Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Lalikiraly

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!

Hát elég érdekes, a probléma, számomra úgy tűnik, mintha a mikrofon jack bemenete már ha külön van akkor zárlatos lenne és ezért nem működhet.

Amúgy miért nem próbálod ki egy live linuxal? És azonnal ki tudod zárni a windows hibát...
Egyébként eszközkezelőben ha letiltod az alaplapi hangkártyát?

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#2) Mr. Y válasza Lalikiraly (#1) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nekem is megfordult a fejemben a Linux, csak ahhoz kicsit több időt kéne a gépe előtt töltenem :)
Mindazonáltal, ha a Jack bemenet zárlatos lenne, attól a sajátját és USB-n keresztül még látnia kellene. A hangkártyát letiltani pedig... Nem találok ilyen opciót :)

Ami kimaradt: Eddig mindig jelezte, ha bedugtam a mikrofont, már azt sem jelzi, az eszközkezelő még csak nem is frissül.

But who is watching the guardians?

(#3) Lalikiraly válasza Mr. Y (#2) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!

Nos!

Start gomb jobb egérgomb eszközkezelő. Eddig tudod.

Hangbemenetek és hangkimenetek menüpont ott köll lennie a hangkártyának... Ha nincs ott akkor driver problem. A live linux nem sok idő. Endless ost meg a win mellé is fel tudod telepíteni 20-30 perc és utána simán mint egy programot eltávolítod winfos alól. Ha ott minden ok akkor problem solved. Na ha ott sem, akkor pl egy BIOS reset a gépeden, vagy update.

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#4) mbalint987 válasza Mr. Y (#2) üzenetére

mbalint987
(aktív tag)
LOGOUT blog

Live Linuxal kipróbálni cca. 10 perc, annyi időd csak van. :D Ha ott megy, akkor nyert ügyed van (Windows körmére kell nézni), ha nem, akkor valami hardveres gubanc lehet a háttérben valószínűleg.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) llax

llax
(senior tag)

A későbbi problémától függetlenül:

Dinamikus mikrofont nem illik ECM-et váró bemenetre kötni. Nem csak a jelszinttel lesz probléma, hanem azzal is, hogy az ECM számára kiküldött feszültséget átvezeted a dinamikus mikrofon tekercsén (vagy a jobbak illesztőtrafóján). Ugyan kicsi feszültségről (régebben 5V, mostanában 3V) és korlátozott áramról (kb. 0,5mA) van szó, így nem a mikrofont veszélyezteted vele, de a paramétereit ebben az állapotban rendesen eltolhatod (leronthatod).

A jelszint problémára és egyúttal az ECM bemenethez illesztésre lenne filléres megoldás. Akár egyetlen darab jFET (csak kelően alacsony Idss-el nincsenek minden sarki boltban), vagy egy 3-4 alkatrészből álló, 1 tranzisztoros kapcsolás elvégzi a feladatot, ha nem is professzionális, de teljesen vállalható szinten. Mindez külön áramforrás nélkül, az ECM számára kiküldött feszültséget használva. Az "áramkör" mehet akár a mikrofont fogadó 6,3-mas lengő jack aljzat házába, "légszereléssel", abból tyúkbél egy 3,5-ös jack-kal a végén. Így van egy "illesztőkábel".
Teljesen "készre" (aljzatba építve / dobozolva) soha nem csináltam meg ezt (nem volt/nincs rá szükségem), viszont sokat játszadoztam a témával, egyetlen tranzisztoros kapcsolás is simán hozta az ECM-ek jelszintjét.

Nagyon off: Ami meglepett, az a külön kapható némely ECM kapszula minősége és jelszintje a mindenféle, PC-hesz szánt mikrofonokhoz (akár önállóan, akár headsetben) képest. Akár egy 100Ft-os BCM9767 ECM kapszula is reggelire megesz sok mikrofonos PC-s cuccot... (pedig ez még semmi extrát nem tud)

(#6) Krugszvele

Krugszvele
(aktív tag)

"Egy problémára, melyet szám-tech boltokban sem tudtak megoldani"

Viszont rád sóztak egy usb-s hangátalakítót...

Sajnos ez kb. az összes üzlet szakértelmét tükrözi, persze érthető. Egy szerényebb tudású palit be lehet ülteteni minimálbérért egy ilyen helyre, egy komolyabb embert már nem tudna kitermelni a bolt.

(#7) Lalikiraly válasza Krugszvele (#6) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Pedig mint látjuk, nagyjából 5 lépcsőben le lehet vezetni hogy szoftveres vagy hardveres a probléma...

Linux próbálkozássa bő fél óra.

Ha soft problem akkor windows reinstall legrosszabb esetben. Ha hardveres, meg nyilván erre találták ki a garanciát.

Kíváncsian várom, mi lett a megoldás.

