Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Gargouille válasza D1Rect (#60) üzenetére


Gargouille
őstag

"Szerencsére én túlságosan lusta és smucig vagyok, hogy húzgáljam azt a vizet aminek majdnem 100Ft litere és 10kg-s csomagokban kellene hozni heti 3-4-5 gyűjtővel."

Mióta elkezdődött ez az ásványvíz őrület itthon, azóta változatlan a véleményem, hogy kb annyi értelme van mint dobozos homokot venni a sivatagban. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#62) D1Rect válasza Gargouille (#61) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért amiért nulla erőfeszítést kell tennem, jön literenként 0.6Ft-ért tőlem pár méterre.
Vagy felkerekedek és húzgálom 100Ft-ért.(+munkabér +autózás költsége)

Nem tudom, hogy jutnak emberek arra a következtetésre, hogy megéri nekik a boltban venni a vizet.

(#63) 8th válasza Gargouille (#61) üzenetére


8th
addikt

Mert olyan helyen élsz ahol jó minőségű a csapvíz. Kalocsa környékén ihatatlan zavaros és büdös. Igya ezt a retkes zavaros szart akinek két anyja van.

(#64) Gargouille válasza 8th (#63) üzenetére


Gargouille
őstag

Ott még indokolt is lehetne, de mondjuk Budapesten is ugyanúgy kartonszám hordják haza, ahol pedig tényleg tökéletesen iható víz jön a csapból.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65) #56573440 válasza Gargouille (#64) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#66) 8th válasza Gargouille (#64) üzenetére


8th
addikt

Az én sem értem miért. A IX. kerületben pl. tök jó a csapvíz. Se íze se bűze. Tökéletes. :D

(#67) Gargouille válasza #56573440 (#65) üzenetére


Gargouille
őstag

44 éve csapvizet iszom, eddig nem kaptam ólommérgezést (sem mást). De hát nyilván veszélyes, csak eddig szerencsém volt. ;)

Amúgy a vízművek elég részletesen ír arról, hogy mi jön a csapból, még területekre lebontva is látod a pontos összetételt. Nyilván benne van a pakliban, hogy ahol öreg a csővezeték, ott oldódik ki belőle szennyeződés. De vajon a pet palackokból mi minden oldódik ki, amíg hetekig / hónapokig áll egy raktárban vagy épp a tűző napon?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#68) Gargouille válasza 8th (#66) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt hiszem nagyobb baj lenne ha íze vagy bűze lenne a víznek. :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69) Hieronymus válasza Gargouille (#64) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A sivatagba is lehet homokot eladni.
A sivatagi homok szemcsék szinte gömbölyűre vannak kopva. Ezért nem alkalmasak víztisztításra.

Amúgy kevés olyan település van Európában, ahol nem tökéletes a ivóvíz minősége Papíron!. Mindig olyan teszteket mutogatnak, hol nem szerepel a határérték fölötti szennyezés. Azt nem mérik, anélkül is tudjál, hogy mi a magas érték.
Így aztán minden jó. Majd egy komolyabb ellenőrzés után derül ki, nem is annyira jó.
Sok helyen nem csak a víz minőségével van komoly gond. Régi és sérült vezetékeken jut el a lakásokba a víz. Légbuborékokat vagy rosszabb esetben a cső mellett pangó vizet szív vissza a folyóvíz. Büdös, opálos esetleg tejes, ami kitisztul.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#70) Syl


Syl
nagyúr

Én azt nem értem, hogy az emberek több száz forintot képesek kiadni az üdítő és a sör literjéért, majd tucatszámra húzni haza és generálni a műanyag és alumínium hulladékot... Pedig a csapból is víz folyik. Kis cukrot/alkoholt kell hozzákeverni és kész, ugyanaz. :U

Szerintem inkább a hulladék-feldolgozásán, újrahasznosításán kellene pörögni, nem pedig azon, hogy egyesek ásványvizet isznak.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#71) Gargouille válasza Hieronymus (#69) üzenetére


Gargouille
őstag

"A sivatagba is lehet homokot eladni. A sivatagi homok szemcsék szinte gömbölyűre vannak kopva. Ezért nem alkalmasak víztisztításra."

Csak remélem, hogy viccelsz és amúgy értetted, hogy mit jelent amit leírtam. :)

"Amúgy kevés olyan település van Európában, ahol nem tökéletes a ivóvíz minősége Papíron!. Mindig olyan teszteket mutogatnak, hol nem szerepel a határérték fölötti szennyezés. Azt nem mérik, anélkül is tudjál, hogy mi a magas érték."

