Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Egész jó árban vannak, itthon persze +30% az rámegy de még úgy is.
Vajon a 2.0 interfészt mikor felejtik el

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

A Huawei kínálata van olyan izgalmas, mint a Samsungé. Annak meg külön örülök, hogy (az amúgy klassz) kék és lila átmenetes színekhez jön a zöld és a narancssárga. Utoljára talán a Lumiák jöttek ilyen színnel.

(#3) roli543


roli543
őstag

Miért rántották le a leplet újra a P30 családról? Nem sok eltérés van de komolyan ... néha nem értem őket. Illetve az összes teló ugyanúgy néz ki, kezd uncsi lenni :(

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#4) D@niel válasza roli543 (#3) üzenetére


D@niel
addikt

Specifikációban van különbség, de akkor nézzük az árakat is:
p30 pro - 760E / nova 5 pro - 390E
p30 - 550E / nova 5 - 360E
forrás: gsmarena
Néha én sem értem őket, mégis ott tartanak, ahol.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#5) doooo


doooo
veterán

Ezzel valami Pocophone szintet akarnak meglépni? Legalábbis a Pro változattal... Csúcs SoC, de minden más középkategóriás. Persze ez drágább lesz annál.

(#6) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A zöld színű nagyon jól néz ki. Kíváncsi vagyok mennyi lesz megejelnéskor itthon.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7) atikó


atikó
őstag

nem rossz, nem rossz, de ezt az üveg hátlapot, el kellene felejteni, jöjjön vissza a fém sokkal jobb szerintem.

(#8) ORCA58 válasza atikó (#7) üzenetére


ORCA58
addikt

Különösen az antennák szeretnek megbújni a fém hátlap mögött. :D

(#9) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Egész jók ezek azért.
A 810 vajon mit guríthat AnTuTuban?

(#10) D@niel válasza szabi__memo (#9) üzenetére


D@niel
addikt

Ha számolunk a 140%-al, akkor a tavalyi sd845 alatt lesz, 220-250e körül várom, a 710 is ráduplázott a 659-re
Remélhetőleg 9X-ből is lesz egy pro verzió, szintén 810-el, és 6.7colban kérném :U
Ez pedig, mármint a 9X, júliusban érkezik

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#11) Ádám16 válasza Mr.Grincs (#6) üzenetére


Ádám16
addikt

Brutál, S6E óta várok egy ilyesmi zöld színű telefonra.

(#12) Noukoum válasza doooo (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Pocophone kamerája gcammel közel nem középkategória. Szóval marad a design és anyaghasználat. És már majd 1 éves mobil.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) NGA válasza Noukoum (#12) üzenetére


NGA
addikt

Ja, de egy vacak nfc-t nem tudtak belerakni

(#14) Noukoum válasza NGA (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez teljes mértékben igaz. K20 pro-ba ha jól tudom már van

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) doooo válasza Noukoum (#12) üzenetére


doooo
veterán

De még mennyire az... egyébként nem csak 3 dologból áll egy mobil. Az meg teljesen lényegtelen milyen idős, a kezdőárról volt szó, és abban jobb volt mint ez a Huawei (főleg mire ideér, ha ideér). Jó telefon, de nem "csúcskategória olcsón". Ez sem lesz az, és még annyira olcsó sem lesz, mint az volt, vagyis a Xiaominak jobban megy az ilyesmi.

(#16) atikó válasza ORCA58 (#8) üzenetére


atikó
őstag

meg van az oldva ez már nem gond, volt néhány fémhátlapos telóm, ez nem indok az üveg őrületre!

(#17) nuke7


nuke7
veterán

Nem úgy van, hogy nem kaptak android licenszet..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) D@niel válasza szabi__memo (#9) üzenetére


D@niel
addikt

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#19) NGA válasza nuke7 (#17) üzenetére


NGA
addikt

Nem. Csak azok nem kapnak, amire a huawei még nem nyújtotta be a kérelmet. Ezt gondolom nem 1 hónapja fejlesztik.

(#20) Bailey


Bailey
senior tag

Ez a Kirin 810 nem tűnik rossznak. Van olyan erős, mint akár egy Snapdragon 730. A Kirin 710 már el volt maradva az újabb felső-közép kategóriás Snapdragonoktól.

(#21) Noukoum válasza Bailey (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem nincs baj a kirin 710-el, csak nem a 100+ ezres p30 lite-ba kéne rakni, hanem olcsó mobilokba. És igen az újabb snapik azonos kategóriában teljesítményszintben nagyon verik. Úgyhogy kellett ez a 810-es.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) nuke7 válasza NGA (#19) üzenetére


nuke7
veterán

Ah, értem, koszi :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

De gagyi, nincs benne vezeték nélküli töltés. Én már csak ilyet használok...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#24) NGA válasza kazsmerlaca (#23) üzenetére


NGA
addikt

Az xr-re gondolsz? A gagyi felbontásával? Azért nem használnak qr töltést a huawei telefonok, mert energiapazarló, lassú töltés, ami jelentős sugárzással jár a környezetre. Egy p20 gyorstöltője 30 perc alatt feltölti a telefont 0-ról 60%-ra, és ez gyárilag jár a készülékhez, nem külön kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#25) kazsmerlaca válasza NGA (#24) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Dehogy tölt lassan, kiváló a sebessége. Sugárzás 2cm-es körzetben, mert ha elemeled róla már nem is tölt. A gyorstöltés gagyi mert tönkreteszi az akksit. Nem kell vezetékkel bajlódni, nem törik el a vezeték és gyorsabb mint vezetékkel. Ennyire egyszerű...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#26) doooo válasza NGA (#24) üzenetére


doooo
veterán

"Azért nem használnak qr töltést a huawei telefonok, mert energiapazarló, lassú töltés, ami jelentős sugárzással jár a környezetre."