(#8) Hieronymus válasza Krugszvele (#6) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Ha nem szerényebb tudású és nem minimál béres az eladó, akkor sem tud mást tenni.

Az a feladata, hogy eladjon. Egyszerűen nem fér bele a munkaidejébe ingyen szakérteni.
Az eladónak amúgy is a hardverben kell jobban szakértőnek lennie, hogy ne adjon el olyan alkatrészt vagy eszközt, ami nem oldja meg a vásárló problémáját.
A jobb boltok rendelkeznek valami szerviz háttérrel és meg tudják oldani a problémát. Nyilván nem ingyen.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#9) Mr. Y

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ma este beindítom a Pendrive-omat és a Linux meg fogja mondani, mi itt a helyzet.
Egyébként alapvetően az eltorzult hang végett adtak külső hangkártyát, de mivel hasznomat nem vette, ma visszakerült az üzletbe.

(#10) Mr. Y válasza Mr. Y (#9) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

No megvolt a mise. Borzasztó volt :)

Szóval, nem telepítettem, csak próba üzemben voltam, aminek hátulütője, hogy nem tudsz, vagy ha igen, nem tudsz tökéletesen szoftvereket telepíteni. Próbáltam, letöltött DEB nem települ, szoftverbázisból telepítettek pedig nem csináltak semmit sem. Így jött az 5let: Firefox/Google/Online-microphone-test.

A végredmény az, hogy a kirajzolt hangskála vízszintes vonala a 3,5 mm-esen csatlakoztatott mikrofonba beszélés eredményeképpen meggörbült. Én ebből azt vonom le tanulságként, hogy a hardver jó. Mivel effektív hangfelvételt készíteni nem tudtam, így azt sem sikerült kideríteni, hogy a torzulat fent áll-e egyáltalán. De minden bizonnyal (és reménységgel): nem. De ez egy következő lépés lesz.

Most arra kérnék útmutatást, miként orvosolható ez (az ezek szerint szoftveres) probléma WIN10 rendszeren úgy, hogy ne kelljen újratelepítenem?

A félreértések elkerülése végett, nem félek én a reinstall művelettől, de ha van rá mód, a Hard Reset előtt megpróbálnék egyéb módszereket, hátha nem kell ismét letöltenem több száz gigát a Steam-ről :)

(#11) Tamás88

Tamás88
(őstag)

USB hangkártya fos, (kivéve a drágák). Amúgy nézted, hogy az értéken mennyin áll, mert lehet, hogy ott lesz a problémádra a megoldás kulcsa.

[kép]

(#12) Mr. Y válasza Tamás88 (#11) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Mint látható, alapvetően nem látja a rádugott eszközt, valamint a gyárit itt látja és a jelszint is maximumon van, csak éppenséggel ez kamu, mert nem csinál semmit. De olyan szinten, hogy megnézve WIN10 alatt az Online Tester-t az közölte: Nincs észlelhető mikrofon. Ergo ugyan azt szajkózza, mint a Winfos.

(#13) Lalikiraly válasza Mr. Y (#12) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Persze, hogy azt szajkózza. Egyértelmű, az online program csak a windows adatait tudja kiolvasni, ezért nem érnek nagyrészt semmit sem.

A másik, meg hogy Endless OS próbáld már meg online letöltöd az EXE telepítőt, vagy a Windows mellé felrakod, annyira könnyen kiderül az egész...
Ha nem lát a Windows egy külső ezközt, az az eszköz hibája is lehet.

Viszont az szúrt nekem szemet hogy max a jelszint tehát kiakad, én sztem a beépített mikrofon zárlatos lett.
Ezen keresztül lehet kinyiffant az audiochipje a gépnek. A windows meg ezen kiakad és ezért nem használja a külső hardvert. De aztán reméljük csak egy tévképzetem van. De amíg egy másik rendszeren ezt nem látom, nem tudok mit mondani.

(#14) Mr. Y válasza Lalikiraly (#13) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

De amíg egy másik rendszeren ezt nem látom, nem tudok mit mondani.

Vagyis az, hogy a Linux látja a perifériát és használni is tudja, nem jelenti azt, hogy nem halott az audiochip?
Megpróbálom azt a rendszert holnap, remélem tudok rá időt szakítani.

(#15) Lalikiraly válasza Mr. Y (#14) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Ha a linux tudja használni, és rendeltetésszerűen működik az a szerencsétlen mikrofon vagy fejhallgató kimenet, akkor nyilván a Windowsban van a baj...
Az hogy azt hogy oldjuk meg vannak megoldások.

Első körben az eszközkezelőből eltávolítani az auio eszközöket még a bluetooth és a hdmi audiot is. Aztán a chipset drivert is. És kezdeni előlről. Chipset aztán audio driver. Meg lehet egy Windows frissítést is rátolni.

