Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Komoly válaszokat várok és mindnekinek köszönöm, aki megnyilvánul a témában, esetleg tanácsot ad! :R

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mit szeretnél dolgozni?

(#3) moha21


moha21
addikt

Ha nagyon nem tudod mit akarsz, akkor inkább a közelben valami hasznos OKJ + nyelvvizsga.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is ugyan ezeken gondolkodok. Most 10. vagyok és én is félek ha nem vesznek fel mi a fenét tudnék csinálni.

(#5) Kassadin


Kassadin
addikt

Ez nagyon összetett dolog. Csak a szokásos, "neked kell tudnod mit akarsz csinálni" üres frázist tudom leírni. Nem hiszem, hogy az a szerencsés, ha más mondja meg, mit csináljál. Neked kell tudnod, mit akarsz, mi érdekel, miben vagy jobb mint mások. Ettől függetlenül azért leírom, én hogy látom. Kezdjük ezzel a gyöngyszemmel:

"- Akinek nincs diplomája, az egy tanulatlan ,,tirpák" (mifelénk legalábbis így mondják) és semmire sem jó, csak a kétkezű legalja munkákra;
- akinek van diplomája, és abba a szerencsés rétegbe tartozik, aki még munkát is tudott találni, egyáltalán nincs megfizetve;
- aki pedig diplomás ember, de mégsem tud elhelyezkedni, azt meg ,,jajj, de nagyon sajnáljuk!". Kenheti a hajára a papírjait és mehet a közterekre levelet ,,szurkálni", mint alulképzettebb társai."

Nem tudom, mitől számít valaki tanulatlan embernek, a 8 általános és semmi szakma talán? Mert ha nem, akkor Mo. jelentős része tanulatlan tirpák, mivel nem rendelkezik diplomával. Függ attól is, milyen szektorban akarsz elhelyezkedni, és persze a fizu is ennek mértékében nőhet/csökkenhet(meg hogy vidék vagy pest). A büfészakos diplomások szoktak általában elvérezni a munkaerőpiacon, mert olyasmit tanultak ki, amire vagy nagyon kicsi a kereslet vagy egyáltalán nincsen rá szükség. Esetleg még idesorolhatóak a "sztárszakmák" is.

Okj és a diploma sem hülyeség, csak legyen keresett és legyen benne előrelépési lehetőséged idővel.

Leírhatnád, milyen munkák vonzanak, mihez van érzéked, mit tudnál elképzelni életed végéig, amit csinálnál is szívesen.

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A diploma ma már annyira alap, ha szellemi munkát akarsz végezni, hogy szinte meg sem kérdezik, hogy van-e. Mondjuk ezt az oldalt is megértem, hiszen egy érettségi semmilyen tudást nem ad, mehetsz valahova fizikai munkát végezni, vagy "jobb" esetben betanítanak valamit. Egyszóval nem árt keresni valamit, ami érdekel és legalább valamilyen szinten igény is van rá. Vannak olyan szakmák, ahol az OKJ-t is megbecsülik, de egyre kevésbé jellemző és semmi komolyra ne számíts vele. Szerintem nem éri meg egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kolondrum válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nálunk van akinek csak érettségije van és főnök, marhára nincs egyensúlyban a végzettség meg a hozzá társuló munka. Ma is megmutatta az egyik főnök9öm, hogy marhára nincs képben.

(#8) Z86


Z86
őstag

Szerintem megéri egyetemre menni. Jó állásokhoz alapfeltétel (kivétel ha valami módon protekciód van). A lényeg, hogy valami piacképes szakmát válassz és gyúrj rá az idegen nyelv(ek)re.

(#9) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Szerintem nem éri meg egyébként."

Mármint az OKJ. :) Az egyetem egyértelműen igen.

(#10) tildy


tildy
nagyúr

Erreffele kevesbe a papirt, ezerszer jobban a tapasztalatot nezik. Szerencsere. Eddig sehol nem a papirjaimra voltak kivancsiak - bar egy Zend certificate nagyot dobna azert, nagyobbat mint a diplomam- hanem arra, mit tudok, milyen referenciam vannak.

Ha ma megint 18 lennek, elmennek valahova junior programozonak, es levelezon elvegeznem a sulit. vagy tavoktatason.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) művésznő4 válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igen, már épp kérdezni akartam, hogy most a diplomára vagy az OKJ-ra értetted? :) De aztán hamar választ is kaptam, köszönöm!

