Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Ma vagy is november 22-én? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#2) művésznő4 válasza EczkE (#1) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igen, ma! :U Mert mi a problémád?

(#3) EczkE válasza művésznő4 (#2) üzenetére


EczkE
addikt

Ma, vagyis november 4. csütörtökén van

De az előbb még 3 volt. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#4) művésznő4 válasza EczkE (#3) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Elírtam igen, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

még egy ostoba amcsi ünnepmajmolás...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Magyarországon valami mindig hibádzik a termésben, egyszerűen ilyen az éghajlat, úgyhogy kissé ellentmondásos volna egy, hagyományosan a jó termésért hálát adó észak-amerikai ünnep. A magyar hozzáállás amúgy is közelebb van a "jó-jó, de lehetne jobb is", vagy a "ha az idén 120% termett, jövőre tán kihúzzuk az aszályt..." féléhez. ;]

(#7) Huma válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Huma
addikt

Ráadásul a pulyka sem olyan finom madár. Legalábbis szerintem.

Ha már ünnep. Karácsony. Nálunk csak jelképes ajándékok vannak. Szerintem nem az ajándék értéke hanem maga a gesztus a lényeg. No meg az, hogy összegyűlik a család és mindenki szeret mindenkit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) philoxenia válasza Crystalheart (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De a Thanksgiving nem a jó termésért ad elsősorban hálát.... :)
A magyar wiki szócikk mondata elég szerencsétlen...
Angolul azért pontosabb a szöveg:
Thanksgiving was first celebrated on the same date by all states in 1863 by a presidential proclamation of Abraham Lincoln. Influenced by the campaigning of author Sarah Josepha Hale, who wrote letters to politicians for around 40 years trying to make it an official holiday, Lincoln proclaimed the date to be the final Thursday in November in an attempt to foster a sense of American unity between the Northern and Southern states.[25] Because of the ongoing Civil War and the Confederate States of America's refusal to recognize Lincoln's authority, a nationwide Thanksgiving date was not realized until Reconstruction was completed in the 1870s.

Ebben az értelemben /jó termés/ nálunk hagyományosan az augusztus 20. az ünnep, addigra betakarítják az országban az "életet", a búzát...
Az USA-ban a terület óriási, ott a betakarítás sokkal jobban széthúzódik időben. Kis kirakós apropóként.:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Gergő_ válasza philoxenia (#8) üzenetére


Gergő_
őstag

Köszi a felvilágosítást, már éreztem korábban is hogy nekünk ehhez semmi közünk. Ez kb. olyan, mint a haloween.
Ráadásul én nem félek Istentől. Jóban vagyunk régóta. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Crystalheart válasza philoxenia (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, ez az eredete, akkor terjedt el, mikor az amerikaiak megpróbáltak egységes identitástudatot teremteni a sok idegen nép közt, és hát kellettek a közös sztorik. De a legenda szerint attól még a jó termésért mondanak hálát. (Kb. mint hogy a kereszténységben is elsősorban egységmegtartó erejűek voltak anno az ünnepek, de mindegyikhez volt/van valami sztori.)

(#11) Иван válasza Gergő_ (#9) üzenetére


Иван
őstag

Sok mindentől félek, de Istentől mondjuk pont nem :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) philoxenia válasza Crystalheart (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az indián motívumot erősítik a legtöbbször, de a legjobb Thanksgiving jelenet ez:[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) EczkE válasza Иван (#11) üzenetére


EczkE
addikt

Félj Humától.

Asszem mindenféleképpen!

(#14) Gergő_ válasza Иван (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

"az Istenben remélek, nem félek;ember mit árthatna nekem? 13Tartozom neked, Istenem, azzal, amit megfogadtam,megadom neked a hálaáldozatokat, 14mert megmentetted életem a haláltól, lábamat az elbukástól,hogy Isten előtt járjak az élők világosságában."

