Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Gyereket csinálni a hülye is tud, viszont felnevelni már művészet.
Ezt egy nálam sokkal-sokkal idősebb és tapasztaltabb ember mondta.
Nem hülyeség...
[mod]: egyedül a gyermeket sajnálom... :U

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Thome


Thome
addikt

Elvetettem volna a helyében, akármennyire is szeretné megtartani. Mert hogy azt ki fogja eltartani, az jó kérdés. Pláne, hogy nem épp megbízható az "apa".

Nem is tudom mit írjak. Felelőtlenek (vagy hülyék?) mindketten.

(#3) cyanide

Én fiú vagyok, de elvi pártolója vagyok a fiatalon szülésnek. Mire belekezdene a karrierjébe, már akár óvodás is lehet a gyereke és nem friss munkatársként megy el szülni évekre. A szülei is fiatalabbak jó 10 évvel, talán többet tudnak segíteni is.
Persze nem ész nélkül, ha okosan csinálják, akkor mindenki boldog lehet és nem veszítenek semmit.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#4) CséZé


CséZé
őstag

én ellenzem az abortuszt, ha megcsinálni volt esze, akkor nevelje is fel...

(#5) DEJVID


DEJVID
őstag

Tehát két olyan ember nevel fel egy gyereket, akik annyira felelőtlenek, hogy a védekezéshez szükséges bonyolult műveletek valamelyikét is képtelenek végrehajtani. Remek, ha valakiben az ösztönök és a vágy legyőzik a józan eszet. Pláne, ha nevelnek még egy ilyet.

(#6) geprombolo válasza mexicanraven (#1) üzenetére


geprombolo
senior tag

Két fiunk van. Az életünk.
Aki el akarja vetetni a gyerekét, menjen el és nézzen végig egy abortuszt. És utána kérdezze meg a már-nem-anyukát, hogy most hogyan is érzi magát? Az esetek 90%-ában pocsékul. Kitéptek belőle valamit, ami pótolhatatlan. Hús a húsából, vér a véréből, lélek a lelkéből.
Hogy Vani mennyire tett jót a jövendő gyermekkel, az csak idővel fog kiderülni. Lehet, hogy az apuka megkomolyodik, mert van egy gyermeke. Reménykedjünk, hogy így lesz!
#5 DEJVID: tény, hogy hülyék voltak. Milliószám vannak náluk felelőtlenebbek még az országban is! Ha mind megkomolyodna, akkor ez itt 5 év alatt Svájc lenne.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7) Wictor


Wictor
senior tag

Nem csak azt kell ilyenkor figyelembe venni, hogy egy emberi lényről van szó, hanem hogyha megszületik, milyen sorsa lesz két ilyen fiatal között, akik gyakorlatilag még maguk sem nőttek fel. Pláne, ha az anyagi biztonság és a megfelelő környezet (otthon, ami saját, vagy legalábbis szívesen látják őket ott, ha még a családnál kénytelenek maradni) sem adott. Nem tudom, mit lépnék, ha velem (vagyis inkább miattam) történne ilyen...

Az osztályunkban tavaly történt hasonló eset. Ott megszülte a lány a babát.

[ Szerkesztve ]

(#8) mexicanraven válasza geprombolo (#6) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Értelek én, a remény hal meg utoljára, mint tudjuk.
Ha reálisan akarjuk látni a helyzetet, akkor inkább a szám széle lefelé konyul.
Még jó végzettséggel is nehéz megélni, nemhogy anélkül... :(

when the sun shines, we'll shine together

(#9) Gergő_ válasza Wictor (#7) üzenetére


Gergő_
őstag

Remélhetőleg a nagyszülők jól fejbe kólintgatják néha a gyerekeket, ha eddig nem tették.

Én is abortusz ellenes vagyok, de még inkább sterilizálás párti. Nem fejteném ki bővebben mire, kikre gondolok, meglehet, hogy sértené az alapelveket.

[ Szerkesztve ]

(#10) geprombolo válasza mexicanraven (#8) üzenetére


geprombolo
senior tag

Így van. Kemény meló lesz nekik. Az élet sokszor önmagával büntet. :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11) Badman 4ever válasza mexicanraven (#8) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mindkét verzió következményei súlyosak, de személy szerint nekem ez a kifejlet jobban tetszik, mint az alternatíva.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez egy olyan kérdés, amire nincs jó válasz...

