Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azt várom, hogy mikor kerülnek ezek 80-100 000 forint környékére. :D Addigra talán az LG is előrukkol valamivel, ha már a 480 Hz-e készülőben van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2) IgnisFatuus válasza Synthwave (#1) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Kb. akkor kapod majd meg 80-10 körül, amikor már lesznek frissítés nélküli monitorok, valami hiperszuper technológiával. :) :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#3) #72042496 válasza Synthwave (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem előbb lesz euró itthon is. :)

(#4) Synthwave válasza IgnisFatuus (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyan. Pár év.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Komplikato


Komplikato
veterán

Szoftveres menühöz kellene USB csatlakozás, az meg az USB HUB-os monitorok jellemzője, ezen meg ha jól olvastam nincs ilyen. Mitől lenne szoftveres menü?
Viszont ha friss, igazi GSync monitor, akkor tudja a Reflexet is? Arról van bárhol méréses teszt, mennyi igaz a reklám szövegből?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#6) Crus válasza Komplikato (#5) üzenetére


Crus
őstag

Azért ha bárki elé odateszek egy 160 Hz-es monitort, meg ezt és érzékeli a kettő közti különbséget, akkor a főtéren pusszantok befelé neki. Meg jók ezek a 360 Hz-es őrületek, de mivel hajtod ki? 10 db. 3090-nel? Jaaa, hogy 720p-ben :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#7) Komplikato válasza Crus (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól emlékszem Fata1ity bátyónak a 2080-al az ő kompetitív játékai elég közel voltak a 340 FPS*-hez, kis reszeléssel simán kijön a 360.
(Ha jól emlékszem talán 2560x1080-ban nyomta az ipart az öreg?)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) Synthwave válasza Crus (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tökmindegy, kompetitív címekben nem számít a csilli-villi és az elsősorban megcélzott játékokból (pl. CS:GO, Valorant, Overwatch, LoL etc.) nem egy olyan hú de nagy was ist das kihozni ennyit. Ha meg nincs annyi fps-ed, mint hertzed, az input lag még akkor is kevesebb lesz, mint a lassabb kijelzők esetében.

A magam részéről meg zömében 700-1100 fps-sel játszom, szóval még "kevés" is. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Duree


Duree
veterán

El rontja a remek összképet az ára ami valljuk be eléggé durva.

duree54

(#10) AxBattler válasza Synthwave (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemrég még megváltásnak értük meg , hogy a 144Hz-es IPS panelek megérkeztek 60-80k HUF környékére, most meg... nahiszen. :P

#8 Synthwave
"A magam részéről meg zömében 700-1100 fps-sel játszom, szóval még "kevés" is"
Mintha tegnap olvastam volna az ájuldozásodat a 24GM77-esről... :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Synthwave válasza AxBattler (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem ájuldozás, csak bestest 144-es TN ever; paneltípushoz mérten szép színek, alacsony valós input lag, semmi sync, felhasználóbarát OSD, fullos talp, öt bemenet + jack + két USB 3.0. :))

Mán kettő van; egy ideje gondolkodtam valami olcsó másodmonitoron pivothoz, aztán random aprózás közben találtam egy ilyet, és olyan áron volt, hogy nem lehetett kihagyni. Mák, hogy a hétvége alatt nem vitték el. :D

A régim amúgy 5 éve megy alsóhangon napi 12-14 órát, hétből hét nap, de még bírja – az első LCD-m, és kompetitíven nemzetközileg is többszörösen bevált, szóval jár a pacsi az LG-nek. Ért minden forintot.

tl;dr: Hardverdöglés esetén a következő kijelzőm minden valószínűség szerint egy 240-es LG lesz. Hacsak nem nyerek a lottón, mert akkor egy ROG Strix XG17AHP + egy 144-es UW LG. Az öregebbik, akkorra jobb létre szenderült 24GM77-et meg elrakom emlékbe; a legelső moncsim (14" analóg Supercom SVGA) is megvan még, igaz, már 20+ éve az örök bitmezőkre költözött. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) AxBattler válasza Synthwave (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

No, akkor Te megtaláltad a monitorodat! Grats! :D
Masszív, jól felszerelt modellek voltak ezek, kipróbált technológiával, nem csodálom, hogy bírják, és hogy bejönnek Neked!

AOC G2590PX-et olvastam még hasonlóan jónak, abban egy újabb AUO panel van, szebb színekkel és kontraszttal, viszont a körítés, az összeszerelés, a csatlakozókínálat nem olyan jó, mint a 24GM77 esetében.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) freemanone válasza Komplikato (#5) üzenetére


freemanone
őstag

Itt nemtudom hogy megy a SW menu, de LG megoldja DP1.4-en keresztül, gondolom itt is ez lesz, mert a spec része. Egyes monitoroknál a touch input is azon kersztül megy.

