Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Szerintem tök jól néz ki :)
Teljesen igazad van egyébként, hdd-vel már én is csak szenvedésnek érzem az összes rendszert.

(#2) Mura válasza Zoli0726 (#1) üzenetére


Mura
csendes tag

Igen, az SSD nélkül már tényleg csak kínlódás (ez is mutatja, hogy el vagyunk kényeztetve, és már szívjuk a fogunkat, ha egy program egy fél percig is eltart, hogy elinduljon - rajtam kívül ki töltött még be C64-en magnóról percekig mai szemmel nézve nevetséges méretű játékokat? :) )

Szerinte egy 5 éves notebook egy SSD-vel vígan elég bármilyen napi használatra, ha az nem különösen proc vagy GPU igényes. Szerintem elértünk oda, hogy már egy átlagos notebook vagy asztali gép szinte bármire elég jó, és pusztán a sebesség többlet nem indokolja a cserét. Az asztali gépeimben i5-2500 vagy Q9300 van - és irodai felhasználás mellett senki meg nem mondja, hogy melyik melyik. Ha van benne legalább 4 GB RAM és egy gyors SSD, akkor amíg játékot, képfeldolgozást vagy hasonló teljesítményigényes cuccot nem indítok, mindegy, hogy melyik elé ülök le.

Szintúgy: van notebook-ból NC6400, TC4400 vagy 8510w, ami még vígan teljesít itt az irodában szolgálatot. Kicsit jobban melegszik és egyértelműen lassabb szintetikus tesztekben és izzasztás során, mint egy 8560w, de nem mindegy, hogy melyiken megy az Outlook meg a Chrome?

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Csak átfutottam, de érdekes volt. Köszi!

Speciel nekem nagyon bejönnek az ilyen "felújítós" cikkek, sokat lehet belőlük tanulni a buherálásról, legózásról. Személyes kedvenc cikkem a Logout-on: Dell Mini - Horrorra akadva

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) #00137984


#00137984
törölt tag

A billentyűzet háttérvilágításának kiváltására ajánlanék világitó billentyűzet matrica készletet (1600 Huf).

(#5) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Szerintem jól csináltad. :K
Nekem is volt egy ilyen projektem, ahol a "hideg" logikát követve sokkal jobb/szebb/kisebb gépet vehettem volna. Én mégis máshogy csináltam, és (igaz még fut pár teszt de) úgy tűnik nem bántam meg. Sokat tanultam belőle. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nem értem a dolgot... miért nem volt jó neked a fehér színű gép úgy, hogy belerakod az SSD-t és semmi mást nem bántasz? Illetve miért nem működik a multitouch-touchpad és a billentyűzet háttérvilágítás, ha csak a fedelet cserélted? A fehérben ezek nem voltak benne?

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Egy korabeli Mac Minivel is meg kellene próbálni ezt az egészet! Nézek is egy alkalmasat!

(#8) nemlehet válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Gondolom, mert régi és ez akkoriban még nem volt alap feature még a macbookokban sem.

Amúgy egyet kell értsek veled, a HDD SSD váltás kvázi bármilyen proci vagy ram cserénél többet ér. (Jó persze 386-ról i7-re nem :D )

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) sing1ep1ayer válasza nemlehet (#8) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

De a fehér MacBook újabb, mint a fekete. Ráadásul a szerző így fogalmaz:

"Amiről sajnos le kellett mondanom és hiányzik is: a multitouch-touchpad, amivel (ahogy később megtapasztaltam) nagyon egyszerűen lehet kezelni a Mac-eket. A másik pedig a billentyűzet háttérvilágítása..."

Tehát le kellett mondania róla, azaz elvileg elérhető volt a feature, de nem sikerült belőni a kettőből összetákolt masinában - én legalábbis így értelmezem. Az okok viszont számomra teljesen ködösek. :U

(#10) turai_ válasza sing1ep1ayer (#9) üzenetére


turai_
tag

Maga a touchpad nem tamogatja a multi-touchot, csak valami erdekes megoldassal megy a ketujjas scroll. Bootcampben (8.1) meg meg is gajdul neha.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#11) vadkörte válasza Mura (#2) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem rossz cikk, tetszett!