Szóval ez van. Nem vagyok hálás félelemből hogy valamit évente gyakorolnom kellene, önző vagyok, de Istenben bízom és remélek, Aminek része vagy attól nem félhetsz.
Szerintem ha félsz totál elbuksz, és akkor annyi a hálának. :D

(#15) Иван válasza EczkE (#13) üzenetére


Иван
őstag

A modiktól félek.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#16) Dr. Romano válasza Иван (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lehet is. Én úgy halottam esténként összejárnak egy romos lepusztult szerverterembe majd véráldozatot mutatnak a házigazdáknak. Sötét erők működtetik ezt az oldalt bizony.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) philoxenia válasza Иван (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jobb is.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) EczkE válasza Иван (#15) üzenetére


EczkE
addikt

Én tőlük pont nem. ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#19) Иван válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


Иван
őstag

Akkor ezért nincs 666-os hozzászólás átugorva ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) bambano válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Sötét erők? nem linux van a szervereken? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Иван válasza bambano (#20) üzenetére


Иван
őstag

Pont azért mondja.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) moonlight115 válasza philoxenia (#17) üzenetére


moonlight115
tag

LOL! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#23) talmida válasza bambano (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

ostoba ám a ... ;]

philoxenia #8 Ábraham Lincoln csak igazított a Thanksgiving ünneplésének dátumán, ő azt jelentette ki, hogy mindig novemberben legyen ez az ünnep, (november harmadik csütörtökje pedig még később lett hivatalosítva) de nem akkor kezdődött a Thanksgiving ünnepe. :N Eredetileg az első telepesek kezdték ezt a szép szokást, Istennek adva hálát a túlélésért, jó termésért stb. :K Az indiánoknak annyi közük volt a dologhoz, hogy nélkülük éhenhaltak volna az első bevándorlók, ugyanis nem ismerték a helyi túlélési szokásokat. Az indiánok tanították meg őket a helyi gazdálkodásra, halászatra, vadászatra..stb. Most nehogy valaki rákezdje, hogy "persze, azok meg hálából kiirtották őket". Az ELSŐ KERESZTÉNY TELEPESEK nagy barátságban voltak az indiánokkal. :K Akik lemészárolták őket, azok későbbi bevándorlók voltak. :W

#17 LOL :DDD

Gergő_ ;)

Crystalheart 10 Bocs, de ne ez az igazság. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) Crystalheart válasza talmida (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint mi nem az igazság? Én is azt mondtam, amit te, csak más szavakkal. Meg annyi módosítással, hogy azért egy több száz éves legendának nem feltétlenül kell maximálisan hitelt adni. Akár meg is történhetett, de az ilyen sztorikba mindig bekerül egy kis barokkos cifrázás, mint Zrínyi Szigeti veszedelmébe... :D

("Az ELSŐ KERESZTÉNY TELEPESEK nagy barátságban voltak az indiánokkal. Akik lemészárolták őket, azok későbbi bevándorlók voltak." - Már ahol, kicsit délebbre például Cortezék elég hamar nekikezdtek a szisztematikus népességirtásnak.)

[ Szerkesztve ]

(#25) bambano válasza talmida (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha tényleg telepes ünnep volt, nálunk minek is ünnepelnék?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) talmida válasza bambano (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Senki nem mondta, hogy nálatok ünnepelni kéne. :B

"In 1621, the Plymouth colonists and Wampanoag Indians shared an autumn harvest feast that is acknowledged today as one of the first Thanksgiving celebrations in the colonies."
Forrás: History

Crystalheart Te ezt állítottad tényként :

Persze, ez az eredete, akkor terjedt el, mikor az amerikaiak megpróbáltak egységes identitástudatot teremteni a sok idegen nép közt, és hát kellettek a közös sztorik.

