Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Kis technikai info még: a készülék akksija vegyes használat mellett (felváltva zene és video) ~5 órát bírt. Ebben volt egy 1,5 órás xvid video több rövid klip és 2 albumnyi mp3. Alap használat mellett (kifejezetten e-book olvasás) esélyes, hogy ez a szám megnő. További tesztelés alatt lesz a készülék, vasárnap könyvvel is tesztelem az üzemidőt.

Apró baki: töltés alatt a készüléket nem lehet kikapcsolni, úgyhogy nem érdemes az éjjeliszekrényen tartani úgy, ha a háttérvilágítás nem kapcsol le... max éjjeli keresőfényként üzemeltetve.. :) ezen kívül lassítja a töltést, miután a kijelző - még ha nem is csinálunk semmit - áramot vesz fel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#2) Joshi válasza MR_Joe (#1) üzenetére


Joshi
titán

Pont egy ilyen olcsó készüléket keresek! :C Fontos lenne a könyvolvasási funkció tesztje, sőt majdnem hogy azzal kellett volna kezdeni a tesztet hiszen ez mégis csak erről szól. :U
Nagyon érdekelne az ékezetes karakterek kezelése, sortörés különböző formátumoknál és a készülék reakció ideje. A reakció idő is úgy hogy különböző formátumnál és méretnél mennyi időt bíbelődik a betöltéssel ill. a lapozással.
Nagy köszönet a tesztért és bocs ha sokat kérek, de ha ez a kütyü hozza az átlagos e-book olvasót akkor nagyon jó karácsonyi ajándék lenne belőle. :K THX! :R

(#3) Karma


Karma
félisten

Bekapcsolt képernyővel nem csinálnál róla fényképeket? Se itt, se a #1-ben nem láttam ilyet, csak kikapcsoltat, az meg csak korlátozottan hasznos.

“All nothings are not equal.”

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

Ez jól hangzik, de tényleg kéne a kép és mehetne címlapra is. Mennyire kontrasztos? Jó lenne egy ebook- és videó nézetről is.

(#5) MR_Joe válasza Gergő_ (#4) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Készül készül... a korlátozott teszt abból fakad, hogy hétköznap csináltam a melóhelyen, és olyankor túl sok a főnök a közelben :DDD Most megyek megint melóba, ma folytatom a kis kütyü tesztelését. Viszek egy fényképezőgépet is, mert az előző képeket egy dobozgéppel csináltam, és hát az ottani megvilágítás.... alig tudtam olyan képet készíteni ami nem mozdult be vagy nem világít a vakutól a fél cucc.. :) Köszönöm a hozzászólásokat, tanulok belőle :) A legközelebbi tesztnél már jobban odafigyelek :) :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6) MR_Joe válasza Karma (#3) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Készült kép és teszt. A képek sajnos az időközben tovább romlott fényviszonyok miatt nem 100%-osak (nem olyan mint szeretném), de talán elég informatívak. A színek annyiban nem stimmelnek, hogy pl. a főmenü inkább halvány barnás színű.
A kontraszttal nincs gond, a színek és árnyalatok is a helyükön vannak. :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7) Joshi válasza MR_Joe (#6) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez így eléggé kiábrándító :( , mindenesetre az elég érdekes hogy az office-os formátumokat nem kezeli annak ellenére hogy a doksi írja mint támogatott formátumot.
Mondjuk én se vártam jobb eredményre de ennyi pénzért ne is várjunk. Amiről még nem említettél szót az a kijelzője, ez most LCD technológiás megoldás? Már csak azért kérdezem mert színekről írtál ebből gondolom hogy valami olcsó lcd kijelzőt raktak bele. Hány színt tud megjeleníteni? PDF, DOC és RTF-ből sok időbe telik TXT-be konvertálni?
Még1x nagyon köszi a tesztet, ha a későbbiekben még eszedbe jutna valami a kütyüvel kapcsolatban azt légyszi oszd meg velünk. THX! :R

ui.: még az jutott eszembe hogy nem lehet az hogy azért nem tudja megnyitni a DOC és RTF fájlokat mert csak egy bizonyos formázást ismer ezen formátumokon belül?

