Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza fatallerror (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, szerelem első látásra.

Ha váltok alaplapot , tutti ilyen lesz / és ha tudok észérvet felsorolni, illetve ha ki tudom használni :D / Addig marad a Gigabyte Z77M

@belinho: A gigabyte-n is van opció ilyenre, én 180-ra szabályoztam egy Gelid ventit :), az viszont tény ,hogy valami gond volt a lapommal, mert csak egy FAN-t engedett szabályozni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) kovsol válasza Oliverda (#36) üzenetére


kovsol
titán

nálam eléggé más :( Ebből a progiból még durvább az állítási lehetőség. 50-75-100% Mondjuk ez csak egy z77-g45

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#53) belinho válasza kovsol (#50) üzenetére


belinho
senior tag

Az is befolyásolja, milyen ventid van!
Ha a ventidnek jó nagy az rpm tartománya akkor nagyon jól skálázódik, viszont ha szűk pl 800-1200rpm, akkor kis állítás esetén is nagyot ugrik.

(#54) total90 válasza Ł-IceRocK-Ł (#26) üzenetére


total90
veterán

Nekem is a gyártóval van bajom...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#55) Oliverda válasza total90 (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

Konkrétan mi a "baj" a gyártóval? Valaki meg is indokolhatná már végre....

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#56) total90 válasza Oliverda (#55) üzenetére


total90
veterán

Annó míg PC szervizeléssel foglalkoztam az esetek nagy százalékában ha hibás volt egy alkatrész, akkor az MSI volt, főleg alaplap. Aztán nekem is volt hadjáratom velük egy graf. kártya ügyebén és valahogy nemszeretem gyártó lett.
Tehát bennem megmaradt ez a talán mára már csak hiedelem, hogy MSI-t, főleg alaplapot azt nem veszünk. Részemről ennyi... nem tudom másnak mi a baja velük.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#57) Oliverda válasza total90 (#56) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez kb. mikor volt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#58) vigh


vigh
csendes tag

Helosztok!

Csak egy kérdésem lenne a második PCI Express 3.0 foglalatba lehet tenni a 1db videókártyát?

Üdvözlettel: Vigh István

(#59) vigh


vigh
csendes tag

hely miatt kérdezem!

Üdvözlettel: Vigh István

(#60) Dominó85 válasza total90 (#56) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez eléggé egyoldalú érv. Nekem például a Gigabyte-tal voltak gondjaim. Valaki az Asus-t utálja, pedig nekem eddig vagy 6 féle Asus alaplapom volt és egyikkel sem volt semmi gond. Sőt továbbá viszem a gondolatomat, a kb 1 éve lecserélt P4-es gépünket kilenc és fél (9,5) évig egy darab Codegen 300xx táp hajtotta hibátlanul (1db nagy kondit kellett benne cserélni 6 év után azt annyi). Szóval ez az egész "én ezt a márkát utálom" dolog egy nagy lutri. Ezen teljesen felesleges vitatkozni. Egyik mai nagy gyártó sem xarral gurigázik és nem az az érdekük, hogy 1 év után döglött legyen a hardver amit forgalmaznak. A negatív marketing senkinek sem jön jól. :R

* Péter - 06302461862 *

(#61) KAMELOT válasza total90 (#56) üzenetére


KAMELOT
titán

Az annó volt. A jelent kell nézni. Nekem MSI van. MSI összes lapját 24 prime teszt után teszi a dobozba. Ha már láttál alaplap gyárat akkor megnézheted, hogy is megy ez a folyamat. Már maguk az alkatrészek is nagyon jó minőségűek. MSI legalább jól felszerelt és jó minőségű lapokat árul megfizethető összegért.

(#60) Dominó85: jól írod. Még hozzá teszem....főleg egyik gyártónak sem érdeke, hogy valami trutyit rakjon össze aztán jöjjön egy halom vissza mert ez vagy az a baja. Inkább csinálnak jó és stabil dolgokat, hogy simán kibírják a dolgokat. Itt azon is van hangsúly ki, mit turkál a biosban a feszekkel. Mert ha alapon megy egy proci meg stb. akkor annak semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62) vigh


vigh
csendes tag

Tud valaki segíteni?

