Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bkercso válasza Eastman (#50) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztosan megértik majd az emberek... :((( :(((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52) Gargouille válasza Eastman (#50) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondanám, hogy milyen találó kép (és cikk) de inkább lehangoló. Amúgy ebből a nézőpontból minden korlátozás jogosnak tűnik, sőt kevésnek. Viszont amikor erről megy a diskurzus, akkor mindig kissé álságosnak érzem. Korlátozzuk a kínai vackokat, de szorgalmasan hurcoljuk haza a karton ásványvizet a műanyag palackban, miközben amúgy ott jön a csapból ugyanaz. Pedig ha már csináljuk, akkor csinálhatnánk rendesen is. :)

Bevallom engem már nem is magam miatt zavar, leginkább a két gyerekemet sajnálom, rájuk mi vár ha majd felnőnek?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#53) updog válasza Gargouille (#52) üzenetére


updog
senior tag

miközben amúgy ott jön a csapból ugyanaz Dehát a csapvínek olyan fura szaga vaaan, meg tele van hormonnal, meg a halak is abban d*gnak ahonnan az jön . :U (irónia).

Nemrég vettünk szódagépet és tervezek 1-2 szűrős kancsót is (bár én nem vagyok finnyás a csapvízre de feleségem az, bár a szódát megissza közvetlen csapvízből szóval végképp nem értem :) ), a szóda fajlagosan kijön annyira mint egy nem alsó polcos szénsavas víz a boltból, és ugye nem kell elmennem érte, nem kell hazacipelnem (még inkább hazaautóztatnom), nem lesz belőle szemét, szóval örök win-ként tartom nyilván ezt a lépést, ugyanez lesz a kancsóval (sok ismerősnél van és csak dícsérik még a leolcsóbb tescosat is). Nem is tudom miért nem mentem már el és vettem meg...

"Bevallom engem már nem is magam miatt zavar, leginkább a két gyerekemet sajnálom, rájuk mi vár ha majd felnőnek?" Kihívások...

...és akkor finoman fogalmaztam. Nálam is ugyanez a helyzet két tökivel, én szeretek mindent túlgondolni és túlstresszelni, de inkább (vagy pont ezért) meg sem próbálom elképzelni mi vár rájuk (mert nem is tudhatjuk, hogy mondjuk 5 év múlva valami agyas nem-e talál fel valamit ami robbanásszerűen megoldja a műanyag vagy az üvegházhatású gázok problémáját, mint ahogy azt se hogy valami hülye nem nyomja meg a piros gombot jövő héten).

Optimista és tudatos módon nevelem őket (egyelőre), és ha nem lesz igazam, valószínűleg úgyis mindegy lesz nekik és nekem is, viszont egy búvalbélelt gyerekkor örökre megpecsételné az életüket.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#54) bkercso válasza Gargouille (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem lehet az élet minden szeletét bekorlátozni.
Megtiltják, hogy papucsot vegyek vagy kidobjam?
Ha meg mindent jól megadóztatnak, elveszik a kapitalizmus szelleme. Szerintem.

Kommunikálni kéne a problémát, pl. emojik helyett mehetne ez a kép az óriásplakátokra. :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#55) Gargouille válasza bkercso (#54) üzenetére


Gargouille
őstag

"Nem lehet az élet minden szeletét bekorlátozni."

Ez így van. És mivel nem lehet, ezért csak egy-egy részét korlátozzuk, ami örök vita forrása ugye, hogy miért pont azt és miért nem a másikat. :D

De valóban, a megoldás első körben a kommunikáció lenne, ha nem az emberiségről lenne szó. Történelmi példák egész sora mutatja, hogy soha nem a józan ész, hanem a kényszerhelyzet volt az, ami a hozzáállást megváltoztatta. Nincs kétségem, hogy most is ez fog történni. Mikor majd a víz elönti Velencét, meg Londont, meg Hollandiát, mikor eltűnnek a trópusi turistaparadicsomok, mikor néhány tornádó keresztülgyalogol Bécsen, mikor 20000Ft lesz egy kiló paradicsom... mikor majd akkorára dagad a probléma, hogy azok is kénytelenek szembesülni vele, akik most a komfortos életükből a tv-ben szemlélik még és már nincs az a szőnyeg ami alá be lehetne söpörni, mert már kilóg minden oldalon, na akkor majd jön a változás. Valószínűleg későn.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#56) Gargouille válasza updog (#53) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát igen, szülőként próbáljuk másképp nevelni őket, hogy sokkal jobbak legyenek mint a mi generációnk. Ettől még azt a környezetet adjuk ajándékba nekik, amit sikeresen széttrollkodtunk (lehet nem pont Te vagy én). :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57) #56573440 válasza Eastman (#50) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezzel aaaaaaz a baaaaaaj hogy....
Furcsa egy állat az ember...