A történelmi tényt pedig legendának. ;]

a Wikit is 2012-ben módosították. Sajnos a történelem meghamisítása univerzáslis folyamat. :(((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) bambano válasza talmida (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Senki nem mondta, hogy nálatok ünnepelni kéne": a posztolót leszámítva...
"Arra lennék kíváncsi, köztetek van-e olyan, aki hálát ad időnként (vagy legalább ekkor) az Életnek, a Sorsnak vagy épp pont Istennek, azért, amije van?"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Иван válasza bambano (#27) üzenetére


Иван
őstag

Hát hadd mondja, te meg beírod ide, hogy te nem ünnepled mer' szaramerika oszt' kész.

Ő meg hadd ünnepleje ha akarja a zulu feltámadás estéjét, ha kedve tartja.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) Crystalheart válasza talmida (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Wikit el sem olvastam, én ezt anno Discoveryn láttam. De biztosan. Hanem kb. annyi valóságalapja lehet, mint a fröccs feltalálásának - viszont Attila hun király temetésénél mégis kevesebb mendemonda lehet benne. :) Urbanlegendek nem csak ma vannak...

(#30) Иван válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Иван
őstag

Na és?

Jézus feltámadása tán nem urban legend? Mégis egy egész kultúrkör épül rá... :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Huma válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek veled. A történelem egy sötét folt. Ki tudja mi igaz a törikönyvekből és mi nem. Elég csak arra gondolni, hogy mennyi történelmi csúsztatás, ferdítés került napvilágra csak az elmúlt 70 évben. A történelmet a győztesek és a befolyásos emberek írják. Ez régen is így volt és most is így van.
Csak ugye manapság már nincs olyan könnyű dolga a történelemhamisítóknak az internet miatt.

Kicsit elkanyarodtam a témától. A lényeg az, hogy franc se tudja, hogy mi történt anno. Lehet hogy egy szó sem igaz az egészből. Lehet hogy semmi ilyesmi nem történt, csak 50 évvel később kipattant valakinek a fejéből egy ilyen mese és végül történet lett belőle majd ünnep.

szerk: Persze az is lehet, hogy majdnem szóról szóra igaz az egész.

(#30) Иван:
Ez már inkább vallási kérdés, nem történelmi.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) Иван válasza Huma (#31) üzenetére


Иван
őstag

Pont ugyan ez a tészta. Van egy ünnep, ami arra épül, ami meg se történt. Na és?

Az amerikaiaknak ez egy olyan szimbólum, mint a nekünk az Augusztus 20. Fölösleges most azért elítélni, mert talán meg sem történt vagy nem úgy, ahogy ünneplik. Nekünk se pont Augusztus 20-ikán lett megalapítva az állam...

Ezek az ünnepek nem azért vannak, hogy történelmileg akkurátusak legyenek.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Crystalheart válasza Иван (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oké, de eleve csak egy kis széljegyzetről beszélünk. Eredetileg azt mondtam, hogy Magyarországon ellentmondásos és mind kulturális, mind történelmi alapot nélkülöző volna egy hálaadási ünnepség. Az USA-ban volt értelme bevezetni, amikor bevezették, erre adtam meg az általánosan elfogadott elméletet fentebb, azaz hogy állami ünneppé a közös identitás megteremtése miatt tették, ezért karolták fel a már akkor is legendaként élő történetet a telepesekről és indiánokról. Ami akár tényleg meg is történhetett, sőt, valószínűleg több helyen is megtörtént, egymástól függetlenül is...

[ Szerkesztve ]

(#34) Huma válasza Иван (#32) üzenetére


Huma
addikt

Nem tudhatod, hogy megtörtént e vagy sem.

Nem ítélem el őket. Azt ünnepelnek amit akarnak.
Én pl nem tartok meg szinte semmilyen ünnepet. Asszem csak a karácsony meg a szilveszter az amit megtartok. De ezek is csak jelképesek.
Ha épp eszembe jut valamelyik családtagon születésnapja akkor felköszöntöm, de ajándék meg torta az nem szokás nálunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) Иван válasza Crystalheart (#33) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem mindenkinek magánügye mit ünnepel. Ahogy Huma mondta, náluk nem szokás a születésnapot tartani. Szíve joga, attól még MO-n ez egy bevett szokás marad. Ennyi erővel őt is csesztessük, hogy miazhogy nem ünnepli, MO-n lenne kulturális oka megtartania.