Nincs megváltás. [Szárnyas fejvadász]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

Orsolya visszatért?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Иван


Иван
őstag

A döntés helyességét most nem tudjuk megmondani. Meg kell nézni majd 2028-ban, milyen felnőtt lett a csemetéből.

Számomra az abortusz abszolúte elfogadható, ha nem önzésből csinálják ergo nem azért veteti el, mert nincs kedve gyereket nevelni. De ha tudja, hogy a gyerek élete sanyarú lesz pénzhiány, szeretethiány vagy ne adj isten a kettő kombinációja miatt, mindenkinek jobb, ha meg se születik. :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) moha21 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem sincs egyértelműen jó válasz rá.

Azt lehet mondani, ha megcsinálta nevelje fel, ezzel az a baj nem fogja.

Megelőzés kellene, mint Gergő mondta.

Művnő te meg tudod mennyire közeli ez a dolog nekem. ( Nem nekem nem volt még gyerekem. )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) LadyLorien


LadyLorien
tag

Én biztos nem tartottam volna meg.
Egyáltalán nem is szeretnék gyereket, nem mernék erre a rohadó szar világra szülni, hogy aztán azokat a dolgokat kelljen átélnie, mint nekem.
Borzasztóan megterhelő lelkileg és testileg is az ilyen (úgymond különc) élet.
Természetesen nem biztos, hogy ez vele is így lenne, de nem kockáztatok.
Én is igyekeztem erősen tűrni, nyelni, túlélni, mégis tönkrementem lelkileg az egész tortúrától.
A másik az anyagi biztonság. Egy gyerek felneveléséhez rengeteg pénz kell!
Rengeteg idő, türelem és erős felelősség tudat. Nem mondom, hogy a felelősség nincs meg bennem, gyerekekkel kapcsolatban is elég nagy gyakorlatom van (nővérem kislányát kb. fél évig én reggeliztettem, vittem oviba, öltöztettem, játszottam vele stb.), viszont az anyagi helyzetem és a világszemléletem miatt mondom azt, hogy én nem fogok gyereket szülni.
Inkább koncentrálok a grafikus karrieremre és hogy ketten az élettársammal minél jobban meglegyünk. Ez is épp elég nehéz feladat és nagy kihívás a mai világban.

Ezért lehet engem bántani, meg megpróbálni más belátásra téríteni, nem fog menni. Én tudom, miért nem szeretnék. Nekem és a páromnak is jó ez így (legalábbis legutolsó tudomásom szerint).

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#17) Иван válasza LadyLorien (#16) üzenetére


Иван
őstag

Pedig kéne gyereket szülnöd, mert már most is kevés van :)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Elleneznen azt, hogy megtartsuk, hogyha veletlen megtortenne a baj. Ben tudnank felnevelni, hisz meg mi is "gyerekek" vagyunk. Majd egy 3-4 ev mulva talan mashogy gondolom egy masik orszagban. Rejtett vagyam, hogy a gyermekem mar ne m.o-n szulessen.. Na, ezert is kapni fogok, de ez van sry...

(#19) keIdor válasza Иван (#14) üzenetére


keIdor
titán

Pontosan így látom én is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem tudom, kb milyen idős lehet az itt fórumozó társaság, de megkérdezném, hogy emlékeztek A bolygó kapitánya című mesesorozatra???
Volt egy rész, amiben pont arról volt szó, hogy mindenki tudatosan tervezzen családot/gyerekeket, mert az nem csak neki, hanem a környezetének is jót tesz...
Most komolyan, a gyerek megszülése sem tisztázott jelen esetben, sem anyagiakban, sem szellemiekben. Mi lesz így később?
Nem lesz kess tanítattásra, öltöztetni, jó módban nevelni. (nem kell autóra meg ilyenekre gondolni)
Illetve mit fognak mondani a szülők (jobb esetben szülők)), mikor a gyermek a születéséről faggatja majd őket?
Ha nem lesz apja, eleve hátránnyal indul majd az életben!
Apropó, az édesanya és az édesapa a fiatalságukat (amit más tanulással, bulizással, ismerkedéssel tölt el) olyan dolgokba feccölik majd bele, ami még egy arra érett emebrnek is nehéz volna...
F.E.L.E.L.Ő.T.L.E.N.S.É.G.
(most jutott eszembe, hogy ehhez hasonló esetekben akkor gondol igazán a gyermekére a szülő, ha elveteti, remélem értitek)

