Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Carlo009


Carlo009
tag

Szia!

Azt hittem ilyenkor te már régen az igazak álmát alszod! :K
Ezt a videót még nem néztem meg, de biztos van benne valami érdekes, ha így megosztod mindenkivel.

(#2) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

12 éves? :Y Nem semmi. :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) caizzz


caizzz
aktív tag

Jó lett! :) A korát tudva pedig pláne! :K

Amúgy kis szemétkedés, a filmbeli gépen Windows 7 fut. ;]

marakujás kőbányai

(#5) albert8


albert8
addikt

Jó lett :R
nagyon tetszik :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Biztos, hogy 12 éves csinálta? :D
Kajak jó lett! Nem kicsit! :R

(#7) művésznő4 válasza caizzz (#4) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igen, ezt valahogy én sem értettem a dologban...:F :DDD

Többiek: Igen, tényleg 12 éves és 100%-osan ő csinált a videót. :K Pont ezért tartom olyan nagy számnak. Én mikor fogok tudni ilyet (vagy legalábbis hasonlót) csinálni??? :DDD

(#8) Crystalheart válasza művésznő4 (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha van egy jó kamerád és egy erős géped, a filmkészítés ilyen szinten, technikai oldalról ma már valóban gyerekjáték. :) (Nekem egyik sincs, és most az a legnagyobb kihívás, hogy május elejéig a filmművészetire beadandó 3 perces kisfilmemhez embert és eszközöket szerezzek. :S Megcsinálni a filmet utána már... :) )

Amúgy korához képest tényleg jó lett, ötletes.

(#9) Kephamos


Kephamos
addikt

Amennyiben tényleg ő csinálta elég jó.
Amúgymeg örökösföld.

(#10) művésznő4 válasza Kephamos (#9) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Így van! ;)

(#11) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Csak most néztem meg, nagyon komoly film! :)

(#12) zH.


zH.
senior tag

kövezzetek meg, de az igazi filmkészítés nem ez. egymás után van vágva pár jelenet. se extra vágás, effekt, se semmi, egymás mögé van illesztve pár jelenet és ennyi. az igazi filmkészítés szvsz történetből, jó zenéből, jó vágásból, effektből áll, amit igazán canon géppel lehet jó világítás és alacsony blende mellett.
a videó témája nem ide kapcsolódik, de nézzétek bele pl. ebbe, hogy össze van rakva, vágva, effektezve stb. ilyennel rengetegen foglalkoznak, én is hamarosan át fogok állni a "irl" filmezésre.

[ Szerkesztve ]

just be

(#13) művésznő4 válasza zH. (#12) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nem mindenkinek tetszhet egyformán, de szerintem egy amatőrtől egyáltalán nem rossz. - Hogy a korát már ne is említsem... :) Lehet, hogy csak nekem ilyen nagy szám ez, de hozzá nem értő laikusként, minden elismerésem az övé. Természetesen van még bőven hová fejlődnie, de kezdetnek szerintem teljesen megteszi.:) Ennél már csak egyre jobb és jobb lesz és határ a csillagos ééééég. :D

Neked pedig sok sikert kívánok a kezdődő filmes karrieredhez! :R

(#14) Crystalheart válasza zH. (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A speciális effektek baromira nem feltételei egy filmnek... A történet annál inkább, és normál filmet is min. egy Pana HVX200-al lehet. (USA-ban 1 milla, EU-ban +40% adó.) Ha már itt tartunk...

Persze a cikk tárgya felnőtt fejjel nézve gyenge és kevés volna. De ezt egy 12 éves kisgyerek rakta össze. Mérd ehhez...

(#15) gamek!ller válasza zH. (#12) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szerintem is sokkal jobbak a te cs-s videóid.

(#16) caizzz válasza gamek!ller (#15) üzenetére


caizzz
aktív tag

degecz telepulesen szulettel latom :DDD

marakujás kőbányai

(#17) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nagyon állat! :C De hogy kapcsolja vissza? És főleg mit? :DDD :))

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#18) zH. válasza gamek!ller (#15) üzenetére


zH.
senior tag

miről beszélsz? :DDD :DDD egyrészt nem az én videóimról beszéltem, másrészt 3hónapja meg se nyitottam a vegast, több mint fél éve 1 css demot nem láttam. tehát nem vágom miről - próbálsz - beszélni. ha nem esett volna le én "inreal" videóból beszéltem, az említett css videót csak a vágás, effektek és az összhang miatt linkeltem be. - nem tudom mennyire esett le, hogy nem én csináltam.

@Crystalheart: dr.house utolsó részeit 5d mark2-vel forgatták pl. :) és szinte ma már az összes komoly reklámot.

