Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Nocsak, megjott az eheti Via marketing bullshit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A ventik biztosan süvíteni fognak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Móci válasza lezso6 (#2) üzenetére


Móci
addikt

Nem kicsit! :DDD
1 ram, foglalat, 1 pci... érdekes.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) stevve válasza Móci (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezek beágyazott rendszerekbe készültek, oda mi kell még ennél több? :) POS-ba vagy bármibe pont elég ennyi.

(#5) tzsolesz válasza nyunyu (#1) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

És ennek nagyon is örülök. Remélem egy pár éven belül felharcolja magát az Intel, és az AMD által nyújtott platformok szintjének középső szegmensébe is.

Teszem azt, legyen alternatíva egy erősebb Core 2 Duo 2.2Ghz+4850/5750+4GB 800Mhz DDR2-re VIA oldalon is. Nagyon jót tenne az áraknak egy erős harmadik szereplő, és nem hiszem hogy VIA-nak szégyenkeznie kellene az utóbbi időben ezen a téren. Tudna Ő ha akarna, csak gondolom a nagy tőke hiányzik, meg a piacban rejlő súlyos kockázati tényezők felvállalása.

[ Szerkesztve ]

(#6) Móci válasza stevve (#4) üzenetére


Móci
addikt

DX11, 24 giga ram. :)
Viccet félretéve oda jó, de azért csak szabadott megjegyezni, hogy érdekes... :B

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) stevve válasza Móci (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, csak azért írtam, nehogy tömegesen jöjjenek azok, akik csak a játékokig látnak. :) Absz. csak általánosságban írtam. :K

(#8) nyunyu válasza tzsolesz (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

És ennek nagyon is örülök. Remélem egy pár éven belül felharcolja magát az Intel, és az AMD által nyújtott platformok szintjének középső szegmensébe is.

Elozo Via marketinges topikban kifejtettuk, hogy a Via az elmult 5-6 evben sikeresen lekuzdotte magat a futottak meg kategoriaba, azota piackepes megoldasuk nem nagyon van, csak az 5 perc hirnevre hajtanak a havonta bedobott "forradalmian uj" otleteikkel.

POS megoldasokhoz marha nagy szukseg van a DX9-es VGAra, multimediara. :U
Oda inkabb soros+parhuzamos+sok USB kene, meg az, hogy rendesen mukodjon az alaplap mindenfele egzotikus oprendszer alatt is.
Ez utobbi feltetelhez lenne par keresetlen szavam a Viaval kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) soundsonic válasza stevve (#7) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Igazán picikére sikerült ez az alaplap :) egy ramnál 1-2 centivel nagyobb csak Én még csak intelben láttam ilyet, illetve ott van a mac mini. Gondolom azért tápegységgel optikai meghajtóval stb.. és magával a házzal jóval nagyobb nála. Ha csak netezni meg filmeket nézni használnám a gépet biztos beruháznék egy ilyen barebone pc-re.

(#10) dabadab válasza stevve (#4) üzenetére


dabadab
titán

De POS cuccba minek h.264 decoder? Ha meg az van, akkor miert nincs HDMI kimenet? En komolyan nem ertem a VIA-t.

DRM is theft

(#11) stevve válasza dabadab (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez jó kérdés. A szándékot értem - plusz fícsör pénzért, de a célt nagyon nem érik el. Igazán embedded kategóriában nem is nagyon látom értelmét a HD-nek. :) (HD-s parkolóautómata vagy pénztárgép :DDD )

soundsonic:
Ahhoz viszont kevés szerintem, hogy jó HTPC legyen. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) tzsolesz válasza nyunyu (#8) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, tehát akkor ezzel azt mondod, hogy inkább lefelé ívelnek, mint felfelé? Ez azért elszomorít, mert bizony a hírek nem ezt tükrözik. Inkább azt hogy egyre több termékkel állnak elő. Arra nem gondoltam, hogy csak azért, hogy egy két hírben emlegessék őket. :U

(#13) dabadab válasza stevve (#11) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen jo versenytarsai lehetnenek az ionos mini-ITX alaplapoknak (a nano-ITX n800 kulonosen igeretes ilyen szempontbol) ha raktak volna ra legalabb egy nyomorult HDMI portot (az m800-hoz legalabb van HDMI daughterboard, de ez is milyen megoldas mar). Ja, meg az is jo lenne, nem szallnanak el teljesen az arazassal.

