Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

d@vee: az albérlet vs kollégium kérdést majd kifejtem egy későbbi bejegyzésben :U
Az utolsó két sorod nagy igazság, a matekot én sem szeretem túlzottan, de rájöttem, hogy ha valamit el akarok érni, akkor nem szabad meghátrálnom csak azért, mert gimnáziumban nem érdekelt / nem volt jó a tanár / nem tanultam semmit és csak lébecoltam. Megjegyzem lébecolással és tippelgetésekkel is megvolt a stabil 4-es.
Pont a matek miatt indultam humán tudományok felé egyébként, mert töriből és magyarból nagyon jó voltam. Abban bízom, hogy ezt a gondolkodásmódot valahogyan tudom kamatoztatni a másik oldalon is.
Bele kell állni, kijönni a komfortzónából és küzdeni. Vagy ahogy egy drága barátom megjegyezte: "gondolj a 18 éves szőke rinyákra, akiket learatsz majd a végén" :DDD

Feruendios: nekem, aki előtte nem igazán foglalkoztam vele, kell egy jó s*ggbe rúgás, hogy a megfelelő irányba induljak el, és ne henyéljek.
Most úgy látom, hogy a pár hónapos programozó (inkább kódoló) képzések valóban megtaníthatnak programot írni, de tervezni nem annyira. Az analitikus, algoritmikus gondolkodást a matek erőltetésével lehet elsajátítani.

dugø: meglátjuk :) Egy Erasmus vagy hasonló még beférhetne, akkor nem gáz, ha nem három lesz :B

buherton: valóban van sok sikersztori, amikor bölcsészből lett programozó stb. Én inkább jogi területről jövök, nem bölcsészetről, nem tudom ez előny vagy hátrány lesz-e :DDD

elithun: köszi :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.