Hirdetés

2023. február 3., péntek

Gyorskeresés

(#51) Carlytoo válasza Mr. Y (#49) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

Hali!

Rengeteg ilyen esettel találkoztam. Nem, vagy csak nagyon nehezen tudták a károsultak visszaszerezni a lóvét sajnos. Tudom, hogy sok ember nem ilyen beállítottságú, de ha van módod arra, akkor üljetek be egy páran a kocsiba és keressétek fel. Általában utána már szeretnek fizetni, ha elég meggyőző vagy. :)

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#52) hcl válasza Mr. Y (#36) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Maradjunk annyiban, hogy azt a nevet írta be Jófogásra :D (Vagy olyan személyit tudott lopni.)

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#53) Hintalow

Hintalow
senior tag

Chargeback (bankkártya reklamáció) csak kártyás fizetésnél van, ott a kártyatársaság szavatol, jellemzően előre jóváírja a pénzt a bank, aztán majd leboxolják az eladóval.
Utalásnál bankok között sajnos nincs ilyen, ott csak úgynevezett visszahívást lehet indítani, a küldő bank szól a fogadónak, hogy visszacsinálnák a tranzakciót, aki felveszi a kapcsolatot a fogadó féllel, és beleegyezés esetén leemelik a pénzt a számlájáról és visszaküldik. Ilyen esetben ez sajnos semmire nem lesz jó.
A feljelentést azért érdemes a banknak eljuttatni, hogy tudjanak róla, gyorsabban reagálnak igy hatósági megkeresésre, illetőleg maguk is blokkolják majd a számlát, a kivizsgálás során (sajnos valszeg addigra már nem lesz rajta pénz)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#54) Armagedown válasza Tikakukac (#50) üzenetére

Armagedown
őstag

Erre azt mondom, hogy az egyik veséjét meg egyéb szerveit el lehetett volna adni, abból valamennyi pénzt vissza lehetett volna szerezni, de lehet, hogy túl morbid vagyok :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#55) hcl válasza Armagedown (#54) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Túl enyhe :D

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#56) GreatL válasza Ghoosty (#1) üzenetére

GreatL
senior tag

A rendőrség tojik rá. Én hasonló ügyben mentem hozzájuk, elhajtottak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#57) Soderes

Soderes
tag

De minek bizniszelsz Jófogáson, ott 10-ből 7 ember csaló. Keresed a bajt magadnak. Unatkozol. Vagy, mi a f*sz? :D
Van egy remek, viszonylag megbízható Hardveraprónk. Persze itt is van néhány ügyeskedő, gyökér, de összességében ez egy nagyon megbízható oldal.

A Vaterát, Jofógást el kell felejteni. Tele van csalókkal, lehúzós figurákkal.

Minimum egyszer legalább mindenkit átb*sztak, aki ezen a Fórum van vagy kapcsolatba került ezekkel a siteokkal. Engem is ugyan úgy.

15 eFT fizettem anno LCD monitorért. Monitor megjött összetörve, használhatatlan állapotban. A kis pöcs meg nem fizetett vissza a kpt. Vatera lapított, rendőrségi feljelentést nem tettem. Minek?
Annak a zsetonnak már pá-pá.

Nem szabad ott üzletelni!

Legfeljebb csak olyannal, akitől már vettél ott valamit és nem volt vele gond.
De ahhoz már nem kell Vatera vagy Jófosás.

(#58) koko52 válasza GreatL (#56) üzenetére

koko52
veterán

Nekem lopták az erdőt a cintányérok. Egyszer rajtakapták a rendőrök őket, de elmenekültek. 2 db Stihl fűrészt otthagyták a nagy sietségben, értékük kb 200k-volt. Természetesen lopottak voltak gyári szám kiköszörülve. A kár enyhítésére kértük a fűrészeket cserébe, amit meg is ítéltek. Kb 2 hónapra rá mehettünk a raktárba értük. Na ott már nem voltak meg, adminisztrációs hiba miatt eltűntek. Ez a magyar rendőrség!

"Vannak, akik csak azért születnek, hogy legyen kit eltemetni."-Pollock

(#59) hcl válasza GreatL (#56) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Az meredek. Nekem egy 10ezer alatti ügy kapcsán mondták, hogy mindent megvizsgálnak, mindegy, mi a bejelentett csalás összege.