[ Szerkesztve ]

(#8) MR_Joe válasza Joshi (#7) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Előfordulhat, hogy csak egy formázást ismer, de próbáltam többféle formát is rátolni, de nem jártam eredménnyel.

Amúgy igen, a kijelzője színes LCD technológiás cucc. Azzal eléggé meg voltam elégedve. Korrekt színei vannak, elég éles képe. Mind fotó, mind video lejátszásnál abszolute kielégítőnek találtam. Hogy hány színt tud, arról nem találtam infot, de szerintem 16bit-es színmélysége lehet. Megkockáztatom, jobb képe van mint egy hasonló árkategóriás PNA-nak.

TXT-be konvertálni: nos a Biblát konvertálgattam jobbra balra. PDF-ből és DOC-ból TXT-be konvertálás kb 10-12 másodperces művelet volt a számítógépen, szóval nem egy veszélyes dolog.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#9) Joshi válasza MR_Joe (#8) üzenetére


Joshi
titán

Te hol vetted az Alcor Poet E-book readert? :U

(#10) MR_Joe válasza Joshi (#9) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Office Depot - Győr

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11) Findzs


Findzs
addikt

napfényben jól látni ?
nem fárasztó a szemnek lcd-n olvasni ?
raksz fel képet valahová bekapcsolt állapotban úgy, hogy valamilyen tárgy legyen mellette viszonyítás képen a méretet illetően ? pl.: öngyújtó, mobiltelefon stb
köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12) MR_Joe válasza Findzs (#11) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A teszt első részében pontos méretek vannak megadva. Napfényben nem próbáltam, csak beltéren, így nem tudom megmondani milyen napfényben :) Mostanában nem volt napfény, csak ma van, most meg nincs nálam, hogy tesztelhessem :) Bent a cégnél amúgy sincs túl sok napfény :D Amúgy szerintem nem fárasztó a szemnek. Én telefonon olvasom a könyveket túlnyomórészt, ahhoz képest ez felüdülés.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13) Findzs válasza MR_Joe (#12) üzenetére


Findzs
addikt

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14) MR_Joe válasza Findzs (#13) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Újabb adalék!!

Egy két dologra csak most jöttem rá:

-könyvolvasás módban az M gombot megnyomva egy belső menübe jutunk, ahol a háttérszínt lehet változtatni. Van az alap "barna" háttér fekete betű, van fekete-fehér és van fehér-fekete mód.

Ami sokkal fontosabb: A PDF-et is tudja tördelni a készülék, bár némi kívánni valót hagy maga után, de így már sokkal használhatóbb a készülék!

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#15) MR_Joe válasza MR_Joe (#14) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Elmaradt a megnevezés: a menüben találunk egy "PDF Rearrange" pontot. Ezzel lehet beállítani a pdf tördelést. Sajnos tördelésnél képes akár szó közben is tördelni, de ettől függetlenül használható.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Jubileum!!! Ma átléptem az 1000-es olvasottsági számot :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#17) Joshi válasza MR_Joe (#15) üzenetére


Joshi
titán

Na így már mindjárt más a helyzet, azért a PDF tördelése emel a készülék használhatósági mutatóján. :D Egyenlőre Kindle3 a kiszemelt áldozat ha még idén be tudom szerezni akkor az lesz ha nem akkor pedig az Alcor Poet. :U

(#18) JoolsNOS válasza Findzs (#11) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Egy idő után biztos fárasztó, én anno n82 2,4"!!es kijelzőjén olvastan el 4 könyvet :DDD (fényerő minimum, szürke háttér, és már nem is volt zavaró)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#19) MR_Joe válasza JoolsNOS (#18) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Telefonon fárasztó... én az 5230-on olvasgatok, ez az 5" meg az egész jól eltalált háttérszín sokkal kellemesebbé teszi az olvasást :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#20) MR_Joe válasza MR_Joe (#16) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Túl a kétezren :C

