Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Syl válasza totron (#45) üzenetére


Syl
nagyúr

Én igen, de én Mac-et használok. Azon teljesen normális a multi-desktop használata. Windows-on nagyon nem az igazi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) lajosdani2


lajosdani2
csendes tag

Alapból meg van nyitva 5 a munkához, ebből 3 szótár, 1 intranet, 1 saját levelezés.
Mindig nyitva van egy időjárás oldal is, így a kiindulás nálam a minimum 6 tab :D
Sokszor még youtube-ról szól zene is.
És akkor ezen felül jön minden ami kell. Ha stack overflow keresgélés van, akkor simán felcsúszik akár 15-20-ra is, de ez csak addig van így, amíg az adott problémára nem találok megoldást. Amúgy nem szeretem, ha 10-nél több van nyitva.
Böngészőnek pedig a Brave-et használom, mert ebben van alapból youtube adblocker.

(#53) aujjobba válasza Mr X (#11) üzenetére


aujjobba
addikt

Alma temara

beallitasok / Safari / lapok bezarasa

A beallitott idointervallum letelte utan bezarja az addig nem latogatott nyitott tabokat.

(#54) Egon


Egon
nagyúr

Nem szeretem a sok megnyitott tabot, max. 6-8 van nyitva egy időben.
Cégnél Chrome, otthon leginkább Edge van használatban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) janeszgol


janeszgol
félisten

Az esetek 99%-ban 15 db alatt. Ha valamikor feljebb megy ez a szám, akkor már mentek csoportokat vagy valami.

(#56) muszurkefal válasza Syl (#44) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nem igazán ez a helyzet. A tabok többsége potenciálisan megtekintendő tartalmakat jelent, amit nem kell fejben tartani. Egyfajta jegyzetként lehet felfogni, hogy megtetszik valami, de nincs rá időm, hát akkor nyitva hagyom és majd lesz. Aztán pár havonta, amikor nagytakarítást csinálok, akkor megnézem. Vivaldiban tudom csoportosítani, ezért keresni sem nagyon kell. Arra meg kifejezetten figyelek, hogy ne legyen redundáns ;] Mikromenedzsment az egész.
Amiről te írsz, az elég ritka állatfaj lehet.
Na meg nem is torlódik össze. Ez így 250. Azért ez nem az átláthatatlan káosz, többnyire már az ikonokból lehet tudni, hogy milyen tartalmat rejt az adott lap.

#20: nálam van, hogy 1 évig is húzza, pláne mivel a laptopon a Safari is alapból megtartja a tabokat.
#35: +1

Kösz, hogy ennyien írtatok, a 4-8 nem volt egy rossz tipp.

#45: Virtuális desktop alatt azt érted, hogy az OS külön munkameneteket tart fent, amik között váltasz, mint Mac-en?

[ Szerkesztve ]

(#57) Syl válasza muszurkefal (#56) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha valamit nincs időm elolvasni / el akarom későbbre "tenni", akkor ctrl+d és lementem a könyvjelzőkbe.
Ott szépen tudom rendezgetni, mappákba rakni, az egészet exportálni, biztonsági mentést végezni róluk. Nem kell attól fo*nom, ha egyszer a böngésző megmakkan, félremegy valami update és nem tudja visszaállítani az előző munkamenetet (számos ilyen jellegű probléma van a böngészős topikokban).
Persze a korábban itt említett Pocket is nagyon jó megoldás. Szerintem bármi jobb a napokig/hetekig/hónapokig nyitva tartott sok-tíz/száz tabtól.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58) YceBear


YceBear
tag

Nem tudom mobilon a chrome csak 99 ig szamolja

(#59) Kasya


Kasya
nagyúr

Átlagos napi használat: 3-8.
Munka: 5-25

Mobil: 5-10 (de minap 40 volt. Repülöre "becacheltettem" 35 rész mangát).

[ Szerkesztve ]

(#60) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Az összeset :DDD ;] :P

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61) Met


Met
nagyúr

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62) Nimrod válasza Syl (#57) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálam is bookmarkolós megoldás volt korábban, aztán valamelyik Chrome update összekeverte az egészet, azóta így praktikusabb nekem.
Viszont a csoportosìtás lehetősége számomra hasznos, simán ráéreztem, kb. 4 groupra vannak nálam lecsoportosìtva a tabok.

