Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52931072


#52931072
törölt tag

Munkamonitornál szerintem alap legalább a pivot mód, meg egy nyamvadt usb hub.

(#2) --ka válasza #52931072 (#1) üzenetére


--ka
senior tag

Ha a pivot nem is feltétlenül, de a magasság állítás igen.
...utóbbi nélkül nem is engedném a monitorok forgalmazását 2020-ban.
Ergonómia?! Hahó, öcsi... :W

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#3) mad823 válasza #52931072 (#1) üzenetére


mad823
őstag

USB HUB? Komolyabb helyenken minden USB helyből le van tiltva...

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Mekkora a felbontása, ha nem extranagy?

(#5) #52931072 válasza mad823 (#3) üzenetére


#52931072
törölt tag

Komolyabb helyeken komolyabb monitorokat vesznek, az sosem baj ha van rajta, üzembe helyezni meg nem kötelező.

-ka:
Gondolom itt is magas szintű fillérba..ás folyik, csak ne reklámoznák munkaeszköznek.

[ Szerkesztve ]

(#6) dabadab


dabadab
titán

A felbontása kimaradt a cikkből: csak 1920x1080, még csak nem is 1920x1200.

DRM is theft

(#7) Piftuka válasza --ka (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

A gyártók állítják, hogy nagyban megdrágítja a termék árát a sok funkciós talapzat.

Bármely gyártó XY típusa fix talapzattal ~35.000 forintba kerül; ugyanaz a termék állítható talapzattal ~52.000 forint. Ilyenek az arányok. A gyártók azzal "revolvereznek", hogy a "budget kategóriába nem fér bele", "a vásárló annyiért már nem venné meg", stb...

Egyébként szerintem nonszensz. Egyetértek veled, hogy ezt központilag (EU, forgalombahozatali előírások) szabályozni kellene.

Oldják meg, férjen bele... látva egyes jobb minőségű tartókonzolok (kifejezetten alacsony) végfelhasználói árát, nagyon könnyen, minimális plusz költség mellett meg tudnák ezt oldani a gyártók, ha nagyon akarnák.

"Aquila non captat muscas."

(#8) mad823 válasza Piftuka (#7) üzenetére


mad823
őstag

Komolyabb gyártók fix és állítható talppal is gyártják ugyanazt a monitort, ez amiatt is logikus lépés a gyártó részéről, mivel sok helyen VESA tartóval oldják meg amúgy is az elhelyezést, ergo a talp rá sem kerül. (Az általános irodai magasságállítás 2-3 csomag A4es papírban merül ki...)

(#9) --ka válasza mad823 (#8) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, csak ahogy Piftuka is írja, olyan különbség van az árban, amit nem indokol semmi.

Esküszöm, hogy van olyan dolgozó, aki még életében nem is hallott arról, hogy egy monitort magasságban is lehet állítani...
Véget kell vetni a marketing uralmának! Forradalmat! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10) Piftuka válasza mad823 (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos kiegészítés... hozzátéve, hogy a VESA állványt használó munkahelyek számára teljesen mindegy, hogy forgatható, vagy fix talapzatot nem fognak használni. :)

"Aquila non captat muscas."

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez nem munkamonitor, hanem egy belépőszintű IPS. Munkamonitorhoz minimum a magasságállítás, ahogy már írták előttem is és mind a 4-féle csatlakozó.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) PROTRON


PROTRON
addikt

Egyet kell értsek, munkamonitor esetében valamilyen módon meg kell oldani a magasság pontos beállítását még akkor is ha elméletben mind a munkavállaló, mind a munkaeszköze elvileg a beállítást követően jó ideig állandó társak változtatások nélkül.
A Pivot funkció szerintem is felesleges mivel kevesen használnák ki napi szinten a célközönségből, ráadásul ha megfelelő kialakítású talpat mellékelnek, akkor akinek igénye van elforgatva szereli fel állandóra. Esetleg ehhez biztosítani lehet olcsón vásárolható kiegészítőt.
Ami még nekem elengedhetetlen hogy ha nem is mind a 4 fajta port, de legalább férjen fel a 2 mellé még egy displayport is.
Nem feltétlenül kell mindenre választ adnia egy belépő kategóriába szánt eszköznek, így az 1200-as függőleges felbontás tényleg meggondolandó munkához de az usb 3-as csatlakozással kapcsolatban nem csak a multinál dolgozók jelenléte az egyetlen szegmens. Én is ottholról melózom és rengetegszer használom a monitor oldalán lévő usb-t. De azt is elismerem, hogy sokan notebookot használnak úgy, hogy ott van az asztalon előttük, így megoldják.
Szóval nehéz kérdés hogy adott árkategóriában kinek mi a fontosabb, 1080 vs 1200, vagy elegendő db usb 3.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#13) green dude válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


green dude
tag

Plusz azért jól jönne a PWM mentes háttérvilágítás. Sehol nem láttam, hogy az lenne, pedig azt nagy betűkkel szokták hírdetni.
Amúgy 6 bit+FRC az az IPS.

Amúgy én a magasságállítást nem érzem akkora hátránynak. Olcsóbban kapsz kart, mint amennyivel drágább lenne az állítható talpas verzió. Persze az a kar olyan is, nem egy Ergotron, de egyszer beállítod aztán nem kell piszkálni. :DD

(#14) Amerigo57


Amerigo57
őstag

" " IPS panelt használ, 60 Hz-es frissítéssel, 220 cd/m2 fénysűrűséggel , Mindehhez már csak az ár hiányzik, mely 130 euró környékén mozog."

Megjegyzésképpen , 4 db munkamonitorral dolgozom , a 24 colos munkamonitorok ,
1.400,- eurónál kezdőnek.

(#15) Baltásgyilko válasza Amerigo57 (#14) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

A postán a Teri néni is munkát végez és neki elég egy darab monitor. Annak se kell 1400 eurónak lennie. Teljesen más kategóriában élsz mint ahova ezt a monitort szánták. Megjegyzés: sok iskolaban örülnének egy ilyennek, bár az nem teljesen munka de sorolhatjuk oda is.

(#16) PROTRON válasza Baltásgyilko (#15) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem azt akarta érzékeltetni hogy itt kicsit elszálltunk már 1-1 ötlettel hogy mit várunk el a belépőszinten a legolcsóbb monitoroktól. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ami nem gaming az egyből "munkamonitor"? Vagy el nem tudom képzelni hogyan sikerült jelen esetben erre az elnevezésre kilyukadni. Vagy ha már egy Excel táblát meg tud jeleníteni, akkor az az?

(#18) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ha már munkamonitor, akkor a képfrissítés is mehetne feljebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.