A Többieknek is köszönöm a választ! :R Jegyzetelek ám erősen! :D

Néhányan kértétek, hogy írjam le, mik érdekelnek. Máris megfogalmazom és hozzáteszem a szakokat is, amikben gondolkodok. :K

(#12) Kassadin válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha van rá normális kereslet. Fölösleges 5 évet az életéből olyasmire elvesztegetni, amivel semmire sem megy.

művésznő4: A legtöbb embert sem anyagilag se erkölcsileg nem becsülik meg munka típusától független, erre azért készülj fel lelkileg.

[ Szerkesztve ]

(#13) TomKiss


TomKiss
tag

Igazából mindenképpen megéri a felvételit "megjátszani". Veszteni valód nincs, legfeljebb nem iratkozol be.
Ha nem sikerülne a felvételi, akkor meg még mindig ott vannak a különböző 1-2 éves képzések, OKJ-s tanfolyamok.
... és az sem kizárt, hogy ha olyan területen gondolkozol, akkor a munkáltató is besegít a tanulmányokba. Nekik is érdekül, hogy adott területen egy képzettebb munkatársuk legyen, és nem utolsó sorban egy tanulmányi szerződéssel jó pár évre magához tud láncolni.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#14) Löncsi


Löncsi
őstag

Megéri ez egyáltalán? Érdemes manapság diplomáért gürizni?

Nehéz kérdés sajna mostanság, 4-5 év mire lediplomázol + 8-10 évet kötelezően le kell itthon dolgoznod + kisebb keretszámok miatt hitelre szorulhatsz.
Ha nem gondolkodsz külföldben és államira be tudsz jutni, akkor sztem van értelme.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Én is idén érettségizek. Tudjátok mi a nagy baj ? Az hogy mindenki fejébe az lett bele verve valami ha tovább tanul egyetemen, szerez diplomát, doktorit miegymást. Ez hülyeség. Minden csak akarat kérdése ! Nem kell ahhoz zseninek lennie senkinek hogy jó munkája legyen, elég csak egy jó szakmát elvégezni. Valamit ami testhez álló, ami érdekel, semmi több. Ha jól csináljuk ami csak rajtunk múlik akkor jól meg lehet élni belőle.
Ennek ellenére boldog boldogtalan megy egyetemre elvégezni valami tömegszakot amiből aztán az egész országban 5 emberre van szükség. Megérte tanulni rá ? Nem.

(#16) Jhonny06 válasza Löncsi (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

"8-10 évet kötelezően le kell itthon dolgoznod"

Erről már van valami konkrét tervezet?

(#17) Löncsi válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem tudok róla, csak "urban legend"-ként olvastam, de nyilván érdemes jelenleg ezt is beleszámolni, nehogy meglepetésként érjen valakit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) gabor85 válasza Kolondrum (#7) üzenetére


gabor85
őstag

manapság egy főnök védekezhet azzal hogy ő nem kell hogy tudja/értse amit te csinálsz, ő azért felelős hogy te a munkádat elvégezd, plusz más dolgok...
A szocializmusban volt divat felülre törni alulról, lásd Ede bátyánk :)

Művésznőnk :)

Csak tanulj! Azt senki nem veheti el tőled!

(#19) Wictor válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Wictor
senior tag

Tetű a netem és nem tudom átolvasni, de ez a legfrissebb cikk róla.

"Ismertté vált az érintettek által röghöz kötésként aposztrofált hallgatói szerződések feltételrendszere, mely szerint az államilag finanszírozott képzésben részt vevő hallgatók vállalják, hogy a képzési idő kétszereséig, a végzés utáni 20 évben bármikor, Magyarországon dolgoznak. Ez hat, tíz vagy tizenkét évet jelenthet...

...a lehetőség így is megvan a külföldi munkavállalásra, igaz, csak azzal a kikötéssel, hogy vissza kell fizetni a képzés költségét."

[ Szerkesztve ]

(#20) Psychonaut válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#21) Иван


Иван
őstag

Én idén érettségizek. HA jól számolom, lesz 90 plusz pontom, egy nagol felsőfok miatt meg emelt matekozok. De hogy a matekon ebből az 50 pontból mennyit vesztek magán az érettségin, nem tudom.