[ Szerkesztve ]

just be

(#19) zH. válasza zH. (#18) üzenetére


zH.
senior tag

és igen, egy ilyen css moviet nem 5 perc és 1-2óra tanulás összehozni, hanem évek/félévek, több órányi munka.

ezzel most nem a srácot akarom szidni, de ez az egész egy 1-2 nap alatt könnyen megtanulható dolog.

[ Szerkesztve ]

just be

(#20) gamek!ller válasza zH. (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Te meg látom nem ismered az "irónia" nevezetű dolgot.. :) Tudtam, hogy nem te csináltad.. Érdekes, cizoe értette.. :)

(#21) zH. válasza gamek!ller (#20) üzenetére


zH.
senior tag

nem vagy tisztába az irónia fogalmával, nem tudom minek okoskodsz. :)

just be

(#22) Crystalheart válasza zH. (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De a filmeket (pl. Hollywoodban) nem. Van oka is. Annak is van oka, hogy egy House részt ezzel készítettek, egyrészt a Canon jó pénzt fizetett érte, másrészt kipróbáltak egy új stílust, ha megfigyeled, az egész operatőri munkának igazodnia kellett az eszközhöz. De rettentően idegesítene, ha a filmeket fényképezővel vennék föl. Reklámba elmegy, de ott is világos, miért használják.

A technológia előnye, hogy az új érzékelők még olcsóbb félprofi kamerákat eredményezhetnek, azok minden szükséges - és a fényképezőkből hiányzó - funkciójával együtt.

Szerintem ez nem off :)

Mod: ha már előjöttek az effektek, a StarWars-t anno még ollóval szabdalták össze. :) Az ollóval szabdalás még hamarabb megtanulható. Egy film ereje nem elsősorban ebben van - egy film a drámaelvi szerkezeten áll vagy bukik.

[ Szerkesztve ]

(#23) zH. válasza Crystalheart (#22) üzenetére


zH.
senior tag

ennek az egész tükörreflexes fényképezőgéppel való filmezésnek szvsz az az értelme, hogy a nagyobb érzékelő miatt gyönyörűen el lehet kenni a hátteret. ilyet nem csinálsz videókamerával, főleg ilyen mpeg2-be kódoló alap kamerával. nézz bele ebbe a klipbe, ilyet nem lehet alap kamerával csinálni. nyilván vannak ennél sokkal durvább alkotások, ahol jobban kijön, de ez jutott hirtelen eszembe. plusz hatalmas előny, hogy van egy teljes értékű fényképezőgéped és egy videókamerád is. a minősége egy 600d-nak is rohadtjó, szvsz még azért nem terjedt el mindenhol, mert még viszonylag "új". viszont youtubeon egyre több "amatőr" készít ezzel videókat, érdemes nézegetni, nagyon jók vannak. na meg ma már a klippeket is ezzel forgatják javarészt, látszik is.

ezt pl. egy 15 éves srác csinálta, érdemes megnézni a többi videóját is. vannak tutorialok, hasznos kis csatorna. vagy akár ez. vegas nagy részét már vágom, keyframe, effektek, vágás, sync, bullet stb. afterben viszont nagyon-nagyon kezdő vagyok, arra kéne majd ráállni.

[ Szerkesztve ]

just be

(#24) bLaCkDoGoNe válasza zH. (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ekkora arccal befértél eddig minden ajtón?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#25) zH. válasza bLaCkDoGoNe (#24) üzenetére


zH.
senior tag

megmondóember, üdv.
de kíváncsivá tettél: elárulnád miért van nagy arcom, azon kívül, hogy leírtam, hogy a bejegyzésben szereplő dolgok 1-2 nap alatt megtanulhatóak?

[ Szerkesztve ]

just be

(#26) gamek!ller válasza zH. (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Imádok okoskodni!!!! :) Mindenki látja, hogy nagy arcod van. Szerinted ha már többen mondják abban nincs valami igazság?

[ Szerkesztve ]

(#27) Crystalheart válasza zH. (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ezt mind értem, de miért akarnám olyan nagyon elkenni a hátteret? (Hacsak nem csilivili bank/telefon/mosogatószer reklámot csinálok, ugye... :) ) Azt mondom, minden területnek megvannak a céleszközei. Hollywoodot nem lehet - egyelőre - fényképező méretű cuccal csinálni. Aztán hogy mit hoz a távoli jövő, nem lehet tudni (azaz hogy a stúdiókamerák mennek-e össze, vagy inkább brutális új funkciókat kapnak hasonló mérettel, mialatt a prof kamok válnak félproffá), de hidd el, hogy ahol dollár-százmilliókból hoznak ki egy filmet, ott tudják, mi a módi. Rengeteg automatizációs eszköz, ami az utóbbi évtized hollywoodi produkcióinak látványát olyanná tette, amilyen, egyszerűen nem fér el sem a vázban, sem az árban. (Ja, és egyelőre nem tud 60 fps-t sem. :) Minek is tudna, fényképező.)

