Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

1.) Legalább CPU feliratúra illik a procihűtő csatlakozóját dugni, az esetleges fordulatszám szabályozás miatt.
2.) A műszaki életben sem szeretjük, ha feszül a kábel. (van hosszabbító)
3.) Ha csak magához bordához kevésbé, bár gátolhatja a légáramlást... a venti ne kapja el.

(#2) muszurkefal válasza bazsi83vp (#1) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

A CPU-s ventik külön vannak.
Feszülés alatt ezt értem, most átkötöttem másik irányba, hogy ne legyen a borda és a venti között.

Itt igazából a tápegység kábelének a vége feszül picit, nem az alaplapi rész.

[ Szerkesztve ]

(#3) bazsi83vp válasza muszurkefal (#2) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az ilyen megoldásoknál ez így néz ki, mindenképpen lesz egy U hajtás a kábelen. Ez így szerintem bőven jó.

(#4) muszurkefal válasza bazsi83vp (#3) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Zsírkaraj :DDD

Utolsó simítások és indítás. Aztán vagy felrobban, vagy bejön rajta valami, attól függ, jó helyre dugtam-e a dolgokat ;]

(#5) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

1 SATA kábelbe be lehet kötni több mindent? 3 vége van, most rákötöttem a PWM hub-ot, meg még a gépház tetejéből valamit, ami egyelőre nem tudom micsoda.

Ha az USB hub és a CPU hűtő kábele "felfekszik" a videokártya backplate-jére, az nem jó, ugye? :U

Mivel tudnám összekötni, ami nem hőálló?

[ Szerkesztve ]

(#6) muszurkefal válasza muszurkefal (#5) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

(#7) #90088192 válasza muszurkefal (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nagyon regen raktam ossze gepet foleg ujat. A fenykep alapjan Semmi problemat nem latok. Nem kell eszeveszett rezonanciaval szamolni ami kidorgolne, vagy kifarasztana a vezetot. A hoallosagrol meg annyit, a Sima PVC stabilan elvisel 70 fokot minden kovetkezmeny nelkul, ha pl a vezeto belulrol melegiti es dupla az erszigeteles. Ez itt nem all fenn igy szerintem soha az eletbe ilyen problemad nem lesz. Ami fontos, Venti ele ne nagyon rakd 2-3 centis tavolsagon belul. Ha tavolabb van semmi baj nem lesz, kozelebb meg ugy mukodik mint egy nagyon jo porfogo...Feszulest, kis radiuszban torest SEMMI sem szereti, SATA kabel meg vegkepp.

(#8) muszurkefal válasza #90088192 (#7) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Na összeraktam, elindítottam. Megy minden, kivéve az, hogy kép az nincsen :O
Se videokártyával, se alaplapi HDMI csatival nem jelenik meg semmi. De legalább szépen duruzsol, csak így minek ;]

(#9) gabyka válasza muszurkefal (#8) üzenetére


gabyka
aktív tag

vedd ki a videokártyát és úgy dugd az alaplapira a monitort, van-e kép?

(#10) nyakdam válasza muszurkefal (#8) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Milyen kábelt használsz, általában a HDMI vel nem szokott gond lenni.

(#11) muszurkefal válasza nyakdam (#10) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Azt használok.
Javasolták, hogy vegyem ki a kártyát, de megakadtam, mert nem jön ki, nem tudom mennyi húzgálást bír.
Valószínűleg az lesz, hogy kerítek valakit, aki jobban ért hozzá: milyen hardver mennyi nyüstölést bír ki stb.
Ha a kártyát nem veszem ki az alaplapból, de megszüntetem a tápegységes csatlakozását és úgy kapcsolom be a gépet, mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#12) bodo753 válasza muszurkefal (#11) üzenetére


bodo753
tag

Szia!

úgy állsz hozzá mint minden ember aki először jut ilyen helyzetbe,túlaggódod.
először szerintem azért nem jön ki a videokártya mert az alaplapi csatlakozója fogja,nyúlj be oda,vagy nézd meg az alaplap füzetét és látni fogod hogy egy kis pöcök az,mozdítsd el.
ha benne van a videokártya,de nem dugod rá a +áramot akkor sem indul el a gép.
a monitor menüjében szerintem ki kell választani a bemenetet,ha az jó utána vedd ki a videokártyát mert lehet hogy az alaplap a saját portján keresztül akarja küldeni a jelet.
ha jól van bekötve a kis csipogó amit az alaplaphoz adtak és nem szólal meg
(csak talán induláskor egy kis rövidet,már nem emlékszem erre) akkor a gép jól működik.