Üdvözlettel: Vigh István

(#63) fatallerror válasza KAMELOT (#61) üzenetére


fatallerror
addikt

linkelve van a gyártói teszt a cikkben is és mivel garanciát vállalnak ezért tuti h mindegyik alaplapot tesztelik azaz kapsz 1 használt alaplapot, kösz msi ;]

egyébként minden márkával lehetnek rossz tapasztalatok de ez nem jelenti azt h szar az adott márka mert akkor ennyi erővel mindegyik szar és ne vegyél semmit sem :DDD

don't tell me what i can't do!

(#64) Dominó85 válasza KAMELOT (#61) üzenetére


Dominó85
veterán

Pontosan. És ha megvetted az XY gyártó egyik lapját és frankón meg vagy elégedve vele, akkor ha kijön az XY Rev2, akkor nagy eséllyel megveszed azt, mert márkahűség alakul ki benned. Ez természetesen mindenkinél más gyártót takarhat. Ez azért jó, mert így a gyártók egymással is versenyeznek és szuperebbnél szuperebb lapokat dobnak a piacra, egymás árait szorongatva. Képzeljük el, ha teszem azt csak X és Y gyártó lapjai közül választhatnánk??? Nem lenne se U, se P, se D ... Hol lenne ott verseny. :C

* Péter - 06302461862 *

(#65) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Sziasztok!

A cikk és a lap tetszik, egy valamit viszont nem értek:
"A 3.0-s szabvány támogatása elsősorban a többkártyás multi-GPU kiépítéseknél jöhet jól"

Tehát
Ez a lap mondjuk két kártyás rendszereknél 8/8/0 -at tud, de ha PCIe 3.0-s kártyákkal használnám akkor gyorsabb lenne mint ugyan ez a felállás csak PCIe 2.0-s kátyákkal ?

(#66) Oliverda válasza daneeeeee (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

3.0-s kártyákkal gyorsabb, pontosabban dupla a sávszélesség.

x8 PCIe 3.0 = x16 PCIe 2.0

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) vigh


vigh
csendes tag

De akkor a procit is kell cserélni 3.0 express támogatásúra

Üdvözlettel: Vigh István

(#68) Oliverda válasza vigh (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez magától értetődő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) KAMELOT válasza daneeeeee (#65) üzenetére


KAMELOT
titán

Általában aki több kártyásat épít az alapból 2x PCI 3.0-sat néz.

(#63) fatallerror: mindenhol használt cuccot kapsz. VGA-nál is. Első amibe bedobják az a Furmark pár óra. Utána meg vannak gyerekek akik 5-6 órán kersztül nyúzzák a kártyát. Tessék megnézheted. Van ilyen munka is. Játszani kell a gépen. :DDD

(#64) Dominó85: én gigabytos voltam. De mivel nem találtam olyan lapot ami megfelelt volna nekem pénzileg és elrendezésileg ezért vásároltam MSI-t. Ha nem lenne ilyen sok HDD-m elég lett volna egy 43euros gigabyte alaplap is. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#70) belinho válasza KAMELOT (#69) üzenetére


belinho
senior tag

Annak a kis koreai bukszának szivesen megmutatnám az "alkatrészeimet"

(#71) Dominó85 válasza KAMELOT (#69) üzenetére


Dominó85
veterán

Pentium IV -> Asus P4S8X
Athlon 64 -> Asus PASSZ
AM3 -> Asus M4A78LT-M LE (antituning és nem tudta feloldani az Athlon II X4 640-em, X6 1090T-re, aki meg megvette, belerakta egy Giga lapba és mai napig X6-osként használja, pff)
775 -> Asus P5E VM HDMI (anyagi okok miatt az AM3-tól meg kellett válnom, áttértem a HTPC építésre 775-ös alapon, istenkirályul felszerelt lap volt. Ph-s megvette és hazavágta feszelgetéssel... :((()
Asus P5Q SE2 - beújítottam anyáméknak is
Asus P5Q Pro/Turbo - volt asszem nekem, de azt hamar eladtam, mert pofátlanul olcsón (és itt vége szakad az Asus korszakomnak) vettem a PH-n egy...
MSI P45 Neo2-őt (brutál tuning, csak az a fránya 1800-as FSB limit :DD )

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#72) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

#68 Oliverda
Tehát akkor Sandy- és Ivy Bridge játszik csak ?