A civilizáltabb részeken szörnyülködnek a lakosok amikor körbejár a videó, hogy indiában ipari mennyiségben tolják billenccsel a vízbe a szemetet. Hogy kínában olyan színű a szmog amilyen autót éppen fújnak a gyárban. Puffognak, de közben az elektronikai hulladékukat afrikában gyerekek túrják és égetik az értékesebb dolgokat el hogy a rezet visszanyerjék, de az se ritka hogy elmaradottabb országok partszakaszánál véletlenül kiborul ez az a veszélyes hulladékot céltalanul szállító hajóról üzemszerűen... A haszonért iszonyatos dolgokat megtesz szinte mindenki. Elvek meg addig vannak amíg az kényelmes és befogadható az egyén számára általában. Lehet lenvászon újrahasznosított bioruhában állni a dugóban és puffogni hogy ez tarthatatlan, csak mindenki más kéne letegye a nyüves kocsit, merhogyőnemfogja.

Erre tök jó példa az erdő. A baráti társaságban rohadt sokan puffognak hogy hádehogynézki, ez tarthatatlan, nem igaz hogy elszórják, etc. Bután néztek amikor megkérdeztem, hogy mégis mi lenne akkor a megoldás... Hát az állam, az önkormányzat, bárki szedje össze, a rendőrség meg a vadőr meg a mindenki más meg büntesse agyon a parasztot. Aztán megy a pillázás, hogy amikor én sétálok kint családdal, akkor ha valaki lát valamit ami nem oda illő, és van egy üres keze, akkor felveszi, és elviszi az első kukáig. Ha csak minden egyes ember aki hőbörög hogy deháteztarthatatlan csak egy kva csokipapírt felvenne, a nagy számok törvénye alapján azt a pár maréknyi hülye szemetét simán összehordaná belátható idő alatt. De az nehéz, mert nem kényelmes, és mindig arra várunk hogy majd valaki elkezdi és megcsinálja és nekünk azzal már nem kell foglalkozni.

Szomorú, de ez van. Az a baj, hogy a legtöbb ember aki igazából fentről tehetne dolgokat, az általában úgy áll hozzá, hogy az elkövetkező 1-2-3-4 évet kell kihúzni, a többi nem számít, az meg hogy globális felmelegedés meg mikroműanyag, meg kisfszom, azt úgyse élem meg, nem az én gondom. Furcsa állat az ember na.

[ Szerkesztve ]

(#58) Gargouille válasza #56573440 (#57) üzenetére


Gargouille
őstag

+10

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#59) Eastman válasza #56573440 (#57) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon szomorú.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#60) D1Rect válasza Gargouille (#52) üzenetére


D1Rect
félisten

" Korlátozzuk a kínai vackokat, de szorgalmasan hurcoljuk haza a karton ásványvizet a műanyag palackban, miközben amúgy ott jön a csapból ugyanaz. Pedig ha már csináljuk, akkor csinálhatnánk rendesen is. "
Szerencsére én túlságosan lusta és smucig vagyok, hogy húzgáljam azt a vizet aminek majdnem 100Ft litere és 10kg-s csomagokban kellene hozni heti 3-4-5 gyűjtővel.
Akarom mondani én nagyon környezettudatos vagyok és csapvizet iszok.

(#61) Gargouille válasza D1Rect (#60) üzenetére


Gargouille
őstag

"Szerencsére én túlságosan lusta és smucig vagyok, hogy húzgáljam azt a vizet aminek majdnem 100Ft litere és 10kg-s csomagokban kellene hozni heti 3-4-5 gyűjtővel."

Mióta elkezdődött ez az ásványvíz őrület itthon, azóta változatlan a véleményem, hogy kb annyi értelme van mint dobozos homokot venni a sivatagban. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#62) D1Rect válasza Gargouille (#61) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért amiért nulla erőfeszítést kell tennem, jön literenként 0.6Ft-ért tőlem pár méterre.
Vagy felkerekedek és húzgálom 100Ft-ért.(+munkabér +autózás költsége)

Nem tudom, hogy jutnak emberek arra a következtetésre, hogy megéri nekik a boltban venni a vizet.

(#63) 8th válasza Gargouille (#61) üzenetére


8th
addikt

Mert olyan helyen élsz ahol jó minőségű a csapvíz. Kalocsa környékén ihatatlan zavaros és büdös. Igya ezt a retkes zavaros szart akinek két anyja van.

