Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Nahát ez nem semmi azért.De az ciki hogy a Nokia még csak most hozott ki 8 megapixeles készüléket... :(

(#2) fateless


fateless
veterán

A karcálló üveg jó dolog, de a gombok elrendezése siralmas

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) k. válasza se4ever2 (#1) üzenetére


k.
őstag

Hát tudod jobb késöbb mint soha.:D
Ha jó képeket fog lőni és az anyagminősége is jó lesz akkor azért nem kell majd annyira elásni de ha csak arra lesz jó hogy elmondhassa a nokia hogy van 8mpxes telefonja akkor köszönöm de el is felejtettem.

(#4) ByB


ByB
addikt

Már szinte fájó a Nokia lustasága! Az N86 nem más, mint az N85 + 8MP + 8GB... Még a házat sem cserélték le, csak hasonlóbbá tették az N97-hez, azaz az új N irányvonalhoz... :(

(#5) Jadro


Jadro
veterán

Az a ciki hogy ciki csak most előállni a 8 megapixellel. (Cserébe blendeállítási lehetőség van benne). Ez a megapixelháború a ciki, ami diadalmaskodik a minőség felett. De ez van. Jó tudású ketyere, csak a külső nem tetszik túlzottan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6) papi77


papi77
addikt

kb 500 eurónyi forint...jó ár :U

Az első: NOKIA 1611

(#7) Viktor0610 válasza ByB (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért a +8MP elvileg nagyot durranhat a lencse miatt...

Jut eszembe, a gombokon változtattak... ;]

Samsung Galaxy A54

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó reggelt Nokia. :D

(#9) nrgia


nrgia
őstag

Tetszik! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#10) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

MWC2011 szalagcímek:
Itt az első 18 MP-s Motorola!
A Samsung bemutatta az Innov8 új generációját,ami már 18 MP-s
A Nokia kijelentette,hogy nem hajlandóak 18 MP-re áttérni
A Sony Ericsson bemutatta az X2-t,ami Androidot futtat,és végre 15 MP-s.
Alcatel csúszka csak 1GHz-n - teszt

(#11) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ez tetszik, kellemes a specifikációja, ha jól látom a kamerea aktiv lencsevédőt kapott (az a kis alu négyszög) és a kamera köré kapott egy kihajtható támaszt, nini lehet állitani a blende nyitásának idejét? tehát az expoziciós időt, ez egy jó dolog mert rossz fényviszonyok melett is képzaj nélküli ÁLLÓ képeket is lehet késziteni, de csak azzal a feltétellel hogy állványra rögzitjük vagy a kezünkből letéve az önkioldót használjuk. Fateles, miből gondolod hogy karcálló üveg kijelzője lesz?

Cseberből vederbe

(#12) ByB válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


ByB
addikt

Elvileg...

Igen, meg lecserélték a kamera fedlapját is, de 10g-nál nehezebb alkatrészen nem módosítottak...

;]

(#13) skajwa


skajwa
senior tag

Meglep hogy a Nokia alkalmazza előszőr a blendeállíthatóságot, ill. a széleslátószöget. Nem tudom miért és a Samsungtól vártam.:)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#14) f.begbie


f.begbie
tag

Tudásban jó de a házikó ismét siralmasra sikerült... :(

(#15) Apollyon válasza Jadro (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek, és a Nokiát külön becsülöm azért mert nem nyomulnak ennyire a megapixelekért.
Úgy látszik egyre jobban figyelnek arra hogy mi kell a fogyasztónak. Remélem ők nem jelentenek be 12MP kamerást, és egyre inkább úgy látom hogy a vakítható "mókusok"-nak sem kell már a Hubble űrteleszkóp a zsebükbe.

Na mindegy, ez az N86 sem lesz az álmom, táccsszkrínt a népnek! :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) fateless válasza LEFTHORSE1 (#11) üzenetére


fateless
veterán

Olvastam valahol, hogy edzett üveg az egész eleje, nem csak a kijelző felett. Nem emlékszem hol, de Bogék biztosan meg tudják majd erősíteni, ha lesz rá idejük.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17) <NewL>


<NewL>
addikt

Ez förtelmes ahogy kinéz,azok a gombok meg ...

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#18) #16820480 válasza LEFTHORSE1 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem az expozíciós időt lehet állítani, hanem a blendét (vagy szakszerűbben: apertúrát).

(#19) LEFTHORSE1 válasza #16820480 (#18) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Nem értem.. bővebben, mi az az apertura?