[ Szerkesztve ]

(#73) kovsol válasza daneeeeee (#72) üzenetére


kovsol
titán

Miért ebbe az alaplapba mi mást tudnál még belerakni ? :DDD
Amúgy SB procik még csak 2.0 -t tudnak.

Itt írja is lent, hogy PCI Express Revision 2.0

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#74) daneeeeee válasza kovsol (#73) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Akkor csak Ivy Bridge.
Köszönöm a felhomályosítást, én is megnéztem az oldalt csak nem szúrtam ki. :)

(#75) Male


Male
nagyúr

Hogy valamibe belekössek: egy eSATA még lehetne rajta azért :)

(#76) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Hihetetlenül jó lap, boot után a proci hőmérsékletet is mutatja. Hol kapunk ennyi pénzért még egy ilyen szintű lapot, különösen ajánlott plecsnit is megérdemelné.

(#77) total90 válasza Oliverda (#57) üzenetére


total90
veterán

2004-2007 közötti időszakban. Azóta bennem maradt...

(#60) Dominó85

Meglehet, hogy az de... ja, van aki meg mást nem kedvel.

(#61) KAMELOT

OK, de akkor is van bennem egy stop tábla ha MSI-ra gondolok. Ez kb. olyan, hogy nem vennék Radeont magamnak, csak nV-t. Vannak ilyen ciciáim :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#78) Oliverda válasza total90 (#77) üzenetére


Oliverda
félisten

Annak az MSI-nek szerintem már semmi köze a mostaniakhoz. 2009 óta teljesen új vonalon indultak el az alaplapok piacán.

HaZsolt: Nem sok hiányzott a "különösen ajánlott" minősítéshez, úgy is mondhatnám, hogy csak picivel maradt le róla.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) KAMELOT válasza belinho (#70) üzenetére


KAMELOT
titán

Amikor én is néztem a videót nekem is ez jutott elsőre eszembe. :D

(#77) total90: ha vannak cicáid az megint más. Akkor te ragszkodsz egy adott márkához. Én pl. csak az ára végett nem vettem soha nvidiát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#80) zolee5016 válasza HaZsolt (#76) üzenetére


zolee5016
őstag

Nekem is ez az első kinézetre is faxa lap..Minden földi jóval megáldva(ami nekem nem is kell még azzal is..)De .a sabertoothom még egyenlőre bőven kiszolgál p67 Az pedig való igaz,hogy az msi sokkal minőségibb és profibb lett az elmúlt időben.....most a gigabyte adós a minőséggel.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#81) fatallerror válasza Oliverda (#78) üzenetére


fatallerror
addikt

még módosíthatjátok a plecsnit ;]

don't tell me what i can't do!

(#82) Oliverda válasza fatallerror (#81) üzenetére


Oliverda
félisten

:F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#83) fatallerror válasza Oliverda (#82) üzenetére


fatallerror
addikt

semmi csak tényleg lehetne különösen ajánlott mert a többi 50e körüli laptól kitűnik és jól teljesít, 4 sata kábelt adnak a 6 helyhez míg a 8 helyeshez is 4et adnak tehát itt többet adnak, usb 3 elforgatva ami az msi-nél nagyon baba, rengeteg usb hátul stb
ha a gd65 ajánlott volt akkor ez meg különösen ajánlott :DD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#84) Oliverda válasza fatallerror (#83) üzenetére


Oliverda
félisten

Hiába csak 53-54 ezer, az sem kevés, másrészt ahogy a cikkben is említésre került, volt vele néhány problémánk az elején, ami elég sok időt elvitt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) fatallerror válasza Oliverda (#84) üzenetére


fatallerror
addikt

végül is nem ezen múlik, jó és kész :] de ha ennyire lassú volt a bios akkor okés :))
és melyik tetszett nektek jobban, ez vagy a maximus v gene?

don't tell me what i can't do!

