Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Didu77


Didu77
csendes tag

"Az MSI Nitghtblade barebone számítógépet az MSI hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre."

(#2) vittorio7


vittorio7
őstag

Tetszik külsőleg is, belsőleg is. :)

(#3) gianni85


gianni85
veterán

Terjedhetne már a HSA. 2 év múlva szívesen összeraknék már egy PC-t, bika IGP-s APU-val, DDR4 memóriával, egy ténylegesen mini házban, max 200W-os paneltáppal.
Ez a Nightblade alig kisebb a korábbi Fractal Node 304-es gépemnél.

(#4) Gaben01


Gaben01
őstag

Kapunk még egy 92 milliméteres, vörös lapátú ventilátort, ami a nagy számítógépházaknál megszokottal ellentétben nem kifelé, hanem befelé fúj. Nekem a képek alapján nagyon úgy tűnik, hogy az a hátsó 92-es venti mégiscsak kifelé fúj. :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#5) gianni85 válasza Gaben01 (#4) üzenetére


gianni85
veterán

pedig az befelé fúj :K

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Tetszik a cucc es a design se ment nagyon el gamer iranyba. :)

(#7) Zoli54213 válasza gianni85 (#5) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Pedig én is úgy nézem hogy ellenkezőleg állnak a ventilátor lapátjai... :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#8) cidalain válasza Zoli54213 (#7) üzenetére


cidalain
veterán

és szerintem is kifelé fúj, hacsaknem balra forog :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#9) satz18


satz18
őstag

Nagyon szépen összerakták ezt a kis házat. Lényegében kompromisszumok nélküli asztali gépet kapunk kicsinyített kivitelben, ami ugyan némileg drágább, mint egy normál méretű, de az All in one PC-khez képest elenyésző ez az árkülönbség.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) adamka16 válasza Gaben01 (#4) üzenetére


adamka16
őstag

Eddig ahány ventillátort láttam, mindegyik a motor felé fújt, vagy is a venti kábelei felé. Na már most a képen a ház befelé néznek ezek ahogy látom, szóval szerintem is befelé vagy maximum tükrözték a képet és azért áll furcsán.

(#11) cidalain válasza adamka16 (#10) üzenetére


cidalain
veterán

jaja lehetséges. igazából ha ezt nézem tényleg fordítva van betéve, a motor van belül.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#12) adamka16 válasza cidalain (#11) üzenetére


adamka16
őstag

Fura egy szerzemény az biztos, teljesen máshogy áll a lapát. Miért jó ez? :)

E szerint is kifelé megy:

[link]

A jobb oldali képen ahol 4000 rpm felirat van, ott is elég érdekesen áll az a venti :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Gaben01 válasza adamka16 (#10) üzenetére


Gaben01
őstag

Én a lapátok állását nézem és az alapján kifelé fújónak tűnik. Ráadásul ezen a képen jól látszik,hogy a cpu hűtő is hátrafelé fúj (Airflow matrica a hűtőn). Érdekes koncepció lenne ha a két venti egymással szemben fújna. :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#14) adamka16 válasza Gaben01 (#13) üzenetére


adamka16
őstag

Lapát teljesen fordítva áll mint ahogy kellene. Nagyon komoly. :)

(#15) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez nagyon tetszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) rudi válasza Gaben01 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Basszus, igazatok van. Az egész ventilátor lapátkereke mondhatni fordított, így a megszokottal ellentétben nem a motort tartó keret irányába, hanem ellentétesen fúj. Így már érthetőbb, miért nem sült bele a merevlemez :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Gaben01 válasza rudi (#16) üzenetére


Gaben01
őstag

Viszont ha megnézed az adamka16 által linkelt gyártói oldalt,ahol a nyilak azt mutatják kifelé fúj a hátsó venti, akkor láthatod azt is,hogy ennek ellenére a gyári képen egy befelé fújó sárkányos (mert attól nagyobb lesz a huzat :DDD ) venti van. Szóval az MSI vagy újraértelmezte a fizika törvényeit vagy valaki nagyon birka volt náluk. :D

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#18) gianni85 válasza adamka16 (#10) üzenetére


gianni85
veterán

én is ezért vágtam rá kapásból, hogy befelé fúj. Benéztem

[ Szerkesztve ]