@Soderes : Hát én eddig 1 csalót fogtam a Jófogáson, pedig elég sok mindent vettem ott... Mondjuk nem is olyasmit szoktam venni, amivel érdemes csalni.
Összetört monitornál nekem a Posta fizetett :D

@koko52 : "Na ott már nem voltak meg, " -> Rendőrbűnözés! :Y

(#60) Soderes válasza koko52 (#58) üzenetére

Soderes
tag

Micsoda zsiványok! :DDD

(#61) bkercso

bkercso
nagyúr

Nem csak fel kell jelenteni (minden létező screenshotot és emailt csatlva, minden részletet leírva egy külön oldalon), hanem utána kb. 1-2 havonta hívogatni kell a rendőrséget és érdeklődni az ügyről, különben nem csinálnak semmit.

Egy közveszélyes f@sz autópályán vagy 15-20x büntetőfékezett előttem, mert előtte egy lámpánál begurultam elé 5-10km/h-val, figyelve rá. Kamera felvett mindent. Feljelentés, kihallgattak mindenkit, azóta is történik a semmi (lassan 1 éve). Állítólag volt már több ügye, így felteszem, erre már nem mozdultak rá... :((

[ Szerkesztve ]

HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#62) Carlytoo válasza hcl (#59) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

@koko52 : "Na ott már nem voltak meg, " -> Rendőrbűnözés!

Ajjaj. Rengeteg ilyen van/volt.

bkercso : 3-an ültünk a kocsiban. Haver vezetett. Nem tudni miért, egy fószer megőrült és hasonlót játszott el velünk, amit veled az ember, csak nem autópályán. Az első piroson ketten kiszálltunk és bekopogtunk. Persze ilyenkor kocsi lezárva, ablak felhúzva. :U

[ Szerkesztve ]

(#63) #89309696 válasza 8th (#8) üzenetére

törölt tag

Nem rossz az, csak nem lehet akárhogy vásárolgatni. Olyan, mint a Facebook. Annak is mocsok a nagy része, de lehet értelmesen is használni.

A cancel culture is romba dönti a világot. Meg még néhány hasonló "ideológia".

(#64) hcl válasza bkercso (#61) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor valahol lehet haverja. A K.D. és a Normy sem hiszem, hogy véletlenül kerülnek hamarosan szabadlábra az elítélésük után.

@Carlytoo : Az elég balfék volt :D
Meg ugye van az a kép is, hogy "Ki gondolta volna, hogy a kispolszkiba befér egy ekkora állat?" :D

[ Szerkesztve ]

(#65) bkercso válasza Carlytoo (#62) üzenetére

bkercso
nagyúr

Mi 4-en voltunk, 2 kisgyerekkel. Rendőrségnek van fontosabb dolga is (traffipaxolni).

HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#66) Balika911 válasza Soderes (#57) üzenetére

Balika911
félisten

Én az eladói oldalon mozgok, de sajnos vagy nem sajnos az a helyzet, hogy a Hardverapróra már föl se nagyon teszem a cuccaimat, mert minek. Marketplace pörög, telefonos appból pikk-pakk el lehet rendezni a hirdetést is, jön a push notification ha keresnek miatta. A Jófogás is többnyire csak a második opció, Vatera számomra régen halott.

Legutóbb egy külső merevlemezt hirdettem (Samsung S3, 1 TB). Két óra alatt a Hardveraprón látták 6-an a hirdetést, Marketplace-en 330-an. Utóbbi helyről két érdeklődő volt, az első el is vitte. Ez konkrét példa, de az általános tapasztalatom is ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#67) Mr. Y

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na megjártam a Bankot.

Elmondtam a történteket és kaptam egy e-mail címet, ahová megkértek, hogy küldjek el mindent. Legkésőbb 48 órán belül ígérte az ügyintéző a reakciót. Mondta, hogy ő is felvihetné a rendszerre, de ha én teszem, akkor előbb fognak vele foglalkozni.

Így hát megírtam nekik mindent e-mail-ben és csatoltam az összes információmat. Egyelőre most nem megyek az örsre, megvárom a bank válaszát. Hátha.

But who is watching the guardians?

(#68) Balika911 válasza Mr. Y (#67) üzenetére

Balika911
félisten

Én azt javaslom, hogy banktól függetlenül még valamennyire frissen jelentsd föl a manuszt.

