Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

:F

Az AMD nek van olyan procija ami telokban uzemel mar?

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) margithid


margithid
veterán

Szeritnem az ssd dobja meg az árat...
Bőven elég lett volna 32 GB-os bővithető tárhely.

(#3) satz18


satz18
őstag

" de nagy valószínűség szerint az Intel Bay Trail megoldásaihoz hasonló, magas kezdőárra lehet számítani."
A toshiba encore 90k-n kezd. Az magas egy teljes értékű win8-as tábláért, ami ráadásul nyitócíme az új generációnak?
#2 az max egy 20-assal kéne hogy megdobja. Nagyon meg lennék lepődve ha 120k-n kezdene, de ezt tegnap már asszem kitárgyaltuk egy másik topikban.
Amúgy kezd megölni a kíváncsiság, hogy mennyiért fogják ezt adni.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) Gusztáv válasza margithid (#2) üzenetére


Gusztáv
addikt

Win 8-as táblagépet 64 GB tárhely alatt nem igazán érdemes venni, mert pillanatok alatt elfogy az üres hely. Sajnos maga a rendszer megeszik vagy 20 GB-ot.

Laci

(#5) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

ha 120k-ért fogját itthon kínálni, akkor engem kilóra megvettek. :DDD
(de persze annál tuti sokkal többe fog kerülni... :((( )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) margithid válasza Gusztáv (#4) üzenetére


margithid
veterán

Bőven elég annyi, majd a júzer eldönti, hogy mennyivel bővíti.
64 GB-os sd kártyák emberi áron vannak már.

(#7) Gusztáv válasza margithid (#6) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze, csak pl a Win 8 sem a zenéket, sem a képeket nem hajlandó sd kártyáról belistázni. Plusz tapasztalataim szerint elég szépen el tud burjánzani, mondjuk ha van egy kicsit komolyabb levelezésed. Nálunk a Win 7 a céges notebookok 60 GB-os partíciójára lettek installálva, és lassan kezd látszani, hogy ez nem volt a legjobb ötlet.

Laci

(#8) satz18 válasza Gusztáv (#7) üzenetére


satz18
őstag

Játékot azért lehet SD kártyára telepíteni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Gépváltáskor ha lenne Surface, vagy bármilyen jó minőségű konvertibilis tábla erős Kaveri-vel, akár dGPU nélkül is, az biztosan instabuy lenne.

(#10) BatchMan válasza Gusztáv (#7) üzenetére


BatchMan
senior tag

"...a Win 8 sem a zenéket, sem a képeket nem hajlandó sd kártyáról belistázni..."

Azért remélem lejátszani / megmutatni megy neki, ha intézőben kiválasztom?

(#11) Gusztáv válasza satz18 (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez egy jó kérdés, sajna az én W700-ban nincs kártyaolvasó, így nem tudom kipróbálni. De a Marketplace-ről telepített programok meg sem kérdik hova települjenek. A zenére tudtommal van valami trükk, amivel megoldható a dolog (de a felhasználók hány százaléka fog ezzel szenvedi?).

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12) bunevo


bunevo
tag

Mi van itten a héten. Jobbnál jobb vasak szállingóznak. :C
Beköszöntött az SSD-s X86 tablet-hibrid-netbook-eeePC korszak. Erre vártam, ezzel a PC uralma meghalt. Csak munkahelyeken vagy hardcore gamereknél van szükség ennél nagyobb erőre, az átlagembernek nem.

[ Szerkesztve ]

(#13) CharlieDrop válasza Gusztáv (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha jobban elterjed szerintem lesz rá program, ha a 8.1-ben nem lesz bent alapban és akkor nem kell szenvedni ;)

@(#12) bunevo: én is várom már :) :R

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) Gusztáv válasza BatchMan (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Zenénél, meg videónál tudsz a gyári appból is fájlt megnyitni, de én perverz módon szeretem, ha látszanak a gyűjteményben a dolgaim, mert szerintem az sokkal kényelmesebb. A képek az már nehezebb dió, mert ha ráböksz egy képre pl intézőben, akkor azt megnyitja a gyári program. Viszont utána nem tudod a vele egy könyvtárban lévő többi képet megnézni, míg ha benne vannak a képek mappában, akkor lehet lapozgatni, meg navigálni köztük.

Laci

(#15) sagit


sagit
addikt

4 gb ramra gondolom nem lehet bővíteni, annyival pedig fullos kis cucc lenne.

