Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

...a Wi-Fi adapter csak g-s, nem pedig Draft N-es. Utóbbi akkor lehet hátrány, ha Wi-Fi-t használva HD tartalmakat szeretnénk lejátszani valami távolabbi szobában lévő szerverről.

Gondolom itt HD filmekről van szó. Képes ez az Atom az ilyen nagy bitrátájú filmekkel megbírkózni egyáltalán? Ha nem, akkor a Wi-Fi kisebb sebessége nem hátrány. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2) Puma K


Puma K
veterán

Nem rég még hír volt róla most meg már teszt is van.
Részemről teljesen okés, engem egyáltalán nem zavar hogy csak 2 szabadon felhasználható USB csatlakozója van.

Jó kis teszt! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) nixx-21 válasza Yutani (#1) üzenetére


nixx-21
senior tag

később majd a HD3450-el szerelt Atom konfigok igen meg fognak tudni bírkózni nagyobb HD filmekkel is =)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#4) Pompi válasza Yutani (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

720p-t igen, mondhatni lazán (50-60%-os CPU használat mellett, overclock nélkül).

Feel Good Inc.

(#5) Prof01


Prof01
veterán

Köszi a tesztet! Kíváncsi voltam régóta erre a gépre. Nem is lenne rossz, de kb. fele ennyniért érné meg. Ez valóban nagyon sok érte. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#6) Stiky


Stiky
senior tag

Szomorú, hogy szerintük az ilyen asztali holmikhoz ilyen pici egér jár, a szükségtelenül összezsúfolt billentyűzettel együtt... :(((

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#7) tome.jr


tome.jr
addikt

Továbbra sem tetszik ez a zsinóros egér/bill kombó. A megoldás jó az ára viszont eltúlzott.

(#8) klambi


klambi
addikt

azért a MAC-nek is volt hasonlója....

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9) Prof01 válasza klambi (#8) üzenetére


Prof01
veterán

Jó de MAC-nél elfogadható az ár, itt nem.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#10) Zso2 válasza tome.jr (#7) üzenetére


Zso2
őstag

Sztem meg aki akar vesz hozzá vezetéknélkülit, ezt legalább nem kell töltögetni..

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#11) NagyVillany válasza Prof01 (#5) üzenetére


NagyVillany
tag

Ja, tényleg 70-75 körül már reálisabb lenne az ára, de én még akkor sem venném meg a 768-as függőleges felbontás miatt, ültem már olyan előtt és kicsit kényelmetlen volt netezni. Aki picit konyít a komputerhez, ennyiből (kb75e) összelehet rakni ezt egy 20.1 colos normális monitor hátuljára is, ami szebben is néz ki ennél a vastag aljú böszménél, legalább csinálták volna parafából a felszínét hogy faliújságnak jólegyen.

Amúgy írtam erről a dologról az IMAC hírhez is, de ehhez a témához jobban passzol, szal áthuzom ide a lényeget,
AtomLap 16e, 2gbDDR2 5e, 12cmventis táp (asztal mögött elosztonál) 5e, 320gb 11e, notbukDVDiro 9e, 20.1 col monitor 30e, billegér 3e = 46+30 = 76 ezer ft körül. Én még ősszel hugomnak 58 ból kihoztam, ráadásul a 2 magos atommal, de pár használt cuccal körítve, (pl 250hdd, 22col tft) Nameg egy tartókaron lebeg az egész és odalehet hajlitgatni az asztal felett ahova csak akarja
ittni
Még drótmentes billegér meg vmi kicsi táp és webcam dukálna hozzá, de elvan igyis jóideje.

Szóval jó dolog ez az MSI is, talán beindulnak a gyártók ezzel a kategóriával, és lesz jobban árverseny, meg eltűnik a faliujság a tft panel alól aztán ja.

(#12) Ste


Ste
addikt

Kimondottan ronda lett. Az ötlet ismét tetszik, a kivitelezés ismét nem

(#13) simonzé válasza Ste (#12) üzenetére


simonzé
addikt

Egyetértek. Raádásul az olcsóságra törekvés is nevetséges: sztereo hang, PS2 csatlakozók, vezetékes bill, mini egér. Ezeken mennyit spóroltak meg? Mindegy, mert az ára így is sokkoló maradt...
Meg persze a tükröző felszín... röhej.

I don't fit in. I fit out.