Elfogadom, csak azt nem értem, hogy ha az összes vízügyi szakember és hatóság direkt félrefordítja a fejét ez ügyben, akkor mégis miből gondolod, hogy a pet palackba csomagolt ásványvizet (ami nem a marsról jön, hanem többé-kevésbé ugyanonnan fakad mint a csapvíz és ugyanúgy tisztított) alaposabban és objektíven megvizsgálják?

Nem azt mondom, hogy a csapvíz tökéletes, csak azt állítom, hogy a palackozott ásványvíz sem jobb. Illetve inkább ez is hitbeli kérdés, mert tényszerűen szerintem senkinek nincs otthon laborja és nem vizsgálja be. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#72) Hieronymus válasza Gargouille (#71) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem vicc.
A sivatagban szinte a legfontosabb tevékenység a víztisztítás.
Rendszeren vásárolnak homokot a tisztítóművekhez.
Egyben rámutat arra, hogy az amúgy nyilvánvalónak tűnő dolgok sem nyilvánvalóak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#73) Gargouille válasza Hieronymus (#72) üzenetére


Gargouille
őstag

Bocsánat, de akkor picit elbeszéltünk egymás mellett, én nem szó szerint értettem, hanem képletesen. Tehát mint egy közmondásnál is, mondjuk a ki mint vet úgy aratot sem feltétlenül szó szerint kell érteni, itt sem arra gondoltam, hogy konkrétan adnak-e el homokot a világ olyan részein, ahol amúgy van sivatag. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#74) Hieronymus válasza Gargouille (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"én nem szó szerint értettem, hanem képletesen."

Az eredmény akkor sem más. :DD
A világ a saját szabályai szerint működik és nem úgy ahogyan mi gondoljuk.
Ezt ne vitának tekintsd. Az amúgy is értelmetlen lenne.
Sokszor van úgy, hogy amit mi logikusnak gondolunk, az nem működik a való életben.
Lásd, homokot lehet eladni, a homok sivatagban. :Y :R

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#75) Gargouille válasza Hieronymus (#74) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, engedjük ezt el inkább. :D :R

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#76) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ez volt a cél.

Fizess és esetleg ne rendelj ész nélkül minden szart kínából, (szemét az EU-ban és kínában realizálódó euro milliárdok, és kínai állami monopolhelyzetű cégek háttérbe szorítása).
Más kérdés, hogy nincs lehetőség másképp beszerezni dolgokat.
Más kérdés, hogy eddig is azért az aliról lett rendelve, mert 2-3x olcsóbb volt mint X kereskedőn keresztül.
Aki egyébként ugyan úgy free postal rendelte. Sőt eleinte drop shippel. (kb megrendelte helyetted a pénzt meg felmarkolta, ha szerencséd volt meg se jött és mivel nem voltál kapcsolatban a kínaival nincs visszatérítés se)

Nálam 0-ra esett az alis rendelés (igaz előtte kb majdnem mindent megrendeltem amire úgy gondoltam szükség lesz ;] )
egyébként úgy látom, hogy pár spéci dolgon kívül (IC-k) semmit nem érdemes már rendelni.
Vagy hitvány minőségű vagy 1 árban van és még várni kell meg most még ezt is intézni.

pl: memória hűtő elküldi de a borda ragasztó sima 2 oldalas
hővezetős helyett.
Oké vetem oxigén mérőt decemberben 4eHuf-ért mikor itthon 20+ volt és ugyan úgy Kínából jött volna, mert nem volt nekik készleten.

(#77) angyalpc2 válasza Gargouille (#67) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

tegyél valami jó vízszűrőt a rendszerbe...majd meglátod mit szűr ki.

(#78) D1Rect válasza Syl (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

"Szerintem inkább a hulladék-feldolgozásán, újrahasznosításán kellene pörögni, nem pedig azon, hogy egyesek ásványvizet isznak."

Teljesen elképesztő az, hogy Magyarországon boltban veszik a vizet.
Van a bolygón olyan hely, ahol ez megérthető az átutazó európainak, de ez nem az a hely.

(#79) 8th válasza D1Rect (#78) üzenetére


8th
addikt

Nem. Nem elképesztő hanem egyszerűen csak kényszer. Inkább az az elképesztő, hogy a minőségéhez képest méregdrágán számolt csapvízben kifőzi az ember a tésztát és érezni a kaján azt a keserű klóros ízt amit a vízből felvesz. Na az az elképesztő... 2021-et írunk és itt tartunk Európa közepén. És az illetékesek nyomatják az egybites kommunikációt miszerint fogyasszunk csapvizet mert jó minőségű, mi? Meg a faszomat.

(#80) D1Rect válasza 8th (#79) üzenetére


D1Rect
félisten

"Pár ezrestől" a "csillagos égig" lehet választani a víztisztító megoldások közül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.