Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.


k.
őstag

Tudom ez most flame keltő lesz, és előre elnézést, de az utolsó videó szerintem nem igazán jó. Mármint szerintem az abortusz sokkszor inkább jobbat tesz, mint az ha hagyjuk megszületni. Gondoljuk végig, ha a gyerek egy putri közepén "nem vártként" megszületik, szeretetet sem kap, higéniát is alig stb stb, az sokkal rosszabb mint az, ha meg sem születik.

(#2) k. válasza k. (#1) üzenetére


k.
őstag

Izé az utcsó vidi látom törölve(mondjuk elég brutál volt), szóval értelmetlen a kommentem...

(#3) művésznő4 válasza k. (#1) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Az abortuszról már van egy bejegyzésem és ott kifejtettem a véleményemet, tartom ahhoz magamat.. :) Inkább kiszedtem az utolsó videót, nehogy valakit érzékenyen érintsen. Tudom, hogy erről nagyon megoszlanak a vélemények.... :U

(#4) Gergő_ válasza k. (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

Persze, hogy rosszabb, de az élet erről szól, egy út, egy jó rossz. Gyilkossággal nem lehet semmit sem megoldani. Az én olvasatomban az élet= sok-sok probléma, kihívás, érdekes tanulságos megoldásokkal, tapasztalással/ egy életen át tartó szenvedés, amelynek mindig van értelme. Ha valakitől elveszik ezt a jogot, vagy könnyelműen nem vállalják fel az életet(mert a gyermek élete a saját életük része is kell hogy legyen), akkor gyilkossá válnak.
Szerintem sokkal fontosabb lenne keresni a valódi okait, és azt hogy hogyan lehetne megelőzni az abortuszokat. Nem háríthatjuk egyértelműen az anyákra a teljes felelősséget, hiszen a jelenlegi rendszer biztosítja a körülményeket és valamilyen szinten ezeket a tragikus élethelyzeteket.

(#5) tildy válasza Gergő_ (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Álljon meg a menet. Egyelőre törvényileg nem az.
És senkinek sincs joga legyilkosozni ezeket az embereket. Ha teszi, akkor viszont legyen konzisztens, és mondja az esemény utáni tablettára is, ha már homár ....

Művésznő: Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Nem hinném, hogy pont neked kéne magyaráznom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) CséZé válasza k. (#1) üzenetére


CséZé
őstag

a putri közepén élők pont nem veszik figyelembe h van lehetőség abortuszra. vajon miért nem?

(#7) Gergő_ válasza tildy (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

Uhh ez elég bonyolult. :/ Nem akarok komoly vitába szállni, mert szerencsére nem vagyok kompetens. Mint, ahogy írtam általában a körülményeket nem anyajelölt hozza létre, nem felelős azért, viszont döntenie neki kell. Ezt még tetézheti, ha úgy érzi, hogy nincs más választási lehetősége, vagy a környezete is befolyásolja a döntésében.
Na most kicsit mellébeszéltem, de a lényeg az hogy nem a szó szoros értelmében vett gyilkosra gondoltam. Felfogható akár úgy is, hogy a pisztoly valaki kezében van és meg is húzzák helyette a ravaszt. Nyilván egy ilyen helyzetet még a legrosszabb ellenségének sem kíván az ember... :(

(#8) tildy válasza Gergő_ (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Elég összetett dolog , nemhiába megy a vita róla , hogy jogilag járjon-e nagyobb jobb a magzatnak.
Ugyanis pl. a vérösszeférhetetlen baba meg az anya "gyilkosa" (lehetne, ha nem tartana ott az orvostudomány ahol) , de az emberek jó részének van olyan ikertesója, amely a terhesség során felszívódik, az életben maradó "öli" meg kvázi . Szóval óvatosan ezzel, mert akkor bele lehet menni mélyebben is.
Az viszont tény, hogy egy Magyarországon ma abortálható magzat az anyja szervezete nélkül életképtelen . És az sem véletlen miért 12 hét az a 12 hét.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) tildy válasza tildy (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

jobb=jog, csak elgépeltem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Ma voltam a kiállításon és én mondom, FANTASZTIKUS!!!! :Y :K
Ma, azaz március 31-én lett volna a kiállítás utolsó napja Nyíregyházán, de a hatalmas siker és érdeklődésre való tekintettel meghosszabbították a zárási határidőt. Szóval, akit kicsit is érdekel a téma és valahol a közelben lakik és teheti, annak nagyon ajánlom, hogy megnézze! :K Április 20-ig még nem késő!

:R

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

én voltam rajta nagyon jó tanulságos

(#12) művésznő4 válasza kmisi99 (#11) üzenetére


művésznő4
csendes tag

:R :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.