Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Nem tűnik rossznak, de üzleti gépbe miért kell ekkora nyers erő? Oda a megbízhatóság kellene nem egy 64W-os processzor.
Üzleti gépek, amelyeket én látok kollégáknál nem a core i7 széri CPU-ja hajtja, hanem max i5 és kategóriatársai, 8 gb ram, 256 SSD (üzleti, úgyis domaines a gép, céges hálózatra ról dolgozik) gyors, megbízható net, jó üzemidő. 8 óra mondjuk jó, de 12 jobb lenne (üresjáratit hagyjuk, az csak egy viszonyszám, üresjáratban mindegy mennyit bír, 10 percenként úgyis sleepbe megy, félóránként meg hybernál)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

A hűtés tervezésekor nagyott alkotott az MSI. :Y
Sajnos ma már a vékonyság a divat, nem az, hogy a teljesítményt folyamatosan leadja, throttling nélkül.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kellemes noti, és jó tudni, hogy az SN810 egy korrekt teljesítményű SSD a Gen4-esek között.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Tamás9x válasza Sanya (#1) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én még ezt is kevésnek találom, egy dedikált 4-6gb-os vga is elfért volna benne ennyiért, ha esetleg APP2020 is benéz a képbe ne a szerencsétlen XE dolgozzon. Van élet a PPT-n és excelen is túl.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5) Hieronymus válasza Sanya (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...de üzleti gépbe miért kell ekkora nyers erő?"

Ennek a processzornak az i5 párja csak a kevesebb cache memóriával és 400MHz-el alacsonyabb memóriával kevesebb. A fogyasztási keretei változatlanok. A noti árában nem sokat könnyítene az alacsonyabb processzor ár. Viszont az egymagos túlhajtásban az a 400 MHz csökkenés kellemetlen lehet, ha egy szál igényelné a gyorsabb futtatást.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) hallador


hallador
addikt

A táblázatban Intel Core i7-1270P van, az összegzésben Intel Core i7-1280P.

Amúgy penge a gép.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) Alaaf Pi válasza Tamás9x (#4) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ahelyett lehet jobb lenne egy külsö VGA, a TB portokon keresztül.

(#8) zgospel válasza Sanya (#1) üzenetére


zgospel
őstag

Bocs, de nagyon nem. Egyszerű irodai felhasználásra nálunk 8 GB RAMmal vannak a laptopok, és folyamatos küzdelem és probléma, hogy kifutunk a memóriából. Főleg, hogy az üzleti alkalmazások túlnyomó többsége már böngészőalapú, és zabálják a RAM-ot.
16 GB a minimum manapság ha normális használhatóságot akar az ember, és ez csak az átlag irodai munka.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#9) Sanya válasza zgospel (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Edge: 19 megnyitott lappal 1,2Gb, + fut a outlook, powerpoint, notepad++, word, teams, távoli asztali kapcsolat, leletezőprogramok, kórházadatbázis rendszer, szól a zene, + egyéb szirszarok: belül vagyok a 6 gigának (bár van ebben a monstrumban 64gb)
Szóval a hiba lehet nálatok van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Tamás9x válasza Sanya (#9) üzenetére


Tamás9x
őstag

Illetve mindenki masnal, 1165g7. 32GB ram... persze nalam is 1,2GB.... es amik meg alatta vannak? Azok mik?

Mindenki mas teved ;)
Edget hasznalni... meresz vagy.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11) Sanya válasza Tamás9x (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

én vagyok merész, mikor te egy nem támogatott windows7-et használsz :D.
Most hadd ne kezdjünk már el mindenféle képenyőképeket bevágni, kérlek, messzire vezet. Bele férek 6 gigába. A laptopomban meg 8 giga van, és azzal tudok leletezni, ofice, teams, minden cafrang. Nem kell megőrülni :)
A csávónak idézem: "Egyszerű irodai felhasználásra" kevés a 8 giga ram.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Tamás9x válasza Sanya (#11) üzenetére