Egy info, mert sokan kérdezték: A BEKAPCSOLÓ GOMB MEGNYOMÁSAKOR ELFORDUL A KÉP :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#21) vicomte


vicomte
újonc

mr joe!

hello!

olvasom a hozzszolasaidat az alcor poet-tal kapcsolatban ,mivel nekem is van es tenyleg hasznosak az eszreveteleid en szemely szerint nagyon meg vagyok vele elegedve.

az az egyetlen kerdesem volna hogy honnan tudod,hogy a bovitheto memoriaja csak 2 gb-val bovitheto?

en is keresgeltem de nem talaltam rola adatot.

legyszi ird meg ha nem esik terhedre!

elore is koszonom

(#22) troops válasza Joshi (#7) üzenetére


troops
újonc

Szerintem ez a txt-be konvertálás felejtős lehet, nem igazán értem minek kellene txt-be tenni a pdf-et, vagy az rtf-et, vagy akár a doc-t is. nekem mindengyoket rendesen olvassa. Egyébként is, ha már olvasóba konvertálok előnybe részesítem az epub, vagy hasonló formátumot. (pl.sok könyvem van pb2-ben,)
A pdf-el az szokottt lenni a gond, amikor valaki csak belöki a könyvet a scannerbe, és azt pdf-be tolja. Általában lehet tudni a méretből, hogy milyen a pdf. Egy átlagos könyv pdf-ben néhány száz kb-nál nem igen nagyobb. A 4-5 MB-os vagy még nagyobb pdf-ek általában azok, amik a könyv oldalait mint képet tartalmazzák, na ezekkel azért van gond, mert a képet hogy tördelné?
Én még nem láttam olyan olvasót, ami az ilyen gány munkát szépen olvasta volna. Persze lehet az ilyet is nagyítani, de tördelést az ilyen file-nál nem is lehet elvárni.
A tesztben szerepel hogy 2gb-tal bővíthető. Az enyémben egy 4 gigás kártya van, azt tökéletesen kezeli, de nem tudom mennyi a felső határ.
Ja még valami: A gyártó honlapján van egy mondat, miszerint az fb2-őt ajánlják formátumnak, de tapasztalatom szerint az epub-bal is ugyan olyan jól dolgozi
Ja még valami: a tok tényleg nem egy telitalálat, de az usb hozzáférhető, a töltő viszont tényleg nem. Nekem még az volt a gondom, hogy tehettek volna (a laptopokhoz hasonlóan) a memória kártya helyére, egy olyan műanyag álkártyát, hogy nem menjem be mindenféle zsebpiszok a kütyübe. Azért ár-érték arányban szerintem nagyon jó kis kütyü. Én az extreme digital-nál vettem 26900-ért.

(#23) troops válasza vicomte (#21) üzenetére


troops
újonc

Még valami!
Van magyar honlapja az alcor-nak. Ott azt írja a forgalmazó, hogy pqi 16 gb-os kártyával rtesztelték, és csont nélkül működött.
A kijelzőt kérdezte valaki: Felbontás 480x800 24 bit színmélység. Tapasztalatom szerint verőfényben nem igen lehet olvasni, de kicsit árnyékban, jól beállítva (pl. fekete háttérrel)már egész jó!
Még valami: Az usb-ról is lehet tölteni, nem csak a tóltó csatlakozón keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#24) MR_Joe válasza troops (#23) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Köszi a hasznos infot! Örömmel látom, hogy még ennyi idő után is van aki hasznát veszi a tesztnek és él a bejegyzés. Külön öröm, hogy a számomra nem ismert adatokat is leírjátok.
A 2Gb bővítésre csak abból következtettem, hogy sehol nem írják az SDHC támogatást, csak sima SD-t. :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#25) mcll


mcll
aktív tag

A minap vettem én is egy ilyen kis kütyüt. Alapvetően meg vagyok vele elégedve, azaz ezért az árért nagyon kellemes kis masina. Azt tudja amire tervezték, plusz egy kicsit többet, mivel mint MP3 vagy MP4 lejátszó is jól használható.

