Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ugyanez ~1 órája a 4-6oson, de néha leszállásnál is (mármint valaki le akar szállni és tolakszik). Mintha minimum az élete múlna rajta, hogy le/fel tud-e szállni. Már megszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#2) Ellia


Ellia
addikt

Én ilyenkor lazán eleresztek jó hangosan egy "talán, ha le lehetne szállni..." mondatott.

Múltkor két nagyon laza srác eset szét majdnem az ajtóban, le vagy felszállni nem lehetett tőlük, őket is megkértem "finoman", hogy essenek szét máshol, nagyon nem tetszett nekik...

És akkor ez csak pár apróság, sajnos közlekedés kultúrában van még mit tanulni.

Vagy lehet biciklizni, bár ott is beszólnak, hogy miért ott megyek, hiszen a túloldalt ott a bringagyász. Gondolkoztam, hogy felsorolom neki azt a nem keveset ami ott hirtelen eszembe jutott, de végül otthagytam, valószínűleg nem értette volna meg. Értsd: Stadionok bringagyász, ahol a buszról, a metróból, a villamosból, meg a troliktól áramló tömeg egy helyre van vezetve.

[ Szerkesztve ]

(#3) bakter24


bakter24
őstag

Lehet, hogy csak simán zsebtolvajok voltak meló közben. Legyetek kicsit megértőek, az is olyan meló, mint a többi! :DDD

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#4) muszurkefal válasza Ellia (#2) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ismerem a helyet. Heti 2x ott járok át 3 éve a buszhoz, de minden egyes alkalommal körülnézek jobbra-balra, hogy jön-e biciklis. Eddig csak egyszer csöngettek rám tavaly :DDD
Más meg simán szétnézés nélkül áthúzza a cuccait, vagy megáll rajta beszélgetni.

(#5) Stanlee


Stanlee
őstag

München sem sokkal jobb. Itt el a sok Übermensch de leszallni nem lehet, mert max 1 embernyi helyet ha szabadon hagynak a felszallo utasok.

Pont a sok okos ubermensch miatt van ugy Münchenben, hogy az S-bahn-on a varoson belul az egyik oldal csak a le a masik a felszallo utasoknak van, mert csak igy lehet felgyorsitani a fel-le szallast.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Buszon jártam úgy, hogy a hátsó 1 személyes ajtónál elállták az utat a felszállni vágyók. Jó hangosan bejelentettem, hogy: "ha nem szállok le, ti nem szálltok fel!"
Egyből lett hely! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Redneck


Redneck
veterán

Haverom ilyenkor izomból átgázol rajtuk, "hát várd meg amég leszállnak, b*sszájbaanyádat" jellegű mondattal. Én leginkább csak a kedves mondatokat szoktam választani. :((

Valamelyik nap álltam a buszon a középső ajtó sárga része előtt, vártam a következő megállót, jeleztem. A buszon rengeteg hely volt, senki sem állt, ülőhely is akadt. Erre beáll a kövér zsírdöffencs az aurámba, mögém 5 centire. Előre léptem egy métert, utálom ha valaki ezt csinálja. Erre előrelépett majd a busz irányváltása miatt nekemjött. Elnézést kért? Ugyanmár há' minek...
Mivel korán volt és 1 percre voltam a munkahelyemtől, a könyököst megúszta, csak a frappáns mondatot kapta.

Gyűlölöm hogy egyes emberek nem képesek odafigyelni a másikra. :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) d@vee válasza Redneck (#7) üzenetére


d@vee
őstag

Lehet csak meleg volt és bejöttél neki ;)
Na de én is utálom az ilyen tolakodó barmokat. Volt már velük dolgom.

Ja

(#9) dugo_


dugo_
veterán

Nekem a kedvencem az volt, amikor várok az ajtó mellett, hogy felszállhassak, helyet hagyva a leszállóknak. Nem száll le egy jó ideig senki, de hirtelen kikandikál a buszból egy automata esernyő és abban a pillanatban az arcomba is robban. Aztán letipeg utána az öregasszony, mint ha mi se történt volna, se bocsi, se semmi... :D Köpni-nyelni nem tudtam.

(#10) Redneck válasza d@vee (#8) üzenetére


Redneck
veterán

Nem, a feleségével volt, egyszerűen csak tapló gyökér. :N

Az a jó a tömegközlekedésben, hogy pontosan látszik milyen sötét, bunkó a lakosság jelentős része.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) peti931 válasza Redneck (#10) üzenetére


peti931
csendes tag

Sziasztok.

Volt alkalmam a nyáron eljutni Tokyóba, közlekedés szempontjából pár dolgot átvehetnénk tőlük. Senki nem tolakszik a buszon, metrón. Fel vannak festve a vonalak, hogy hol kell várakozni a felszálláshoz, és az emberek libasorban várják a kocsik érkezését, megvárják míg mindenki leszáll, és 2 oldalról mindenki szépen sorban felsétál.

(#12) total90 válasza Stanlee (#5) üzenetére


total90
veterán

Én ilyenkor direkt nem vetem le a táskám és betolkaszok... ha épp jobb kedvemben vagyok, akkor csak beszólok nekik :DDD
Egyébként volt már olyan, hogy nagyon laza arcok fel akartak szállni és nem vártak meg, amíg a többiek kiszállnak... az egyiket, aki meglökött, megfogtam és kilöktem. Volt egy kis anyázás, inkább részemről... de a többi utas legszívesebben megtaposta volna őket.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Redneck válasza peti931 (#11) üzenetére


Redneck
veterán

A japánokat összehasonlítani, bárkivel, főleg velünk, értelmetlen. :N Itt balkánivá korcsosult állapotok vannak, fényes nappal húgyoznak az arcok a Moszkva téren, stb.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) thesound válasza Redneck (#7) üzenetére


thesound
őstag

Na ezt én is utálom, ha kurva sok hely van, de a személyes terembe tolakszik a parasztja és még ficánkol is mellé néha.

3as metró, Kálvin tér. Itt még oszlopok is vannak, hogy ha köréállnak a várakozók, akkor tányleg csak fél embernyi hely van leszállni.

Az egymásra figyelés nagyon fontos lenne, de sztem ez itthon nem fog megváltozni soha. Az okokat lehetne sorolni, de nem egyszerű kérdés ez.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#15) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Megyeszékhely a Balaton mellett.. fővárosi idős kirándulócsoport nem értette miért nem lehet hátul felszállni. Nagy nehezen előrecammogtak és szépen sorban fel..
Hiába megy a busz eleje oda, ahova a hátulja, a közepén kell a sok izzadt emberkének júliusban gubbasztania. A hátizsák véletlen sem a kézben, hanem jól pofánveri az ülő utast, mert forgolódni azt persze kell.... (de mosakodni és fogkefét használni luxus).
Ezért sem használom a tömegközlekedést, ha Pestre megyek, most "házhoz jött" a régi élmény. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.