Amúgy ahova én mentem volna (közgáz, társadalom tudomány, éles váltás, mert két évig vegyésznek készültem, de így találtam jónak az érdeklődési köröm miatt) oda bekerülni most nem sok sanszot látok.

Viszont ha nem vesznek fel egyetemre, akkor OKJ és esetleg utána külföld.
Orosz tudásom mindenképp akarom fejleszteni, és akármilyen nyelv tanulását neked is ajánlom, mert az megtérül, és nagyon-nagyon nehéz vele melléfogni. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

"Manapság szinte csak azt hallom az emberektől:"

Ez a rész sületlenség.

Logisztikai területen dolgozom 4 éve és itt a értelmes diplomás és nem diplomás embereket megbecsülik. Aki pedig hüle, az megy a levesbe, ahol pedig nem becsülnek meg, lépni kell. Nyilván a diplomával hosszú távon jobban lehet keresni, mert bizonyos pozíciókat hamarabb el lehet vele érni. De természetesen mindenkinek el kell kezdenie valahol és általában ez nem a top manager pozíció... :DDD

Azt tanácsolom, hogy addig tanulj, amíg megteheted, még ha valami munkát is kell vállalnod mellette (lehetőleg abban a szakmában, ahol tanulsz), mert ha jó szakmát választasz megtérül... (pl. egy tanár diplomáért csak akkor küzdj, ha az az álmod, mert tuti nem leszel megfizetve...)

Az OKJ vs diploma pedig, ha tudod mit szeretnél csinálni lényegtelen. Nézd meg mi a legjobb az adott szakmához és azt válaszd.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Jhonny06 válasza Psychonaut (#20) üzenetére


Jhonny06
veterán

De gondolom ez is csak arra vonatkozik, aki jövőre vagy azután kezd, nem? Tehát visszamenőleg nem vezetik be.

[ Szerkesztve ]

(#24) moha21 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


moha21
addikt

Őszintén? Sosem lehet tudni. Akármikor átvariálják az alkotmányt is úgy ahogy jó nekik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Csemike


Csemike
csendes tag

Ha nincs diplomád, az a baj, ha van, akkor meg az a baj. ;] Legalábbis a nép egyszerű gyermekeinek szemében. ;] Ha nincs, akkor suttyó vagy, ha van, akkor városi, beképzelt menáger, aki biztos nem tanulással szerezte meg a diplomáját, biztos anyuciapuci mindent alátoltak, lefeküdt a tanszékvezetővel, stb... :U Csak pillogok, hogy a csoporttársaim is egymás közt hogy sutyorognak egymásról. :) Közben ugyanott, ugyanabban a helyzetben vannak.
Másoknak úgysem lehetsz elég jó, úgyhogy csináld azt, amihez neked van kedved, anélkül, hogy bárkinek is görcsösen meg akarnál felelni. Ezt csak tanácsként mondom, kicsit filozofáltam. :)

Amúgy, ha leérettségiztél, érzed, hogy kell a diploma, ha megvan a BA, akkor kell az MA, ha már azt is kiszenvedted, akkor majd úgy érzed, hogy phd nélkül nem élet az élet, szóval, hajrá! :D

(#26) Kolondrum válasza gabor85 (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Valahogyan így, de mindezt emberi szinten, nem úgy mint régen. Ma azért mert korábban kicsit kilógtam a sorból pici "herevere" volt. Meg is szóltak, hátte? ;] Ezekért a kérdésekért érdemes lenni. [link]

(#27) gabor85 válasza Kolondrum (#26) üzenetére


gabor85
őstag

mindíg lesz egy olyan akinek nem lesz emberi ahogy viselkedsz, szóval akkor inkább legyen több ellenségem :D

engem gyakran megszólnak, de általában elég keményen visszavágok :P

(#28) Kolondrum válasza gabor85 (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is mondja a főnök, hogy pirítsak oda, de nem rég kerültem ide. Még nem lehet. Pedig hidd el nekem, hogy annyi tapasztalatot szereztem, hogy egy pillanat alatt feltolom a vérnyomását. Jókor jó helyen nyomok le egy kapcsolót. Sőt!