Egy BT-s egér+bill kombó, plusz állvány, és ki is váltaná a notim. (HDMI+USB3 van rajta?)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#16) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem kell félteni az AMD-t, ők a "lassan, de biztosan" elv alapján lavíroznak. És mivel bejön nekik, jól csinálják. :)

(#17) pakriksz válasza satz18 (#8) üzenetére


pakriksz
őstag

Ha lehet is, nem érdemes. Tudod mennyi egy class 10-es SD kártya írás olvasási sebessége? 15 mbyte/sec körül van. A 2 magos 1 ghz-s arm-os kispcmet is ez fogja a legjobban vissza.

A windows pedig jó kis gányrendszer lévén zabálja a tárhelyet, és nagyon nehéz utánajárni hogy mivel. Ezzel szemben egy normális tábla os elvan 1 gb tárhelyen is...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) satz18 válasza pakriksz (#17) üzenetére


satz18
őstag

Játék közben az olvasási sebesség számít nem az írási, és az megvan 30-40 70 MB/s is, ami már elég. Egy 5400-as HDD sem tud többet. Az meg hogy sokáig telepít, azt kibírom valahogy, egyébként is a kliensek letöltenek és közben telepítenek is. És az csak 2.5 MB/s az én netkapcsolatommal :)

Hirtelen egy példa:
http://www.bemutatoterem.net/Termek/samsung-microsd-kartya-adapter-nelkul-8gb-pro-mb-mg8gb-eu-class10-uhs-1-grade1-r70-w20-blister-p121317.html

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) Tomcat


Tomcat
őstag

Az AMD-nek nagyon örülök hogy ezen a területen is jelen van már, és vennék is ilyen gépet ha lehetne rá bármi mást kérni mint a W8 vagy 8.1. Remélem egyre több ilyen gép érkezik majd ACER, Toshiba, ASUS, Lenovo kiadásokban is és akkor talán lesz lehetőség válogatni. ;)

Tomcat

(#20) pakriksz válasza satz18 (#18) üzenetére


pakriksz
őstag

nincs meg, mondom class 10 SD kártya 15 mega/sec körül ír meg olvas... 5400-as HDD max töredezett területen olvas 40-el, normális helyen 80+-ba van. (mellesleg a fordulatszám különbség max a random access írás olvasásra van hatással)

A példa meg kamu, van is ilyen samsung kártyám. 14/15 mega oda vissza max, minden eszközben.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) satz18 válasza pakriksz (#20) üzenetére


satz18
őstag

Nem értek hozzá, de megkérdezném, hogy ez szintén kamu?:
"UHS-I cards, specified in SD Version 3.01,[41] support a clock frequency of 100 MHz (a quadrupling of the original "Default Speed"), which in four-bit transfer mode could transfer 50 MB/s. UHS-I cards declared as UHS104 also support a clock frequency of 208 MHz, which could transfer 104 MB/s. UHS-I is the fastest class for which products are currently available.[45]
Double data rate operation at 50 MHz (DDR50) is also specified in Version 3.01, and is mandatory for microSDHC and microSDXC cards labeled as UHS-I. In this mode, four bits are transferred when the clock signal rises and another four bits when it falls, transferring an entire byte on each full clock cycle.
UHS-II cards, defined in Version 4.0, further raise the data transfer rate to a theoretical maximum of 312 MB/s using additional row of pins"

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) AxBattler válasza Meteorhead (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

+1

Acer W500 óta én nem nagyon tudok AMD-s, W8-as tablet-pc-ről, pedig az nagyon jó kis csomag volt - sajnos ők is áttértek Atom-ra... :(

Remélhetőleg a többi gyártó is kedvet kap, 10" környékén nagyon jó alternatíva lehet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#23) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez már igen! Soha nem volt tabom, de mindig is akartam. Talán ez...:)

(#24) Paul119


Paul119
addikt

Msi amd combo... :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#25) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Undorító a vastag keret ami körbe fut. Ocsmány. Eltörném a formatervező kezét.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) Sonyfan


Sonyfan
tag

Maradjon az AMD a pc-nél..

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#27) adamadd1


adamadd1
tag

Ehhez lesz dokkolható billentyűzet? , mert ha nem akkor részemről felejtős.