Ha ez a baj... Amúgy már többet foglalkozunk ezzel a hibával. Napok óta. Fél óra alatt kideríthető mi a gebasz.

(#16) llax válasza Mr. Y (#12) üzenetére

llax
(senior tag)

A mikrofonhoz való hozzáférés engedélyezve van Win10 alatt?
Nálam ez többször kikapcsolt már (nem én kapcsolom ki), némely szoftver látja a mikrofont, csak éppen hangot nem kap...

A Vezérlőpult->Hang->Felvétel vonalon ebből semmi nem látszik, ott minden a helyén van... (ugyanitt jobb klikkel ellenőrizd a letiltott bemeneteket)
A Gépház->Adatvédelem->Mikrofon oldalán: "A mikrofonhoz való hozzáférés ki van kapcsolva ezen az eszközön" (Most is úgy volt...).

[ Szerkesztve ]

(#17) Mr. Y válasza llax (#16) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

És a szerencsés nyertes: Én, hiszen megvan a probléma.

A mikrofonhoz való hozzáférés engedélyezve van ezen az eszközön!

Igen ám, de a Mikrofon elérhetősége alkalmazások számára valahogy kikapcsolódott.
Egyéb iránt, a letöltött eszközök között ott van a Sztereo keverő - Realtek High Definition Audio, ami ebben a konstellációban nem értem, mit jelent. Értsd: Minden hangeszközre ezt írja (ami a Sztereo Hangkeverő után van). Bár gondolom, ez azt is jelentheti, hogy a rákötött mikrofon Mono, de ez az én elméletem.

Minden esetre, mindenkinek köszönöm szépen a segítségét! Bár hogy WIN10 alatt miért van orrhangom, máig nem értem, egyéb rendszereken ez kiváló :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Tamás88 válasza Mr. Y (#17) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Sztereó keverőnek régen volt funkciója. A lényeg, hogy azon keresztül minden hangot tovább lehetett küldeni, így például a mikrofon hangját is ott lehetett továbbküldeni, így hallottad saját hangodat. Ma már nagyon okos szoftverek vannak, ami miatt már nincs rá szükség.

(#19) Mr. Y válasza Tamás88 (#18) üzenetére

Mr. Y
(aktív tag)
LOGOUT blog (1)

Értem, köszönöm. Akkor most már azt is tudom, mi szivatott engem pár évvel ezelőtt, amikor folytonos Echo effektus volt a gépemben :)

(#20) Lalikiraly válasza Mr. Y (#19) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Hát az is lehet a stereo mix miatt vagy csak amiatt mert állandóan kihangosította a mikrofonodat. De a hangkártya alapbeállításaiban is benne van minden realtek pultban. Mondjuk nem tudom mi a péknek, de benne van :D

(#21) jani580508

jani580508
(friss újonc)

Gyermekeim az úrban ! Ma kaptam meg a megrendelt mirascreen-t.Rendesen csatlakoztattam,ahogy írja a könyv.Valószínűleg működik is,mert a laptopom látja.Viszont semmi pénzért nem hajlandó csatlakozni rá,így persze nem is tudom használni ,pedig fontos lenne,mert nehezen mozgok és így praktikusabb mint egy HDMI kábel.A laptop Win 10 S módban fut.Mit kéne tennem,hogy működjön ?Eléggé bosszant,mert a laptop kicsi és jó lenne nagyobban látni mindent..a szemem se túl jó.Szóval elejétől végéig szeretném tudni a probléma megoldásának lehetőségeit ! Előre köszönöm a segítséget ! Itt az Email címem,ha kellene:jani580508@gmail.com . kösz srácok..

(#22) Lalikiraly válasza jani580508 (#21) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Most miről is van szó? Wezetéknélküli külső monitor? Miracast?

Windows 10S az le van arra korlátozva, hogy csak Store beli alkalmazásokat lehet telepíteni, így külső eszközt nehéz lesz vele használni.

(#23) jani580508

jani580508
(friss újonc)

Köszi ...akkor feleslegesen vettem meg ? Mit csináljak vele,hogy mégis menjen ? Mirascreen a neve...az -androidos Huawei is látja,de azzal meg nem tudom,hogy kellene használni ? Lehet,hogy vén vagyok már ? ..igen vezeték nélkül szeretném nasználni a Samsung tévét külsó monitorként...előre is kösz.. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) Lalikiraly válasza jani580508 (#23) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Mondenki annyi idős aminek érzi magát. Na no irónia. Nem vagy öreg...

Na kezdjük az elejével. Mi ez a cucc és mire kell?
Ha valóban Windows 10 S van a notidon, akkor azt egyy sima Home al fel kell váltani.