Tamás9x
őstag

2023 januarig jon frissites. Sott lehet utana is vasarolhato support... Ceges, kit erdekel? ;)
Folyamatosan kuzdunk mi is a 4-8GB os neha a 16-os peldanyokkal is. Nem kitalalt problema ez.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13) zgospel válasza Sanya (#9) üzenetére


zgospel
őstag

Nehéz azzal mit kezdeni, amikor valaki a saját kis szűk köréből von le általános érvényű következtetéseket :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#14) Sanya válasza zgospel (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pontosan így látom én is, igazad van, mert ami nálatok van az érvényes a világra :average memory for office usage 2022 - Google-keresés
van, ahol a tikárnői gépben 64 giga ramot raknak, mert a króm felzabálja az összeset és kell ahhoz a néhány 20 táblázathoz, word dokumentumhoz, pdf-hez. Iroda

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Tamás9x válasza Sanya (#14) üzenetére


Tamás9x
őstag

Huu ha ezzel kimesz az ugyfelhez, hogy o a hulye es rosszul hasznalja a gepet, akkor legkozelebb mar nem kell menned ;) :DDD

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16) Alaaf Pi válasza Sanya (#14) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Nem titkárnöi munka, autóipar, és a rohadt nagy Excel fileok bizony bezabálják rendesen a memóriát, ahogy autón szoftver frissítésnél is érezhetö a 8 vs. 16 GB RAM.

(#17) Sirus86 válasza Alaaf Pi (#16) üzenetére


Sirus86
tag

A memória használat nem csak a böngészőtől és Officetól függ. Hanem company policyk, távoli sebezhetőség lekérés, AV, optimlaizáció, Intune etc. Ha nem Enterprise a gép,akkor 8Gb általában netezős gépnek valóban elég. De ha céges, bitlockeres,enterprise géped van, oda már 16Gb RAM a minimum. Nekem most pl Hyperv nélkül,csak Office és böngészős meg Teams-es cuccal meg is van a 16Gb használat. A cache meg ugye arany dolog.

[ Szerkesztve ]

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#18) Sanya válasza Tamás9x (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mert lehet, hogy nem egyszerű irodai gépek kellenek neki? Csak kérdezem, nem tudom, te úgyis jobban tudod, hát te jársz ügyfelekhez, és csak orvosi kiértékelő szerver-kliens és standalone workstation-ök kialakításában adok tanácsot egy hazai gyártónak.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Sanya válasza Alaaf Pi (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az a munkaállomás, nem egyszerű irodai gép.
Egyszerű irodai gép: Intel pentium csoda, 4-8 giga ram, max 128Gb SSD, hálózatra dolgozik, és a 128Gb ssd-n van neki 8-16 Gb swap. Max ennyi.
Az én munkaállomásomban 64Gb ram, valami 12 magos xeon, 2x2080rtx, 256ssd, 4tb wd red van, negyedét alig használom ki pl.

Egyébként visszakanyarodva, itt ez a laptop egy üzleti gép, managereknek, néhány oldalas (max 100) word, néhány cellás excel (100x100max), teams, ticketrendszer, outlook, 30-40 oldalas pptk- megnyitása, kezelése, lejátszása gördülékenyen, hosszú akkuidővel (mászkálnak meetingről meetingre)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Tamás9x válasza Sanya (#18) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem értem, nem a te igényeidnek megfelelő, az enyémnek sem mert gyenge... Példálózol egy zárt, gondolom nem win alapú rendszerrel, ami lista szerint van optimalizálva, nem sok komponensssel... igen és? :D
Ettől függetlenül az emberek az irodában, és vagy az üzleti életben azt és úgy használnak kontroll nélkül amit akarnak, ez pedig nem gyengén erőforrás igénylő. Mi olyan nehéz ebben?

Tökre örülünk, hogy annyiból kijössz én nem :D Win 10 alatt pár lap + a q sok szolgáltatás 8,2 Giga.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#21) Sanya válasza Tamás9x (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

"Ettől függetlenül az emberek az irodában, és vagy az üzleti életben azt és úgy használnak kontroll nélkül amit akarnak, ez pedig nem gyengén erőforrás igénylő."

Max Veér István Bt. által ismert helyeken, de komolyabb cégeknél nagyon nem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Sanya válasza Sanya (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mármint félre ne érts, de te biztosan jól végzed a munkád, hiszen megcsinálod azt, amit a megrendelő kér.
Ez teljesen rendben van. De ettől, mert 1-2-5 fős cégekben supportálsz, még nem biztos, hogy nagyobb, igazi irodákban is pont így mennek a dolgok.

