Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribizly


ribizly
veterán

Frankó. Lehetne egy kicsit olcsóbb... Mondjuk a harmada. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

még mindig azokat a semmirevaló ventiket használja az msi mint 10 évvel ezelőtt? ha igen akkor takarítás nélkül 3-4 hónap és csapágyas lesz...

(#3) prolad


prolad
őstag

Vátom már mikot lesz az, hogy az ilyen vékony gamer gépeknél, hogy csak erős procit kap meg integrált grafikát (esetleg valami mx150 szintű kártyát), és a gép mellé alapból jár egy külső videokártya doboz amiben ott az előre kiválasztott kártya. Jót tenne a hűtésnek, az üzemidőnek (procit XTU-val le lehet fogni nagyon takarékos szintre), az árba meg beleférne. Na egy olyanra vevő lennék.

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jobb oldalra minél több csatlakozót, legyen minél kényelmetlenebb az egér használata! :W
Nézzük csak, mi van jobb oldalt: tápcsati, jellemzően szokott kelleni. HDMI, aki nem kis kijelzőn tolja, ezt is használja. A többi nélkül meg lehet lenni folyamatos használat közben is. USB van a másik oldalon, Type-C meg csak alkalmanként kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) macilaci78 válasza prolad (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majd ha a külső VGA is elketyeg akkuról annyit, mint a hordozható gép, akkor talán lesz ilyen konstrukció.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Z_A_P


Z_A_P
addikt

ám közben a CPU-t vissza kell majd fognia a rendszernek, amely így teljes terhelésen 2,2 GHz-en üzeme majd

:D :D

OK

(#7) prolad válasza macilaci78 (#5) üzenetére


prolad
őstag

Nyilván a külső VGA dobozt nem viszed magaddal, csak a gépet. Az otthon/munkahelyen vár hálózatra kötve, esetleg arra kötve a bill. +egér, monitor. Ha meg jössz-mész akkor van egy kvázi ultrabookod. Nyilván nem jó megoldás mindenkinek, én nagyon tudnék és tudtam volna örülni egy ilyennek.

(#8) opr válasza prolad (#7) üzenetére


opr
veterán

Veszel egy sima ultrabookot tb3-al, meg hozza egy kulso hazat es kesz is vagy, ehhez nem kell gyarilag ilyen konfig.
Meg lehet olcsobban is josz ki a vegen mindennel egyutt, es erosebb is lesz a cucc, legalabbis a vga mindenkeppen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) AxBattler válasza opr (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Ráadásul a VGA utólag bármikor cserélhető. :K
Csak a TB3 terjedhetne jobban, meg a külső eGPU-s dobozból jöhetne olcsóbb...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) Armagedown


Armagedown
őstag

Ennyi pénzért elvárható volna, hogy ne legyen throttling, de hát fontosabb az, hogy vékony és könnyű legyen, nem fontos a hűtés. :Y
Mihez fog kezdeni a hűtés, ha még poros is lesz?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Elképesztő drágulás ami ezt a kategóriát illeti.

(#12) petymeg


petymeg
addikt

Az asztalit fele ennyiből ki lehet hozni, ráadásul még erősebb is lesz. Nem sok értelmét látom a játékos notiknak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13) satz18 válasza petymeg (#12) üzenetére


satz18
őstag

Gémer notit is ki lehet hozni a feléből normál frekis NV 1070-el. Ja meg normális hűtéssel.....

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Khelben


Khelben
nagyúr

A terhelés alatt 63 fokra melegedő gépházon pedig az ebéd is megfő :)

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Wombath: nem hiszem, hogy ennyire fontos, hogy kétszer is le kellett írnod: "két 3,5 mm-es hangcsatlakozót, három USB 3.1 Gen 2 Type-A konnektort, egy Thunderbolt 3 portot, gigabites Ethernet kivezetést, HDMI és mini DisplayPort konnektorokat, valamint két 3,5 mm-es hangcsatlakozót is kapunk."

most olvasom a cikket, csak kiszúrtam...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Ringman


Ringman
nagyúr

úgy látom az msi-nek (!) sikerült azt megugrania, amire az apple és a hp képtelen volt: normális kurzorblokkot rakni egy laptopbillentyűzetre.

