Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Az előzmény:
Öcsém akkoriban egy étterem halas részlegében (is) dolgozott és mesélte, hogy nemrég egy különös hal akadt a kezébe. Napokig járt is a fejében a megmagyarázhatatlan belső felépítésű hal és megkérdezte, hogy nem tudnék-e egy történetet kerekíteni köré...
De ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#2) IO.sys válasza MrDerekas (#1) üzenetére


IO.sys
őstag

Nagyon jó történet, mem értem, miért nincs egyetlen hsz sem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3) MrDerekas válasza IO.sys (#2) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
Én se értem :N Millió oka lehet. Jó idő, hosszú hétvége, tényleg jó a sztori, vagy nagyon nem, nem maradtak benne nyitott kérdések, rossz címválasztás, nem napi aktualitású a téma, stb... Nyár van még és kevesebben vagyunk aktívak a fórumon, ami nemcsak hogy nem baj, de egyenesen nagyon is jó :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Már szombat este belőttem magamnak ezt az oldalt, de csak ma reggel volt időm elolvasni... és hát...

Megijesztesz. :B Világ életemben képtelen voltam hosszabb írásokat elolvasni (igen, a kötelező olvasmányok voltak a mumusaim), és még ezek a novellák is megizzasztanának... ha nem lennének ennyire aprólékosan és átérezhetően leírva a részletek. Izgalmas sztori, nagyon tetszik. :K Az különösen mellbevágó, hogy mi volt az előzménye... Öcséd olvasta már? :))

(#2) IO.sys
Uborkaszezon van. Nagyon sz@r dolog úgy gép előtt dolgozni, hogy akármikor is pillantok rá a fórumra, hogy kicsit kiszellőztessem a fejem, semmi újdonság, csak néma csönd és hullaszag ... vagy inkább halszag? :D Ezek az írások tartják bennem a lelket.

SPOILER:
Különösnek tartom, hogy Jones hal(ál)a tulajdonképpen maga, Jones közreműködésével ért célba, elvégre ő volt az, aki odaszállította Georghoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) MrDerekas válasza cinemazealot (#4) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem határidős, csak nyugodtan. Ja, és házi dolgozat sem lesz belőle ;)

:R Ismételten köszönöm a méltatást! Nagy öröm számomra, ha valakit csak kis időre is, de ki tudok rángatni a mai világ rohanó mókuskerekéből.Valójában pont ezért döntöttem a novella műfaj mellett. Röviden igyekszem egy egész történetet adni az olvasónak. Mert ahogy magam sem érek rá, úgy mástól sem várhatom, hogy órákat üljön a monitor, tablet előtt. Persze másabb lenne a felállás, ha bekerülhetnék az írott/nyomtatott irodalom piacára :) Az anyag, azaz a hosszabb írás is adott, illetve van is még ötlet, már csupán a pénz hiányzik hozzá. Mivel úgy érzem ez az állapot végleges, ezért itt-ott publikálok a weben, de igyekszem nem túl tolni, és nem akarok mindenkit elérni ezekkel a történetekkel. Legalább nekem is ajándék minden egyes olvasó :B

Öcsém olvasta. Tudni kell róla, hogy képtelen hosszabb ideig olvasni és hiába szereti a könyveket, jó párat be is szerzett, egyszerűen nincs rá "kitartása". Majd nyugdíjas korában, mire eltűnik az ifjonti hév, lesz ideje is az olvasásra :) Viszont ezt elolvasta, és valahogy úgy reagált, hogy: Uhhhh....

SPOILER:
:R A történet alapja adott volt ugye. Viszont mindenképp valami mellbeütős dolgot akartam kihozni belőle, hogy ne csak egy leírás legyen. Ezért került bele a jóslat is a történetbe, ami nem csak előrevetíti a végkifejletet, teszi nyomasztóvá a történést, de magyarázza is Jones hal(ál)át :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#6) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez az írásod kicsit "Lovecraft-osra" sikerült, de tetszik.

