Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Jó jó meg minden, de nincs rá pénzem ;]

(#2) Hopkins95


Hopkins95
addikt

1,25 millió forint egy gamer laptopra? :Y Az se százas, aki ennyiért megveszi, miközben úton van a Steamdeck is.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) túróslaptop1


túróslaptop1
csendes tag

Miért nem lehet külön elnevezése a noti gpu-knak? Nagyon zavaros tud lenni főleg egy laikusnak, hogy a 3080 nem 3080 hanem valami 95wattos 3080 ami gyakorlatilag egy 130 wattos 3070 :)) Ami teljesítményben nem asztali 3070...Míg asztali fronton elenyésző különbség van 1-1 pl 3080 közt (LHR-t hagyjuk gamingről van szó) addig a laptopok közt nincs két egyforma... :W

(#4) andor80 válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


andor80
senior tag

Tök 100asnak érzem magam megvennem ha lenne rá pénzem
Játszani és dolgozni , szórakozni hordozható kivitelben egy álom

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#5) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Egyenesen nevetséges, hogy 1,2 millió forintért képtelen voltak belerakni egy normális kijelzőt. Alacsony fénysűrűség, és még a 90%-ot sem éri el az AdobeRGB színrpofil kalibrálás után (sem).

Így csak egy túlárazott gémer f.szméregető... :W

(#6) vakablak93 válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


vakablak93
őstag

Csak kíváncsiságból azt hogy kevered ide??? :F
Az egy 720p medium, jó esetben 60 fps-re kitalált jópofa, de attól még low end cucc, ráadásul kialakításából fakadóan konzolszerű használatot feltételez, laptopként sem értelmezhető....
Ne érts félre nekem is tetszik a Deck, vaszeg' lesz is, de semmi köze ehhez, össze se lehet hasonlítani akkora a külömbség a kettő között....
Low end vs high end...(akkor is ha ez a lapos olyan amilyen)
Ráadásul tegyük hozzá hogy arra várhatsz egy évet.... :U

Azt aláírom hogy nagyon drága ez a gép de sajnos mostanában mindegyik beteg drága nem csak ez a cikkben. :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#7) Hopkins95 válasza vakablak93 (#6) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem ha meglesz, szerintem a gamer laptopom gamingre nem fogom többé használni. :) Ha meg valaki jó gamer laptopot akar, inkább vesz egy azonosan konfigurált XMG Pro laptopot kicsit több, mint fele ennyiért és jobban jár azzal.

Amúgy Patrik.Vargának igaza van, az hogy lehetséges, hogy ennyi pénzért ilyen kis fényerejű panel került benne? Amint kiviszed a teraszra mondjuk, már használhatatlan kvázi. Én az enyém 300 nites fényerejét kevesellem kültéren.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) vakablak93 válasza Hopkins95 (#7) üzenetére


vakablak93
őstag

Arra voltam kíváncsi hogy keverted ide a deck-et, egyáltalán nem a cikkbeli gépet védtem.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#9) Mirage válasza Patrik.Varga (#5) üzenetére


Mirage
tag

Teljes mértékben egyetértek, az ilyen gamer laptopok 90%-ára igaz ez, hogy iszonyat rossz panellal vannak felszerelve. De "legalább" 120hz+-osak, a sok nag gamernek ugye annyi elég...

Szerencsére azért vannak normális fényerejű, és színkalibrációval rendelkező laptopok is, bár azokat főleg munkára tervezték, és e célra reklámozzák.
De az a gamereknek nem kell, mert csak 60hz :DDD

(#10) Gergello


Gergello
addikt

Így képről borzasztó alacsony minőségűnek tűnik ez a műa. alapanyag.
Majdnem rosszabb, mint a G731-emen. ;]

(#11) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A burkolat a a fotók alapján nevetségesen gagyi hatású. olyan ódivatú. Főleg az oldalán látszik a portoknál, hogy nem egy komplex rendszer, hanem csak egy hardverre rárakott burkolat. Fényévekre van egy minőségi terméktől.

[ Szerkesztve ]

(#12) Gergello válasza gekkoXT (#11) üzenetére


Gergello
addikt

Egyetértek, nekem is ott a legszembetűnőbb.
Műa. ból is lehet minőséget:

(#13) #52931072


#52931072
törölt tag

Valszeg nagyon óccón lehet i9-et kapni, csak hát az egész kócerájt max i5-re meg gf mx-re tervezték, ezért rásül a kezünk a billentyűzetre, de az arcukról a bőr nem sül le.

(#14) HavocS válasza túróslaptop1 (#3) üzenetére


HavocS
senior tag

Nekem is ez szúrt először szemet. Rendesen de ezt még az alsó szegmensben is csinálják, MX150-ből is volt olyan, ami ugyanúgy MX150 volt, csak az eredeti sebességének a 60%-a. Aztán találd ki hogy melyik van a gépben amit meg akarsz venni.
Engem már az is felb*ott, hogy az intelnek anno volt pofája i7-nek nevezni a 2c4t mobil procikat, de ott legalább ott volt az U meg a H jelölés ami alapján lehetett differenciálni. Így most találd ki amiből akarod hogy a 95W-ra lefojtott 3080 ami nem is az asztali 3080 az mi és mekkora a teljesítménye.