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#28) Paul119 válasza Sonyfan (#26) üzenetére


Paul119
addikt

Inkabb ott se :D msivel egyetemben

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) tixem


tixem
addikt

mi is a baj az AMD-vel pc fronton? Meg az MSI-vel? :U

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#30) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Király cucc, de mit keres az MA címlapján? :) Egyébként tényleg jó kis tablet, bár én droidon is elvagyok. Igazából egy olyan irodai alkalmazás hiányzik csak, ami normális kompatibilitásra képes a MS Office-szal. Nálam ez az egyetlen fegyverténye a Windowsnak tablet fronton.

(#31) Paul119 válasza tixem (#29) üzenetére


Paul119
addikt

egyik sem a minosegerol hires (nalam legalabb is :D )

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#32) danih


danih
addikt

Várom már a 8.1-es tableteket, a cikk kijelentésével ellentétben ezek nem lesznek viszonylag drágák, nem lesz magas a kezdőár.
Nagyon vártam az AMD-re épülő tablet megoldásokat, de sajna nincsenek sehol már jó ideje, főleg hazánkban. Közben bejelentették a Bay Trailt, ami az első tabletes tesztek alapján (pl. Anandtech) megeszi ezeket az AMD procikat keresztbe (hozzáteszem CPU fronton, GPU-ban persze sokkal jobb az AMD, de tableten azzal sem fogsz játszani, mert annak a CPU-ja egyszerűen gyenge).

(#30) kolosanyi csekkold a TextMakert (SoftMaker Office).

[ Szerkesztve ]

(#33) margithid válasza Paul119 (#31) üzenetére


margithid
veterán

Amd-vel nincs tapasztalatom, de volt egy msi u135 netbookom, 2.5 évig használtam, éjjel nappal be volt kapcsolva, és az égvilágon semmi baja nem volt, jól össze volt rakva, nem melegedett.
Ez oylan mintha valaki azt mondaná, hogy az acer vagy a huawei szar, mert vett egy konzumer notit meg egy 20k-s telefont.
Azért ha a kezébeadnék valakinek egy ascend P6-ot meg egy S7-es aspire-t, talán megváltozna a vélemény ezekről a márkákról :K

(#34) Sonyfan válasza margithid (#33) üzenetére


Sonyfan
tag

Ingyen bármi jó lehet...de ilyen árral :Y

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#35) margithid válasza Sonyfan (#34) üzenetére


margithid
veterán

Ezt osztom!
Esélye se lesz ennek a gépnek ha tényleg jönnek az olcsó hibrid megoldások 100k alat.

(#36) Sonyfan válasza margithid (#35) üzenetére


Sonyfan
tag

Amúgy sem lenne esélye ilyen ár/érték aránnyal.. :(

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#37) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

egyébként a Toshiba Encore-hoz képest teljesítményben hol áll ez a tab?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) danih válasza sz.balazs.95 (#37) üzenetére


danih
addikt

CPU-ban lényegesen gyengébb, GPU-ban erősebb.

(#39) sz.balazs.95 válasza danih (#38) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

vagyis összességében jobban megéri a toshiba, mindamellett, hogy olcsóbb is lesz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) danih válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


danih
addikt

Szerintem igen, főleg produktivitási célokra.

(#41) attilav2 válasza bunevo (#12) üzenetére


attilav2
őstag

Csak munkahelyeken vagy hardcore gamereknél van szükség ennél nagyobb erőre, az átlagembernek nem.
Azt megnézem hogy egy video renderelésnél milyen forró lesz a kicsike. Ilyet az átlagember is csinál néha.
Azért erre még mindig jobb /ha kis helyen kell elférjen/ a micro atx(megfelelő házzal, egyre jobak és kissebbek vanak) vagy lapotop kategória, itt a hűtés jobban megoldott mint a tableteknél.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#42) danih válasza attilav2 (#41) üzenetére


danih
addikt

Átlagember nem renderel videót :)
Max enkódol vagy rekódol, de ezekkel nincs baj.

(#43) margithid válasza attilav2 (#41) üzenetére


margithid
veterán

Ez igy is lesz még egy darabig!
Ha teljesítmény akkor asztali gép! Ez nem kérdés.

(#44) nemlehet


nemlehet
őstag

Az AMD 99%-ban olcsóbb mint az Intel, ezért nem tudom elképzelni, hogy ha az Inteles Toshiba 90k körül kezd ez drágább legyen annál. Vagy a Toshiba lesz drágább, vagy ez lesz nem ennyi. Elég csak megnézni a rettenetesen túlárazott Atomokat, vagy az összes i3/i5-el szerelt táblát.

