mire jó. csak szivatják a népet. :P

(#18) papi77


papi77
addikt

Ezek is kezdik az apple baromságait :((( :( :W

Az első: NOKIA 1611

(#19) rhen válasza LEFTHORSE1 (#15) üzenetére


rhen
senior tag

Tudsz rá másolni mindent. És tudsz rá telepíteni alkalmazást az app store-on kívülről is. [link]

(#20) grabber


grabber
addikt

A gombok nem valami szimptaikus.Keménynek és olcsó kialakításunak tünnek.
De ha tényleg ennyire jó,mint ahogy beharangozzák akkor nem hinném,hogy nagyon zavarni fog bárkit is :)

(#21) Depression válasza grabber (#20) üzenetére


Depression
veterán

Elvárom, hogy az Apple perelje be őket, mert lekoppintották a Bluetooth korlátozást. Az maradjon csak meg az iPhone joga! :D

Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) Ulkesh válasza LEFTHORSE1 (#15) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nincs BT fájlcserére lehetőség? Akkor ez egy qwerty-Iphone "

Az újabb készülékekben szerintem rendre el fog tűnni a BT fájltranszfer. Egyik gyártó sem kíván pereskedni a jogvédőkkel. Márpedig ha zenei és alkalmazás áruházat is akarnak üzemeltetni, akkor a készüléket le kell zárniuk.
Kezdte az iPhone, majd a G1, most a Pre. Szerintem rövidesen a Nokia is lép az OVI miatt.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

istenem - most nézem a videót...

már két szó után tudtam, h a fickó indiai... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#24) grabber válasza Depression (#21) üzenetére


grabber
addikt

Ha már véletlenül nekem címezted :D

Rossz dolog,hogy nincs fájlcsere így,de ki lehet bírni.Memkártya olvasó és gépről átmásolod.Manapság alig használja erre a BT az ember

(#25) #16820480 válasza Ulkesh (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, aztán majd jön az, hogy ha havonta nem veszel meg X számot a hülye webshopjukból, akkor letiltják a telót :( nem jó ez így

de amúgy nem értem miért a BT transzfer szenvedi ezt meg. a sebessége miatt pont nem ezen fogok albumokat átküldeni. ennyi erővel tiltani kéne az email csatolmányokat is, meg a wifit is...

(#26) rhen válasza grabber (#24) üzenetére


rhen
senior tag

Mondjuk a Pre-be pont nincs memóriakártya, csak beépített memória. :D
Bluetooth file tranfer nem a PC <-> Telefon kapcsolahoz lenne jó, hanem ha valamit át akarsz küldeni valamelyik munkatársadnak, v barátodnak.

(#27) Depression válasza grabber (#24) üzenetére


Depression
veterán

Ez az! Nem használom zene küldésére, de amire használni szoktam: a tanár által kiadott anyag átküldésére, a tananyag fényképének átküldése, stb. Egy csomó nem illegális cucc is létezik, aminek a gyors átküldése kellemes feature.
Semmi kedvem zaklatni a többieket, hogy majd emailben küldjék el. A zenét meg otthon bármikor rárakhatnám, ezt ugye nem korlátozza senki.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) V B A


V B A
aktív tag

Egyelőre elvagyok a Palm Centro-val, de ha már olcsón hozzá leheta Pré-hez jutni előfizetéssel, nem fogok habozni.

Nekem a GUI nem jön be annyira, a grafikája néhol egy kicsit komolytalanra, csicsásra sikerült.

Az SD-kártya kispórolás meg sztem felháborító. A Centrom-ban 8GB SDHC van + a belső memória. Ehhez képest a Pre visszalépés. Zenékkel nagyon hamar megtelik 7,5 GB. Hogy lesz benne off-line navigáció?

Vannak még kérdések, de végre van innovatív telefon a hozzám hasonló QWERTY-buziknak is. QWERTY nélkül már nem vennék telefont.

(#29) Karma válasza Ulkesh (#22) üzenetére


Karma
félisten

Ha az OBEX-et nem, akkor vajon mit tud a Pré? A2DP, HID, DUN, SPP profilok? Ezek mind jobban érdekelnének, mint a fájltranszfer...

Nem értek egyet Veled amúgy a jogvédők és a BT kapcsolatában. Inkább hiszem, hogy lustaság/hanyagság/tudatos korlátozás az oka az iPhone vagy a G1 kiherélésének, mondjuk ez utóbbinak legalább SDP-je és RFCOMM-ja van. Azt meg végleg kizártnak tartom, hogy a Nokia elkezdené kiritkítani az S60-as telefonokból, vagy a sok gyártó a WM-ből.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#30) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Érdekes készülék, bár nehéz dolga lesz, mert nem rendelkezeik olyan nagy háttér infrastruktúrával mint a Google vagy az MS.

A BT kihagyása meg hanyagság, helyet és / vagy költséget spóroltak.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#31) grabber válasza rhen (#26) üzenetére


grabber
addikt

Persze el is felejtettem,hogy nincs benne kártya.De a telo-telo kapcsolatot át leeht hídalni telo-pc-telo kapcsolattá.Erre céloztam.De nem mindig megoldható vagy nem olyan egyszerű mint ha csak telo-telo lenne.

Depression: Infra? :DDD

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

A Bt kihagyása érdekes dolog, én azt nem díjazom. :)

(#34) Napfénysüti

Nagyon jó kis cucc lehet egy-két hülyeséggel megáldva azért. :)

Més que un club!

(#35) Womb


Womb
senior tag

Még mindig tetszik a Pré, kurva jó gép. A negatívumok nem érintenek érzékenyen, jöhet!
Nem figyeltem oda, wlan-t tud a cukorfalat?