Mert, hiszen, te tudod a legjobban, jönnek majd az érdekes igények:
- ha futtatom azt a zöld ikonos valamit, amivel a fiamnak szedtem le ezt vagy azt, nem mennek a weboldalak, szakad a net.
-Ha megnyitok százcsillió facebook oldalt, akkor nem megy az ügyvitel, csak úgy szaggat.
- Felmásoltam egy-két terányi, sohamegnemhallgatott zenét a C:\windows mappába és most azt írja, hogy kevés a hely.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Tamás9x válasza Sanya (#22) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pont ezekrt építünk nagyobb gépeket, több rammal több ssd-vel esetleg nassal, és menni fog minden, ahelyett, hogy kcsgk lennénk és elkezdtjük korlátozni a megrendelőket. :C

Csak, azért, hogy Vérpistiként elmodhassuk Nyócgiga elég mindenre IS :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#24) navigandus


navigandus
csendes tag

Nekem egy tuccsos Acer Swift 5 Ultrabook-om van. 950 g. Fém ház. 14" FHD. Nem is értem a többiek miért próbálkoznak? Nem mellesleg ez a világ legkönnyebb érintőpaneles gépe. :Y
És nem 700 k volt. Nagyjából a fele.

(#25) Graphics válasza navigandus (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírod a gép pontos paramétereit? :)

Mert ha 2021-ben volt 3 éve , hogy vetted, akkor nem tudom feltűnt-e, hogy picit változott a hardver, a piac, és az árak is.

2018-as modellt hasonlítani egy 2022-es termékhez szerintem szakmaiságot nélkülöz picit. :U :)

És ezt minden hasonló teszthez beírni is... :D

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Alaaf Pi válasza Sanya (#19) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Nem munkaállomás, mert pl. nincs szükség még dedikált VGA-ra sem.
És ezzel a géppel kell a rohangászós idö, mert autón kell dolgozni. Egy 8GB RAM-os gépen az általam használandó ppt-k is megfekszenek. Teams szintén, pláne ha browserböl kell megnyitni és úgy megy prezentáció. Intel Pentium is kuka, 2018-as i3 két fizikai maggal használhatatlan. Elözö laptop olyan volt, HP Elitebook, aki jóváhagyta, azt vertem volna agyon vele.

(#27) NandoXXL válasza Sanya (#22) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Sanyi Te vagy az :Y Egyből rád ismertem :C

(#28) yarsley válasza Graphics (#25) üzenetére


yarsley
aktív tag

Ne nézd a 2018-as modellt, nézd a mostanit: link.
Szóval a "nem 700 k volt. Nagyjából a fele." állítás továbbra is igaz.
Másrészt ez a mostani darab is egy 3 éves porcival van gyártva, szóval én nyugodtan összehasonlítanám a kettőt, kb egy generációnyi ugrás lehet köztük.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#29) ROBOTER válasza Tamás9x (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

"neha a 16-os peldanyokkal is"

Én meg láttam ufót tegnap este. Én nem mondom, hogy nem realitás a nézőpontod, de pont ugyanannyi a realitása, mint az én állításomnak.

Én (mondjuk cégtulajdonosként, akinek a zsebébe kell nyúlni a hardver áráért) biztosan felrúgnám azt a "szakembert" aki, azt mondja, hogy a böngészők és excelek miatt vegyünk még 2x...4x annyir RAM-ot.

Megnézném azt a hasznos, termelői munkafolyamatot, ahol 20 böngésző-ablaknak és 10 excelnek kell nyitva lennie. Megnézném annak a munkának, annak az embernek a hatékonyságát.

100MByte-os nagyságrendű tömböket foglalok le JS-ben Chrome alatt, 8 gen i5 -ról váltottam 4 hónapja 11 gen i5-re, 8 GB RAM-ról 16-ra, észrevehető, de hogy kínlódás lenne az előző??? A szarul megírt weboldalak és a szarul megírt excel képletek/makrók, pláne az agyhalott számítógéphasználat miatt ne szennyezzük már a Földet.