, igaz, ezért cserébe a numerikus részről le kell mondanunk, pedig a 15,6”-es méretű noteszgépeknél ilyen ritkán fordul elő.

sajnos tényleg ritkán, ugyanis elég zavaró úgy gépelni, hogy nem pont szemben vagy a kijelzőnek, ez pozitívum.

a bal oldali oszlop megkurtításáért jár a fekete.

[ Szerkesztve ]

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes ez a lapos, engem nem győzött meg! Mondjuk nincs az a veszély, hogy ilyen lapost kellene vennem a közeljövőben. A hűtési rendszer, ahogy írtad is épphogy....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) hombre[EU] válasza petymeg (#12) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Vannak emberek a világban,akik szeretnek videojátékozni,de ritkán tartózkodnak otthon. Na ōk látják értelmét. 2 ember is van a barátaim között,akik elég gyakran heteket,hónapot nem tartózkodnak az országban. Az egyik Alienwaret használ a másik HP Oment és minden pénzt megért számukra.

Life, Uh, Finds A Way

(#19) Raymond válasza petymeg (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Csak az asztali gepet nem fogod magaddal hurcolni sehova. Az ilyet meg elviszem magammal hogy ne unjam szet magam este munka utan a hotelban vagy a lakason ameddig haza nem erek ahol vagy ott van az asztali vagy ugyanezt hasznalom ott is.

(#13) satz18

Igen, csak nem mindegy hogy 4-5kg (gamer lapos normalis 1070-el plusz a tap) amit magaddal viszel vagy kb. 2,5kg mint ez tappal egyutt. Az a plusz 2-3kg szamit a poggyasznal.

Szoval van ezeknek ertelme, es az aruk is ezert olyan amilyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Wombath válasza tibaimp (#15) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Két csatlakozó, két említés :D
De köszi, javítottam! :R

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Sajnalom azokat, akiknek ilyen kacatokra van szuksege.

(#22) baly81


baly81
aktív tag

Szép és biztosan jó is... De szerintem túl van árazva; akárcsak az összes MSI laptop.
Ugyan ilyen procival Asus és Acer gépek vannak; amikben még gyorsabbak a memóriák is (2666MHz-től). Az 1070 MaxQ meg ebben a vékony házban egy 1050Ti teljesítményét fogja leadni.

Nemrég vettem laptopot, és legalább két hétig voltak álmatlan éjszakáim, mert egy "megfelelő" gépet szerettem volna vásárolni... Sokáig szemeztem az MSI GE73 8RF Raider típussal, de az ára miatt az asszonypajti pár ajtócsapás után igencsak visszaköltözött volna az anyjához. 😃

Szeretem az MSI termékeit, szerintem jó gyártó, -bár a garanciához való hozzáállásukat nem ismerem-. Viszont ha az árát nézem, más gyártótól olcsóbban veszem meg ugyan azt a teljesítményt.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#23) hombre[EU] válasza hemaka (#21) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem kell. Inkább azokat,akik ennyiért autót vesznek

Life, Uh, Finds A Way

(#24) XuChi


XuChi
addikt

A címet javítani kellene. A hordozható palacsintasütő, jobban megfelelne :C

(#25) Solten


Solten
addikt

Volt egy 17.3 MSI GS laptopom, szinte minden szuper volt, kivalo kijelzo es billentyuzet, fem haz, ultravekony, 2 kg koruli suly.. Egyetlen es oriasi hatranya a nagy teljesitmenyu ultravekony laptopok hatranya: a fizika az fizika, terheles alatt nem ussza meg az ember hallaskarosodas nelkul hosszabb tavon...
Szoval "idle" modban volt csak kellemes hasznalni amikor atkapcsolt az Intel IGP-re. Ja es nagyon jol melegiti a kezet huvosebb evszakokban... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#26) Raymond válasza baly81 (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanilyen procival van sok mas termek mert ez a go-to proci a gamer laptopoknal. Viszont ebben a meret es sulykategoriaban csak ez van plusz a Razert Blade 15 es a Gigabyte Aero 15X. Es ezek mind kb ugyanannyiba kerulnek, meg az MSI a legolcsobb. A tobbi termek vagy nagyobb vagy nehezebb vagy mindketto. A tobbi ami ekkora azokban pedig 1050Ti vagy talan elvetve 1060 van.

"Az 1070 MaxQ meg ebben a vékony házban egy 1050Ti teljesítményét fogja leadni."