(#63) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Hú van pár haverom akinek mindig nyitva volt vagy 80 tab-ja a böngészőben de akkoriban még nem kezelte túl jól a böngésző sem meg a gépe sem volt túl izmos és csak figyelgettem, hogy miért eszik neki annyi memóriát és miért olyan lassú a váltás.

Kényelmes megoldás amúgy a sok tab de én mindig bezárom őket böngésző bezárásakor, sőt ha nyitva van nálam 20-25+ tab már nem látom át és inkább bezárom a böngészőt és megnyitom újra. :)

(#64) D1Rect


D1Rect
félisten

FTFY:
"Felnőtt tartalmak lelkes fogyasztójaként, felnőtt tartalmak lelkes fogyasztójaként, játékosként, programozóként"
:)

(#65) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

opera
ablakok:
1, 488
2, 582
3, 333

a counter szerint, a safarit nem számoltam. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66) F34R válasza Elektrosokk (#65) üzenetére


F34R
nagyúr

jezus ereje... :DDD es ezt mind egy nap alatt at lehet nyalazni.

(#67) muszurkefal válasza F34R (#66) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Attól függ, mi a tartalom :D
Ha olyan, hogy alatta felajánl 20 hasonlót, amit kedvelhetsz, és reflexből nyomod rájuk a görgő gombot, akkor nem :DD

(#68) Elektrosokk válasza F34R (#66) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nagy része árfolyam grafikon, de most be is zárok párat mert sokkoltak az adatok engem is. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#69) F34R válasza Elektrosokk (#68) üzenetére


F34R
nagyúr

szep...hat engem is lesokokkolt.

(#70) Hintalow


Hintalow
senior tag

Kb 1-3 tab, ha valamit látok ami érdekel, akkor elolvasom, ha nem akkor majd eszembe jut újra ráérek majd 60+ évesen, ha már nem lesz az igazi a memóriám, hogy ilyenekre hagyatkozzak :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#71) joey04


joey04
titán

Változó. Attól függ mióta nem voltam gépnél. A hírolvasóból nyitom meg az érdekes dolgokat, ez lehet 3, de volt már 60+ hír is. Aztán ha végeztem, akkor a híroldalaknál (nálam az olvasóban csak az engem érdeklő nem általános híroldalak vannak mentve) is így teszek az engem érdeklő cikkekel, aztán fórumon pedig szintén így a kedvenc, és itt szóltam hozzá topikokkal. Chrome.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#72) Fecogame


Fecogame
veterán

Minimálban tolom, Chrome-val. Amik mindig meg vannak nyitva:

1., Gmail
2., Messenger
3., PH :DDD

A többi pedig amit éppen keresek, de 8-10-nél már átnézem mit lehetne bezárni.

Azt sose értettem miként lehet kezelni (és egyáltalán minek), aki többszáz tabot tart nyitva. Erőforráspazarló és át sem lehet látni. Ha fontos, arra ott a könyvjelző. Ha nem fontos, akkor minek van nyitva? :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#73) muszurkefal válasza Fecogame (#72) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Minap kezdtem nexusmods-ról kiválogatni a Witcher 3 újrajátszáshoz modokat. Kerekítsük 4000-re, annál kicsit több van fent. Oldalanként van 20, mondjuk egy szuszra végiglapozol 20 oldalt, akkor az 400. Minden oldalról megnyitsz átlagosan 4-et, akkor az már rögtön 80 tab.

Nyilván, ha tegnap kezdtem el, nem fogom őket bezárogatni és ma megnyitogatni őket újra, pláne nem azokat, amiket már lementettem a későbbi szortírozásra. Most már csak 25 van :B

Ezen felül van még 63 chaturbate tab, az mondjuk nem tudom minek, mert nyitva vannak hónapok óta :DDD :DDD

Rengeteg erőforrás? A modos tabok miatt 2 GB most, de frissen indítás után 500 MB. Nem tölt be, amíg rá nem kattintok.

(#74) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Most éppen 68 tab-bal nyílik a böngészőm. Azért csak ennyi, mert két hete rendet raktam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Chrome-ot használok két monitorral. Többnyire 4 ablak van nyitva ami kb témánként van csoportosítva. Egyik az aktuális projekt amin dolgozok, másik facebook youtube, híroldalak harmadikban google fordító stb. Ebből egyszerre 2 ablakot használok párhuzamosan mert csak 2 monitrom van. Az hogy ablakonként mennyi link van nyitva az változó. Lehet hogy csak 5 de az is lehet hogy 40. Ennél több nem fér el értelmesen a monitoron. :DDD