(#29) Kassadin válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Persze hogy be lesz vezetve, ha ezeken a gyökereken múlik. Érzik, hogy süllyed a hajó, aztán valahogy láncolni kell itthon a fiatalokat.

(#30) gabor85 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


gabor85
őstag

Csak ne kapcsolgass! ;]
Nálunk is van olyan aki lázad, de megoldjuk, eddig szépen, humánus módszerrel, elmondta mindenki amit gondolt, miért gondolta, aztán mindenki engedett.
És még a gyártás is ment. De mi is kezdünk elmenni a "nem vagyunk jótékonysági intézmény" állapotba és előre látom hogy lesz pár nehéz döntésünk...

(#31) Kolondrum válasza gabor85 (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Biztos te is rengeteget tudnál mesélni az ottani viszonyokról, én is, pedig fél éve vagyok csak itt. Érdekes légkör az egész. :))

(#32) Z86 válasza Csemike (#25) üzenetére


Z86
őstag

Ez az egymás kibeszélése érdekes dolog. Az egyetemen nálunk nem igazán volt jellemző (csak az igazán suttyókat fikáztuk), de a munkahelyen ez az alaptéma. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) gabor85 válasza Kolondrum (#31) üzenetére


gabor85
őstag

Megvan a légkör mindenhol. Egyedi emberek... nálunk pl különböző megmunkáló csoportok, sőt azon belül a műszakok se egyformák. Vannak spiclik és összetartók is.

emberek... phö :D

(#34) Psychonaut válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jelen allas szerint csak annak, aki most fog kezdeni osszel.

(#35) tildy válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

[link]

Az államtitkár elmondta: a felsőoktatásról szóló törvény, amelyet tavaly decemberben fogadtak el, sok olyan újdonságot tartalmazott, amelyet most konkretizálnak. Az egyik ilyen a hallgatói szerződések ügye; a rendeletet a kormány csütörtökön fogadta el.

A rendelet három alapvető támogatási, illetve képzési formát vezet be. A képzések zöme állami támogatással folyik, de vannak olyanok is, amelyeket az állam ötven százalékban támogat, mások önköltségesek - tette hozzá.

Összesen ötvenezer olyan hely van, amelyet az állam teljesen vagy felében támogat, ezekre vonatkoznak a hallgatói szerződések.

A szerződésben a diákok vállalják, hogy a képzési idő kétszereséig, a végzés utáni 20 évben bármikor, Magyarországon dolgoznak; ez hat, tíz vagy tizenkét évet jelenthet - fűzte hozzá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Csemike válasza Z86 (#32) üzenetére


Csemike
csendes tag

Najó, munkahelyen ez alap. :D Sajnos... Nálunk is azzá vált, pedig nagyon jó team-ben kezdtem el dolgozni pályakezdőként...
Egyetemen a csoporttársaim is mind dolgoznak, lehet, hogy onnan hozzák magukkal.

(#37) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Minden attól függ, hogy mi érdekel és milyen szakmában szeretnél dolgozni. Én az életem egyik nagy hibájának tartom, hogy egyáltalán felsőoktatási intézmény környékére tettem a lábam.

Érdemes minnél hamarabb elkezdeni a szakmában dolgozni, szerintem egy év gyakorlati tapasztalat nagyságrendekkel többet ér mint bármilyen nagynevű egyetemi papír.

(A post írója a legutolsó munkahelyváltáskor nem tüntetett fel semminemű egyetemet/főiskolát/iskolát az önéletrajzában és kapásból felvettek a gyakorlati tapasztalat alapján :) )

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) Kassadin válasza kraftxld (#37) üzenetére


Kassadin
addikt

"Minden attól függ, hogy mi érdekel és milyen szakmában szeretnél dolgozni. Én az életem egyik nagy hibájának tartom, hogy egyáltalán felsőoktatási intézmény környékére tettem a lábam."

Ilyesmit se sűrűn olvasok.