when the sun shines, we'll shine together

(#21) CséZé válasza LadyLorien (#16) üzenetére


CséZé
őstag

annyira bírom az ilyen önző karrierista nőket. az csak duma h rengeteg pénz kell egy gyerek felneveléséhez. akkor elmondanád, hogy a hátrányos helyzetűek miért gyártják halomra őket?

#22 családi pótlékból nem lehet megélni.

[ Szerkesztve ]

(#22) gamek!ller válasza CséZé (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

csaladi potlek..

(#23) LadyLorien válasza CséZé (#21) üzenetére


LadyLorien
tag

Ez az én dolgom, hogy hogy döntök... az meg az övüké, hogy hogy döntenek.
Nem önző vagyok, csak épp elég volt, amit/amiket gyerek és tinikoromban kaptam és ismerem a mai világot. Magamat is nehéz rendben tartani, nem hogy egy gyereket és nem akarok neki olyan életet, mint az enyém volt. Ezt hívják felelősségnek. Talán ez még nem a világ legnagyobb problémája.
Nem tudsz rólam és az életemről semmit, nem láttad, miken mentem keresztül, nincs jogod beleszólni és/vagy felülbírálni a döntésem.
Szülnek elegen gyereket (sokszor meggondolatlanul, rosszul nevelik fel, stb.). Ha te akarsz gyereket, legyen, majd remélem az elsők közt gratulálhatok. Részemről a veled való beszélgetés lezárva.
Remélem korrekt voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#24) moha21 válasza CséZé (#21) üzenetére


moha21
addikt

És milyen körülmények között élnek? És mi lesz belőlük ? ( semmi )

Én sem vágnék most bele egy gyerekbe, pusztán azért, mert nem hulladékot akarok nevelni belőle.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Phvhun


Phvhun
őstag

Kicsit off, de pont emiatt a primitív emberi tulajdonság miatt ( csúfolódás ) lettem sokkal "kevesebb", mint lehettem volna alapesetben. Aki csinálja annak hűde vicces, de aki elszenvedi abban komoly károk keletkeznek. :(

(#26) Gergő_ válasza LadyLorien (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

tíz év múlva valószínűleg máshogy fogod gondolni.
húsz év múlva pedig biztosan, de akkor már lehet késő lesz egy egészséges babához.

(#27) LadyLorien válasza Phvhun (#25) üzenetére


LadyLorien
tag

Ha valaki kicsit is más, azt már ütni kell, csúfolni kell, bántani kell.
Ha valakinek nincs márkás 10-20 ezres cipője, kabátja, akkor szintén.
Ez valami hülye íratlan szabály a mai világban.
Szól a gyerek a tanárnak? Még majdnem el is menekül az elszenvedő alany elől, mert hát maga a tanár sem tud mit tenni velük (egyszerűen se a tanárt, se semmit nem tisztelnek), aztán meg azért is kap, mert szólni mert és így próbált tenni valamit.
Hidd el tudom milyen, de legalább mi megkaptuk a választ arra, hogy milyenek ne legyünk.

Gergő_: Nem hiszem, hogy máshogy fogom gondolni. Az akkor helyzetem mondhatni jobb is volt a mostaninál, ergo az látszik, hogy romlik az ország/ a világ. A sérelmek pedig örökre megmaradnak és pont ezek miatt nem fogok a döntésemen változtatni. Aki megérti, annak köszönöm, aki nem, az meg hajrá, sok egészséges babát kívánok neki, de nem vágyom arra, hogy "megtérítsenek". :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#28) gamek!ller válasza Gergő_ (#26) üzenetére


gamek!ller
senior tag

En teljesen egyet ertek Djnével.. Az o dolga, had dontse mar el o.. Semmi kozotok hozza, hogy o mikent velekedik errol..