Azt meg felesleges feltételezni, hogy állami ünnep lesz vagy valami.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) Crystalheart válasza Иван (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondtam ilyet? Engem sem érdekel, ki mit ünnepel, vagy mit nem. Attól még kifejthetem, hogy hazánkban ez egy teljesen alap nélküli valami volna.

(Amúgy mi például soha semmilyen ünnepet nem tartunk meg, se karácsonyt, se születésnapot, semmilyent.)

Tudjátok, ha már állami ünnepnél tartunk, igazából azt sajnálom, hogy amíg tele van az ország magyarkodókkal, addig nem lehet egy tisztességes ünnepet rendezni a honfoglalásnak, mert mind szélsőjobbos vircsaftba torkollik, ami hasonló tematikájú.

(#37) moonlight115 válasza Crystalheart (#36) üzenetére


moonlight115
tag

"Tudjátok, ha már állami ünnepnél tartunk, igazából azt sajnálom, hogy amíg tele van az ország magyarkodókkal, addig nem lehet egy tisztességes ünnepet rendezni a honfoglalásnak, mert mind szélsőjobbos vircsaftba torkollik, ami hasonló tematikájú." - ezzel nagyon egyet tudok érteni!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#38) Gergő_


Gergő_
őstag

Istenről és a háláról volt szó, de csak sikerült eljutnotok a politikáig. Grat...

(#39) Crystalheart válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oh, én eredetileg is ünnepről beszéltem, az Isten és hála csak kiegészítő információ. :D

De nem is szándékoztam jobban eltérni a hálaadástól.

(#40) Dr. Romano válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak a szokásos...

Иван
Még mindig nagyobb az esély arra hogy Huma szóba kerül mint Hitler. Hiába mindkettőnek H-val kezdődik a neve.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) Иван válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Иван
őstag

Ahogy pörögnek a háeszek egy fórumban, annak az esélye, hogy Hitler szóba kerül, konvergál az egyhez.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Crystalheart válasza Иван (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

Egyébként csak valahogy tegnap óta ez járt a fejemben. Mostanság sokat foglalkoztam a Honfoglalás témakörével és egyáltalán az ősmagyarokkal, és sokféle oldalba belefutottam. Aztán realizálódott bennem a kép, miért nem lehet ennek tisztességes ünnepet tartani. De... tényleg vágjuk itt el.

(#43) Eastman válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Eastman
őstag

Tudod én meg azt sajnálom, hogy ha ebben az országban valaki tisztességesen szereti a hazáját akkor azt rögtön „magyarkodónak” és szélsőjobbosnak bélyegzik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) Crystalheart válasza Eastman (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én magyarkodónak a magyarkodókat nevezem.

(#45) hoffman_


hoffman_
nagyúr

[link] :D

Aki érti, annak pacsi :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46) talmida válasza hoffman_ (#45) üzenetére


talmida
Közösségépítő

én is minden szavát értettem :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#47) Crystalheart válasza talmida (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát én nem nagyon... Artikulátlan beszéd értelmezésében még az anyanyelvemen sem vagyok jó, nemhogy angolul... :D

(#48) hoffman_ válasza talmida (#46) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem az englis a lényeg, bár az is egy mókás part of it :D

original :DDD Csak az időpont miatt aktuális lett megint :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49) talmida válasza hoffman_ (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

High IQ-ra vall. :DDD

Crystalheart A feketék mind így beszélnek. :D .. különösen délen, mifelénk :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#50) Crystalheart válasza talmida (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ez most olyan dolog, mintha azt mondanám, hogy nálunk minden roma palócosan beszél... Azt nem hiszem el, hogy a többségnek ilyen érthetetlen "tájszólása" van... Bár te vagy ott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.