A Firestrike GS olyan 15000 korul van, ez ugyan nincs ott ahol a desktop 1070-es van (19000-20000) de azert turheto :)

Ez es a masik emlitett ketto kimondottan azoknak van akik suron hordozzak valahova a gepet es kell a teljesitmeny kis meretben. Ha ez az igeny nincs meg akkor lehet valamivel nagyobb darab gep es tobb szaz EUR-t sporolsz meg.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) hemaka válasza hombre[EU] (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig azzal joval tobbre mesz. :DDD

(#28) Raymond válasza hemaka (#27) üzenetére


Raymond
félisten

Ha tobbre nem is de legalabb messzebre :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) hemaka válasza Raymond (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

True, meg a csajodat a notival nem tudod elvinni sehova. :DDD

(#30) dingdongkng


dingdongkng
tag

Én nem szoktam a nyálamat verni arra ha valami nem ár/érték bajnok. De ez elképesztően drága.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#31) hombre[EU] válasza hemaka (#27) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:) Nem akartad megérteni? Aki €2000-ért vesz laptopot az nem a focus mk2-bōl fog választani autót magának. Így érthetōbb?

Life, Uh, Finds A Way

(#32) macman507


macman507
aktív tag

Tök jó volt, egészen addig, amíg meg nem láttam a táblázatban az árát :Y
És nem kell azt hinni, hogy ennyiért más országokban viszik, mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#33) Marsellus


Marsellus
csendes tag

Páran már elég jó válaszokat adtak a károgóknak, meg le is van írva egyértelműen a cikkben.
Pár gyártó csinál ilyen terméket, valószínűleg nem véletlen, hogy ezek nagy része Magyarországon nem kapható, mert nem mi vagyunk a piaca (Razer Blade, Gigabyte Aero, MSI GS széria).
Ezen a 2000 Eurós szinten el lehet felejteni a tipikus MSI fikázást, ami itthon divat. Valószínűleg a fikázók 99%-a nem látott még ilyet élőben és nem dolgozott / játszott ilyenen.
El kell fogadni, hogy nem nagyon van olyan gamer laptop, ami nem egy bazári majom kinézet, nem 4kg súlyú és nem hangos alapjáraton. 4-5 ilyen modell van a piacon.
Én hajtottam 1.2 millás Predator Tritont GTX 1080-nal, most meg egy MSI GS43-am van GTX 1060-nal és eddigi kedvenc laptopom. Pici, vékony, hűtése rendben van, igényes, nem bazári megjelenés (mint a legtöbb MSI vagy egyéb gamer noti). Jobban bejön, mint a Predator.
Kedvezménnyel megkaptam 400 fölött kicsivel, ami tudom, hogy sok pénz, viszont ezen dolgozom, ezzel keresem a pénzemet, utazások során mindig nálam van, szállodában esténként AAA kategóriás játékokat játszhatok, ha úgy van kedvem, és még tárgyaláson is megjelenhetek vele, mert nem 17-es méret és 4kg, hogy körberöhögjenek vele.
Úgyhogy nem, nem váltja ki egy PC, meg nem váltja ki egy olcsóbb gamer laptop, és nekem megér ennyi pénzt. A Gigabyte, Razer, stb, 200-300 dollárral drágábbak egyébként.
Nyugodtan fejlődjön csak ez a piaci szegmens, én vevő vagyok az ilyen újításokra.
Gyakorlatilag van egy konzol méretű all-in-one gépem. Ha lecserélem, sanszos, hogy GS65 lesz, vagy annak az utódja, a következő szériás VGA-kkal, addig ez tökéletesen megfelel.

(#34) Marsellus


Marsellus
csendes tag

Ja, és nyolcszáz akárhány ezerért persze, hogy drága, annyit nem ér, de 330 az Euró + világbajnok Áfánk van. Ez akkor fogja megérni, ha kijön az utódja, vagy frissítenek a procin / VGA-n és külföldről ki lehet fogni 20-30%-kal olcsóbban (a 2000-2200 Eurós árhoz képest, nem az elszállt magyar árakhoz képest).

[ Szerkesztve ]

(#35) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ennyi pénzért szégyen az all in one pcb. egy MXM illetve proci foglalat elfért volna rajta. A későbbi vérpistike fejlesztések miatt. Ettől eltekintve... csinos :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ebben van tpm?