[ Szerkesztve ]

(#69) kmisi99

kmisi99
addikt

Nekem történt hasonló feljelentés stb, 2-3 hét után fel is hívott egy kerületi nyomozó, hogy igen őt már körözik és tudnak róla és próbálnak intézkedni és ennyi semmi innentól hónapokon át semmi se egy levelet nem kaptam semmit.

(#70) Soderes válasza Balika911 (#66) üzenetére

Soderes
tag

Az a Marketplace ahol analfabéták vannak, fele vásárló meg cigó. Ott minden szart megvesznek, de az igénytelenség és a lutri netovábbja.
Hirdetem én már ott. Jöttek volna hozzám Rafael-ék. :DDD Kösz, de nem.

Maradok a jól bevált, megbízható Hardveraprónál. Itt minőségi a társaság és gyorsan kihullik a férgese.
Én azért megválogatom az üzleti partnereimet.

[ Szerkesztve ]

(#71) Balika911 válasza Soderes (#70) üzenetére

Balika911
félisten

Nekem összességében pozitív tapasztalataim vannak a Marketplace-szel, pedig az utóbbi időszakban egy fél lakásnyi dolgot kiárultam rajta. Egyetlen gáz/para szitu sem volt.

Maga az oldal nem tetszik, és vevőként utoljára mennék oda ha valamiért használtat vennék valamiből. De a többség nem így gondolja, mert pörgős mint a fene, 1-2 nap alatt elviszik a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#72) Ciccuka válasza Alex91 (#46) üzenetére

Ciccuka
veterán

Sokan nem veszik át, szórakoznak. Jófogás meg erre is tojik nagy magasról.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73) szaszyka válasza koko52 (#35) üzenetére

szaszyka
senior tag

Mennyire kell idiótának lenni ahhoz, hogy két ilyen pondrónak utaljon valaki? Már a f..zbook profiljukról is lerí, hogy simlisek.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#74) Balika911 válasza szaszyka (#73) üzenetére

Balika911
félisten

Alapvetően senkinek nem szabad szerintem. Mostanában pedig nekem is utaltak többen előre, meg is illetődtem, hogy WTF, anélkül is félreteszem 1-2 napra. :)

Jobban szeretem, ha a vevő megnézi a helyszínen (illetve a folyosón, mert a lakásba nem szívesen engedem föl őket), és akkor fizet.

[ Szerkesztve ]

(#75) DraXoN válasza Balika911 (#74) üzenetére

DraXoN
addikt

Anno még jófogáson adtam el valamit, még a címet egyeztettem, hogy hova küldjem a terméket (még nem is tudtam mi az), és utalásban már megkaptam az összeget.. Jó, én nem verek át senkit (ha nagy ritkán eladok valamit), de azért írtam, hogy ezzel hozzáállással csak óvatosan, mert sajnos sokan nem olyanok mint én (és csak a pénz kell árut meg nem küld)... jó persze, az nem egy olyan cucc volt amit eladtam ami értékes lett volna (inkább ritka autóalkatrész), aki megvette is 70+ volt (kispolski középkonzol kisműszerfalashoz).

jó lenne ha megbízhatna bárki vakon a másikban, ez nem is rajtam múlik, de sokan ezzel csak visszaélnek.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 5 1600(AF); RTX3070; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Huawei Mate 20 X 5G

(#76) szaszyka válasza Balika911 (#74) üzenetére

szaszyka
senior tag

Én szinte csak utalással vásárolok, nem nagyon készpénzezek. Főleg hardveraprón, jó sok pozitív értékeléssel rendelkező eladóktól, illetve a hirdetéseimbe is beleírom, hogy előre utalás esetén szívesen postázom is. Marketplace-en eddig csak egy órát vettem, de ott jó alaposan érdemes megnézni az eladó profilját, ismerőseit is, milyen emberke lehet. Jofogásról csak személyes átvétellel, esetleg leinformálható eladótól veszek, de az adók veszek csoportok szigorúan csak személyesen. Ott van a társadalom alja!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77) Thome válasza oszi666 (#43) üzenetére

Thome
addikt

Velem megesett ez a sztori még diák koromból.
Egy kedves lány segített felgöngyölíteni a szálakat, jogásznak tanult, valahogy összesodort az élet neten keresztül.

Feljelentettem az illetőt, ő még szerzett egy rakás sértettet, 2 év alatt zongorázódott le az ügy, pénz visszajött (azóta bánom hogy kamatot nem kértem) és bőven értékhatár alatt voltam én egyedül.