(#64) Gargouille válasza 8th (#63) üzenetére


Gargouille
őstag

Ott még indokolt is lehetne, de mondjuk Budapesten is ugyanúgy kartonszám hordják haza, ahol pedig tényleg tökéletesen iható víz jön a csapból.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65) #56573440 válasza Gargouille (#64) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#66) 8th válasza Gargouille (#64) üzenetére


8th
addikt

Az én sem értem miért. A IX. kerületben pl. tök jó a csapvíz. Se íze se bűze. Tökéletes. :D

(#67) Gargouille válasza #56573440 (#65) üzenetére


Gargouille
őstag

44 éve csapvizet iszom, eddig nem kaptam ólommérgezést (sem mást). De hát nyilván veszélyes, csak eddig szerencsém volt. ;)

Amúgy a vízművek elég részletesen ír arról, hogy mi jön a csapból, még területekre lebontva is látod a pontos összetételt. Nyilván benne van a pakliban, hogy ahol öreg a csővezeték, ott oldódik ki belőle szennyeződés. De vajon a pet palackokból mi minden oldódik ki, amíg hetekig / hónapokig áll egy raktárban vagy épp a tűző napon?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#68) Gargouille válasza 8th (#66) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt hiszem nagyobb baj lenne ha íze vagy bűze lenne a víznek. :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69) Hieronymus válasza Gargouille (#64) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A sivatagba is lehet homokot eladni.
A sivatagi homok szemcsék szinte gömbölyűre vannak kopva. Ezért nem alkalmasak víztisztításra.

Amúgy kevés olyan település van Európában, ahol nem tökéletes a ivóvíz minősége Papíron!. Mindig olyan teszteket mutogatnak, hol nem szerepel a határérték fölötti szennyezés. Azt nem mérik, anélkül is tudjál, hogy mi a magas érték.
Így aztán minden jó. Majd egy komolyabb ellenőrzés után derül ki, nem is annyira jó.
Sok helyen nem csak a víz minőségével van komoly gond. Régi és sérült vezetékeken jut el a lakásokba a víz. Légbuborékokat vagy rosszabb esetben a cső mellett pangó vizet szív vissza a folyóvíz. Büdös, opálos esetleg tejes, ami kitisztul.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#70) Syl


Syl
nagyúr

Én azt nem értem, hogy az emberek több száz forintot képesek kiadni az üdítő és a sör literjéért, majd tucatszámra húzni haza és generálni a műanyag és alumínium hulladékot... Pedig a csapból is víz folyik. Kis cukrot/alkoholt kell hozzákeverni és kész, ugyanaz. :U

Szerintem inkább a hulladék-feldolgozásán, újrahasznosításán kellene pörögni, nem pedig azon, hogy egyesek ásványvizet isznak.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#71) Gargouille válasza Hieronymus (#69) üzenetére


Gargouille
őstag

"A sivatagba is lehet homokot eladni. A sivatagi homok szemcsék szinte gömbölyűre vannak kopva. Ezért nem alkalmasak víztisztításra."

Csak remélem, hogy viccelsz és amúgy értetted, hogy mit jelent amit leírtam. :)

"Amúgy kevés olyan település van Európában, ahol nem tökéletes a ivóvíz minősége Papíron!. Mindig olyan teszteket mutogatnak, hol nem szerepel a határérték fölötti szennyezés. Azt nem mérik, anélkül is tudjál, hogy mi a magas érték."

Elfogadom, csak azt nem értem, hogy ha az összes vízügyi szakember és hatóság direkt félrefordítja a fejét ez ügyben, akkor mégis miből gondolod, hogy a pet palackba csomagolt ásványvizet (ami nem a marsról jön, hanem többé-kevésbé ugyanonnan fakad mint a csapvíz és ugyanúgy tisztított) alaposabban és objektíven megvizsgálják?

Nem azt mondom, hogy a csapvíz tökéletes, csak azt állítom, hogy a palackozott ásványvíz sem jobb. Illetve inkább ez is hitbeli kérdés, mert tényszerűen szerintem senkinek nincs otthon laborja és nem vizsgálja be. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#72) Hieronymus válasza Gargouille (#71) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem vicc.
A sivatagban szinte a legfontosabb tevékenység a víztisztítás.
Rendszeren vásárolnak homokot a tisztítóművekhez.
Egyben rámutat arra, hogy az amúgy nyilvánvalónak tűnő dolgok sem nyilvánvalóak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#73) Gargouille válasza Hieronymus (#72) üzenetére


Gargouille
őstag

Bocsánat, de akkor picit elbeszéltünk egymás mellett, én nem szó szerint értettem, hanem képletesen. Tehát mint egy közmondásnál is, mondjuk a ki mint vet úgy aratot sem feltétlenül szó szerint kell érteni, itt sem arra gondoltam, hogy konkrétan adnak-e el homokot a világ olyan részein, ahol amúgy van sivatag. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#74) Hieronymus válasza Gargouille (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"én nem szó szerint értettem, hanem képletesen."