Ezt a hozzászólást is egy 5 éves és hardveresen sokkalta korlátozottabb - MSI PR-210X-070 (12"; 90 nm-es AMD Athlon 64 X2; 2GB RAM) - laptopról írom. 2012 végén kapott egy Samsung 840-es SSD-t. Nem bántam meg. Szinte szárnyakat kapott a kis gép. Általános felhasználásra és irodai munkára a mai napig tökéletesen megfelel. Sőt. Nem egyszer errről ment a cégnél a Múzeumok Éjszakáján a cég promóciós videója, vagy a fotóklubban a képválogatásokat ezen oldottuk meg. 5 évesen még elketyereg 2-2,5 órát akkuról.
Kicsit már melegszik és a ventije is kerreg, de hamarosan szétborítom és újrapasztázom, ventit meg nézek hozzá E-bay-en.

Üdv. V. Körte

(#12) gyurkikrisz válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Én alapjában véve a burkolatcserét nem értem. Egy félig fekete MacBook, megéri mégegy használható MacBook árát :F

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Az unibody Macbook nem érte volna mar meg jobban?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#14) ivana


ivana
Ármester

Nem a közvetlenül a cikk tartalmára mert az maga nem rossz... Mi értelme volt egy ilyen műanyag macbookal aminek híresen gagyi a háza ennyit foglalkozni? Meg már a hardver is elég ősi szerintem ennyiből olyan gépet lehet venni, hogy zenél valami jó kis tp-t :D Még az újabbak csak csak de ezek kb. mint a 100k-s olcsó vackok olyanok.

(#15) alkatraz3000 válasza ivana (#14) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Leírta, hogy tisztában van vele, hogy nem érte meg.

De a 6 éves macbookra ingyenesen meg van a legfrissebb rendszer, és az összes driver amire szüksége volt, a gép magátol felrakta. Na ezt egy ugyanennyi idős Windows-al kétlem, hogy win 8.1 64 bit-en megoldod.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#16) ivana válasza alkatraz3000 (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Linux ;]

A problémám nem ezzel volt akkor félre értetted szerintem ezek a gépek kb. annyit érnek mint egy alsó kategóriás olcsó laptop, úgy néznek ki, olyan az összerakás, kismilló hiba volt a házukkal. Az új alu házasak egy fokkal jobbak de az se igazi business laptop.

[ Szerkesztve ]

(#17) vans? válasza #00137984 (#4) üzenetére


vans?
őstag

Link esetleg? :R

hábm bábm

(#18) Xero válasza sing1ep1ayer (#9) üzenetére


Xero
nagyúr

Több mint 11 éve megvilágított minden Pro Apple laptop billentyűzete. Egyedüli kivétel a 12-es PB volt.

A consumer vonalon ez a feature sosem állt rendelkezésre.

(#16) ivana: Nagyon nem egy liga.
Egyébként ennyi pénzből én is valami leselejtezett business pc-t vennék inkább.

Ha Mac-et akar valaki és a teljes élmény kell, akkor nem érdemes 2-3 generációnál többet visszamenni, sőt.
A legjobb, ha némi eltolással, újonnan vásároljuk a desktop és mobil gépet, így mindig van legalább egy up to date gép a háznál, és 3-6 évet simán kiszolgálnak.
A 2007-es MBP-mat és a 2010-es MP-t is 2013 végén, 2014 elején cseréltem le. Bőven megdolgoztak az árukért.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gicz


Gicz
addikt

Lehet én siklottam el felette, de mennyi is az annyi? Konkrétan mennyibe került ez a mutatvány?