Cseberből vederbe

(#20) joey04 válasza Apollyon (#15) üzenetére


joey04
titán

én akkor becsülném őket igazán, ha 8mp-est sem hoztak volna ki. hanem ezeket az újdonságokat 5(vagy akár kevesebb mp-en) hozták volna be...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Champipi


Champipi
senior tag

Itt egy valami durran: az Innov8 képminősége. Most talán fel tud zárkózni a Nokia is.

(#22) Champipi válasza vsgaborr11 (#10) üzenetére


Champipi
senior tag

Pontot ér!

(#23) #16820480 válasza LEFTHORSE1 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

annak a lyuknak a nagysága, amin a fény bejut az érzékelőre. bővebben: [link]

(#24) Thom!


Thom!
veterán

TESZT KÉPEK

gyenge, főleg kinagyítva: zajos, agyonmosott képek, mint általában a Nokiák (Nseria)
INNOV8 marad tehát az etalon
sztem a leggyengébb 8MP, de azért érdemes kivárni a megjelenést

(#25) Apollyon válasza joey04 (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazság szerint én is, de taktikailag sajnos érhető lépés. Ha nem dobnak ki ilyet, akkor lehet jött volna "közvélemény" hogy 'ők ilyet nem tudnak' és már kész is a baj.
Szóval ha nem fossák a 8MP+ telókat mint ahogy eddig sem, akkor már ez is jó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) DANCE CSÉ


DANCE CSÉ
csendes tag

Azért elég ciki ha ez fényképezésr szánt modell mi a lóf***ért nem lehetet volna adni neki egy xenon vakut :@ :W

(#27) Viktor0610 válasza DANCE CSÉ (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd a következő verzióban... ;)

Samsung Galaxy A54

(#28) emre33


emre33
addikt

És megint LED XENON vaku helyett?

Miért? Érthetetlen...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#29) fateless


fateless
veterán

Igazából nem sok értelme van ennek a készüléknek, no de kellett készíteni megint egy modellt, ez sajna normális manapság. Én tényleg csak az előlapi gombokkal elkövetett vizuális terrortámadást nem tudom hova tenni. Vagy talán túl konzervatív vagyok...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) copin válasza DANCE CSÉ (#26) üzenetére


copin
őstag

Xenon vagy idióda helyett CCD kéne, bár akkor legyen mindhárom a megalománia jegyében. :D

(#31) Napfénysüti

Minek erőltetik ezt a bibircsókos kialakítást? :W
Jó telefon de ronda. Olyan mint a Chokito :DDD

Més que un club!

(#32) attisx válasza Napfénysüti (#31) üzenetére


attisx
addikt

Nekem viszont egyre jobban tetszik (idáig az N85-öt favorizáltam). Mondhatni megihletett: [link] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#33) Egzee


Egzee
őstag

Összecsukva gyönyörű szétnytva a gombok tönkreteszik! Nekem az LG KF510-esemen bizonyított a karcálló üveg! :K

(#34) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

most a nokiának sikerült bebizonyítania hogy a jó lencse, széles látószög, és változtatható blende behelyezése mobilba nagyobb vakítás mint a megapixel szám növelése

pedig kezdtem reménykedni hogy komolyan gondolják a képminőség javítását...

(#35) #16820480 válasza Dr.Anonymus (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért ez várható is volt.
a blende állítás jelen esetben ugye szűkítást jelent. ez két esetben jó: ha sok fény van (pl.: havas tájon, vagy homokos tengerparton napsütésben), vagy ha nagyobb mélységélességet akar az ember. az első még rendben lenne, ezt nem látni a tesztfotókon, de általában ennek pont ellentéte a baj, vagyis hogy kevés fény van, így ez nem olyan lényeges dolog. a második meg művészi fotókat tesz lehetővé (mármint a mélységélességgel való variálás), de ilyen lencsénél ennyi apertúra szűkítés még valószínűleg nem elég számottevő változás eléréséhez, másrészt meg ennek aztán semmi köze a fotók minőségéhez.
a nagy látószög megint nem hoz minőségbeli javulást (sőt), csak egyszerűen több dolog fér a képbe egyszerre. illetve romlást hozhat, mert általában a nagylátószögű képeken csúnyán nem párhuzamosak a párhuzamosak (pl. dőlnek befelé a dolgok a kép közepe felé).
a jó lencse ekkora méreben még elég vakítás eleve is, de még ha tényleg jó, akkor is olyan dolgokban látszik meg, mint színhiba, peremsötétedés, (hordó vagy párna) torzítás, illetve ezek hiánya. ennyire nem néztem át a képeket, meg ezek amúgy is látványosabbak műtermi, pepitacsíkos tesztlapokon.

amiért szarok a felvételek, az nagyban zajszűrés, meg képfeldolgozási hiba (ezek szoftveresen javíthatóak), illetve a képrézékelő hiányosságai (ez nem javítható). szóval lesz ez még jobb is valamivel, de nem kell világmegváltást várni.