(#29) CséZé válasza LadyLorien (#23) üzenetére


CséZé
őstag

nincs jogod beleszólni és/vagy felülbírálni a döntésem.

én csak elmondtam a véleményemet. de itt lassan már azt sem lehet.

Ezt hívják felelősségnek.

neked ezek szerint az a felelősség, hogy megóvod attól, ami veled történt. ahelyett h épp úgy cselekednél h ne forduljon olyan elő.

félreértés ne essék, ez nem valami térítő szöveg, csak a véleményem.

#24 moha: ha valakinek van munkája az már tisztességesen fel tudja nevelni a gyerekét.

[ Szerkesztve ]

(#30) baluka26


baluka26
veterán

Ilyen bizonytalan anyagi és családi háttérbe babát szülni...az ilyen történeteknek 3 elrontott élet szokott a vége lenni. Én nem biztos, hogy vállaltam volna ebben a helyzetben a gyermeket.
Sok sikert és szerencsét kívánok nekik az életben!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) gamek!ller válasza CséZé (#29) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ezt az utolso modatodat meg te sem gondolhatod komolyan...

(#32) LadyLorien válasza CséZé (#29) üzenetére


LadyLorien
tag

Nekem pusztán a reakcióddal volt bajom, pontosabban a tálalási módjával. Nem vagyok önző, nem ismersz... azért ez így hirtelen elég erős volt szerintem.

"...neked ezek szerint az a felelősség, hogy megóvod attól, ami veled történt. ahelyett h épp úgy cselekednél h ne forduljon olyan elő."
Egyszerűen nem lehet megvédeni mindentől. Ettől sem lehet. Ezek a kritikák mindenhol érik az embert, az esetek 90%-ban durván és érzéketlenül. Olvasd el az utána lévő hsz-em. Talán megérted.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#33) CséZé válasza gamek!ller (#31) üzenetére


CséZé
őstag

nyilván nem segédmunkára kell gondolni...

(#34) moha21 válasza CséZé (#29) üzenetére


moha21
addikt

Igen, ha a árjának is van munkája, akkor talán. Nekem megszűnt munkahely békés megyében, maradt pest nem örököltem semmit amiből elindulnék, így marad az albi. Keressek 100 rongyot 1 hónapban abból 30-40 simán lejön csak albira és akkor utána a számlák meg egyél, ruházkodj. Mi marad?

Én most kínomban fősulis lettem ( melózok mellette ), annak reményében többet kereshetek, mint szakmámban ( hegesztő ). Idáig megy, de így is 26 éves koromra végzek.

És megyémből kiindulva sok mindenki nem azért nem dolgozik, mert nem akar, hanem nem tud hol. Tanulás se mindenki számára alternatíva, mert egy jobb iskolához azért kell valamennyi ész is.

(#33) CséZé: Erre is mit lehet mondani, tipikus magyar mentalitás. Én is melóztam 3 hónapot segédmunkásként. Akkor szégyelljem magam, mert nem munkaügyi segélyen voltam addig is?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) CséZé válasza moha21 (#34) üzenetére


CséZé
őstag

nem arról van szó, hanem arról, hogy segédmunkából valóban nem lehet megélni.

(#36) Иван válasza CséZé (#21) üzenetére


Иван
őstag

"annyira bírom az ilyen önző karrierista nőket."

Tuskó voltál. :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) Gergő_ válasza LadyLorien (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem éppen jól írtad, az tényleg a felelősségről és a gondoskodásról szól, értékteremtés, akár csak a grafika, de kicsit más.
Nem tudom máshogyan elképzelni, az életenket, mint egy egész családdal, gyerekekkel.
Ha nem lehetne, akkor örökbe fogadnánk. Szerintem idővel mindenkinek megjön az igénye rá...

Mit tennél ha a párod egyszer csak azon az állásponton lenne, hogy mégis kell az utód?

@"annyira bírom az ilyen önző karrierista nőket."