(#15) KISDUCK válasza túróslaptop1 (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ez most valóban kellemetlen amit az nvidia bevezetett. Korábban legalább ugyan az a chip került a laptopoba is mint a dvga-ra csak visszafogott figyasztással. Most viszont az asztali 3070 által használt ga104 megy laptopba csak több maggal a 3080 esetében. Ez így kissé etikátlan, a nagyobb asztali gpu marketingerejével akarják eladni a 3070-t laptopba...

(#16) túróslaptop1 válasza HavocS (#14) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Megnéztem pár tesztet, hogy mégis mihez hasonlít teljesítményben ez az összeállítás. Kb egy asztali 3060-nak felel meg (játékok alatt mert ugye ez egy gamer noti). Ebben a formában ez egy vicc 3080 néven... Persze az árát azért elkérik ami szintén egy vicc... Az egy külön történet, hogy egy mx150 ami csak laposban fordul meg, hogy lehet néha fele olyan teljesítményen ugyan azon a néven. Kicsit rá kellene már nézni ezen gyártók ilyen jellegű marketing húzásaira, mert ez nem kis át..szás. :((

(#17) M@cika


M@cika
őstag

Csak addig kellett olvasnom, hogy a proci Intel. :-) Onnantól qka kategória, pláne 1,2 milkáért. :-) Szóljatok, ha majd Zen4-gyel szerelik.

Nasit a kis fehér medvének!

(#18) nexplo válasza túróslaptop1 (#16) üzenetére


nexplo
őstag

Pár éve már megy ez a trend. Azzal kezdek mindig hogy tesztet nézek az adott laptop vga erejéről és ott tudom pozicionálni hogy kb minek is felel meg "valójában". Vicc de ez van. Hozzáteszem nem is tudom hogy tudnának egy 3080-at belepréselni egy ilyen kis házba úgy hogy az ne olvadjon el. Az egészben az a szomorú hogy mindezt a csodát egy autó árában mérik... ennyiért már többet várna el mindenki. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) M@cika válasza nexplo (#18) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván a gyártók sosem helyeselnének egy ilyen véleményre, de szerintem elég hülyének kell lenni, hogy bárki elvárja, hogy egy laptopba valódi 3080 teljesítményt nyújtó kártyát be lehet építeni, ami nem csak 2 másodpercre nyújt olyan teljesítményt, hanem órákon át. Talán, ha lenne mellé egy folyékony nitrogénes bőrönd, amibe behelyezhetik a gépet működés közben... :-)))

Nasit a kis fehér medvének!

(#20) nexplo válasza M@cika (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Régen pedig volt ilyen. Aláírom hogy akár kevesebb memóriával és visszavett órajelekkel de volt. Nem 500e Ft-ért várok csodát hanem a milliós ligáról beszélünk. Illene villantani, csak épp így egyszerűbb (olcsóbb) a gyártónak sajnos :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) M@cika válasza nexplo (#20) üzenetére


M@cika
őstag

szerintem eléggé etikátlan egy jóval gyengébb teljesítményt nyújtó dolgot fullosként hirdetni.
Mondjuk ez a gyártókat nem nagyon zavarja.

Nasit a kis fehér medvének!

(#22) nexplo válasza M@cika (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Amíg van aki veszi addig ezt is fogják csinálni sajnos... de egyet értünk :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) snemeth válasza Gergello (#12) üzenetére


snemeth
aktív tag

Ez valami eszméletlenül ronda. :)

(#24) rizso


rizso
addikt

Kíváncsi leszek az Acer Predator Triton 500SE-re :) Eddigi tesztek alapján baromi jó kijelzőket kapott és az anyaghasználat is igényes fém :) Árban viszont az sem lesz olcsó, 3060 és várhatóan a 3070 is befér misi alá, 3080 viszont már tuti felette lesz :(

Az i7/3070/32gb/1tb számomra több mint elég lenne...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25) SkyLine3000 válasza andor80 (#4) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Aztán 3 év múlva örülnél, ha 200ért el tudnád adni. :D Tuti biznisz lenne. Ez olyan milliomosoknak való, akiket nem érdeklik, hogy 2-3 év alatt elbukják az árának a 70-80 %-át.

(#26) Juhaszatti válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az utóbbi idők hardver áremelkedése húzta magával ezeket is. Jó ez a 3 éves példa, mert én is kb 3 éve vettem a gamer notebookom. Bár jóval alacsonyabb árkategóriájú mint a tesztben lévő laptop, de a piacot elnézve ma simán el tudnám adni ugyanannyiért, mint amennyiért annak idején vettem.
Ki tudja újabb 3 éven belül megint merre borul a piac..

(#27) Gergello válasza snemeth (#23) üzenetére


Gergello
addikt

G752 legszebb laptop.

(#28) #52931072 válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Akkor milliomosnak lenni sem könnyű (sajnos még nem próbáltam), mert ezek szerint ronda, melegedő túlárazott szarokat kell venniük. :DDD

(#30) DamianB válasza Gergello (#27) üzenetére


DamianB
őstag

Anno volt egy verziója 1070 ért akcióba nagyon mérges voltam hogy nem vettem meg.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.