(#37) joey04 válasza Dr.Anonymus (#34) üzenetére


joey04
titán

Eldar képei sz@rt sem bizonyítanak. :)

a teló tetszik, egészen addig amíg össze van csukva. szerintem gyönyörű. de kinyitva egy okádék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Ricardo


Ricardo
félisten

Csúnya! Az oda nem illő gomb újra ott figyel :(
A Ház és a csúszka minőségére kíváncsi leszek.

(#39) AMD Power válasza Ricardo (#38) üzenetére


AMD Power
titán

Bűn ronda!! De reméljük a képek minősége majd kárpótol minket.

(#40) amanoba


amanoba
őstag

nem rossz...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#41) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

ez olyasmi mint az innov8, de karcálló üveggel, blendeállítással és Nokia logóval, tehát slágertermék lesz, nem kérdés... Én is elfogadnám, az tuti.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#42) vehement69


vehement69
senior tag

pfűű nekem erről a telóról a hetvenes évek és Darth Vader jutott eszembe.. Komolyan, kéne alkalmazniuk 1-2 designert.. meg valami újjal előállni. Én azt nem értem, miért jó minden évben kijönni x+1 új modellel, ami hasonlít az előzményre, itt-ott egy kis plusz, amott egy kis mínusz.. Szerintem a Nokiánál újra kéne gondolni a termékpalettát és úgy az egész stratégiát, mert azért ez így nem lesz jó. Egyre unalmasabb, izzadságszagúak, nem tudom, de pl az LG-nek/HTC-nek egy készülékében több új gondolat van, mint az éppen aktuálisan újonnan megjelent összes Nokiának..

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#43) helixP válasza vehement69 (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Minek változtatni azon ami jó?:)

(#44) Ricardo válasza helixP (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerinted az N szériának az anyagválasztása, összeszerelése jó :F

(#45) helixP válasza Ricardo (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogy őszinte legyek az összeszerelés minőségére sosem voltam annyira érzékeny, mint ahogy a fórumozók többsége :) Sok N-t még nem taperoltam, de azért nem annyira vészes. Az, meg hogy "csak egy kicsit más" mint az előző, szerintem igen is jó, mert a vásárló válogathat a neki kellő/nem kellő feature közt. Nekem a Nokiában főleg az tetszik, hogy olyan dolgokra álltak rá, ami követendő. Most már majdnem mindegyik készülékébe 3.5 es jack-et terveznek, a SE vel ellentétben a micro SD kártya kell beléjük, lassan kialakul a töltő és usb csatlakozó szabvány is. Nekem ez az ami pótolhatatlan.

(#46) Ricardo válasza helixP (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Kinek a pap... :U
Nekem az a halálom amikor a telefon "szét akar esni a kezemben".

(#47) helixP válasza Ricardo (#46) üzenetére


helixP
nagyúr

Bizony-bizony ízlések és pofonok, mondjuk Motorola L6-nál már engem is zavart : ;)

(#48) tween


tween
őstag

Most én vagyok hülye,vagy a tükör görbe?Miért N85 8Mp van ráírva?Mert az N85-ös 8 mp-s változata?De akkor miért N86? :F

(#49) #16820480 válasza helixP (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért azt tegyük hozzá, hogy az L6 egy alsó-közép kategóriás telefon, míg ezek az N-es modellek elvileg felső kategóriásak, és az áruk is 4-5-ször annyi.

(#50) attisx válasza tween (#48) üzenetére


attisx
addikt

A mobile-review-s cikkben azt írják, hogy eredetileg az N85 frissítésnek szánták ezt a készüléket (N85 8MP), mint anno az N95-N95 8GB esetében is történt. De végül úgy döntöttek, hogy önáll tipusként adják ki. Így lett N86 a megnevezése. Egyébként megnézve a linkelt oldalon a tesztképek adatait, a fényképezőgép tipusánál még N85 szerepel. Tehát a demókészülék szoftvere még korántsem végleges.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.