(Azóta azért beleszaladtam még egy 5 ezres buktába. :DDD )

(#78) hcl válasza Tikakukac (#50) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, nekem is mondták a yardon, hogy semmi nincs ezeknek a nevén, általában semmit nem látsz belőle.
De fel kell nyomni, hogy elkapják, és legalább egy ideig sitten legyen.

@Thome : Érdemes hirdetéseket feladni, hogy akit ugyanazon a néven átvertek, az jelentkezzen. Nagyon gyorsan összejön a három sértett.

@Ciccuka : Én ezért nem küldök már utánvéttel. De mondjuk nem átvenni nem is törvénybe ütköző, a Jófogás meg nem foglalkozik vele :S

@Soderes : "Az a Marketplace ahol analfabéták vannak, fele vásárló meg cigó"
Analfabétákkal minden tele van. Jófogáson, Hobbielektronikán is rengeteg van, Vaterán és itt kevesebb (hja, regisztrálni kell :D )

@Balika911 : Tényleg sokkal jobb elérésű a Facebook, de a minősége, hát... Tehát én jobban örülök egy HA-s eladásnak, mert jó eséllyel értelmesebb arca futok bele.

[ Szerkesztve ]

(#79) hlaci1959

hlaci1959
friss újonc

Ha megvan a bankszámlaszám, akkor megtalálja a rendőrség, mert számlát csak azonosítás után tud nyitni.
Csak az a gond, hogy a dörzsöltebbek strómant használnak, pl. egy hajléktalan nyit számlát neki, a bankkártyával a pénzt azonnal felveszi.

(#80) hcl válasza hlaci1959 (#79) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

A kártya használata is loggolva van...

(#81) ivana válasza hcl (#78) üzenetére

ivana
Ármester

Jófogáson az eddigi kedvencem akinek írtam reggel, hogy érdekelne egy monitor. Napközben nem értem rá ezzel foglalkozni, erre írja délután 4-kor, hogy mi az mégse érdekel? Na ezután offoltam a dolgot, értem én, hogy neki nincs dolga, de nekem rohadtul nem a 3 ezer forintos jófogásos monitor a fő dolgom napközben.

(#82) PuMbA válasza ivana (#81) üzenetére

PuMbA
titán

Taktika, hogy vásárolj :D Nálam olyat is írtak, hogy csak ma megveszi. Mondom, hogy én nem sietek eladni, szóval ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#83) ivana válasza PuMbA (#82) üzenetére

ivana
Ármester

Eskü nagyon felcseszte az agyam, egész nap az indiai és kínai supportunkkal chateltem az is elég idegölő (mármint én a design vagyok, ők meg köztem és a customer között vannak), erre ennek ez a rohadt monitor a legfontosabb.

(#84) Mr. Y

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hasonló eset, szintén Lófosáson. Kb 2 éve, kitaláltam, hogy veszek egy Asus ROG laptopot. Nem akartam újat, mert az horror, beértem én akkor egy 2 évessel, 350e-be volt. Átlagos felhasználóként nem egy delikvensre írtam rá érdeklődni, vártam, ki nyeri el a tetszésemet.
Kb 3 eladó volt, ebből 1 nem válaszolt, egy másikról én mondtam le (talán sérült volt a gép, valami ilyesmi lehetett), a harmadik taggal pedig meg is egyeztem. Kultúrált volt, telefonon beszélgettünk vagy fél órát vasárnap este, mindenben segített és megkötöttük az üzletet.

Nade a csavar most jön. Már megvolt a gép, amikor (kb 4 nap telt el) válaszolt az első, akire ráírtam. Ekkor tájékoztattam, hogy már nem érdekel a dolog, reakció hiányában mástól vettem meg.
Erre a tag 2 napon keresztül hordott el engem mindennek, meg a születési helyemig vissza, hogy milyen komolytalan vevő az, akit nem érdekel komolyan, csak érdeklődik.

Szóval, mivel őkelme nem válaszolt 4 napig, megsértődött és én lettem a szemébe a szemét alak, amiért nem az ő gépét vettem meg. Hát, vannak ilyen egyének is. Az ilyenen én is csak mosolyogni tudok.

But who is watching the guardians?