A 2in1 tényleg mellette szól. De aki ennyiért gépet vesz, annak általában már úgyis el kell döntenie, operatőrnek vagy fényképésznek megy-e... (Én rendezőnek megyek, nekem a felvételhez csak nagy vonalakban kell értenem. A gépem az AE-hez gyönge, meg... hát a Vegashoz is, ha kicsit hosszabb.)

[ Szerkesztve ]

(#28) bLaCkDoGoNe válasza zH. (#25) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mondjuk, hogy benyomás, legyen elég ennyi. Nem a mondanivaló tényével, hanem a közlés módjával nem értek egyet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) zH. válasza Crystalheart (#27) üzenetére


zH.
senior tag

hát nem tudom, szerintem különlegesebb, kevesebb zavaró tényező, fényképeknél pedig már megszokott az alacsony blende. - de ez mind szubjektív.
én kisfilmeket szeretnék majd el csinálni, alacsony blendével, shift-el és halszemmel, jó világítással érdekes dolgokat lehet csinálni. majd meglátom. igazából ami alternatíva lehetne, az a canon hv30, de akkor már 100x inkább a fényképezős megoldás.

@gamek!ller: nem veszed észre, hogy te trollkodsz mindenhol? hm. erre légy szíves ne válaszolj.

[ Szerkesztve ]

just be

(#30) gamek!ller válasza zH. (#29) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Csak azoknak trollkodok néhol akik meg is érdemlik.. :) Nevelő célzattal.

(#31) Crystalheart válasza zH. (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kisfilmek terén talán érdekes dolgokat lehet ilyesmi képvilággal is, de sajnos míg egyik oldalon bővíti, másik oldalon igencsak beszűkíti a lehetőségeket. Magyarul nagyon nem mindennek áll jól. Plasztikus lesz és mű, de nem mint a 300. Pont ezért használják reklámokba.

(#32) zH. válasza gamek!ller (#30) üzenetére


zH.
senior tag

megy aláírásba, thx.

nekem pedig nem nagy az arcom, csupán nem bírom az ilyen okoskodó trollokat. ennyi.

[ Szerkesztve ]

just be

(#33) bLaCkDoGoNe válasza zH. (#29) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Fényképeknél nem zavaró a kis mélységélesség, de mozgóképeknél - szvsz - nagyon az, amikor folyton elmászik a fókusz. Ráadásul sokan erre rá is játszanak, mert hogy ez milyen menő "effekt".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) Crystalheart válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Filmeknél valahol a kettő közt félúton van az ideális - tehát nem "Barátok közt mindent látok a háttérben", de nem is játékbábu-effektes emberhalmaz. Na meg egy objektumkövető autofókusz sem árt.

(#35) zH. válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


zH.
senior tag

szerintem nagyon érdekes ez az egész, persze nem szeretném mindig másra állítani az élességet, de az elején, pl. valami növénynél szerintem pont jó. más alternatíva egyébként sincs, már a különböző objektívek és a minőség miatt is ezt választanám. pl. itt egy tesztvideó.

[ Szerkesztve ]

just be

(#36) bLaCkDoGoNe válasza zH. (#35) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Annyiban egyet tudok érteni veled, hogy a DSLR filmezés arany középút lehet képminőség tekintetében (ahol a két végletet a sokmilliós profi kamerák valamint a consumer videókamerák jelentik), csak nagyon sok DSLR videós ezt a papírvékony mélységélességet (túl)használja, és az esetek nagy többségében zavaró. Picit szigorúbb kézzel tekerve a blendét (nem csak a két végállást ismerve) szép, mozis képet lehet kapni. A linkelt videó elég jó példa erre.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#37) gamek!ller válasza zH. (#32) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem szokás megkérdezni parasztfalván, hogy szabad e? :B

(#38) zH. válasza bLaCkDoGoNe (#36) üzenetére


zH.
senior tag

én sem szeretném túlhasználni ezt a blendével való játékot, viszont szerintem nagyon extra. ezt láttad már? rohadt profi.
ami hasznos még szerintem, az a steady. teljesen moziszerű "hatást" lehet vele elérni, nem az a remeg/ráng a kamera, mint minden amatőr felvételen.

[ Szerkesztve ]

just be

(#39) Zolaash válasza gamek!ller (#37) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Rip and tear

(#40) montyx


montyx
aktív tag

Jó! :)

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.