(#86) Oliverda válasza fatallerror (#85) üzenetére


Oliverda
félisten

A maga nemében mindkettő ugyanannyira "tetszett". A többit pedig benne van a cikkekben. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#87) fatallerror válasza Oliverda (#86) üzenetére


fatallerror
addikt

magyarán ilyen árkategóriában rossz lapba nehéz beleszaladni :B most már tulajdonképpen az összes celeb hardvert teszteltétek szóval a mostani felhozatalból már nehéz mit de azért várom a következő meglepetésetek :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#88) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

2 nap és megérkezik, kiváncsi vagyok, hogy az i7-3770K mit tud majd benne :B :U

(#89) KAMELOT válasza HoReSz1975 (#88) üzenetére


KAMELOT
titán

Ugyan azt tudja mint az én lapomban. 4,5-4,7GHz-et. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90) tajcsi


tajcsi
senior tag

Mikor lenne ``kulonosen ajanlott``? Gondolom ezen az aron majdnemhogy ingyen van, bar nekem szemely szerint az MSI lapok hutoi irdatlanul ocsmanyak es most nem a szinkomboro gondolok, hanem az ilyen gagyi alakzatokra, nem ertem miert nem tudnak valami komoly hutoracsokat tervezni azok a mernokok....

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#91) HoReSz1975 válasza KAMELOT (#89) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Abban reménykedek, hogy most az AsRock Z68 Extreme4 Gen3 -ban 1.28V -on tudja a 4.5GHz -et, de az MSI -ben hátha kevesebb fesszel is megelégedne és feltudnám rakni 4.6GHz -re, mert az AsRock nem tudom. Elég nagy lépcsővel kellene emelgetni a feszt 100MHz -ként az i7-3770K -nál.

(#92) Oliverda válasza tajcsi (#90) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvass vissza...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#93) KAMELOT válasza tajcsi (#90) üzenetére


KAMELOT
titán

hűtőrácsok nem dizájnt szolgálják hanem a hűtést. Nem azt nézed egész nap. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#94) total90 válasza Oliverda (#78) üzenetére


total90
veterán

Meglehet, de akkor sem :P

(#79) KAMELOT

Mondhatni igen. Az nV meg... inkább gyűjtöttem egy keveset mindig és a zöldet vettem. Na, 1x volt Radeonom is... rövid ideig.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#95) tajcsi válasza KAMELOT (#93) üzenetére


tajcsi
senior tag

Van olyan hutoracs ami normalisan vegzi a dolgat es normalisan is nez ki. Es akinek plexis oldallap van a hazan az bizony nezegeti :D

Oliverda arra nem gondoltatok hogy ez esetleg a lap hibaja? Lattam en mar olyat am hogy ketto ugyanolyan lap ugyanazzal a bios verzioval es az egyik normalisan mig a masik lomhan dolgozott...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#96) Oliverda válasza tajcsi (#95) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, mert két lapunk is volt. Az egyiket az MSI adta, a másikat pedig nagykerből hoztuk. Mindkettővel tök ugyanaz volt a felállás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#97) fatallerror válasza Oliverda (#96) üzenetére


fatallerror
addikt

emiatt kértetek 2 lapot h megnézzétek v biztosra akartatok menni h legyen teszt? :D

don't tell me what i can't do!

(#98) Oliverda válasza fatallerror (#97) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) tajcsi válasza Oliverda (#96) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igy mindjárt más.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#100) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Én nagyon nem vagyok elájulva tőle, ez olyan mint régebben a matt és a fényes kijelző. Régen természetes volt ma már csoda számba megy ha egy mattot talál az ember. A régen megszokott tuningot megvonták, és képesek felárért újra adni nekünk:D Am csinos a lap:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.