Igen, a Huawei (és a többi kínai) pont arról híres, hogy mennyire fontos neki a lehető legkisebb sugárzás, a lehető legkisebb negatív hatás az emberekre (és a környezetre), a lehető legfelhasználóbarátabb ökoszisztéma kialakítása, és így tovább. Lehetne az is a jelmondatuk, hogy: "Nekünk az egészség az első!"

De sajnos nem ez a mottójuk, és amit állítasz maximum akkor igaz, ha azt feltételezzük, hogy az eleve magas SAR értékeik mellé valóban lehetséges, hogy nem akarnak még nagyobb sugárzást a telefonjaik köré... de ez nyilván akkor sincs így, mert náluk nincsenek effajta kritériumok.
A spórolás miatt nem használják.

(#27) NGA válasza kazsmerlaca (#25) üzenetére


NGA
addikt

A sugárzás nem 2 cm-es körzetben van, mivel a tekercs sokkal nagyobb elektromágneses teret gerjeszt. Ez sima fizika. A töltési sebesség a leggyengébb ezeknél, 1 óra alatt kb 30-35%-ot tölt csak. A gyorstöltés nem rongálja az akkumulátort, sőt hosszabb élettartamot ad, mivel nem kell éjjel fent lenni a telefonnak töltő, elég, ha csak egy fél órára rárakom, és már visszatölti 85-90%-ra. Ez a legjobb az aksinak. A legrosszabb pedig, ha egész éjjel fent van, mint a qi töltésnél. Az előző telefonom egy P9 volt gyorstöltővel, és 2 év után is remek volt az akkumulátora.
A vezeték nélküli mitől gyorsabb? Az a leglassabb töltés.
A vezetékkel meg nem kell bajlódni, hiszen nem törik meg, ez nem gagyi apple kábel, ami fél év alatt tönkremegy. Én vigyázok a cuccaimra nagyon, a kábelre is mint a hímes tojásra, de az ipad air kábele 1 és alatt tönkrement. A p9 kábele 2 év után is tökéletes.

doooo: te láttál már qi töltést? A telefonba egy tekercs van csak. A lumia 735 és a 730 hátlapja ebben a tekercsben különbözött csak, és árban azonosak voltak. A qi töltés utólagosan is megvalósítható egy tekerccsel, amit rá lehet ragasztani a hátlapra, és bedugni az usb csatiba. Ezzel semmit nem spórol a huawei, mivel kb 500 Ft az értéke.

https://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Charger-Charging-Receiver-Kit-Adapter-For-iPhone-Samsung-Android/142995783476?hash=item214b367f34:m:mLa_6RmzMbl_j9tbGMdW6aA

[ Szerkesztve ]

(#28) NGA


NGA
addikt

A legrosszabb akkor volt, mikor véletlenül este lelöktem a töltőpadról a telefont, vagy nem jól raktam rá, mert reggelre csak néztem bután a lemerült telefonommal. A másik esetben csak félig volt rajta, és reggelre majdnem megsütötte az akksit.
Ha az usb c kábelt bedugom, az biztosan tölti, hiszen a kábelnél fogva pörgethetem is a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#29) D@niel válasza NGA (#28) üzenetére


D@niel
addikt

Ugreen Micro USB Cable 2.4A Fast Charging USB Data Cable Mobile Phone Charging Cable for Samsung Huawei HTC Android Tablet Cable

nekem ilyen van 2 méteresben :)

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#30) Noukoum válasza kazsmerlaca (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért lenne ettől gagyi?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) BazsiBazsi válasza kazsmerlaca (#23) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

az igen mekkora troll és mennyi ember benyalta ;] ;] ;]

(#32) DraXoN válasza doooo (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

attól, hogy kínál belül nem foglakoznak a SAR értékkel (bár úgy tudom már ott is van erre valami szabályzás), nem forgalmazhatják a telefonjaikat sem európában sem amerikában ha nem felel meg az ottani előírásoknak.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) doooo válasza DraXoN (#32) üzenetére


doooo
veterán

Igen, de elég széles a spektrum amin mozoghatnak, és ők rendre a felső határán vannak annak a spektrumnak, valószínűleg nem vagyunk távol némi szigorítástól a határértékkel kapcsolatban.

(#34) DraXoN válasza doooo (#33) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A wifi routerek világában szerintem ez már nem sokat számít...
cserébe a rosszul lefedett területeken jobb lehet a készülékek térereje (elméletben).

volt anno valami állítólag sorozatos teszt, igaz már vagy 10+ éve, hogy 1000telefont vittek egy helységbe és nézték egy vödör víz hőmérséklete emelkedik-e ... majd mivel hívás közben a legnagyobb a sugárzás, mind az 1000 telefont felhívták és úgy is figyelték ... nem kaptak egyértelmű eredményt, hogy a telefonoktól, vagy a környezettől emelkedett másfél fokot a víz nap végére, mivel a levegő hőmérséklete is emelkedett kb. azonos mértékben...
bár a konklúzió az is lehet, hogy a mobiltelefonok okozzák a globális felmelegedést, és mint egy mikróban sütik meg a bolygó lakosságát ez alapján ;]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) jeni


jeni
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.