(#39) kraftxld válasza Kassadin (#38) üzenetére


kraftxld
nagyúr

X évig csak szellemi f@szverés ment, konkrét gyakorlati életben használhatatlan ezer éves tudást próbáltak mindkét szakon a fejembe verni (1-2 tantárgy kivételével, de az nem volt a törzsanyag része, pluszban vettem fel), így én teljes időpocsékolásnak tartottam az egészet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) tildy válasza kraftxld (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Na valami ilyesmit irtam en is... Inkabb szakmai tapasztalat, mint diploma:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Jhonny06 válasza tildy (#35) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ezzel kb. el is mennek az ember "legjobb" évei. Utána már kvázi fölösleges is kiköltözni. (Jó, mondjuk 6 év esetén nem, de egy idő után..)

kraftxld: Te mondjuk pont olyan területen dolgozol, ahol ez igaz, sok esetben viszont kell az egyetemi végzettség.

[ Szerkesztve ]

(#42) kraftxld válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, ezért is kérdeztem, hogy milyen szakmák azok amik érdeklik, mondjuk egy orvosnál nem hagyható el az egyetem a képzésből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) baluka26 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


baluka26
veterán

A felvis tervezetben, amiben a költségek is vannak azt hiszem 20 év alatt 7 itthon töltendő év van. De el kell olvasni, BME-s topikban linkelte egy ifjú nem túl régen :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) művésznő4


művésznő4
csendes tag

UP! :) Kérésetekre, bejegyzés frissítve! ;)

(#45) tildy válasza művésznő4 (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

ehhehe informatikus konyvtaros. Arra igazan szukseg van, eleg sokan mentek oda kb azert, hogy elmondhassak, van diplomajuk.... :U

Kommunikacio es mediatudomany.... Pff. Maga a kommunikacio szak jo lenne, ha mind a hallgatok, mind a tanarok beleadnanak apait anyait. Jelenleg viszont az az allas, hogy ennyi kommunikacio szakot vegzettre nincs szuksege az orszagnak, ujabb "kamudiploma".

Esetleg valami "normalis" diploma? Mint legalabb a tanari, meg ha keveset is keres vele az ember. Kozgazdasz, mernok, orvos, kulkereskedelem, penzugy?

Total az az erzesem, hogy melegedobe szeretnel jarni, semmi gond, csak el lehessen lenni par evig, meg kapj papirt. Ezert felesleges felsooktatasba menned, es diplomat szerezned, ha tenyleg csak ennyire van szukseged.....

Ja es meg valami, ez nem szemelyed elleni tamadas, barkinek ugyanezt mondanam, aki kommiunikacio- informatikus konyvtaros (bufe)szakokkal jon elo. Jol mondja baluka, max az elso ket tomb er valamit....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) baluka26


baluka26
veterán

Felejtsd el az összeset. Talán a tanító meg a pedagógia, de a többi egy határ szar. Esetleg még a magyar.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#47) moha21 válasza tildy (#45) üzenetére


moha21
addikt

+1. Van ismerősöm full kitűnőre csinálta meg ezt a szakot, azóta itthon van ( 5-6 éve ) munka nélkül. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#48) tildy válasza moha21 (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy leirta , mit szeretne igazan, szoval nem is ertem az utolso kettot miert irta be:) Tanari palyara elegge elhivatott, szoval hajra:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) moha21 válasza tildy (#48) üzenetére


moha21
addikt

Ha komolyan érdeklik a művészetek, akkor lehet olyan szakra is menni ( Képzőművészeti Egyetem ), de ott sem egyszerű az élet. Tanároknál meg az látszik ( felénk legalábbis ), hogy ölik egymást a helyért : (

Van nem egy ismerősöm, aki nem ment egyből egyetemre, mert nem tudta mit is akar ( az egyik nagyon rossz tanuló is volt ), nos egyetem nélkül is jól boldogultak. Egyikőjük valami OKJ info-s cuccot csinált, utána meg a Cisco-s cuccokat+ nyelvet. Győrben egyből el is helyezkedett 200 k- havi nettóval ( persze azóta is képzi magát ).

Másik srác saját céget vezet Sarkadon, ő is informatikával foglalkozik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) Tulipanti


Tulipanti
tag

Egyetértek az előttem szólókkal! :K A kommunikáció szakot és a könyvtárost felejtsd el. Mostanság mindenki a kommunikációt akarja, aztán nem megy vele semmire. Barátnőm is azt csinálja fizetősen, háááát... :U
Akkor inkább a pedagógiára hajts rá!
Nem tudom, hogy mennyit lehet ingyenesen bejelölni (vagy már ez is változott?), de az utolsó kettő fölösleges pénzkidobás!

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.