(#14) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Szokatlan egy ilyen modern gépen PS/2-es egér- és billentyűzetcsatlakozót látni.

Csak nekem nem esik le?!
Ha PS/2 csati van, miért USBs egér+bill adnak hozzá???

Amúgy miért kell összezsúfolni/lehagyni a numpadot???

(#11) NagyVillany Tetszik a megoldásod! Minden hardver a monitor hátán van?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) Móci


Móci
addikt

Az ötlet nem rossz, de valami értelmesebbel is előállhatnának már a GMA950-en kívül. Ha lazán vinné a full hd-t, az ember elgondolkodna rajta. De azért ennél jóval olcsóbban.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) NagyVillany válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


NagyVillany
tag

Majdnem minden a hátán van ja, a táp még az asztal mögött lóg. Amúgy szilikonkaucsukkal van felragasztva szinte minden, ami elég massziv, rugalmas, hőálló stb, és ha kell el lehet távolitani nyom nélkül. Nem a leglaposabb 5-6 cm log ki leginkabb az alaplapnál. Vadászat alatt van vmi pici tápocska ilyesmi de olcsóbb ami el is fér még, és készül egy fekete kis burokféle is a por ellen, és ha minden megvan utána akarom jobban fotózgatni. Amúgy eza 2 magos atom 3 as idözitésre állitott rammal szinte mindegyik 1080as HDfilmet elvitte amit anno hirtelen kipróbáltam.

Még talán itt témába vág az a megoldás is amit havernál csináltam nyáron, 20ezer ft-ért vett használt P4 es lapos HP tipusgépét felcsavartam az asztal hátuljára ugy, hogy a DVD meghajtó ajtaja felfelé áll és, jobbklikk "Kiadás"-ra felbukkan az asztal mögül, és ezek a gyári gépek is jellemzően csendesek, és ottis a új játék és 1080HD filmen kivül minden megy, szal hasonlo tudású mint eza MSI gép, és a gyakorlati összhatás ugyanaz, hogy van egy TFT az ember előtt semmimás. Ja ez a dolog ott praktikus ahol fal mellett van az asztal, de általában így van.
stop

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

blokkolnám, nekem tetszik :D

(#18) olanor


olanor
tag

Tetszetős. Tuti beneveznék egyre ha egy "ici-picit" olcsóbb lenne. ;]

(#19) Gergő_ válasza nixx-21 (#3) üzenetére


Gergő_
őstag

Kapható már az új eee box, igaz aranyáron

valaki kérdezte miért usb-s billt adnak hozzá ha ott van a ps2

usbről ps2-re egy egyszerű átalakítóval lehet fordítani,amit gondolom mellékelnek
fordítva viszont nem olyan olcsó mulatság... +1-2k

(#20) zoo8800


zoo8800
veterán

Tetszik, még az ára se olyan rossz.
De egy jóval nagyobb winyo bekerülhetett volna ennyiért...

rip and tear, until it is done

(#21) Latency válasza Móci (#15) üzenetére


Latency
senior tag

Tényleg elég hoki ez a GMA950, de egy ilyen gépbe minek ennél erősebb vga. Ki akarna fullhd filmet nézni egy ekkora monitoron, mivel külső monitor csatlakozó nincs rajta ezért az is kilőve. Netezni, irodai dolgokra meg tökéltesen elég.

Amit viszont nem értek, hogy gondolják azt, hogy itthon ez sikeres lesz, amikor 2/3 áron lehet ugyan ilyen képességekkel bíró gépet építeni, pl. nemrég láttam ezt, készre szerelt atomos rendszer, ez 60k bill és egérrel, egy hasonló kategóriás monitor mondjuk 30k, wifi és webcam meg egy 10-es. Ezek szerint a dizájn 50k-ba fáj.

[ Szerkesztve ]

(#22) bartucc válasza Latency (#21) üzenetére


bartucc
addikt

Az ára tényleg egekbe, de az ötlet az jó. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#23) Karma


Karma
félisten

Ezen az áron már talál az ember használt iMac-et is :Y

“All nothings are not equal.”

(#24) rudi válasza Yutani (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

720p-t még bír az Atom és annak a streamelése pár konkrétabb falon keresztül g-s Wi-Fi-vel már necces.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) smkb


smkb
őstag

Sziasztok!