(#20) sing1ep1ayer válasza alkatraz3000 (#15) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Simán megoldod Windows alapon is, csak harmad- / negyed ennyiért. Veszel egy régebbi Thinkpadet (például T500, vagy hogy nagyjából ilyen méret legyen X61) + egy Windowt és kész is vagy. Minőségileg még durván oda is fog verni ennek a műanyag MacBooknak.

(#21) alkatraz3000 válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De egy 6 éves notebookra meg vannak a Windows 8.1 driverek?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) j-cool


j-cool
tag

Nekem tetszik kinyitva, olyan MacBook Pro-s, azon is fekete a kijelző széle és világosabb színű a billentyűzet körüli rész.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#23) alkatraz3000 válasza j-cool (#22) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szerintem rém gagyi az egész, köze nincs a Pro-hoz kinézetben. :( jobb lett volna megtartani a gyári kinézetét.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#24) Mura válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


Mura
csendes tag

Szerintem megvannak a legtöbb cucchoz a 8.1 driverek, az egyetlen kivétel az a hulladék Intel 4965AGN wireless kártya, amit sok gépbe beleraktak, és ami eldobálja Win8 alatt a hálózatot.

A jobb kérdés, hogy kell-e 8.1-es vagy 8-as driver. A Win7 ugyanis tökéletes ilyen (és majdnem bármilyen) gépekre, amin nincs touch. (Mellesleg notebook-ra teljesen felesleges a touch - van tollas és touch-os notebook-om is, soha nem használom rajta munkára, bár a gyerekek imádják).

A cikkírónak van egy teljesern egyedi notebook-ja, és szerintem ez így jó. Neki megérte és büszke lehet rá, szépen összerakta. Nekem is van olyan régebbi HP-m, amihez ragaszkodom, és amit átalakítottam, fel-SSD-ztem, lefóliáztam karbonra, és otthon olvasgatom rajta a híreket, amikor éppen békén hagy a család. Egyébként pedig van "öltönyös-nyakkendős" gépem, amit viszek tárgyalásokra.

Racionálisan megfontolva egy X61s-nél vagy T400-nál több nem kell semmire (vagy behelyettesíthető 2530p, 2730p, 8440p, vagy hasonlók). Amire érdemes befektetni, hogy ne TN képernyője legyen (ezért jó pl a 2730p) és SSD-t lehessen beletenni, az összes többi a Core2Dou óta majdnem mindegy.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#25) Krugszvele válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

OSX-en vannak olyan szoftverek, amiknek nincs windows-os megfelelője. Amennyiben ilyenre van szüksége (bár a cikkszerző nem írta) akkor semmilyen windows nem megoldás neki!
Viszont ha OSX-et akar futtatni, akkor ez a legolcsóbb megoldás (na nem így, hogy két gépből rak össze egyet)

(#26) sing1ep1ayer válasza Krugszvele (#25) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ebben igazad van, de én erre válaszoltam:
"Na ezt egy ugyanennyi idős Windows-al kétlem, hogy win 8.1 64 bit-en megoldod."

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tavaly lattam ilyet mukodes kozben, hasznalhatonak hasznalhato, de konnyebb munkakra (pl alapfoku webfejlesztes) szvsz mar alkalmatlan, nagyon eljart felette az ido. (persze, el lehet vele lenni, de ha nem egy bongeszoben elvegezheto feladatokrol van szo, akkor ez mar keves lesz)

plusz a minosege sem az igazi, uzleti laptoprol atulve meg foleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Dude666 válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


Dude666
csendes tag

A fehérben sem voltak ezek a ficsőrök, azzal mondtam le a dologról, hogy nem unibody macbookot vagy macbook pro-t vettem. Látom, hogy ez nem teljesen volt egyértelmű, de én a fekete színű Macbook miatt döntöttem emellett a modell mellett, mert nagyon állat a kinézete, és eleve tök ritka volt, pláne manapság.
Ne keressetek benne racionalitást, mert a hardveres minimum meghúzása után már nem volt benne sok :)

alkatraz3000: De, csak az nem fekete...

ivana: meglepő, de a fekete egy fokkal jobb anyag, mint a fehér. A másik, hogy a fehéren MINDEN meglátszik, míg a fekete minden karcot és foltot elnyel. Még egy alu macbook pro is könnyen elcsúful, hiába matt a felülete.