Az eredmény akkor sem más. :DD
A világ a saját szabályai szerint működik és nem úgy ahogyan mi gondoljuk.
Ezt ne vitának tekintsd. Az amúgy is értelmetlen lenne.
Sokszor van úgy, hogy amit mi logikusnak gondolunk, az nem működik a való életben.
Lásd, homokot lehet eladni, a homok sivatagban. :Y :R

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#75) Gargouille válasza Hieronymus (#74) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, engedjük ezt el inkább. :D :R

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#76) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ez volt a cél.

Fizess és esetleg ne rendelj ész nélkül minden szart kínából, (szemét az EU-ban és kínában realizálódó euro milliárdok, és kínai állami monopolhelyzetű cégek háttérbe szorítása).
Más kérdés, hogy nincs lehetőség másképp beszerezni dolgokat.
Más kérdés, hogy eddig is azért az aliról lett rendelve, mert 2-3x olcsóbb volt mint X kereskedőn keresztül.
Aki egyébként ugyan úgy free postal rendelte. Sőt eleinte drop shippel. (kb megrendelte helyetted a pénzt meg felmarkolta, ha szerencséd volt meg se jött és mivel nem voltál kapcsolatban a kínaival nincs visszatérítés se)

Nálam 0-ra esett az alis rendelés (igaz előtte kb majdnem mindent megrendeltem amire úgy gondoltam szükség lesz ;] )
egyébként úgy látom, hogy pár spéci dolgon kívül (IC-k) semmit nem érdemes már rendelni.
Vagy hitvány minőségű vagy 1 árban van és még várni kell meg most még ezt is intézni.

pl: memória hűtő elküldi de a borda ragasztó sima 2 oldalas
hővezetős helyett.
Oké vetem oxigén mérőt decemberben 4eHuf-ért mikor itthon 20+ volt és ugyan úgy Kínából jött volna, mert nem volt nekik készleten.

(#77) angyalpc2 válasza Gargouille (#67) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

tegyél valami jó vízszűrőt a rendszerbe...majd meglátod mit szűr ki.

(#78) D1Rect válasza Syl (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

"Szerintem inkább a hulladék-feldolgozásán, újrahasznosításán kellene pörögni, nem pedig azon, hogy egyesek ásványvizet isznak."

Teljesen elképesztő az, hogy Magyarországon boltban veszik a vizet.
Van a bolygón olyan hely, ahol ez megérthető az átutazó európainak, de ez nem az a hely.

(#79) 8th válasza D1Rect (#78) üzenetére


8th
addikt

Nem. Nem elképesztő hanem egyszerűen csak kényszer. Inkább az az elképesztő, hogy a minőségéhez képest méregdrágán számolt csapvízben kifőzi az ember a tésztát és érezni a kaján azt a keserű klóros ízt amit a vízből felvesz. Na az az elképesztő... 2021-et írunk és itt tartunk Európa közepén. És az illetékesek nyomatják az egybites kommunikációt miszerint fogyasszunk csapvizet mert jó minőségű, mi? Meg a faszomat.

(#80) D1Rect válasza 8th (#79) üzenetére


D1Rect
félisten

"Pár ezrestől" a "csillagos égig" lehet választani a víztisztító megoldások közül.

(#81) 8th válasza D1Rect (#80) üzenetére


8th
addikt

Heti szinten van valahol csőtörés a városban mert az elmúlt fél évszázadban csak foltozgatták a hálózatot ezért folyamatosan fertőtleníteni kell a rendszert. Gyakorlatilag nonstop zavaros klóros büdös víz folyik a csapból. Itt egy dolog segítene. Szétkúrni az egész hálózatot és teljesen újjáépíteni a nulláról Dunai kúttól a víztisztító telepen át a konyhai csapig bezárólag. Itt semmi más nem segít már. Víztisztító berendezés kidobott pénz szerinted nem jártunk utána százszor a lehetőségeinknek? :U

(#82) Eastman válasza 8th (#63) üzenetére


Eastman
őstag

Kalocsa környékén ihatatlan zavaros és büdös.