Hát én továbbra sem értem ezen rettenetesen túlárazott nettop pc-knek a létjogosultságát. 150 bruttóért jobb képességű erősebb notebookot vehetek, ha a méret a gond vagy a helyhiány, és akkor az nem egy gyenge atom, hanem már 780G csipszetes Athlon X2, vagy C2D, DualCore stb. dübörög benne. Kis helyet foglal, és hordozható is.

Kedvencem az, hogy irodai stb felhasználásra ideális. Na ez egy jó nagy LOL... hát nem tudom ki dolgozik közületek irodákban, de még olyan helyen nem dolgoztam, ahol egy 900/1000-es celeronnak megfelelő teljesítmény elég lett volna (főleg 2009-ben). Java alapú oracle, sas, sap, egyéb adatbáziskliensek (vastag, vékony). bi felületek, stb stb alkalmazások futnak. Kevés olyan iroda van, ahol a dolgozók, csak wordot, excelt használnak, és nem cégspecifikus célszoftvereket, amik azért nem túl agyonoptimalizáltak. Egyszerűen nem értem kiknek készülnek ezek a termékek, amik árban egy jóteljesítmányű asztali gépnél drágábbak (150 ből monitorral együt tis igenkorrekt pc rakható össze), és egy azonos árú notebooktól is alulmaradnak. Homályosítson fel valaki, hogy mire jók ezek a pc-k? Miben jobb ez egy 150.000 ftos notebooknál? Mi értelme atom platformot erőltetni asztali pc-kbe?

smkb

(#26) R.P.


R.P.
aktív tag

Lehet erre Vistát rakni? Ez az ósdi chipset tudja már a DX. 9-et?

(#27) lezso6 válasza R.P. (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A pixel shader 2.0-t tudja az aero-hoz. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) R.P. válasza lezso6 (#27) üzenetére


R.P.
aktív tag

Tehát akkor mondjuk egy Amilo Minire is fel lehet rakni a Vistát?
És érdemes? Vagy annyira lassú lenne rajta hogy rossz nézni?

(#29) NagyVillany válasza smkb (#25) üzenetére


NagyVillany
tag

"Kevés olyan iroda van, ahol a dolgozók, csak wordot, excelt használnak, és nem cégspecifikus célszoftvereket"

hát ez talán pont fordítva van, azaz kevés olyan iroda van, ahol a dolgozók cégspecifikus célszoftvereket használnak. És ahol olyat használnak azok is még DOSos alapu orvosi meg készletnyilvántarto, számlázó stb progik főleg, amiknek még anyi igénye sincs mint egy ofisznak. 1-2 komolyabb céghez is volt közöm karbantartásilag, de ott meg a szerveren fut az adatbázis stb progi, a user gépe szintén nem sokat csinál.
Én csak abból indulok ki hogy több mint 10 éve dolgozok szerződéses karbantartási munkákat is, orvosi rendelők, körjegyzőségek, ügyvédi irodák, iskolák stb, és az irodai gépek 90%-án a mailozás a netezés és az ofic meg 1-2 fajta ősi DOSos progi a lényeg (de lehet máshol nem ilyen az arány, én csak ilyenekkel találkoztam), és nyár óta amióta létezik a D945GCLF atomos alaplap, azóta tökéletesen müködik akárhova is került belőle.

"Egyszerűen nem értem kiknek készülnek ezek a termékek"
benne van a nevében is NetOn, szal főleg netező mailozó embereknek

Csak sajna pont a netezésnél hátrány a 768 felbontás (mindenki kiprobálhatja, 1 percig visszakell venni 1024x 768-ra, meg akár az időt is visszaállítani addig 1995-re és ugy összepasszol :) ), meg az ára is horror, és tényleg 150 ért egy 2magos erősebb procis notebook és egy 22-24 colos monitor és drotnélküli billegér is kijön.

Az a legfurább, hogy amikor nyáron megjelent a D945GCLF alaplap és ujdonság volt, akkor 13-14 bruttóér lehetett venni, igaz eleinte vadászni kellett, de aztán ősztől volt bárhol bármikor, és azóta csak drágul...
Csinálhatnák ezt ezekkel a TFTkompjuterekkel is, hogy amig újdonság addig olcsó.. najo utána is legyen ocso
desokatirtamnemakartamennyit

(#30) Pompi válasza NagyVillany (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az, hogy a netbookok 600 pixel magassága sok esetben zavaró lehet azt még megértem és elfogadom, de, szerintem a 768 pixeles magasság nem annyira gáz, mint amilyennek beállítod (1955 stb), gondolj csak bele, hogy pl a legtöbb 15,4-es notebook 800 pixeles magassággal dolgozik, ami alig magasabb ennél.

