Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

vajon az aranynak drágább egy grammja, vagy ennek?

(#2) Neil Watts válasza JoeYi (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

ennek... :DDD :((( ;]

(#3) ]Phobos[ válasza JoeYi (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ja, ez butuska kérdés volt :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) devast


devast
addikt

Egy ilyen drága lapra simán rakhattak volna 8 vagy 10 fázist... ezen spórolni :U

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

dejó hogy kapcsolgatja a proc betápot, bezzeg a tripla sli meg had szaladjon netezés közben :F energiagazdálkodás magas fokon :DDD

(#6) lezso6 válasza #56573440 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anusnál ilyen már az EPU-val is volt 8 fázisnál, hogy lekapcsolja a felét, bár én azt csak a dobozon láttam, hogy tud ilyet. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Male


Male
nagyúr

"chipsetek" az elején... szerintem itt nem kéne többesszám, lévén az északi és déli híd együttesen alkotják a chipsetet.

(#8) subaruwrc válasza devast (#4) üzenetére


subaruwrc
félisten

mer mér fázis függő hogy milyen drága egy lap? nyílván meg tudták oldani ennyiből is...
első emesi lap ami tetszik.

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Reméljük megéri majd váltani... :U

...

(#10) devast válasza subaruwrc (#8) üzenetére


devast
addikt

Majd ha jön meglátjuk mennyire elég 6 fázis a cpu-nak. De abból hogy az alap i7-nek 130W TDP-je van nem sok jóra következtetek.

(#11) Pubszon válasza devast (#10) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet jó lap, de én azért elvártam volna legalább 8 fázist. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

msi és nem piros? szokatlan tőlük a kék-fekete... :) ilyen lapom sem lesz ugyanúgy, mint az itt kommentelők 99.99%ának :D betyár...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Pubszon válasza mephi666 (#12) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja, ez tényleg fura, olyan abitos. :D
Ilyen biztos nem lesz nekem se, mert mikor majd cserélek, ez már elavult lesz. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14) waverider válasza Pubszon (#13) üzenetére


waverider
senior tag

mindenesetre a színek mellett a formaterv 10-es.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#15) ígyvanferi válasza waverider (#14) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ennél már csak a Sapphire fehér lapjai az "ütősebbek".

(#16) Nite


Nite
őstag

na, kerhetek fizetesemelest a fonoktol :DDD

Paid my dues!

(#17) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

A következő alaplap a Gigabyte Supra lesz! :DDD

Sic Parvis Magna

(#18) domi007


domi007
őstag

Ütős egy lap a felső x ezernek...

Engem már az érdekel, mikor fog bevonulni a Nehalem a megfizethető, jó ár/teljesítmény középkategóriába?

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#19) subaruwrc válasza 30z.Samu (#17) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

devast
nem tervezik alul megnyugodhatsz.

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Durva egy lap az tuti, meg az ára is az lesz.

(#21) Skizz


Skizz
addikt

Tudtam hogy az nem lesz megemlítve a hírben ami engem érdekel. :D Vajon milyen hangkártya dübörög a gépezetben?

(#22) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

látom mindenki azért rinyál mert a fázisok száma így meg úgy.
nem tom mi köze van a fázisok számának ahoz, hogy egy lap jó vagy nem. :F

ott van pl a Biostar T-Power I45
4 fázisú ha jól tudom, de 700FSB feletti eredményeket érnek el vele, és az összes 45nm-es világrekord is ilyen lapba született. :U

am nagyon jó kis lapocskának néz ki, tetszik mind felszereltségre, mind pedig küllemre.
ha jóárusított lesz talán beruházok egyre, aztán megkapja a magáét :D

(#23) devast válasza Zé_Mester (#22) üzenetére


devast
addikt

Azt ne felejcsd el, hogy az a 700 feletti fsb, meg világrekord az c2d nem pedig quad.
@insidehw:
"In case of overclock of our Quad Core test CPU this motherboard didn’t showed itself in good light (FSB reached disappointing 451MHz). On the other hand overclock of Dual Core processors is completely different story. We were able to achieve unbelievable 573MHz for FSB with absolute stability of system. This fact puts this motherboard on throne as best motherboard for overclock of Dual Core CPUs."
És tudtommal i7-ből jelenleg nincs tervben 2magos (vagy ha van is nem a közeljövőben).

vissza a kérdésedre: azért jó ha sok a fázis, mer több áramot tud adni a lap procinak, hogy jobban szénné tudd húzni. Ez duoknál nem igazán számít oda 4 is elég általában, quadoknál annál inkább, mivel sokkal többet fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