(#37) baly81 válasza Raymond (#26) üzenetére


baly81
aktív tag

Tiszta sor, érthető.
El is ismerem, hogy amit kissebb méretben kell megoldani (pl. burkolat, hűtés, súly, stb.) az nagy valószínűséggel drágább is. De szerintem nem ennyivel, mint ahogy ezek; például az általad említett gépek is vannak árazva...

Hogy számszerűsítsük, a mostani konfigom:
Asus ROG Strix Scar GL703GE
(i7 8750H; 32Gb HyperX 2666 Cl-15, 500Gb Samsung 970Evo NVMe, 1Tb SSHD, 17,3 FHD 120Hz/3ms.) A ház 2,4 cm vastag Alu/Műa és 2,95 Kg.
Alap konfigot vettem, úgy bővítettem a fentebb említettre. Így kb. 540EFt környékén vagyok (az ugyan ilyen gyári konfig is ennyire jön ki, ám gyengébb perifériákat raknak bele, de ez most mindegy). Szóval a két gép között 300EFt a különbség, holott az MSI-ben feleannyi a RAM és csak 2400MHz-es. Nincs HDD/SSHD. A kijelzők felbontása ugyan az, de a frissítési ideje jobb az MSI-nek. Továbbá "csak" MaxQ-s 1070 van benne; -amit lehet csak én gondolok-, de szerintem nemigen tud sokkal többet az én 1050Ti-omnál...

A súlyt nincs értelme hasonlítani, mert eltérő méretű a két laptop, de az a 2,95 Kg sem sok amit az Asus nyom 17,3 colban. A vastagság számomra nem igazán volt létfontosságú. Úgy gondolom inkább legyen pár millivel (ebben a konkrét esetben 6mm-rel) vastagabb, cserébe jobb hűtéssel és normális csatlakozókkal lássák el.
Azért abban (is) gondolom egyetértünk, hogy a hűtés nagyon fontos, ha az alkatrészek élettartamát veszem figyelembe...

Az én véleményem, hogy a funkcionalitásnak nem szabad elvesznie a dizájn és vékonyítási lázban. Hiába van egy pillekönnyű és vékony gépem, ha pont arra nem tudom használni amire kitalálták...
----------
Kiemelném, senkivel sem szándékozom vitatkozni, jó irány a vékonyítás, csak ezzel a MaxQ-s dologgal nem vagyok kibékülve. Szerintem átestünk a ló túlsó oldalára... Ja és nem, nem fikázom az MSI-t, szerintem dizájnban (alakban) odaver mindegyik gyártónak. Én is ilyen gépet akartam venni..(fentebb olvashatod).

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#38) atike


atike
nagyúr

Ez jó árnak számít...? Nem tudom, kérdezem. :U

Elfogadnám céges gépnek, valószínű bírná a terhelést amit kapna nálam (kamerarendszerek)... :DDD Főnököm kb kivágna leadnék neki egy ilyen igényt... :DDD

(#39) Raymond válasza atike (#38) üzenetére


Raymond
félisten

A GS65, Aero 15X, Blade 15 harmasbol ami a kategoriat gyakorlatilag alkotja ez a legolcsobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) #97746176


#97746176
törölt tag

Ez gyerekek egy ipari hulladék ennyi pénzért..

Hol vannak ilyen osszegbe nyúló MXM tokozasu profi laptopok?
Durván melegszik.. Nekem a HP Zbook komoly terheles mellet nem melegedett ennyire...

Masik része minden szar integrált rajra.. Szanalmas ipari hulladék kategória.. Ez nem laptop..

Aki ezt tervezte annak sztem szidják az anyukajat..

Bocs gyerekek veszek egy HP Zbook 17 G1-et.. Oke nincs benne DDR4 meg csak 4.gen CPU

De teszteltem hogy az MXM 3.0B szabványú foglalata siman elbirta a 1060 Ti-t.. Nem reg bővítettem ilyen specre ezt a laptopot.

Szanalmas ez a mai felhozatal..

Ez is arra megy hogy minel kevesebb koltseggel nagyobb haszon..

(#41) satz18 válasza #97746176 (#40) üzenetére


satz18
őstag

"De teszteltem hogy az MXM 3.0B szabványú foglalata siman elbirta a 1060 Ti-t.. Nem reg bővítettem ilyen specre ezt a laptopot."