(#13) nyakdam válasza bodo753 (#12) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Valszeg az van ahogy írod. Jelenleg az IGP lehet aktív, nekem is volt ilyen. Át kell állítani DVGA-ra és nekem ekkor is csak áramtalanítását után indult valamiért el rendesen.

(#14) muszurkefal válasza nyakdam (#13) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Kivettem a kártyát.
Bejött az AsRock logó a következő szöveggel:
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

Ha bármilyen billentyűt megnyomok, ugyanezt írja ki még egyszer.
Ebből a helyzetből elvileg a BIOS-t elő lehet varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#15) d@vee


d@vee
őstag

Vegyéé konzolt, nincs kérdés :D

[ Szerkesztve ]

Ja

(#16) muszurkefal válasza d@vee (#15) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Most adtam el :C

(#17) bodo753


bodo753
tag

vagy nincs feltelepítve a windows vagy nem ismeri fel,esetleg amikor telepítetted volt benne még egy winchester és most nem raktad be.
szóval telepíts egy windowst

(#18) muszurkefal válasza bodo753 (#17) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Mivel most lett összerakva, ezért igen, Wint még nem látott.
Viszont új Windows-t nem akarok venni rá, ezért azt tervezem, hogy a régi gépből a HDD-t átrakom ebbe, arról betöltöm, aztán újratelepítem az egészet, és az SSD-re particionálom. Remélem ez így technikailag megoldható lesz.

(#19) bodo753 válasza muszurkefal (#18) üzenetére


bodo753
tag

ha win10 még talán újratelepíteni sem kell,mert működni fog.
mellesleg sokan vásárolnak virágboltban :)

amikor telepítesz szedd ,húzd le a többi winchestert,mert ha később ezeket eltávolítod nem fog működni a rendszer.ha mondjuk egyik tönkremegy,vagy nem kell már csak ezért ne keljen újratenni a gépet.
telepítés után meg visszakötöd.

(#20) Robert07 válasza muszurkefal (#18) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerintem jobban járnál egy friss telepítéssel az SSD-re mert szerintem nem lehet csak úgy egy másik meghajtóra átpartícionálni.

(#21) muszurkefal válasza Robert07 (#20) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Sajnos ez már tárgytalan :(
Átettem a HDD-t, elkezdett bootolni egy Win7 :U aztán jött egy kékhalál utáni üzenet, hogy javítok, vagy normál mód. Normál módban megint kékhalál, javításnál pedig a billentyűzet nyelvének választásakor befagyás. Szóval most gondolkozok, hogy itthon milyen lehetőségeim vannak még :C
Ja amúgy a HDD 7 éves volt ;]
Viszont az eredeti Win7 telepítőlemez még meglehet valahol. Annak a tartalmát áthúzom pendrive-ra, mert optikai meghajtót ugye nem vettem, merminek, merhát, úgysekell :C :DD

(#22) tescodr válasza muszurkefal (#21) üzenetére


tescodr
tag

Win 10 jol kezeli a gép váltást.Én is most raktam össze egy tök új rendszert magamnak.Régi vinyó berak,és kb 10 perc alatt össze legózta az új driverek magának,win 7 erre nem képes.Másik tanulságos eset: Cimborának össze raktunk egy hasonló konfigot mint nekem.Haza vitte majd hív hogy nincs kép.Gondoltam az lehetetlen,nálam telepítettük,minden ok volt.Átmegyek és tényleg nincs HDMI-n akár mit próbáltunk.Dvi-D csati nincs a tvn.Eltelt egy hét vett egy monitort,össze dugta és minden tökéletes.Szóval ha régebbi a megjelenítő az is lehet gond!