A többivel tökéletesen egyetértek, hasonló tapasztalataim vannak, én is jópár helyen megfordulok/megfordultam és a legtöbb helyen Office és kifújt az irodai használat.

Feel Good Inc.

(#31) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Rudi.... :R A TV-PC ötletedet védesd le mielőbb!!!!! :C

Szép, meg jó ez az MSI cucc, de valóban, annyira kiábrándító az a madzag a bill+egér kombóból! :W

Meg az ára is teljesen irreális, még a hazai átlagkereset figyelembevétele nélkül is! :(

De az irány jó, majd csak kiforrja magát.... :DDD

(= Zala =)

(#32) lezso6 válasza R.P. (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fene tudja (ki kell próbálni az a legbiztosabb), de szerintem 2 GB ram alatt nem érdemes feltenni rá, max a seven-t. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) NagyVillany válasza Pompi (#30) üzenetére


NagyVillany
tag

ja a netbook az tényleg kényszer-netezésre jo, de aki hozzászokott a jóöreg 1280x1024 hez vagy akár még többhöz, annak zavaró lehet a 768-800 körüli méret. Mondjuk vmi normálisan beállitott böngészővel ahol 1 sor van a weboldal felett, meg a tálca is elrejtődik, ott már elmegy talán (vagy csak simán F11)

LCD TV - PC sztem öreg téma ez már, utóbbi 2 évben több havernál barkácsoltunk alaplapot a fullHD hátára, és alap gondolat volt mindig hogy lehetne belül is..
Amugy több gyártó is csinál már ilyesmit google első találatok közül

(#34) twollah


twollah
nagyúr

Hm a HDDt fel lehet valtani benne egy gyors 3,5"ra.

(#35) twollah


twollah
nagyúr

Fel vannak cserelve az eger kepek, mast mutat a kis kep es a kattra elojovo nagy kep.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pompi válasza twollah (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, javítva.

Feel Good Inc.

(#37) rudi válasza twollah (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a 3,5"-os HDD-nek kellene az 5 voltos mellé a 12 voltos ér is a tápcsatlakozóba. Persze, egy kis buherával minden megoldható, csak kérdés, hogy megéri-e.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) kariad


kariad
senior tag

Szép és jó, meg miegymás... akinek van rá pénze... :(((

(#39) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Én egy iponnál 115 ért rendeltem be.
Szerintem annyiért már jóval korrektebb ár. Igazából már semmi kedvem gépépítéssel szenvedni. Nekem videózni kell sima AVI hoz. Semmi HD meg ilyesmi. Meg zenézni otthon.
A notima azért attam el mert tele lett a tököm a glare kijelző miatti alig láthatóságtól..

Ezt a gépet meg kipróbáltam remélem fogja bírni jól a flasht, meg youtube videókat...

Tényleg esetleg erre valakinek tapasztalata?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#40) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mostmár 100 körül van az ára mindenhol. Valahol alatta picivel valahol fölötte. Szerintem annyit megér.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) Prof01 válasza Lalikiraly (#40) üzenetére


Prof01
veterán

Ha esetleg írnál erről is tesztet a blogodba, szívesen elolvasnám. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#42) Lalikiraly válasza Prof01 (#41) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Hát végül még csak nem vettem meg, de most hogy a notimat eladom őt akarom nagoyn. Ezért adom el a notit! mostmár emészthető árban van.
Fogok róla írni mihelyst meglesz :)

De én csak ilyen lüke technokrata gyerek vagyok :d Kezdek mostmár megállapodni gépügyileg ahhoz gépest hogy alig használom őket :D:D:D A notim is most három hónapos azt úgy adom el.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#43) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Amm valakinek amúgy van itt ilyen gépe? Személyes tapasztalat? Az érdekel mennyire hangos? mert mindenki azt mondja hogy kb hangtalan! ez érdekelne nagyon és hogy egy notihoz képest mennyivel jobb rajta filmezni belátási szögek ilyesmi!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.