Részemről kicsit kevésnek találom a RAM-ot egy teljes értékű W8-hoz. Ezzel lehetnek gondok, de amúgy minden más tekintetben ok a gép. A széles káva meg lehet, hogy csúnya, de praktikus. Aki sokat használ táblát az tudja, hogy így sokkal kényelmesebb, mert jól meg tudod fogni.

Amúgy szerintem az erősebb GPU-val jobban járunk mint az erős CPU-val. Az atomoknak is főleg a gyengel HD graphics rákfenéje. Játékoknál és videóknál is jobb az az erős GPU :).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) danih válasza nemlehet (#44) üzenetére


danih
addikt

Csak játék esetén jó az erős GPU (mindenki más a jobb CPU-nak látja hasznát), video-gyorsítás pedig mindkettőben van (CPU offload). Csak az a baj a Temashnál hogy hiába kiforrott a GPU-ja, CPU limitbe fog ütközi játékoknál (harmatgyenge).
De aki játszani akar, egyébként se vegyen tabletet :)

[ Szerkesztve ]

(#46) nemlehet válasza danih (#45) üzenetére


nemlehet
őstag

Az ugye nem zavar, hogy konkrétan játékteljesítményben kb 2-3x jobb az AMD processzor? Ok, hogy ez sem produkál 18-25 FPS-nél többet, de az Atom meg a 10-et sem éri el. (http://prohardver.hu/teszt/asus_x102b_notebook_temash_apu-val/ertekeles.html (nem ez a tábla, de A4-1200 van ebben is)
Kisebb fogyasztású mint konkrét inteles ellenfele, és kvázi mind a kettő gyenge egy teljes értékű W8 alá, de az AMD mégis jobb. Videólejátszás pedig az intel látótávolságban sincs egy AMD APU-hoz képest. Nem tudom, hogy egy táblán milyen CPU igényes dolgot akarsz futtatni amihez az Atom elég, de ez nem...

Őszintén azt látom, hogy igazából i3-ig az AMD megoldásai sokkal jobbak mind teljesítményben, mind fogyasztásban, mind árban. Utána már a nyers CPU erővel nem tudnak mit kezdeni, bár a GPU teljesítmény még mindig az ő oldalukon van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) danih válasza nemlehet (#46) üzenetére


danih
addikt

Litániák és TL: DR helyett ajánlom figyelmedbe ezt (illetve mindenki figyelmébe - itt az A4-500-hez mérik ráadásul, nem vérszegény E-khez), különösen a fogyasztást, amit gondolj át még egyszer eme új információk birtokában :)
Az általad linkelt cikk még a Clover Trail-hez hasonlítja, ami valóban még a régi Atom, ehelyett én is a Temash-t vinném. Azt is vettem volna, ha nem tudtam volna meg hogy október-novemberben itt a Bay Trail. El is felejtettem az AMD megoldásait :)

[ Szerkesztve ]

(#48) nemlehet válasza danih (#47) üzenetére


nemlehet
őstag

Ok, csak aki most akar venni ilyesmit az nem biztos, hogy tud várni 1-2 hónapot valamire, ami valószínűleg jobb lesz. Meg hát ugye ott van az Intel rém gyenge szoftveres támogatása Atom fronton ami még visszaüthet. Arról nem is szólva, hogy gyakran a papíron erősebb Atomok valós felhasználásban már közel sem jobbak párhuzamos műveleteknél.
De mindenkinek szíve joga azt venni amit akar. Én táblából maradok inkább az Androidnál.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#49) kolosanyi válasza nemlehet (#48) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vehetsz inteles droid táblát is. :D

(#50) danih válasza nemlehet (#48) üzenetére


danih
addikt

Ez a Bay Trail amúgy natív Android támogatást is kap, azaz a dual-boot elérhető közelségben van. És is nagy Android tabletes vagyok már évek óta, de jó lenne most már valami új is, ezért vagyok rápörögve a Win 8.1-re (ma tettem fel egy régi Atomos netbookra tesztből, el is csodálkoztam, sokkal reszponzívabb mint gondoltam). Kéne már melóra is egy eszköz, ezért kutattam lázasan amúgy Temash/Kabini után hazánkban, de nem volt egyszerűen (hibrid eszköz legalábbis), alig épít valaki köré rendszert sajnos. És nemrég megláttam a Bay Trail infókat, na erre már beindult a nyálelválasztás :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.