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#76) domos


domos
senior tag

5-10 kb, de ebből max 2-3 tabot használok "aktívan", a többi csak a "kesőbb rá akarok majd nézni" kategória.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#77) pető bá' válasza muszurkefal (#73) üzenetére


pető bá'
őstag

nem tudom, én ezt nem igazán értem.. minek nyitnék meg 80 tabot, ha tudom, hogy kb 20-ra lesz időm ma? egy kattintás megnyitni bármikor, a forrás nem veszik el, igazából elég azt az egyet nyitva tartani. ha van 5 yt videó ami érdekel, azokat megnyitom új lapokon, de ha nem érek a végére, akkor kap egy "megnézendő" jelölést, és bármilyen eszközön ott van. ami meg ilyen "majd egyszer el akarom olvasni", vagy "még egyszer kelleni fog" az könyvjelző. Mi értelme egy tabon tárolni évekig? :F

én csak munka közben szoktam elszállni tabokkal, amikor sokat keresek és mindent nyitva hagyok, de legkésőbb nap végén letakarítom max 10-re a 20-30-as listát. Ekkorra rendszeresen csomó dolog kétszer van megnyitva. Eddig az is default volt, hogy bezáráskor mindent bezárt, és üres lappal indult - erről átszoktam az utolsó állapotra való visszaállásra.

Használom a virtuális desktop-ot munka közben, a hírek-yt-spoti-magán levelezés ott van megnyitva, hogy ne legyen teleszemetelve ezekkel a "munkakörnyezet", de már gondolkodtam a munka kettéosztásán is, hogy három desktopot használjak, csak még nincs meg az optimális elrendezés :D

Viszont tényleg nem értem, mondjuk bármelyik híroldalt minek tartanám nyitva? kb 5 billentyű leütésével megnyitom bármelyiket, amelyiket olvasni szoktam (Ctrl+T + oldal első három-négy betűje), nem kell a tabok/group-ok között keresni, elolvasom amit akarok (főoldalról mondjuk megnyitogatom új lapokon), és zárom mindet ahogy elolvastam szintén két billentyű leütésével..

mondjuk szerintem ez hasonló, mint a parancsikonok a desktop-on -> kb 4 éve nem nyitottam meg onnan nagyjából semmit - windows gomb - és elkezdem gépelni, mert milliószor gyorsabb mint az egérrel piszkálni az ikonokat, hiába van kint.

"... and I hope you have a great day!"

(#78) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nálam 40...80 között szokott mozogni átlagosan az induló lapfülek száma
Most épp használat közben 89 van megnyitva. Még jó, hogy Vivaldi-ban egyszerű ezt is megnézni :DDD

"minek nyitnék meg 80 tabot, ha tudom, hogy kb 20-ra lesz időm ma?"

Sok olyan oldal, amit nem akarok könyvjelzőzni, de lehet, hogy holnapután vagy lehet, hogy csak két hét múlva lesz időm vele foglalkozni ott marad és a böngésző indulásakor látszik. Azt nem mondom, hogy betöltődik, mert nem így van. Akkor töltődik be, ha aktiválom, így memóriát is minimálisat foglal, de ez a része nem igazán érdekel, míg a böngésző kezelésében nem veszek észre lassulást emiatt.

Könyvjelzőket úgy 6000+ -ra saccolom, bár már takarítgattam belőle, azért csak ennyi :B (ezt mondjuk nem mutatja rendesen Vivaldi)

A fejben tartáshoz az egy témához kapcsolódóak lehetnek csoportba rendezve illetve nálam 2560x1440 felbontás mellett 80...100 lapfülig elválasztó gyorshívó van a csoportba nem rendezett különböző témájú lapok között, ami teljesen jól szeparál.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#79) Kisgépkezelő válasza AtHoS (#78) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk ez előnye a tabgyűjtögetésnek a könyvjelzőssel szemben, hogy legalább évente egyszer valami szarul futó javascript kifagyasztja a böngészőt és csinál nekem egy tabula rasát. :D
Ha meg le lennének bookmarkolva azok megmaradnak, aztán csak idegesítenének tovább. Ha esetleg mégis megnézném, aztán kiderül, hogy már halott link, akkor méginkább. Persze egy kicsit matatva az AppData-ban fagyás után is vissza lehet varázsolni őket, de többnyire úgy vagyok vele, hogy ha eddig nem volt időm megnézni/elolvasni őket, akkor ezután se lenne.