Mióta űzöd ezt a "hobbit"? Én jó 10 egynéhány évvel ezelőtt felhagytam az írással, vers és novella is volt vegyesen. Valahogy egyszer csak elhagyott az ihlet. Kisebb kihagyásokkal kábé 3-4 évig véstem papírra és emlékeim szerint nem publikáltam soha semmilyen formában és felületen.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7) MrDerekas válasza flymi (#6) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hogy mennyire űzöm, az jó kérdés. Még ált suli 4. osztályában kezdődött, mikor "ráébredtem" hogy mennyire lehet érzéseket átadni egy fogalmazással is. Majd 7. vagy 8. osztályban született az első novellám, nyelvtanórai unalom közben a füzet hátuljába. Azonnali értékelést is kaptam a nagy odafigyelésem miatt :DDD Szakközépben született pár további ötlet, majd 18 éves korom után tört rám az írás kényszere sok alkalommal. Igazából a novellák vonzottak a fentebb már taglalt okok miatt, de születtek versek is szép számmal. Indultam pár versenyen verssel és novellával, illetve kisregénnyel is, ahol eredménnyel, díjjal, vagy csak jó szóval gazdagodtam. Csak sajna évről-évre kellett szembesülnöm azzal, hogy ha nincs pénzed, akkor lehetőséged sincs. Hiába jó valaki abban, amit csinál, ha vannak mások akik nagyon sz... rosszak ugyanabban, de van pénzük vagy pártfogójuk, esetleg celeb, akkor annak egy nap alatt szerződése lehet a kiadónál. Ez van.
Talán ez miatt is picit megkeseredve, egyre több dologra rálátva laposodott el az aktivitásom, talán épp ez miatt sok egyéb dologgal foglaltam el magam. De az írás kényszere vagy szenvedélye ötökre megmarad :) Ezért is blogolok olykor, vagy fórumozok sokat, vagy segítek másoknak kisebb-nagyobb dolgokban, vagy írok verset rendelésre. Összegezve az írásról, tudom, hogy mit szeretnék, csak a helyem nem találtam még meg :B
A későbbiekben biztos jövök ide pár verssel is, hátha kedvet kap pár csendes tehetség is a közösségben, aztán igazi kincsekkel ajándékoznak meg bennünket, ahogy eddig is akadt pár valódi gyöngyszem a tagok tollaiból :R

Szerk: Neked pedig itt a lehetőség a publikálásra ;) :K

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#8) flymi válasza MrDerekas (#7) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vers rendelésre? Nekem az biztos nem menne. Önmegerőszakolásnak tűnik.

Neked pedig itt a lehetőség a publikálásra -> Hát nem tudom, még nem szántam magam rá ilyesmire. Nekem a gimis évek voltak a legtermékenyebbek, illetve az azt követő 1-2 év.

ha nincs pénzed, akkor lehetőséged sincs. -> Ez kábé így igaz. Most azonban, hogy ennyire digitális világban élünk, egy könyv materializálása már-már feleslegesnek hat, pedig egész más a kezedben tartani a kész produktumot, mint végiggörgetni egy pár oldalt aztán bezárni. Igaz utóbbi több más szempont mellet költséghatékonyabb is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9) cinemazealot válasza flymi (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...egy könyv materializálása már-már feleslegesnek hat..."

Ne is mondd! Asszonykám készített egy mesekönyvet 28 teli-színes + 2 oldal színezhető A4-es oldallal (kisgyerekeknek), én meg megrendeltem a nyomdában vagy 100 példányt. Mondjuk nem kerítettünk neki nagy marketinget, így nem csoda, hogy még mindig itt pihen majdnem az egész stóc, de tény, hogy ha saját magad akarsz ebből megélni, akkor nagyon ügyesnek kell lenned... vagy nagyon jó kapcsolatokkal kell rendelkezned. :)

(#10) MrDerekas válasza flymi (#8) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gondolkodtam is e-könyvben. Csak úgy gondolom, ha abból össze akarok szedni annyi bevételt, amivel szerződni tudok a kiadóval, akkor minimum két nyelven kellene digitálisan kiadnom. Ehhez pedig a nyelvtudásom kevés. (értsd: kb semmi :) ) Műfordító cimbire meg nem tettem még szert :K

Rendeléses vers írás. Ezt ne ipari méretben és kivitelezésben képzeld el. Egy vagy két alapos beszélgetés előzi meg, plusz a rendelő kér a "mű"be bizonyos dolgokat. A beleélés készsége kell csak hozzá és némi ihlet (ami azért folyamatosan jelen van bennem, csak energiám a kevesebb). Nem gondolom egy hű de mekkora dolognak, viszont igazi és egyedi ajándékot kap a vers címzettje. Kerekedtek már nagyon aranyos dolgok ilyesmiből :N

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11) MrDerekas válasza cinemazealot (#9) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Ha egyedül vagy megesznek. Ha van hátszél akkor a legnagyobb baromságot, a legkínzóbb agymenést is el tudod adni. A média irányít és ez nagyon durván meglátszik manapság.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#12) Eastman


Eastman
őstag

Fenntartja a figyelmet az írásod. Általában (irónikus) kritikákkal tűzdelem a hozzászólásaimat, de most nem érzem ezek szükségét.

1. Szerintem jó úton haladsz.
2. Mondják, hogy a csúcsról már lefelé vezet út, úgyhogy csak így tovább, felfelé!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) MrDerekas válasza Eastman (#12) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nagyon köszönöm a méltatást, a véleményed és jókívánságod :R A jövőben is igyekszem, amennyire energiám engedi.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.