Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Az ilyen megoldás még életképes? Ugyanezt el lehet érni egy bármilyen monitorral+ pl. shuttle cuccal ami ugyanúgy nem látszik és elfér a monitor mögött.A mellett hogy olcsóbb is (és egyből mehet bele ssd nem kell a hdd-t fölöslegesen megvenni) nincs is annyira megkötve az ember keze.
Inkább olcsóbban kellene adni hogy ilyen kompromisszumos nem drágábban.

(#2) Narasim


Narasim
aktív tag

ha épp fele ennyiért adnák, akkor sem kellene. teljesen gagyi. ennyiért akármilyen laptopot lehet venni, ami 100x jobb.
tn panelből is kb a leggagyibbat kapta. azért ennyire nem szokott szar lenni a betekintés alulról.
nincs egér+billenytű? nem kell, mert egy ilyennek úgyis érintője van. ja, hogy ennek az sincs?? vicc.

csak a flicker freejét érdemes megemlíteni. már amikor látod a képet a szar betekintéstől.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#3) janos1988


janos1988
addikt

Szerintem sincs értelme az ilyen gépeknek. Inkább jóga.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4) ChoSimba válasza Narasim (#2) üzenetére


ChoSimba
tag

Hát épp ezaz ! Ennyiért nem kapsz ugyanilyen laptopot.
Laptopban ennyiért csak 15-öst kapsz, esetleg azt a pár darab 17-est.
Amiknek ugyanilyen sz@r kijelzője van.
A 19-20''-es laptopok gyakorlatilag nemlétezőek.
Márpedig ha kell a nagy kijelző, akkor ez van, ennyiért van és kész, nincs választás.
Ha van több pénz, akkor persze előnyösebb egy 20''-es monitor hátuljára 'ragasztott' mini pc.
Szerintem ez ennyi pénzért nem rossz, de erősen rétegtermék.
Akinek nem inge, az nem fogja megvenni.
A touch felület persze alap kellene hogy legyen, szerintem is, azért egy hatalmas fekete pont jár.

[ Szerkesztve ]

(#5) zdanee


zdanee
őstag

Két kifogás: a panelnek IPS-nek kéne lennie, valamint hiányzik róla egy monitor-bemenet, hogy 2-3 év múlva, amikor ez a vas már egy youtube-hoz vagy facebookhoz is kevés lesz, tovább élhessen monitorként. Valamint igen, egy SSD, bár ezt pont házilag is meg lehet oldani. A koncepció amúgy szerintem teljesen életképes "rendezvényes gépként", megkockáztatom, egy kisebb akkumulátor, amivel 1-2 óráig elmegy sokat dobott volna az ilyen irányú felhasználáson.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez egy hulladék.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) ChoSimba válasza zdanee (#5) üzenetére


ChoSimba
tag

Én tavaly édesanyámnak vettem volna egy ilyen (de másik típus) egybe gépet, hogy ne egy 15''-ös laptopon kelljen gúvadnia.
De mivel nem volt benne érintőpanel, így inkább egy 17''-es laptop lett, amiben viszont jóval erősebb a CPU.
Ez a J1900 nem embernek való, de az otthoni NAS-omban pl. tökéletesen szolgál :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A képek alapján ez a fehér műanyag elég csúnyának tűnik. Nem értem a kitámasztót, ha nem alapból érintőképernyős és IPS.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) azbest


azbest
félisten

Ennyiért már lehet kezdeni vele valamit, de az ilyen nagyra nőtt tableteknek is ips kijelző kellene.

Egy Lenovo FLEX2 igaz, hogy 14" de sokkal jobb vételnek tűnik 150ért.

17 colosban pedig többféle hasonló baytrailes / amd notebook is van 100-135 között, asus, acer és hp is.

(#10) Jeanne d'Arc

Kissé drága, ennyiért nem kéne.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) macskea


macskea
őstag

Anyámnak a facebookot gyötörni tökéletes lenne, ő viszont sosem adna ennyit egy számítógépért. Neki nem kell az érintőkijelző, meg mivel egyedül nézi a TN panel is tökéletes. Talán a 2/3-a lehetne egy reális ár, esetleg kevesebb.