Xero: Szerintem nem. ha macbook pro-ba gondolkodsz, akkor szinte ugyanazt kapod. Attól, hogy nem egy 2.5 Ghz core 2 duo hanem egy Sandy Bridge Corei7 van benne, még nem lesz annyival jobb. tudom hogy a tesztekben odaveri, de ahogy a cikkben is rávilágítottam a dologra, nem az a meghatározó komponens. VGA ugyanez, a 2010-es modell egy geforce 320m-vel jött, amit az Ivy Bridge HD4000-e hozott be kb 4 évvel később. Minden más változatlan. Ezért egy 8 giga ramra és gyors ssd-re bővített 2010es vagy 2013as közt nincs semmi különbség, csak 150.000 forint. Megeszem a kalapom, ha megmondod a különbséget...

Gicz: Alapgép (90k), alig használt akksi(12k), új lcd panel(9K) (mert a régi megadta magát), 8 giga ram(a régi becserélésével 12K) , komplett fekete külső burkolat(12K) és egy 250 gigás sata III ssd(30K)=166.000 huf. Szerelés költségem nem volt a dologgal, mert minden itthon csináltam házilag.

Mura: kis utánaolvasgatással rájöttem, hogy át lehet verni a bootcamp telepítőt és boldogan előkészíti neked egy uefi-s win telepítéshez a terepet, csak reboot-nál ki kell cserélni a lemezt win 7-ről win 8.1-re. A drivereknél is van egy apró trükk, először felteszel mindent a win 8.1-hez, ami nem ehhez a géphez való, aztán leszeded a win7-es drivereket és parancssorból indítod a telepítőt és egyszercsak minden driver a helyén, minden működik. Wifi sose dobott el semmit.

És összességében, ami a cikkből kimaradt. ez HOBBI: kitaláltam valamit fejben és elég utánajárással szinte teljesen sikerült megvalósítani. Közben pedig végig használtam a gépet és elég széleskörű volt a felhasználási terep. Streamelt egész éjszakán át a corvintetőről egy mélyládáról, semmi baja. Egy pár partit is végigtoltunk vele egy kocsmában, erről ment a zene, ahol nem éppen figyeltek az emberek a tárgyak épségére. Minden utazásra elvittem magammal és folyamatosan tudtam kezelni és feldolgozni a fotóimat. Ki tudtam próbálni az OS X-et is, úgy hogy nem kellett lemondani a windows-ról sem közben (különösképpen, hogy volt olyan szoftver, amit csak win-en lehetett futtatni, és kellett az egyetemi tanulmányaimhoz). Filmek, skype, facetime, imessage, minden, amit az OS X vagy egy iphone ad anélkül hogy lenne iphone-od :) Ha ellopják a gépet, akkor egy hajszálnyival több esélyem van rá, hogy előkerüljön. Ha tönkremegy, bereped, leöntöm, stb... akkor elég könnyedén tudom pótolni az alkatrészeket is mert már "fillérekért" árulnak mindent a neten. Nézzétek csak meg, hogy mennyibe fáj egy Macbook Air kijelzőcsere...
Félreértés ne essék, megint elmondom: pénzügyileg nem érte meg, a barátaim is bolondnak néztek... Tudtam volna ebből a pénzből többet és jobbat is. Azért írtam ezt meg, hogy a sok apró tanulság másnak talán hasznos lehet. Például, hogy ha valaki szeretne egy macbookot, akkor nem feltétlenül kell elköltenie 400.000-t, hogy legyen benne 8 giga ram és 250 giga tárhely legyen, hanem fele ennyiből is megoldható...