(#19) rudi válasza Gaben01 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Tuti valami nullszériás darab van azon a képen az MSI oldalán, a tetőt rögzítő hátlapi csavarjai sincsenek betekerve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) adamka16


adamka16
őstag

Ventillátortól függetlenül nekem baromira bejönnek ezek a mini itx-matx kuckók, konfigok. Legtöbb asztali pc-be mi van? 1-2 hdd, valamilyen optikai meghajtó, meg ha nem integrált vga akkor egy vga kártya. Ergó ha van egy kis lapod, amin van egy pcie 16x meg max 1-2db pcie 4x, azt szinte bármire elég lehet még egy 1 vga-s gamer gépbe is. Nekem jobban bejön egy kisebb ház, igényesen elrendezve izmos konfig mint egy nagy ATX méretű lap meg valami midi ház, tiszta üresen.
Miért kell egy asztali gépnek akkorának lenni egy bútornak ha nem muszáj?

(#21) .mf


.mf
veterán

Szép, de a belső elrendezést megoldhatták volna szebben, a hűtést pedig logikusabban, ha már ők készítik az egész rendszert. Ennél az épített rendszerek is elegánsabbak szoktak lenni belül.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Mentolka


Mentolka
senior tag

Ennyi pénzért full konfigot lehet kapni...

(#23) satz18 válasza Mentolka (#22) üzenetére


satz18
őstag

Tesóm pl 415k ért vett full konfigot. Az 3szorosa ennek. Némelyik VGA önmagába többe kerül ennél, és aki ilyen házat vesz, az nem a pentium + 7750 kombót tolja.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) Mentolka válasza satz18 (#23) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ja, bocs! Annyi pénzért meg már komplett autót lehet venni...
Más dimenziókban élünk. :(

(#25) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Elég érdekes megoldás a VGA-t használni alsó szélkeltőnek, de a hűtési adatok meggyőzőek, ilyen zsúfolt pici házban 70 fok környékén tartani egy 290x-et nem kis teljesítmény. Nekem borzasztóan tetszik, nem túl csilli-villi, de mégis dögös. Én nem merném ráállítani az asszonyt a Merc Alphara :D

[ Szerkesztve ]

(#26) dethroner


dethroner
veterán

Szerintem az előlapi csatlakozók tervezői sose használtak még semmilyen gépen front panelt. Ezen is sikerült olyan remekül megoldani az usb csatlakozók elhelyezést, hogy egyidejűleg 1 pendrive-ot betolsz és a többihez már nem is férsz hozzá. Hacsak nem valami hama smartly féle apróság, mert abból talán kettőt is rátolhat az ember egyszerre. Minden más esetben szerintem max 1-et,
Így aztán felesleges villogni a 4 usb hellyel.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27) Jim Tonic válasza dethroner (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ez simán kötekedés. legalább két nagy pendrive átlósan simán belefér, melléjük meg két USB kábel még. Vagy Te 4 pendrive-ot szoktál egyszerre bedugni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) gianni85 válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


gianni85
veterán

régen én is tőből kötekedésnek mondtam volna, de tényleg jó dolog ha hagynak elég helyet. Nálam most ez a ház van, és mind a négy USB foglalt. 1. hangkártya 2. pendrive 3. egér/bill transmitter 4. ps4 controller kábel
Vagy hagyjanak elég helyet, vagy fölösleges előlapra tenni 4 portot.

(#29) Jim Tonic válasza gianni85 (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak a tiednek nem sok köze van ehhez. Ide se hangkártya, se billentyűzet, se transmitter nem fog kerülni.
Ki lehet találni extrém helyzeteket, de nem lesznek életszagúak. Az enyém elején hat van. Elvétve kerül valami bele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) khes válasza gianni85 (#28) üzenetére


khes
tag

Kár hogy nem fekete a belseje, mert egyébként egész szép a cucc. Meg jó azt látni, hogy csinálnak olyan kicsi házakat, ahol van support nagy videókártyákhoz és nem kell a mini nVidiákat venni, ha teljesítményt is akarsz.

(#31) gianni85 válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


gianni85
veterán

az USB DAC-omat, pendrive-ot és PS4 kontrollert én ennél az MSI háznál is bedugnám előre, ha elférnének :)

(#32) fuvi válasza gianni85 (#31) üzenetére


fuvi
senior tag

alaplap 45k
táp 32k
61k a házért?....

(bocs nem neked ment a repli)

[ Szerkesztve ]

(#33) he7edik.


he7edik.
addikt

100K környékén még meg is venném de ennyit nem ér.