A laptopos összehasonlítás meg hülyeség. Viszont a monitor bemenetes felvetés jó ötlet, minimum egy HDMI kellett volna rá. Esetleg Miracast támogatást szoftveresen rá lehet reszelni? Az még mentene a helyzeten valamit.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én is pont azon gondolkozok, hogy hogy lehetne összehozni egy mimimál PC-t. Egyik alternatíva valami mini-ITX alaplap, integrált CPU-val (akár Intel, akár AMD), a másik valami stick PC, mint az Intel Compute Stick, de most kivárok, hogy megjelenjenek a taiwani, kínai verziók, amik várhatóan olcsóbbak mint az Intel. A lényeg hogy olcsó legyen és nagyon keveset fogyasszon. Teljesítményben meg elég ha viszi Full-HD-n a videókat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Duree


Duree
veterán

Egy netbook nagy kijelzövel akku nélkül,notebook árban.Sehogyan sem jó ez a megoldás,nem is értem,hogy kinek szánták ezt a konfigot.

duree54

(#14) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Kár hogy az MSI is már ipari hulladékokat gyárt hátborzongató áron. Van itthon egy J1900-as Bay trailes gépem 120GB-os SSD-vel, 4GB DDR3, mITX házban, 22"-os monitorral jobb mint ez fos és fele ennyibe nem került az egész!!! Nahh akkor most ki kit akar hülyének nézni?

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Gyenge es draga is ennyiert.

(#16) ChoSimba válasza ArmanD. (#14) üzenetére


ChoSimba
tag

Ez a fele annyiba nem kerül duma erős túlzás volt :)
De 100k alá talán még épphogy befér.

(#17) ArmanD. válasza ChoSimba (#16) üzenetére


ArmanD.
őstag

Asrock Q1900-itx 22e ház +táp 5e, 2x2gb ddr3 5e, 120gb ssd 15e, hp elforgathatò hangszoròs! 22 colos monitor ez használtan szèp hibátlan karcmentesen 13e. Add össze barátom, ennyièrt vettem a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18) azbest válasza ArmanD. (#17) üzenetére


azbest
félisten

Akkor várj egy évet és nézd meg a használt árát a hírbeli készüléknek is :)
Azt értem, hogy használt piacon is kapni jó cuccokat, nekem is onnan van thinkpadem, de nem szerencsés egy zsír új bolti készülékkel összevetni az árát.

(#19) ChoSimba válasza ArmanD. (#17) üzenetére


ChoSimba
tag

Na de ezek használt árak hékás ! :)
Újonnan add össze.

(#20) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Egyedül a monitor volt használt ezt oda is ìrtam minden mást ùjonnan vettem akkor most ilyenkor mi van?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#21) azbest válasza ArmanD. (#20) üzenetére


azbest
félisten

itx ház + táp kombót sem kapsz meg 5ezerért, de 4GB ddr3 ramot sem 5ért.

[ Szerkesztve ]

(#22) macskea válasza azbest (#21) üzenetére


macskea
őstag

Lehet annál a faszinál vette, aki feketén tolta a számtekbolt bizniszt, csak utána lecsapott rá a NAV. ;]

Mindenesetre érdekesek az árak, néha meg lehet lepődni. Vettem már pár dolgot külföldről (EU-n belülről) olyan áron, hogy egészen addig amíg meg nem kaptam,magam is biztos voltam benne, hogy átvernek, de mondom ennyiért már megnézem. :D Legutóbb pl.: ECC RAM-ot nem egészen fél áron. Ki érti...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nálam 50K-ért komolyabb gép van :D Messze veri ezt a.... túlárazott semmit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#24) ArmanD. válasza macskea (#22) üzenetére


ArmanD.
őstag

Dehogy persze keverjél bele valami hülyeségbe. Sokat PH-zok és próbálom mindig minden vételből a legjobbat kihozni így jutok hozzá sokszor jó áron cuccokhoz. Ha valaki már 6-7k-ért árul vmit és nagyon nem megy el a cucc vagy gyorsan kell a pénz az máris belemegy 5k-ba is, a legtöbb cucc így lett meg.
De ha téged zavar (Kedves Azbest kolléga) akkor adjál hozzá +10 vagy akár 20k-t is az árhoz és még úgyis sokkal reálisabb mint amennyit kérne az MSI azért a cuccért.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#25) azbest válasza ArmanD. (#24) üzenetére


azbest
félisten

Nincs ezzel baj, csak visszaérkeztünk oda amit (#16) ChoSimba írt, hogy mindjárt 100e körül jár az ára boltból, rendes számlával beszerezve mindent. Persze próbálkozhatsz a seftelős és használt árakat kérni a boltban, legfeljebb születik egy újabb vidám bejegyzés a számtechboltos topicban.

(#26) ChoSimba válasza ArmanD. (#24) üzenetére


ChoSimba
tag

Egyébként ne érts félre, szerintem sem éri meg ez az MSI gép. Azért vettem inkább egy laptopot.
Mondjuk végül az is szempont volt, hogy ha anyámnak mégsem jön be, akkor odaadom asszonynak :)
Ő viszont nem örült volna egy egybe-gépnek, mert szeret ölében laptoppal ügyködni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.