(#24) #72042496 válasza Skizz (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt írnak róla többet is, ez alapján egy X-Fi Xtreme Audio, CMSS és Crystallizer funkciókkal, meg úgy általában minden földi jóval. :)

Magyarul érdemes lesz a dobozban hagyni, a lapba pedig venni egy Xonart. :D

(#25) Wyll


Wyll
őstag

Kérnék tippeket, hogy lehet kihasználni (józanul) 10 sata csatlakozót? :Y :D Ha van 4 vinyóm, meg 2 odd-m, az is csak hat, de már az sem emberi, és még hol vagyunk a 10-től..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#26) mephi666 válasza Wyll (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem 5vinyó raidben, tükrözve... :) aztán van pl 5terabájt helyed, meg mellé irgalmatlan sebességed :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Skizz válasza #72042496 (#24) üzenetére


Skizz
addikt

Xtreme Audio? :U Azér' a szarér' kár volt hozzányúlni. Sztereóhoz jó de egy olcsó 5.1-et már nem tud hova tenni bakker. (a "nyers" PCI verzió legalábbis)

Hehe. :D Annyival jobban szól egy Xonar? Mondjuk ha egyiknél sem birizgálja az ember az EQ-t meg az ilyen kristályosítót (:D ), akkor is érezni a Xonaron hogy szebbjobb?

(#28) X Factor válasza Skizz (#27) üzenetére


X Factor
addikt

Hangminőségben szvsz kb a jobb xi-fi (gamer,music stb...) is ott van. Filmekhez jobb szvsz az asus terméke, játékokhoz meg xi-fi, de az embernek bármelyik is van mindegyik nagyon jó kis kártya.

Make things work

(#29) kvp777


kvp777
tag

Ez az egesz 'hany fazisos az alaplap' reklam csak arrol szol, hogy egyengebb teljesitmeny tranzisztorokat hasznaltak mint amekkorakra szukseg lenne es ezert tobbet tettek egymas melle. Ez olyan, mint amikor egy szivattyu nem tud eleg vizet atvinni, ezert tesznek melle meg 5-ot. Ha egy kicsivel jobb minosegu alkatreszeket hasznalnanak, akkor eleg lenne egyetlen 'fazis' is, mivel a gep betaplalasa egyfazisu es valojaban mar egyenaramot kap a tapegysegtol. Ennek a visszaosztasahoz eleg egyetlen tranzisztor, egy aktiv pfc aramkor es egy nagy buffer kondenzator. A kulon leirt feszultsegszint meres is benne volt mar az atx1.0-as szabvanyban is, tehat a legtobb pentium-os alaplap tudta mar, mindenfele seged hardver nelkul. Ez a 'tobbfazisu' megoldas csak arra jo, hogy tobb kisebb (olcsobb) tranzisztorbol es tobb kisebb kondenzatorbol dolgozhassanak. Igy viszont egy hiba (pl. hirtelen fogyasztas megugras) nem feszultsegesest (hardveres reset-et) okoz, hanem tulterheli az eppen aktiv de alulmeretezett teljesitmenytranisztort, ami miatt pattogatott kukorica lesz az alaplap feszultsegstabilizalo aramkorebol.

Ha mar lehet valasztani akkor inkabb egy sima tobbkoros, egyfazisu, tobb nagy buffer kondenzatorral es chip szintu hovedelemmel. (ez tularam eseten leall, nem robban)

(#30) Skizz válasza X Factor (#28) üzenetére


Skizz
addikt

Nálam is hajtja a gamer a Z-5500-at korrektül, csak sokan a driverre panaszkodtak, ezért váltottak Xonarra. Nekem eddig még gondom nem volt vele, bár Vistaval se próbáltam ki.

mod: nyehh, most nézem csak a képeket. az optikai kimenet tetszik azon a karin...

[ Szerkesztve ]

(#31) Zé_Mester válasza devast (#23) üzenetére


Zé_Mester
őstag

egy több mint 6000MHz-en járatott C2D már egész szép kis mennyiséget bekajál, de ha jól tudom quad-os eredmények is születtek szépszámmal a Biostar lapban, és csak 4 fázis van.

am ez az egész egy marketing hogy ki mennyit pakol rá, egy jól megtervezett lap a 4-gyel is lepipálja a szarul tervezett 12/16...stb lapokat :U :U

(#32) Integra


Integra
titán

egy biztos, msi nagyon nekifeküdt a letisztult design-nak és színösszeállításnak.
pofás, tud is, méregdrága is.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) #72042496 válasza Skizz (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hogyhogy nem tud mit kezdeni az 5.1-gyel, ezt nem értem.