(#85) angyalpc2 válasza 8th (#8) üzenetére

angyalpc2
aktív tag

kis szirszart érdemes, meg esetleg megnézni a többi cuccát, de ...csodák nincsenek.
Ennél csak a FB market szarabb

(#86) angyalpc2 válasza oriic (#3) üzenetére

angyalpc2
aktív tag

az a vicc, hogy még látják is mások, hogy jah azt a pancsert nem csukták le akkor mehet az a fajta "üzletmenet"

(#87) angyalpc2

angyalpc2
aktív tag

Egyébként a legjobb megoldás ilyenkor, a háza lakására menni sok emberrel, nem kell semmi erőszak, csak demostráltatólag, hogy akkor lehet perkálni.

Só tudom fotel huszárkodni szájalni megint más, de amíg nem szembesül vele hogy ebből baja lehet, akkor soha nem fog történni semmi.

(#88) Carlytoo

Carlytoo
aktív tag

Nekem egyébként rendszeresen előre utalnak. Probléma még nem volt belőle és nem is lesz.

(#89) Carlytoo válasza angyalpc2 (#87) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

Egyébként a legjobb megoldás ilyenkor, a háza lakására menni sok emberrel, nem kell semmi erőszak, csak demostráltatólag, hogy akkor lehet perkálni.

+1

(#90) Eastman válasza Mr. Y (#67) üzenetére

Eastman
őstag

Mindenképpen számolj be az eredményről!

#68 Balika911

+1

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#91) hcl válasza ivana (#81) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, azért egy idő után én is rá szoktam kérdezni, hogy wtf :D
Amióta van Jófogás app telefonra, egyáltalán nem nagy kaland dobni egy gyors választ.
Bár azt én is szeretem, amikor rád ír, és ha nem válaszolsz azonnal, akkor már nem is fog veled kommunikálni :D

(#92) D1Rect válasza angyalpc2 (#87) üzenetére

D1Rect
félisten

Ha én lennék a helyében kinevetnélek és becsuknám az ajtót.

01110011 01101000 01101111 01110010 01110100 01110101 01110010 01101100 00101110 01100001 01110100 00101111 01100010 01101110 01110100 01001111 01010101

(#93) Tikakukac válasza D1Rect (#92) üzenetére

Tikakukac
titán

Vagy ha éppen a másik bagázs nem az a szájhős féle hanem a cselekvősebb akkor ők kacagnak, miután még hetek múlva is turmixolva eszed a rántotthúst ;]

Azt mondjuk félve írom le a margóra, hogy ilyeneket értelmes ember maga nem csinál, ellenben...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94) Carlytoo válasza Tikakukac (#93) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

Intravénásan. ;]

(#95) Balika911 válasza Tikakukac (#93) üzenetére

Balika911
félisten

Nem gondolom, hogy a böri olyan vidám hely lenne, márpedig a birtokháborításért és testi sértésért odakerülhet a bagázs.

Egy felkeresést ettől függetlenül megérhet, abban még semmi nincs, és lehet, hogy lenne eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#96) Tikakukac válasza Balika911 (#95) üzenetére

Tikakukac
titán

Bele se kezdek, hogy milyen módszerek és megoldások vannak olyan problémákra, amiket az igazságszolgáltás, bocs, jogszolgáltatás nem tud elintézni és neked közöd nem lesz az egészhez :B

szerk.: nincs mit, azt hiszem felbujtás vagy mi a tök az, ami miatt már egy ilyen miatt is bepörögne 1-2 önkéntes rendőr, úgyhogy részemről itt a vége. Tanács: senki se csináljon butaságokat és akkor legalább nagyjából mederben marad az ember élete.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) Balika911 válasza Tikakukac (#96) üzenetére

Balika911
félisten

Azt megköszönöm.

(#98) Carlytoo válasza Balika911 (#97) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

Az embereknek elege van a B. Normann féle patkányokból. Elege van abból, hogy a hatóság semmi érdemlegeset nem csinál. Hosszú-hosszú évek telnek el és te vissza sem kapod a pénzed. Persze, hogy felmerül az emberben a B megoldás lehetősége.

(#99) Balika911 válasza Carlytoo (#98) üzenetére

Balika911
félisten

Felmerül mert dühös nyilván, ettől függetlenül a tettlegességtől én teljesen elhatárolódom.

(#100) Carlytoo válasza Balika911 (#99) üzenetére

Carlytoo
aktív tag

Ez teljesen rendben is van így.

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.