A teszt első részében a cikk írója említette hogy ha tokban van a kütyü akkor nem tudja tölteni, mert a tok karma épp a töltőnyílást fedi. Nos, lehet az enyémen már módosítottak, mert tokba helyezve is rá lehet dugni töltőre, de be lehet dugni az USB kábelt és a fejhallgató kábelét is.

Az SD kártya bővíthetőségével kapcsolatban is más tapasztalataim vannak. Van egy 8GB-os SDHC kártyám, ezt behelyezve, a kütyü gond nélkül olvasta, tehát nem csak 2GB-ig bővíthető. Lehetséges hogy a cikk írója a dobozon látható 2GB-os feliratot vélte ennek? Pedig az csak azt jelenti hogy a kütyü beépített memóriája 2GB.

Egyébként MKV-t is lejátszik, de ezt néha szaggatja.

Negatívat nem nagyon tudnék rá hirtelen mondani, hacsak nem azt hogy lehetne nagyobb (és talán kicsit erősebb fényű) a kijelzője. De ebben az árkategóriában ez megfelelő. Mint tudjuk nem egy tablet PC, így ne is várjuk el hogy tudjon mindent. Nekem elsősorban E-könyvek és PDF-ek olvasására kell, amire teljesen jó. PDF esetén nálam az elforgatott (tehát fekvő formátumban olvasom) olvasási mód jött be, ekkor elég nagyok a betűk. De ha a PDF doksi szinte csak szövegből áll, akkor jól lehet használni a beépített "PDF rearrange switch" opciót, melyet ha bekapcsolunk, akkor átszerkeszti az anyagot és máris jól lehet olvasni. Egyébként ezt a funkciót minden doksinál be/ki lehet kapcsolni.

Szóval szerintem azt a huszonegynéhányezer Ft-ot megéri.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#26) MR_Joe válasza mcll (#25) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A cikk írója a 2GB bővítési határt azért gondolta, mert sehol a leírásban, sem a terméken nem szerepel, hogy kezelné az SDHC kártyákat, sőt a magyarországi forgalmazó sem tudott biztosat mondani ez ügyben :) Használd egészséggel :) :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#27) mcll válasza MR_Joe (#26) üzenetére


mcll
aktív tag

Közben kiderült hogy kezeli az SDHC kártyákat is. Nekem egy jóideje egy 8GB-os ketyeg benne, és nincs vele gondom. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#28) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Túl a 9000-en :Y

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#29) LeslieB válasza MR_Joe (#28) üzenetére


LeslieB
csendes tag

Ennyi idő eltellt, és még mindig vannak funkciók, amik nem derültek ki. Ez is jelzi, hogy milyen hitvány kezelési utasításokat adnak mostanában a kütyükhöz :(
Szóval a cikkben ott van, az összegzésnél, hogy nem lehet a poet-ről törölni fileokat.
Pedig lehet. A böngészőben csak rá kell menni a kiszemelt file-ra, és a nagyítós gombot folyamatosan nyomni, amíg meg nem jelenik egy kis ablak a "Valóban törlöd?" kérdéssel.....

(#30) MR_Joe válasza LeslieB (#29) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Látod mik vannak... én sajnos már nem tudom tesztelni, mivel jó ideje nem dolgozom a szakmában és ilyen kütyü se akad itthon :) Bár szívesen írogatnék teszteket..
Sajnos egyet kell értsek Veled: szánalmas leírásokat adnak ki a kütyükhöz, ez ügyben még van ötletem, talán lesz időm megírni :) Köszönöm a hsz-t! :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.