[ Szerkesztve ]

(#23) #90088192 válasza muszurkefal (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Probald meg csokkentett modban, talan F8 az elejen (en vegig szoktam zongorazni) a POST utan es csokkentett mod. Ha ugy feljon akkor le kell gyalulni a drivevereket.
A masik szerzel kolcson egy DVD meghajtot, vagy megkersz valakit csinaljon neked egy bootolhato pendrive-ot, amin van egy WIN7. En tudok egyet postazni, ha kell csak vard ki mire odaer :)

tescodr
Ha nincs kep telepites utan az nem a megjelenito hibaja, hanem le kell venni a felbontast es a frissitesi frekvenciat. Jartam mar Igy En is, vissza telepito gepbe, levettem a frekit, usgyi vissza es jo volt :)

[ Szerkesztve ]

(#24) muszurkefal válasza #90088192 (#23) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Na, leírom, hogy mi a jelenlegi állapot.

Eszközök, amik rendelkezésre állnak: Dell laptop Win10-zel, de OEM, tehát csak azon a gépen használható :(
7 éves HDD Win7-tel
12 éves HDD Win7-tel
Mindkettőnél az említett fagyás jelentkezik teljesen ugyanúgy.
Szóval kép azóta már van. Kivettem a videokártyát, bejött az Asrock logó, és ha betettem bármelyik HDD-t, akkor elkezdett bootolni a Win7. Csak meghalt közben ;]

A csökkentett módot kipróbálom.

Amúgy amire gondoltam még megoldásként: visszateszem a HDD-t a régi gépbe, kiporolom, pasztázom a szétszáradt 7 éves procit, aztán talán elindul. Kitúrom a Win7 serialt, pendrive-ra letöltök eredeti Win7-et és onnan próbálom meg telepíteni és hátha elfogadja a serialt.
Aztán itt még van valami csavar, de az tuti, hogy lehet Win10-re frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25) muszurkefal válasza muszurkefal (#24) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Jooo, kipróbáltam a Csökkentett módot. Semmi. Lepörgetett egy jó hosszú listát, aztán shut down és újraindult. Minden opciót végigpróbáltam, amit felkínált. Változatosan vagy shut down és újraindulás, vagy fagyás, illetve egyik esetben kékhalál.
Kékhalálnál ezt az üzenetet kaptam:

(#26) bodo753 válasza muszurkefal (#25) üzenetére


bodo753
tag

laptopról tölts le egy windows,abból csinálsz egy telepítőt usb-re az usb-tool-al és már kész is.

a videokártyát pedig úgy tudod üzembe helyezni hogy amikor indul a gép belépsz a biosba,az egyik fülön átállítod a kimenetet az integráltról.így általánosan nem tudom,de nálam ez így néz ki:

bios-advanced-north bridge configuration-primary graphics adapter-t pci-expressre kell állítani

[ Szerkesztve ]

(#27) #90088192 válasza bodo753 (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor csak ujat tudsz igy felhuzni sajnos....A tobbit meg a kolleganak szantam... :)
Tegyel fel egyet, 90 napos proba modba, addig is amig kiagyalod mi legyen. Tiszta telepitot le lehet huzni sok helyrol.

(#28) muszurkefal válasza bodo753 (#26) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ez lesz a menetrend, mert a régi gépben sem bootol be a HDD, tehát tuti halott.

#27: Microsoft holnapról lehet ilyen próbaverziót szerválni? Ühhüm, Enterprise-ra találtam egy 90 naposat. Jó lesz ez addig :)

[ Szerkesztve ]

(#29) #90088192 válasza muszurkefal (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Problema Elnapolva :) Remelem innen mar menni fog ha nem...Akkor Ugyis megtudjuk :)

(#30) muszurkefal válasza #90088192 (#29) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Enterprise-nál meg kell adni Company-t, ahová nem tudok mit írni, úgyhogy így fogok eljárni. Aztán majd ha úgy érzem, túl sok a korlátozás, aktiválom.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Remélem legközelebb már az újdonsült gépecskémről olvasok PH!-t :C

[ Szerkesztve ]

(#31) nyakdam válasza muszurkefal (#30) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Pont ezt akartam írni, hogy a win10-hez nem kell kulcs. Hivatalosan leszeded felteszed és használhatod + frissítést is kapsz csak ott a logó, hogy aktiváld.

(#32) muszurkefal válasza nyakdam (#31) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Sikeresen zárult a projekt, hála nektek. Feltettem a WIn-t, feltettem vírusirtót - egyelőre csak Trial - és BIOS és illesztőprogram frissítése után felismerte a GTX 1080-at is a gép.
Nagyszerű :C :C

Köszcsilávcsi :DD :B

(#33) #90088192 válasza muszurkefal (#32) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nincs Mit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.