Égő szöveg a flém vázon

(#34) dethroner válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


dethroner
veterán

Nem kötekedés, ez csak egy vélemény volt. Ha a sajátodban van hat amit elvétve használsz, akkor te is azt igazolod hogy felesleges a négy is, főleg ha egyszerre amúgy sem használhatóak. Legyen két db, egymástól távoli usb3 és nincs hivalkodás és egyszerre használhatatlanság.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35) rudi válasza fuvi (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Jelenleg inkább 31k, mert megkapod mellé a SteelSeries Syberia V2 headsetet, ami 25k körül van és a CPU coolert, amihez hasonlókat 5k körül adnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Jim Tonic válasza rudi (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de a táp kábelezése azért házhoz méretezett?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) XuChi


XuChi
addikt

Förtelmesen ronda egy szerkezet :(( Olyan mint egy elcseszett szünetmentes táp :((

Ha a procihűtő kifelé a hátsó venti befelé fúj abból hogy lesz egy hűvös ház ???

Annyira ronda a gép, hogy a cikket sincs kedvem elolvasni :))

[ Szerkesztve ]

(#38) rudi válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Erről nem tudok nyilatkozni, mert nálam még egy nullszériás modell járt másik táppal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) MMIX


MMIX
addikt

AcBel tápegység van benne. A Kitgurus cikkben írják a Silverstone ST60F-ESG tápot, de az nem is hasonlít rá, ami egy FSP Aurum S.

AcBel FSA034 [link]


www.nexthardware.com

[ Szerkesztve ]

(#40) MMIX válasza MMIX (#39) üzenetére


MMIX
addikt

Ja, hogy kereskedelmi változatban, lehet, de miért venné az MSI a matricázó Silverstone-tól, mikor saját tápbeszállítói is vannak. Az egyik pont az AcBel, és az FSP-től is szoktak venni.
Lehet, hogy a cikkben bemutató példány van.

[ Szerkesztve ]

(#41) Duree


Duree
veterán

Nekem tetszik,jó az elgondolás,talán lehetne egy picit olcsóbb.

duree54

(#42) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hát ezeket a játékbeli GPU hőmérsékleteket kicsit kétkedve fogadom.....a saját tesztetekben is, normál gépházban (vagy gépház nélkül) 80fokon tudja tartani a 290x chipet, és a fórumos tapasztalatok is hasonló értékeket mutatnak.

Erre ebben az igencsak kicsi, túlzsúfolt házban a gpu 70 fok alatt van? Ugyan már :U

(#43) davidsone


davidsone
addikt

szép kis házikó!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44) Kashim válasza GeneraL_XTX (#42) üzenetére


Kashim
őstag

Az a különbség az ilyen kompakt és a nagy házak között, hogy a helyhiány miatt a videókártyák szinte a ház oldalára kerülnek, tehát kvázi kívülről kapják a levegőt. Látni a képből is, hogy a két venti egy szűrőn át úgy húzza be. Szóval nem egy nagyobb ház 1/3-át vagy felét átutazott levegő fog átmenni a lamellákon, ami már keveredett a benti meleggel, hanem szinte teljesen friss.

[ Szerkesztve ]

(#45) rudi válasza MMIX (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt az egyetlen hivatalos, MSI forrás, ahol a Silverstone tápot kípus szerint említik. Persze, az illusztrációs képen nem a Silverstone tápja van, hanem az a modell, amivel mi is kaptuk a tesztgépet, és tényleg az általad linkelt AcBelre hasonlít.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Jim Tonic válasza GeneraL_XTX (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alulról szív hideg, friss levegőt. Ez nem sok házban van így.

szerk.: hopp, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) blaca83


blaca83
őstag

A ház Nekem valamiért nem tetszik, de a többi az rendben lenne...! :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#48) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Gépépítős topicban pont most rakott össze egy jóval olcsóbb itx-es gépet Vekko.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#49) GeneraL_XTX válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ettől függetlenül az MSI gaminget nem láttam még tesztpadon se 75foknál hűvösebben, szóval továbbra se értem ezeket a hőfokokat. Eddig csak a Ligtning tudott hasonló hőfokokat produkálni, azon pedig jóval komolyabb hűtés van.

(#50) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ahogy itt olvasgatom, kicsi a ház +pont, zsufi a dolog tehát biztos, hogy melegedik. Nekem személy szerint nem tetszik. Tele van ventikkel ami biztos, hogy hangos lehet.(itt lehet jönni, hogy fülessel, de én erősítővel nyomom.) De ahogy olvastam a hsz-ket. A ház olyan fele más dolog. Nekem a méretekkel nincs bajom, de utálom mikor össze van tömörítve minden.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.