Tuskó voltál. :B

Nem volt az. Valamilyen szinten az is önzőség, ha nem akarunk, nem tudunk másokat(gyerekeket) szeretni.(Hogyan tudja valaki szeretni a gyerekeket, ha soha nem akar 'magának'...)
Persze a saját életemből is lehetne sok példát mondani az önzőségre, én például 'egyke' vagyok, és tényleg nehezemre esett néha megosztani másokkal amim volt, nem tagadom, ez persze nem jelent végleteket, én szívesen adok másnak is. És más példákat is lehetne mondani...
Magyarul a szeretet és az önzőség általában kikerüli egymást.

[ Szerkesztve ]

(#38) maláj


maláj
őstag

hát nehéz kérdés :U
felelőtlenek voltak ez tény, de mostmár viselni kell a következményeket

(#6) geprombolo mondanivalóját érdemes elolvasni többször is - főleg az első bekezdését :K

(#39) moha21 válasza CséZé (#35) üzenetére


moha21
addikt

Hát nem lehet ebben igazad van. Amúgy a segélymunkát se ártana reformálni, néhányan csak támasztják az ásónyelet.
Tényleg falunkban is rengetegen élnek munka nélkül, az árkok össze-vissza, idős emberek előtt égig érő gaz ( akik már tényleg nem tudják csinálni ), erre semmit nem lép senki.
Nem mászok bele, mert csak politika lenne belőle.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) LadyLorien válasza Gergő_ (#37) üzenetére


LadyLorien
tag

Azt mondanám, hogy legyen, de hordja ki ő. :DDD
Természetesen ez csak viccnek szántam. Szerintem ő tisztában van a helyzetemmel. Mindent elmeséltem neki, látta nem rég is, hogy hogy kiborultam, mikor egy olyan embert szidtak, bántottak, aki számukra túl egyedi volt. Nagyon érzékenyen érintett, mert ilyenkor bekapcsol nálam a védő ösztön és ugrok a csúfolódókra, még ha nem is ismerem a bántott személyt. Egyszerűen eszembe juttatja, hogy engem sem védett meg senki (a szüleimet is jobban lefoglalta a veszekedés).
Teljes mértékben megérti, én ezt láttam. Ő sem erőlteti a dolgot.
Ha már eltelik jó pár év, és biztos az anyagi helyzetünk/kapcsolatunk, akkor azt mondanám, hogy talán, de sajnos ez bizonyos dolgok miatt nem valószínű, hogy meg fog történni.

Gergő_:
"Nem volt az. Valamilyen szinten az is önzőség, ha nem akarunk, nem tudunk másokat(gyerekeket) szeretni.(Hogyan tudja valaki szeretni a gyerekeket, ha soha nem akar 'magának'...)"
Én nem mondtam, hogy nem szeretem a gyerekeket. Szeretem őket, de nagy felelősség kell hozzájuk. Sokszor a saját életem is nehéz rendezni, nem hogy egy gyerekét.
Lehet szeretni a gyerekeket úgy, hogy én nem szeretnék magamnak. Egyszerűen a körülmények kérdése. Önzőnek nem mondanám magam ez miatt. Döntöttem, kész.

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#41) Gergő_ válasza LadyLorien (#40) üzenetére


Gergő_
őstag

:D
Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy az effajta ösztön még jobban fel fog erősödni benned, és anyai ösztönné formálódik át hamarosan. Ehhez persze idő kell.

#2
Akkor most kiderült, hogy én is és nagyon sokan, hasonlóan vannak mint te, annyi kivétellel, hogy azt nem tudom megállapítani, hogy a barátnőmmel soha nem leszünk egy rendes nagy család, igényem van rá, de a következő 5 évben ennek nem látom esélyét.