(#30) Tamás9x válasza ROBOTER (#29) üzenetére


Tamás9x
őstag

Még szerencse, hogy nem is a "cégtulaj" dönti el, hanem egy hozzáértő, aki mérlegeli, hogy meddig fog kiszolgálni a gép, és időelőtti, elavulás esetén hogy lehet majd bővíteni, javíttatni, ismerünk sok tesco-ban vásárló síró cégtulajt :D

Cégtulajdonos, a memória a legolcsóbb komponens, ha cserélhető, de ha nem akkor a legdrágább. :DDD

Az ilyenek szoktak kakaskodni amikor pl Samsung van ajánlva Kingston ssd helyett, esetleg külön nas napi mentésre, a server mellett, aztán ba beüt valami akor rínak mint a kislányok.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31) ROBOTER válasza Tamás9x (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

Micsoda égető problémák...

Nem tudok 38 böngészőoldalt egyszerre nyitva tartani, amiből 34-en a magánügyeim vannak...

Miközben felső vezetők, mérnökök, szoftverfejlesztők jól elvannak 8GB RAM / 8+ gen i5 procikkal.

[ Szerkesztve ]

(#32) Alaaf Pi válasza ROBOTER (#29) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Release engineer pozícióban létezik ilyen, nekem van ilyen:
partner file megosztás weben, partner dokumentum csoportmunka weben, partner Teams weben, partner céges levelezés weben, és minden file gyakorlatilag excel, képekkel megpakolva vagy 50k+ sor, DG-ig oszlop, plusz makrók... S fileban dolgozni kell 7+ fileba, ból, át.
8 helyett 16 GB RAM érezhetöen javított a munkán, de a másik projektes hardveren szoftver frissítés munkán is.
Mellé citrixen virtuális gép, ahol szintén jön egy rakat excel, plusz adatbázis néhány Firefox ablakban. Igen, messze nem a leghatékonyabb, csak ha ezt a rendszert választották folyamatnak, nehéz vele bármit kezdeni.

(#33) ROBOTER válasza Alaaf Pi (#32) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezt elhiszem, csak ez a probléma úgy lett itt bemutatva, mint egy általánosan jellemző jelenség.

Pár hónapja még ahol dolgoztam, 40..50 mérnök / technikus nyomta a DWG-ket, rohadt nagy PDF-eket, e-naplót, plandocot, sftp-t, levelezést, exceleket sokszor egyidőben megnyitva hiszen egymással összefüggő adatok voltak bennük, elavult 4. gen i5 (u) notikkal és 8GB RAMmal. Nyilván észreveszed, ha áttérsz 11 gen 16GB-ra, de azért ne essünk már át a ló túloldalára.

Tudom, hogy sokan nyitva tartanak annyi ablakot, hogy csak apró kockák látszanak a fejlécben. De én pl. ha észreveszem a lassulást, elkezdek bezárogatni. Alkalmazást, ablakot. Nálam általában nyitva van 2..3 text editor (JS, PHP), 1..2 Excel + VBA ablak, Chrome 2..4 lappal vagy ablakkal, Commander állandó FTP-vel, változóan GIMP/Outlook stb. Azért ez nem egy titkárnői felállás, mégsem kell hozzá 64GB.

[ Szerkesztve ]

(#34) Alaaf Pi válasza ROBOTER (#33) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Tapasztalatom az, hogy pdf-hez még 3D pdf-hez sem kell erös vas, DWG-t is lehet kis eröforráshasználat mellett nézegetni. Az MS termék viszont borzalmasan zabálják az eröforrásokat, élen a winnel. Notepad++ megint nagyjából fél krumplin elmegy, a notepad már mintha többet kérne.

(#35) Tamás9x válasza ROBOTER (#31) üzenetére


Tamás9x
őstag

Persze, nem is értem miből él ez az ipar, ha mindenki elégedett, semmi értlme a folyamatos fejlesztésnek.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36) ROBOTER válasza Tamás9x (#35) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Calgont is megveszik, a fogyasztótablettákat is, a horszkóp-előfizetést is, a villanyszámlacsökkentőt is.
Durva lenne, ha a piacot a valós igények és az ész határoznák meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.