Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) MasterDeeJay

Válltóolajat is cseréltél vásárlás után? Vagy legalább megnézted milyen állapotban van?
Én vétel után egyből cseréltem (2gen Avensis), igaz horror áron mert bonyolult cserélni. (megadott hőmérségleten kell lennie, szűrő is gyári, gyári tömítés kell..senki nem vállalta csak a márkaszervíz) Az előző tulaj nem tudta megmondani hogy volt-e cserélve azaz szerinte nem volt. Hibát nem tapasztaltam de olcsóbb az olajcsere mint a váltófelújítás.
Bár magán a pálcán is fel van tüntetve hogy nem kell cserélni én valahogy nem hiszek olyan olaj létéezésében ami elmegy közel 300k km-ert és nem esik szét. Az avensisben barna volt az eredetileg rózsaszín áttetsző olaj.
Előző astrámban sem cserélték látszólag az automata olaját és szürke fémszínű volt ami benne volt, az R-et kissé ütve vette be (egyik szelepje szar). Csere után nem javult meg csak enyhültek a tünetek azaz télen hidegen nem ütött akkorát. De új tulaja boldogan használja tovább. (abban óra szerint 280ekm volt, a valóságban meg lehet a duplája is)
Valahol biztos le van írva mikor kell cserélni. (60-90ekm között szoktak lenni)
Elméletben egy automata válltó ugyan annyit kell hogy bírjon mint egy kézi.(itt most a hagyományos olajkavargatósra gondolok, nem a mai robotizált csodákra)
Ajánlott egy kínai 800ft-os elm327 hibakód olvasó is valamelyik rekeszbe bedobni, így út mellett egyből rá lehet nézni valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.