(#29) sing1ep1ayer válasza Dude666 (#28) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Korrekt válasz. :R

(#30) AxBattler válasza Dude666 (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

165k-ért mondjuk sehol sem kapsz 250GB-os SSD-vel szerelt, alap konzumernél jobb notebook-ot, szóval annyira nem is volt irracionális döntés.
+ mellette jó móka. ;)

9400m még jó lehet Diablo 3-ra, WoW-ra, LoL-ra?
Üzemidő hogyan alakul?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) Xero válasza Dude666 (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Mint ahogyan azt írtam is, az én szemszögemből és felhasználási szokásaimra alapozva nem éri meg 2-3 generációnál idősebb gépet venni.
Ezek pedig mind nyers teljesítményben (exportálj fcpx-el, vagy forgass nagyobb projectet xcode-al), mind pedig aksi vonalon is köröket vernek az elődökre.

Nem azt mondom, hogy ne vegyen senki régebbi gépet, de c2d alapú macbook ma már azért vérszegényke.

Mielőtt úgy gondolnád, hogy a levegőbe beszélek halkan hozzáteszem, hogy 15 éve Mac-ezek, 10 éve használok Apple laptopokat és még most is megvan többek között a 2007-es MBP-m 4GB Ram-al és SSD-vel. Szóval van némi rálátásom a dolgokra.

Ettől függetlenül, ha az igényeidet kielégíti a gép, akkor nincs miről beszélni. A lényeg pusztán az, hogy közép-hosszú távra egyszerűen nem éri meg/ nem szabad már ezekre áldozni.

(#32) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ugyanígy en is tapasztaltam hogy az enyém es az i7-es pro ugyanolyan gyors.
Viszont ami most van géped az sem fekete. Nekem amugy volt es semmi baj nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#33) Xero válasza alkatraz3000 (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor Te is próbáld ki olyan feladatoknál ahol tényleg kell a számítási kapacitás. Nem véletlenül kerülnek piacra az erősebbnél-erősebb cpu-k.
Egy bizonyos szint után a c2d egyszerűen nem bírja. Már az is elég, ha 1-2 virtuális gép is fut rajta máris elfogy a szufla.

(#34) ivana válasza Xero (#33) üzenetére


ivana
Ármester

1 virtuális droidhoz pl.: a phenom II x4 is kevés tud lenni, miközben fordítasz. De lehet itt ios vagy wp is.

[ Szerkesztve ]

(#35) alkatraz3000 válasza Xero (#33) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En virtualizaltam egyet, azzal semmi probléma nem volt. 8gb ram es SSD :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) nemlehet válasza Xero (#33) üzenetére


nemlehet
őstag

Persze, de egy ilyen gépen nem is fog az ember ilyet csinálni. Írta többször, hogy általános felhasználásra és médiafogyasztásra kell...

Nekem is kevés lenne egy ilyen gép mert sokat Catia-zok és inventorozok ami még a i7 4700HQ-t is megviseli néha pedig az egyik legjobb elérhető mobilprocesszor (jó van nála erősebb, de azoknak már erősen exponenciálisan nő az ára míg max 20%-al erősebbek). De pl a tesóm legfeljebb excel-t használ pár 100 sorral úgyhogy neki elég lenne egy ilyesmi. Azért ha magunkba nézünk felismerhetjük, hogy a több virtuális gép futtatása egyáltalán nem általános felhasználás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) proci985 válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat nalam virtualizacio alatt a harmadik generacios i5 is kohog, 8gb ram es ssd ellenere.