DRM is theft

(#14) stevve válasza dabadab (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát... el kellene dönteni, hogy embedded vagy PC lapot akarnak gyártani. Vagy-vagy. Ha meg mindkettőre terveznek, akkor legyen jó mindenhová. Ez így embedded, amiben a HD matricát is el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#15) nyunyu válasza tzsolesz (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Értem, tehát akkor ezzel azt mondod, hogy inkább lefelé ívelnek, mint felfelé? Ez azért elszomorít, mert bizony a hírek nem ezt tükrözik. Inkább azt hogy egyre több termékkel állnak elő. Arra nem gondoltam, hogy csak azért, hogy egy két hírben emlegessék őket :U

Kettovel ezelotti Via hires topikban Shabba eleg jol osszefoglalta a Via leepuleset.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) moha21


moha21
addikt

Most olvasgattam valami 2006-os Gamestar-t vagy mit, ahhoz képpest szinte semmi újdonság nincs a VIA-n :(( Kicsi, szép, jó, de szerintem drága lesz ez is és nem tudni ki a célközönség HTPC-ra vszínű karcsú lesz másra meg ugye minek egy ilyen kütyü.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ezek csak OEM-ben lesznek a partnereknek vagy átlag joe is megveheti a bolt polcán?

(#18) nyunyu válasza hejesírásó (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

ezek csak OEM-ben lesznek a partnereknek vagy átlag joe is megveheti a bolt polcán?

Via techdemoi csak azt a celt szolgaljak, hogy a heti szinesben megjelenjenek, hatha eszreveszi oket valaki.
Alig negyedukbol lesz kezzelfoghato, megveheto termek.

Ezt tetezi, hogy itthon nem tul jo a disztribuciojuk, alaplapkinalatuk alig harmada erheto el, az is dragan :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) FRENK1988


FRENK1988
veterán

A kicsit Via nem fake? Mert a csavarok helye elég szükös mindhatni be se lehetne rendesen csavarozni. Vagy csak rosszul vágták le a képet?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) dabadab válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Csak rosszul vagtak a kepet, a masikon kepen latszik, hogy azert vmivel tovabb tart a lap szele.

DRM is theft

(#21) tzsolesz válasza nyunyu (#15) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm, így már világos.

Ettől függetlenül jónak tartom a VIA-t.

(#22) FRENK1988 válasza dabadab (#20) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor ezt tudva:
Be kellene rá ruházni és egy KWM kapcsolóra :D Azon menne a linux serók seedje a másikon meg menne a Warhead :D

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) szuper-t


szuper-t
senior tag

a krájzisz hogy futna le rajta?:D
na jó..:D
félretéve a viccet
ez egy elég jó alternatíva lenne egy úgymond infóspultnak keveset fogyaszt picike ahogy előttem is mondták pl HTPC nek sajna nagyon gyér de már ez is valami h egy ilyen kategóriát be mertek mutatni.
na de most tünés kifelé hógolyózni esik a hohóó:)

(#24) dabadab válasza FRENK1988 (#22) üzenetére


dabadab
titán

KVM kapcsolo tok felesleges, eleg ra egy VNC szerver (a linuxos verzionak kb semmi koze a windowsoshoz, ez inkabb a remote desktop accessre hasonlit), aztan neten keresztul lehet intezni a dolgokat.
Csak az a baj, hogy a VIA megoldasok rettenetesen dragak szoktak lenni, valoszinuleg sokkal jobban jarnal egy atomos mITX lappal.

DRM is theft

(#25) FRENK1988 válasza dabadab (#24) üzenetére


FRENK1988
veterán

Végül is ugy is meg lehet oldani.
Sajnos drágák igen meg lehet nem is lehet kapni. ;]
szuper-t: Nyíregyen is esik a hóóó?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) szuper-t válasza FRENK1988 (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

Igen esik 1-2 napig élvezetes lesz de utánna lehet megunom mert hideg is van áám:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.