Én vagy átaludtam valamit, vagy te egy varázsló vagy. :))

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) #16939776 válasza Raymond (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valamitől 240-300g-al könnyebb lett amiből az akku tömege W/h alapján ~100g-al jelenthet kevesebbet, a többit a házon/hűtésen tudták megspórolni.

[ Szerkesztve ]

(#43) AxBattler válasza #97746176 (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Zbook G1-be 1060Ti?
No, ez érdekes! Létezik erről leírás / videó?
És hogy bírod működésre szoftveresen? Optimus működik?

Korábban ezeket találtam, de még nem kockáztattam...
Successful MXM GPU Upgraded Laptops
How to Modify NVIDIA Notebook Driver .INF Files

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) #97746176 válasza AxBattler (#43) üzenetére


#97746176
törölt tag

Lassan fogok róla cikket írni majd :) Volt külső segítségem, ahonnan rendeltem ebayrol ott az eladó BIOS moddolasba és tarsaiban segitett :)

De mellekesen eddig ami stabilan ment es kapható is az jelenleg benne pihen a laptopomba (Zbook 15 G1)
Egy GTX C 965M :)

(#45) petymeg válasza Raymond (#19) üzenetére


petymeg
addikt

Saját élethelyzetem tükrében írtam, amit írtam. Mivel max. 2 hét/év nem vagyok esténként otthon, azt meg kibírom játék nélkül.
Ellenben, ha én is vándorolnék, valóban kénytelen lennék egy az asztalinál sokkal drágább és sokkal gyengébb gémer notit beszerezni, be kell látnom.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#46) Francia91 válasza satz18 (#41) üzenetére


Francia91
veterán

Nem varázsló, egy srác Sandy Bridge gamer notiba tett GTX 1070-es mobil GPU-t, csak a GPU és a gép BIOS-át kellett megpiszkálni. Újabb GPU, de kisebb TDP-je van, mint ami abban volt gyárilag anno

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#47) SkyLine3000 válasza petymeg (#12) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor cipeld mindenhova magaddal az asztali géped. ;]

(#48) Kansas


Kansas
addikt

Hölgyek-urak, senkinek se tűnt fel, hogy kedves cikkírónk a két M.2 csatlakozó kapcsán egyből RAID0-ba kötött NVMe meghajtóra gondol? Főleg, hogy egy noti kapcsán...

Én azzal a konstruktív javaslattal élnék, hogy akkor legyen szíves kísérletileg kimutatni, mekkora valós(nem szintetikus tesztben mért) előnyt jelent egy ilyen felállás, az ár és a megnövekedett adatvesztési hajlandóság tükrében, mondjuk egy dupla méretű meghajtóval összevetve(netán a notihoz adott "512 GB-os Samsung PM981-es PCI 3.0 x4"-el pl.). Nem bánom azt se, ha desktop alapon teszi, bár az igazi kihívás nyilván notiban kimutatni az NVMe háttértár-bottlenecket...

Csak hogy a pártatlanság látszatát is kerüljem: szerintem egy ilyen setup az e-pénisszel rejszolás minősített esetét jó közelítéssel kimeríti(hasonlóan pl. a 1080Ti SLI 720p-ben való használatához, csak hogy a Titan X-ig ne merészkedjek ;] ).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#49) Khelben válasza Kansas (#48) üzenetére


Khelben
nagyúr

SATA vs PCIe4x SSD. Az SSD sebessége már nem sokat dob, de valamennyit azért jelent, 5% körül.

(#50) Kansas válasza Khelben (#49) üzenetére


Kansas
addikt

Nem ez volt a kérdés, bár tartalmaz ráutaló adatot a cikk.
A kérdés ez: PCIe(NVMe) SSD vs. 2xPCIe(NVMe) SSD RAID0.

Az nyilvánvaló, hogy egy 5400rpm-es laptop HDD bottleneck, talán még egy lassabb SATA SSD is, de hogy egy gyors NVMe SSD az lenne, azt azért mérés nélkül nem hiszem el.

Persze az is lehet, hogy csak abból fakad a kétkedésem, hogy szerver mérnökként nem a szívem csücske a RAID0, ami ugye csak a nevében RAID, hiszen nem hogy nem redundáns, de még az alap megbízhatóságon is ront. Egy RAID10 viszont nyilván laptopban nem kivitelezhető.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.