munkara tilos c2dt venni mar, ha a produktivitas is szamit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) alkatraz3000 válasza proci985 (#37) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nekem parallels alatt a win8.1 olyan gyorsan futott, mint általában egy jól felszerelt átlagos gép.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#39) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ha nem számít (szerencsére) a dizájn akkor miért nem egy Thinkpad?
Masszívak,hosszú akksi idő,gyárilag erős kiépítettség, 3-4 éves korukra baromi jó ár-érték arányuk van, és az X sorozat kivételével nagyjából mindegyiket lehet bővítgetni részegységenként..
Sőt, lehet frankenpadot csinálni, mivel egy-egy (fél) generáció között nagyon nagy a hasonlóság.
C2D helyére első gen.es i5/I7, TNFILM panel helyére IPS stb...
szerk: jah és most nézem,hogy írtad az alapgép 90k volt.
Én az X201-esemet 50-ért vettem. i5-560m, 4GB RAM, 320GB HDD, 85%-os 9 cellás akksi (5 óra üzemidő) de ha vennék hozzá egy SSD-t,úgyis csak 65 lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40) alkatraz3000 válasza Akos1994 (#39) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Off

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#41) nemlehet válasza Akos1994 (#39) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert ő macbookot akart. Pont. Ha te porschet akarsz akkor az életben nem fog senki meggyőzni, hogy egy RS clio olcsóbb és talán még gyorsabb is (nem ismerem annyira a kocsikat, lehet nem) meg egyébként is kevésbé lopják el meg kisebb helyre is tudsz parkolni vele. Az nem porsche vita lezárva.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#42) Krugszvele válasza Akos1994 (#39) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Azon nem fut OSX.

(#43) churchill0


churchill0
csendes tag

Grat a cikkhez !

A géped olyan gyors amilyen gyors a leglasabb alkatrész.

(#44) Akos1994 válasza nemlehet (#41) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Ebben igazad van. :R Az érzelmi alapon történő döntést nehéz legyőzni.
Mivel én laptopot csak azért vettem mert tényleg kellett az asztali mellé valami hordozható, ezért nem voltak akkora vágyaim, csak legyen jó állapotban, jó hardverrel, bírja a strapát és kész. Így nem esett le.
De ez az autós példa jól rávilágít a lényegre.

Krugszvele: Tudomásom szerint amióta x86 alapra építkeznek almáék is, azóta megy az OSX más x86 gépen is. Visszafelé nem tudom,hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#45) alkatraz3000 válasza Akos1994 (#44) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Almaek alapvetően engedélyezik a Windows ratetelet Mac-re. Van beépített lehetőség.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#46) ivana válasza nemlehet (#41) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon rossz hasonlat. A TP felső kategória, a macbook nem annak csak az ára az. Akkor már valami brutális terepjáró vagy tank legyen :)

(#47) alkatraz3000 válasza ivana (#46) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A MacBook miért is nem felső kategória?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#48) Xero válasza alkatraz3000 (#47) üzenetére


Xero
nagyúr

Mert consumer gép. A Pro vonal az, bár sok esetben nem tekinthető business classnak egyes mércék szerint. Ettől függetlenül teljesítményben, minőségben és szolgáltatásokban az ami oda tartozik.

(#49) alkatraz3000 válasza Xero (#48) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A srác nem emelte ki hogy milyen MacBook. Tehát abba beletartozik a pro is, ami igen csak lehet üzleti gép is. Csak ettől függetlenül a gép alkalmas minden másra.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#50) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Mint ahogy már említették jók ezek a "felújítós" cikkek!
Teljesen pozitív,hogy rászántad magad erre az írásra!
De lenne egy megjegyzésem amit természeteséén rád bízok hogy fogadod!

"Persze alaposan kipucoltam a gépet és raktam a chipekre a jól bevált Arctic Cooling MX-4-es pasztából is. Ezzel egész halk lett, és rögtön felismerte az összes komponenst is, ahogy kell. A Mavericks-szel kezdtem, ami kb. 20-25 perc alatt fel is települt egy USB kulcsról, és gyakorlatilag minden úgy működött, ahogy elvileg kell neki."

Úgy hangzik mintha az újrapasztázás miatt ismerte volna fel az összes hardvert!
Értem én,hogy mi is akar lenni de szerintem egy laikus számára félrevezető lehet!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.