[ Szerkesztve ]

(#42) LadyLorien válasza Gergő_ (#41) üzenetére


LadyLorien
tag

Azt hiszem ezzel tenném tönkre a legjobban a gyerekem életét, hogy mindentől meg akarnám védeni. Két véglet van: aki mindent tudni akar a gyerekéről, állandóan foglakozik vele, mindent meg tesz érte, a másik pedig az, aki nem foglalkozik vele, hagyja, hogy már 13 évesen a saját útját járja és meglesz a baj. Egyik se jó. Persze van arany középút, de azt nagyon el kell találni.
Talán egyszer lesz babám, de nem nagy esélyt látok rá.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#43) CséZé válasza LadyLorien (#40) üzenetére


CséZé
őstag

abba belegondoltál már, hogy ha ne adj' Isten 40 éves korodra olyan ágra vergődik a kapcsolatod, hogy vége van, akkor lesz-e valakid? akkor már késő lesz azon gondolkodni, hogy de jó lett volna, ha...
valamilyen szinten a családban a gyerek is egy összetartó erő.

egyébként neked mi az az összeg, amit egy főre el tudsz képzelni a biztos gyerekvállaláshoz?

félek h meg fogok lepődni.

(#44) LadyLorien válasza CséZé (#43) üzenetére


LadyLorien
tag

Egyedül is remekül meg vagyok, nem az a fajta nő vagyok, akinek mindenképpen kell egy pasi. Egy gyerek összetartó erő... ezt azt hiszem a családom és majdnem mindenki, akit ismerek és van gyerek, eléggé megcáfolták. Bővebben nem mennék bele.

Összeget nem mondok, nem szeretném a beszélgetést a pénz irányába elvinni, pláne, hogy nem ez a fő téma, de azért lepődj meg nyugodtan. :P

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#45) geprombolo válasza maláj (#38) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi :B :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én drukkolok nekik, remélem, hogy benő a fejük lágya!

Nekem is egy volt évfolyamtársam kb. első éves főiskolásként esett teherbe. Megoldották :)

(#47) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Részemről szintén ellene vagyok a gyermekvállalásnak. Ugyan öregszik Európa lakossága, ez azonban jó és virágszirmokat kellene szórnunk örömünkben, hogy így lassan, de csökken a gigászi egyedszáma az emberiségnek. Nincs szükség ennyi emberre! Lassan majd lesznek hatásosabb és teljesen legális populációcsökkentő megoldások, lásd az Ember gyermekében az öngyilkos-segédcsomag.
Ma is elnéztem a sok lézengő embert a városban, köztük én is csak egy lézengő voltam. Hát, most komolyan, minek legyünk, ha nincs feladatunk? A biomassza tömeges emberré alakítása rossz ötlet. Kinyírjuk a bolygó csodás élővilágát! Azért ennyire nem nagy ász az ember. Közel sem a teremtés csúcsa. Részemről szintén beállok a gyermektelen nők egyre népesebb táborába. Lehet, hogy tündéri kisgyerek voltam, és az utódom is édes kis babuci lenne, de felnőve neki is szembesülnie kellene a fogyatkozó erőforrásokkal. Se munka, se élelem. Szép jövő vár ránk? Sajnos, nem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#48) LadyLorien válasza Algieba (#47) üzenetére


LadyLorien
tag

Legalább valaki egyetért velem/megérti a döntésem miértjét. :) :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#49) föccer válasza Algieba (#47) üzenetére


föccer
nagyúr

:Y

Azért ez egy kicsit erős volt. Persze azt mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szeretne-e gyermeket vagy sem, de azért boltban árulni a cián tablettákat aért az egy kicsit durva lenne.

Azért ennél pozitívabb személyiságként ismertelek meg itt a fórum keretein belül :B

ON: szerintem helyes döntés volt megtartani a babát. Most már csak arra kell koncentrálni, hogy minnél hamarabb felnőjenek a feladathoz. Ha vannak szülők, akkor az rengeteget jelent.

Sok sikert.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50) Algieba válasza LadyLorien (#48) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szegény, kispolgári családban nőttem fel. Fiatalkoromban szintén szekáltak az iskolában. Egy, mert okos voltam, kettő, mert szegény voltam. Annyira megutáltam a kis ravasz ördögöket, ó, tündéri (büdös kölkök), hogy felforr az agyvizem a gyerek-kultusztól.

Szerk: föccer: Akár egy manga-tündérke, olyan voltam kislányként. Aztán megtapostak, kialakult egy sötétebb oldalam, és ez az oldal szinte kampányol bennem a világvégéért. Persze az optimista oldalam táncikál és énekel, hogy az élet csoda, és sáliláb.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.