(#80) muszurkefal válasza AtHoS (#78) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

"elválasztó gyorshívó van a csoportba nem rendezett különböző témájú lapok között, ami teljesen jól szeparál."

Azt hittem csak én vagyok ennyire elvetemült :C

(#81) Lenry válasza pető bá' (#77) üzenetére


Lenry
félisten

hasonló, mint a parancsikonok a desktop-on -> kb 4 éve nem nyitottam meg onnan nagyjából semmit - windows gomb - és elkezdem gépelni

nekem pont ezért nincs is egyetlen ikon semelyik rendszeremen. eltakarja a hátteret :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#82) Syl válasza Lenry (#81) üzenetére


Syl
nagyúr

Erre megy a szokásos duma, hogy minek a háttér, úgyis eltakarja a futó alkalmazás :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83) Lenry válasza Syl (#82) üzenetére


Lenry
félisten

abszolút valid érv :R :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#84) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

telefonon általában 300 van megnyitva, sosem törlöm ki őket, mondván, hogy valamire jók lesznek majd még, aztán mindig összegyűlik :D gépen 1-10 között, attól függően, mit csinálok éppen. átlag böngészésnél csak egy-kettő, ha valami szöveget írok, vagy dolgozom, akkor simán összejön tíz is.

(#85) pető bá' válasza Lenry (#81) üzenetére


pető bá'
őstag

mondjuk a hátteret meglehetősen ritkán nézegetem a #82-es miatt - céges gépen default win logo a háttér :D de nekem megszokásból kint vannak az ikonok, legalábbis egy 10-15 mindenhol. párszor legyalultam őket, igazából tényleg semmi értelme - de ahogy a háttérképet, úgy az ikonokat sem nagyon látom :D

"... and I hope you have a great day!"

(#86) planbmokus


planbmokus
senior tag

Itthon PC-n Brave, kb 10-15 átlag
Telefon Brave (iOS) 3-5 átlag
Tablet (iOS) 5-8 átlag

Melóhelyen Chrome, 30-50 ablak átlag.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#87) Alpi. válasza muszurkefal (#73) üzenetére


Alpi.
addikt

Nálam átlag 5-10 tab szokott nyitva lenni, ezek nagy része "állandó", egy-kettő az aktuális használat során került megnyitásra. Azon nevettem, hogy pont a hétvégén modolgattam én is W3-at és ez a művelet, eséllyel eléri a "max-tabos" használatot nálam. :D Ezen kívül ritkán van 10-15 tab fölött. Operát használok egyébként, megszokásból leginkább, de most már jó ideje annyira bevált, hogy amíg nem leszek kénytelen, bármi miatt is, nem fogok váltani. :)
Asztalon elhelyezett ikonok vs. Start menü témára : Én fullra rakom az asztalt ikonokkal, szinte nem használom a Start menüt. :DDD Tudom, hülyeség, de valahogy ezt szoktam meg és amíg nekem ez könnyen és jól használható marad, nem is fogok változtatni rajta. Sokszor megkapom, hogy "úristen, hogy lehet ennyi ikon az asztalon !", ráadásul külső szemlélőnek teljesen rendszertelen módon. (pedig van benne :D )
[Viszonylag friss telepítés, azért van csak ilyen kevés holmi. Ennek legalább a duplája szokott ott hemzsegni ! :) ]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#88) rushty válasza Kisgépkezelő (#79) üzenetére


rushty
senior tag

Legújabb desktop FF, már csak az aktuális tabot krásseli

Revolut meghívó pü-ben

(#89) RandomName


RandomName
aktív tag

A tabot jellemzően rövid távú könyvjelzőnek használom.
Otthon két Chrome ablak, egyikben egy youtube, vagy twitch, és mellette ha valamit látok az oldalsávon, mint megnézendő cucc, akkor nyitom háttérben, és majd rátérek.
A másikon random 1-15, attól függően hogy mit csinálok. Ha doksikat bújok, megoldást keresek, ilyesmi, akkor jellemzően 10+

Telefonon:
Fő telefonon Samsung Note 10 Lite: Chrome: A gyakran használt oldalak tabjait nem zárom be. Ez 7 tab, ami idiglenesen fel szokott csúszni kb 15-20-ig.
Másodtelefonon Samsung S9+: Chrome: Minél kevesebbet, mert egyszerűen nem bírom beállítani, hogy ne csoportosítsa egybe a fő tabról nyitott tabokat, és ikon alapján tájékozódni nem hatékony. (Most, hogy ezt leírtam, megint megpróbálom kikapcsolni. :D )

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.