(#36) Champipi


Champipi
senior tag

Az az érdekes, hogy a Palm béka segge alatt volt, agonizált a padló, kifolyt nyál a szája szélén.

Aztán egyszer csak ez a nyáladzó, 0 cég kiáll egy iPhone verő bombával.

Mint amikor a bokszoló, amikor altatja az ellenfelet, azt egyszer csak odabasz! Ez az igazi show!

:DD :DD

(#37) copin


copin
őstag

Lifedrive második felvonás. Nem hinném hogy lesz itt iphone szintű siker, pedig az lehetne.
Az USA-ban viszont szinte biztosan nagy siker lesz.

(#38) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

ettől a pillanattól fogva ne vegyen senki IPhonet, mert itt a palm pré és kész!

A dizájn pedig ebben az esetben inkább üzletiesen komoly mint ócókínai. Ha viszont kijönne szebb verzióban, az még jobb lenne.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#39) hix123


hix123
csendes tag

Gyerekek, és hol marad a bombasztikus bejelentés miszerint a GSM verziója mikor érkezik?! Ezeket az infókat amik most csöpögtek, már mind lehetett tudni a Pré-ről még a januári bemutató után. Csak nekem van hiányérzetem a GSM megjelenéssel kapcsolatban? :F Vagy ez senkit nem érdekel, csak élljen a Palm mert odaver mindenkinek... kár, kíváncsi lettem volna kb. mikor lehet egy idehaza is működő példányt beszerezni. :U

(#40) fateless válasza MichaelSD (#30) üzenetére


fateless
veterán

hogy jutottunk el odáig, hogy a 2.1-es BT-ból kámfor lett? Headsetet használhatsz vele, adatátvitelt nem tudja. Az én kérdésem, hogy a remote control funkció működik-e vele?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyetértek.
Gyors látványos rendszer, kiherélt kékfoggal :W

(#42) Karma válasza Ulkesh (#22) üzenetére


Karma
félisten

Eszembe jutott valami... A Nokia ennél jobban nem fog herélni, hiszen az S60-at behálózza a DRM: konkrétan jogvédett fájlokat nem lehet BT-n küldeni, mint ahogy a beépített eszközökkel .SIS és .JAR fájlokat se. Úgyhogy ott nem kell ennél nagyobb herélésre számítani :N

“All nothings are not equal.”

(#43) Integra


Integra
titán

valaki, aki ért is hozzá, magyarázza el nekem legyen olyan kedves, hogy mi az oka a BT file transfer korlátozásának. miért nem küldhetek filet a telóról telóra?
milyen jogi következményektől félnek a cégek? mert ezek szerint hangadatátvitelre, vagyis BT headset használatára még tökéletesen jó.
valaki itt írta, hogy PC-re még tud küldeni filet, csak teló és teló között nem.
most akkor mi az igazság?
illetve lehet e az, hogy később mindenki megtudja magának hekkelni a BT részt szoftverben, hogy saját maga feloldja a file transfer tiltást?

hol a hsdpa?!

vagy ez még mindig az usa modell és valóban lesz egy európai modell?!

könyörgöm ne kúrják már el apple módra, az legyen az apple kiváltsága......

az hogy nincsen még mindig benne memória kártya hely, az meg egy vicc, de tényleg, egyszerűen érthetetlen, ennek a magyarázatára is kíváncsi lennék. és geci bosszantó is.

igo tuti nem fog menni rajta.
de milyen navigációs szoftver futna, ami európában használható?
garmin megy rajta?! mert a garmin tudtommal ugyanazokat a térképeket használja, mint az igo, csak szerencsére még nem olyan csicsás és lassú mint a magyar cucc.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) czipaocsi


czipaocsi
aktív tag

A fotókon nekem elég gagyi hatást kelt, és dundinak is tűnik, kíváncsi lennék, milyen élőben!? A feature lista több, mint imponáló, azonban a BT korlátozást nem értem, ilyen alapon e-mailben sem kellene lehetővé tenni fájlok átküldését, érdekes, de mind1. Egyébként e-mailből a csatolmányt le lehet menteni?
A QWERTY billentyűzet felső sora nincs túl közel a felső rész aljához? Egyébként a gombok vajh mennyire használhatóak?
A kijelző nyomásra vagy érintésre reagál inkább? Görgetőrutin?
Navigáció, szoftver?
Autófókusz?

Tudom, hogy messze még az itt feltett kérdéseket részleteiben megválaszolni tudó teszt, csak hátha lemaradtam vmi infóról és valaki tájékoztat :DDD

Róma... Gondolák...

(#45) evone válasza hemaka (#33) üzenetére


evone
őstag

Ahogy az iPhoneban, ebben sem hagytak ki a Bluetootht, csak az OBEX hianyzik. Nem ertem mit kell sirni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#46) Ricardo válasza evone (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem ertem mit kell sirni.

Ez kb olyan mintha kapsz egy hatalmas plazma tévét, de csak a magyar egyet nézheted rajta.

(#47) kukac7


kukac7
tag

legalabb normalis kamerat vittetek volna magatokkal egy ilyen esemenyre.
azert ez is tobb mint a semmi, koszonjuk.

(#48) Integra válasza evone (#45) üzenetére


Integra
titán

mi az obex?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) copin válasza Integra (#48) üzenetére


copin
őstag

Én azon keresztűl szinkronizálom a naptáram, a jegyzeteim, meg néha azzal küldök fájlokat a telefonra. Nálam egy kicsit bugos, de amúgy jó dolog.

@Karma Azokat is el lehet szúrni. Bár én már ilyen retró sitecomos .... használok. Majd kell vennem másikat, mert a frissítése több száz mega, az pedig kicsit meredek, csak azért hogy kezelje az adapter memóriáját a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#50) Viktor0610 válasza Integra (#48) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

OBEX

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.