(#14) lemusz


lemusz
addikt

Inkább vennék 170-ért 390HZ-et... [link]

(#15) Synthwave válasza lemusz (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hú, ennek kezd emészthető ára lenni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Predatorr


Predatorr
őstag

fhd, led 270e... :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) #72688384


#72688384
törölt tag

parasztvakitásra jó, másra nem igazán.

(#18) Synthwave válasza #72688384 (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Thx. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Chiller válasza Synthwave (#11) üzenetére


Chiller
őstag

"a legelső moncsim (14" analóg Supercom SVGA) is megvan még"
:Y :DDD

(#20) AxBattler válasza Synthwave (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

"... a legelső moncsim (14" analóg Supercom SVGA) is megvan még, igaz, már 20+ éve az örök bitmezőkre költözött."

Nálam a Samsung 730BF figyel a szekrény tetején, a dobozában - igaz, van már egy kék subpixele, de akkora ugrás volt anno a 15"-os CRT után, hogy hű-meg-ha!
Nincs szívem elajándékozni, mindig vigyáztam rá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) Duck663


Duck663
őstag

Kicsit kukacoskodnék, melyik g-sync?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) Synthwave válasza Chiller (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ragaszkodó típus vagyok. :D

--------------------------------------------------------------------------

(#20) AxBattler: '95 Karácsonyán kaptam használtan a 386 DX40-hez, de a színeinek a csodájára jártak. Olyan '98 körül meggárgyult a kétállású bekapcsoló gombja, de még vagy 1,5 évig használtam úgy, hogy a ki- és bekapcsolás a konnektorból kihúzott/bedugott tápkábellel történt. Aztán egyszer csak égett műanyag szaga, meg némi füst szállt fel az asztal mögül, és nyugovóra tért a drága. :((( Azóta az egyik szekrény tetején bástyálkodik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) South Velen


South Velen
addikt

A minimum fényerőt szokás szerint (mint mindenhol) elk*rtátok, nem kicsit. (Mint mindig)

4,6 helyett 40 nit

[link]

Szerencsére 40 nit már elviselhető töksötétben, de amikor 80 helyett írtok 10-et az kib* félrevezető.

Igaz többször is megemlítettem már, ugyanúgy szarul méritek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Egzee


Egzee
őstag

Szerintem ebből a névből bíróság lesz...

(#25) nexplo


nexplo
őstag

Ezt valami 3090 quad SLI-vel lehetne csak meghajtani kb.. ;] Nekem még a stabil 140 is néha nehezen jön össze a fene egye meg :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) lemusz válasza nexplo (#25) üzenetére


lemusz
addikt

A fenéket. Miért kell mindig a 4K Ultra High-ból kiindulni? Főleg egy fullHD-s monitornál...

Esport címekben - mert hát oda vesz az ember ilyet - elég hozzá mondjuk egy 1660 Super is.

(#27) Synthwave válasza lemusz (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Miért kell mindig a 4K Ultra High-ból kiindulni? Főleg egy fullHD-s monitornál..."

Ez a kérdés bennem is rendszeresen felmerül, lsd. #8.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) nexplo válasza lemusz (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem csak 2K a monitorom de pl Warzone alatt necces a 144 stabil. Pedig annyira nincs is rossz gépem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) Synthwave válasza nexplo (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egy nem megfelelően optimalizált játék. R7 2700 @ 4 GHz + 16 GB DDR4-2933 + ref. Vega 56 @ Vega 64 clocks konfiggal 720p-ben szénné butítva sem volt felemelő élmény. :DDD

Hasonlóan csodás még az Apex Legends is, igaz, ott célszerű 190-nél capelni az fps-t. Az összes többi eSport címből viszont nem épp egy kudarcra ítélt küldetés kipumpálni a 300+ képkocka/másodpercet. De akár egy Doom Eternalból sem az.

Attól viszont, hogy nincs 360 fps-ed, a 360 Hz még mindig reszponzívabb lesz (értsd kevesebb az input lag), mint a kevesebb Hz. Ezt valamiért szinte mindenki hajlamos elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) Predatorr válasza #72688384 (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

Ezzel a fényerővel?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#31) Egzee válasza nexplo (#28) üzenetére


Egzee
őstag

Nincs is olyan rossz géped? Leírás alapján 3090...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.