(#25) jani580508

jani580508
(friss újonc)

Szóval a HDMI kábelt akartam kiváltani vele,hogy kitehessem a képet a Samsung tv nagy képernyöjére,azért mert ez az ASus laptop kicsi.Azonban nem hagy beállítani másik külső képernyöt a Windows,annak ellenére,hogy megjelenik,mint beállítható külsö eszköz.Amikor rá akarok csatlakozni,azt mondja,hogy sikerelen csatlakozás.Többször próbáltam újraindítani mindkét eszközt,de így sem hajlandó kapcsolódni.A Windows Home mennyibe kerülne,ha tényleg csak úgy fog menni ? vagy mégiscsak kábel ?

(#26) Lalikiraly válasza jani580508 (#25) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!

Addig nem tudok semmit mondani, amíg nem értem a dolgot. Mi ez az eszköz?
Hogy csatlakozik a géphez és hasonlók...

(#27) jani580508 válasza Lalikiraly (#26) üzenetére

jani580508
(friss újonc)

Ö az...és képzeld el,hogy éjjel sikerült és müködik ! Minden ugyanúgy,minden ugyanazon a helyen,Win10 S alatt. :C "A szellem a gépben ?!"..vagy a szomszédok leállltak a WiFi-vel,amire gondolok ! Kösz,hogy foglalkoztál vele ! :R (Jó a szlogen alul ! ) :) Hello,lehet,hogy még jövök,majd,de ezt nem ijesztésképp mondom ! :Y

(#28) Lalikiraly válasza jani580508 (#27) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Szia!

Hmmm ez érdekes cucc. És akkor ezt most a TV be kell dugni és winfos alatt aktiválni a vezetéknélküli kijelzőt. Ez wifi direktet használ akkor. Nem az volt hogy az eszköz nem konnektált a notival?

(#29) Hieronymus válasza jani580508 (#25) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Akkor kezdjük az elején. Amikor ezt az izét bedugod a tévébe, akkor életre kell kell kelnie.
A megfelelő HDMI portra kapcsolod a tévét.
Ekkor megkapod a szükséges információt, A saját WIFI hálózatra illesztéshez. legegyszerűbb a hozzátartozó app használata.
Ha ez megvan, akkor képesek rákapcsolódni az eszközök.
A PC külön történet. Több tényezőnek is meg kell felelnie a sikeres megjelenítéshez.
A HDMI kábelt nem váltja ki. Használható ám látványosan rosszabb a képminősége. Nagyjából egy agyontömörített képre emlékezetet.
Át lehet rá tolni a filmek adatfolyamát. Ez sokkal jobb minőségben fog megjelenni. Illetve Netes forrásokat is át tud venni.
Ennek az eszköznek az ára a legnagyobb előnye.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#30) jani580508 válasza Lalikiraly (#28) üzenetére

jani580508
(friss újonc)

Hello ! Igen,be kell dugni a TV-nek a HDMI bemenetébe.Van hozzá egy kábel ,amin van egy micro USB csatlakozó,az megy ebbe a dobozkába,másik végén egy USB 2.0 csatlakozó,amit be kell dugni,szintén a TV, USB portjába.Ezen keresztül kap tápot,valamint ezen lóg van a Wifi antenna is.Wifi direkttel működik valóban.Először tényleg nem akart kapcsolódni,de aztán megtette,hogy először miért nem az homály.Akció volt,ezért féltem,hogy rámsóztak valamit ,ami senkinek se kell !Szállítással (kiskutyával,kismacskával) együtt 8000 Ft volt. Az eredeti ára szállítás nélkül 17500 Ft ,(több boltban is ekörül láttam),ami ugye nem mindegy. Most már működik,az a lényeg. Dióhéjban ennyi ! Kösz és helló ! :)

(#31) Lalikiraly válasza jani580508 (#30) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

Helló, ahhha mostmár értem, tehát mint egy Apple TV másolat Magyarul...
Igen azt gondoltam, hogy még tápot is kell pluszba kapnia... Jól van hát használd egészséggel :)

A Windows beállítások részét biztos nem tudtam volna első blikkre, ennek utána kéne néznem :)

(#32) jani580508 válasza Hieronymus (#29) üzenetére

jani580508
(friss újonc)

Gondoltam,de nem akartam állandóan ki-be dugdosni a kábelt,mert nehezen mozgok,meg remeg a kezem. A laptop meg mindig máshol van. Persze,hogy jobb egy stabil kábel,de ezek miatt praktikusabbnak tűnt. A régi bevált módszerek mindig a legjobbak,az tuti ! A kép, jó szándékkal, elfogadható. Kösz,helló !

(#33) Hieronymus válasza Lalikiraly (#31) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Ez inkább ChromeCast másolat, minden tekintetben butítva.

(#34) Lalikiraly válasza Hieronymus (#33) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog

:R

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.