Melyik településről írsz?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#83) 8th válasza Eastman (#82) üzenetére


8th
addikt

Kalocsa

(#84) Eastman válasza 8th (#83) üzenetére


Eastman
őstag


+

Lakjon a "külső íven" akinek "két anyja van"! (Egyébként a családom fele kalocsai.) Nem innék ott vizet, az tuti. Valszeg dunavíz tisztítva. Igaz, hogy a százhalombattai temetőbe többet járkáltam ki, néztem a számokat is, de nemt'om pontosan, hogy Kalocsán mi a matek. Batta nem az aggastyánok városa.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#85) Gargouille válasza angyalpc2 (#77) üzenetére


Gargouille
őstag

"tegyél valami jó vízszűrőt a rendszerbe...majd meglátod mit szűr ki."

Nekem ugyan nincs szükségem rá, de ez máris egy lényegesen környezetbarátabb megközelítés.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#86) Gargouille válasza 8th (#81) üzenetére


Gargouille
őstag

"Gyakorlatilag nonstop zavaros klóros büdös víz folyik a csapból."

Ha így van, az valóban indok lehet. Nem volt szándékom víztisztasági vita generálása, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nagyon sok olyan pont van mindannyiunk életében, ahol tudatossággal lehetne csökkenteni a felesleges szemét mennyiségét és még a legminimálisabb kényelmetlenséget okozó lépéseket sem hajlandó megtenni a legtöbb ember. Ne vedd ezt magadra, úgy általánosságban mondom.

(Azoktól a nyilvánvaló helyzetektől lapozzunk, ahol ihatatlan a csapvíz, mert ott nyilván indokolt palackosat venni, ezen tök értelmetlen vitatkozni. Viszont például itt nálunk, ahol remek a csapvíz, itt is karton számra hordják haza a szomszédok. A lépcsőházunkban 15 lakás van, ebből nem is mindenki ilyen "ásványvizes", de így is heti 1db szelektív kuka degeszre tömve összepréselt ásványvizes palackokkal. És ez csak 1 lépcsőház. Biztos ki lehetne számolni, hogy csak ez a ház egy évben hány tonna felesleges műanyag szemetet termel.)

A kínai rendelésekkel is az a helyzet, hogy sokaknak olyan mint mondjuk neked az ásványvíz. Ők is megindokolják miért fontos nekik. De ugyanígy az autósok, hogy miért kell autóval menni mindenhová, a fapados instatúristák, hogy nekik miért fontos minden hétvégén 5000Ft-ért elrepülniük máshová, hogy lőjenek egy szelfit... mindenki megindokolja, hogy neki miért elengedhetetlen és miért a másik mondjon le a magáéról. Csak hát a végeredmény meg mégiscsak ez: #50 Eastman :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#87) Mr. Y válasza Gargouille (#85) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Pár évvel ezelőtt szüleimhez mentek ki reklámozni egy víztisztító berendezést (Csepel szigeten laknak, ott egy kicsit túlságosan is magas vastartalommal rendelkezik még a központi víz is). Addigra volt nekik valamiféle tisztítójuk, és ott bemutatták, mennyit is ér: mindössze áramot vezettek abba a vízbe (üvegpohárba, természetesen). Az a cucc, ami maradt belőle (illetve feljött a felszínre) nem volt éppen bizalomgerjesztő, főleg a tudat, hogy addig azt itták.
Magam részéről én is a Csepel szigeten nevelkedtem és egész gyermekkoromban (önszántamból) kútvizet ittam. Mai napig semmi bajom, ráadásul vashiányban sem szenvedek :)

But who is watching the guardians?

(#88) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Még az eredeti témához kicsit:
Hónap elején rendeltem egy Xiaomi óra, hő- és páratartalom mérő ketyerét (itthon nem kapni, hivatalosan csak kínai piacos és az előzőt sikerült tönkre tennem).
A hagyományos Magyar Posta helyett a ViddL futárszolgálat hozza a csomagomat, pedig nem fizettem semmiféle extra postát. Utánvét összeg nincs, Aliexpress szerint átment a HU customs stage-n.
Lehet találtak módot arra hogy megkerüljék ezt az egészet?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#89) Elf válasza HyP3b0y (#88) üzenetére


Elf
aktív tag

Már az áfás árat látjuk a boltokban és az aliexpress befizeti az áfát nem kell semmivel sem bajlódni.
Plusz gyakran nem a posta hozza a csomagot hanem az Expressone, GLS, vagy a ViddL szóval már a postán se kell sorba állni.
Szóval a nagy kavarás vége az lett hogy bár 27%-al drágább lett minden de gyorsabban és kényelmessebben jönnek meg a csomagok.
Mivel olyan dolgokat rendelek ami nincs itthon vagy 2x-4x drágábban ezért én örülök. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.