A Xonar is szól úgy, mint akármelyik X-Fi, legalábbis (szintén) Z-5500-on hallgatva. :) Én is azok közé tartozom, akik sokat szívtak a Creative driverrel - a részleteket leírtam ide - így kötöttem ki az ASUS kártyája mellett. Hardveres EAX és Crystallizer persze nincs, bár előbbit az Xtreme Audio is nélkülözi.

Optikai kimenet a Xonaron is van, bán én coaxon használom DVD filmekre, minden másra analógon. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, ami a Creative kártyákról (Audigy 2 ZS, X-Fi Fatal1ty, X-Fi Prelude) nem volt elmondható. :(
Vista x64 SP1-et használok, de a tapasztalatok szerint más rendszer alatt sincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#34) Skizz válasza #72042496 (#33) üzenetére


Skizz
addikt

Az Audio a szoftveres gyorsításával egy kalap izét sem ér, legalábbis annyiért, amennyiért vesztegetik. Akkor már inkább Audigy x... Én még anno a 12k forintos Creative T6100-asommal hallgattam, de a gagyi integrált realtekem komolyabb hangerőt tudott kinyomni vele. Aztán jött a Gamer és tök más lett az egész rendszer, sokkal tovább lehetett nyúzni, sokkal tisztább hangja volt. Audioval kb. fél napig tekergettem ide-oda az EQ-t, de a magas egyszerűen elveszett, a mély pedig erőtlenné vált. A közép tűrhető volt. Ezért írtam, hogy nem ér semmit. Olcsó sztereó hangfalpárhoz pedig 8k-ért hangkarit nem szabad ajánlani... egy szó mint száz, nem éri meg a pénzét sajnos.

(#35) #72042496 válasza Skizz (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így már minden világos. Ezt nem tudtam róla, mindenesetre tanulságos volt.

(#36) Skizz válasza #72042496 (#35) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem is, miután eladtam. :D

(#37) TheDragon007 válasza Wyll (#25) üzenetére


TheDragon007
senior tag

nekem mostanában lesz beiktatva az új 1,5tb seagate vinyó mint 6. hdd, és a 7. satás optikai meghajtó. lehet nem vagyok józan (ezenkívül van egy Seagate FreeAgentem is, de az csak USBn csatlakozik és van egy eSATA dobozom amit szintén meg kellene tölteni egy vincsivel) :U A mostani lapom 7 sata csatlakozója tele is.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#38) kariad


kariad
senior tag

Nem semmi! :Y

(#39) oettinger01


oettinger01
őstag

nem kell aggódni itt az ár miatt, mire ez a platform széles körben el fog terjedni megfizethető lesz az ára is. ddr3 is igy indult és hol tart most... és a mai napig nem alkalmazzák széles körben.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#40) nádasi válasza Wyll (#25) üzenetére


nádasi
tag

Itt jön képbe a satás flopi (rögtön kettő), mivel nem látom rajta a sima csatit. Mondjuk két FDD-nél többet szerintem nem érdemes ilyen kaliberű gépbe rakni, ezért fogalmam sincs a mit lehet tenni a maradék kettőre.

Azért a két PS2 ott figyel a sarokban...

(#41) malwy


malwy
senior tag

"A nemzetközi helyzet fokozódik" :D

(#42) dezz válasza Male (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

Már csak azért is, mert a "chipset" eleve többesszám. :D

(#29) kvp777: Részben igazad van, viszont lehet, hogy nem csak egy feszültséget igényel a proci egésze, hanem pl. 2-t, mint AMD-nél a K10 alapú procik. (Bár asszem itt nincs ilyen, és ettől van az a bizonyos memória-gond, hogy a Core i7 csak alacsony feszültségű memóriával működik, azaz egyelőre a lassabb DDR3-asokkal.) De egy már csak azért sem reális egy fázis, mert kell ide az amper bőven, amit nem igazán lehet a mai legjobb alkatrészekkel sem egy fázison kiszolgálni.

És hogy pontosak legyük, az a teljesítmény tranzisztor egy MOSFET, és nem PFC, hanem PWM, továbbá a buffer kondinak nem a mérete számít, hanem az elegendően alacsony ESR, és nagyfrekin is elégséges kapacitás. Ezek típus, és nem méret- vagy simán névleges kapacitás-függőek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.