Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) bitpork

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Örülj inkább hogy csak egy tömés. Édesanyámnak 2016ban kezdődött implantáció amit elkúrtak és azóta pép és kenyérbél - úgy tűnik annyira elkúrták hogy soha nem lehet inplantált fogsora többé. Berakósat meg folyamat (a sorozatos szájsebészeti beavatkozások miatt) képtelen használni.

#eci ~~~ secundarium verecundiam ~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#2) icemad

icemad
(PH! addikt)

És szerinted akik előtted vannak most a sorban, nem várták ki ugyanúgy a 3-4 hetet? Nekem júliusra van időpontom, mert olyan dokihoz megyek, aki jól dolgozik. Ennyi a várólista.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#3) JoeYi

JoeYi
(őstag)

melyik város?

(#4) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

Szerinted a körzetid miért olyan sokára adott időpontot

Mert kinézte belőled hogy fizetősbe is benne lennél, így adott egy távoli időpontot hogy keres magán rendelést

Persze másik körzeti fogorvost ugyan ezt csinálja, nem véletlenül
Így terelik az embereket magán rendelésre

Gyerekoromba a mi fogorvosunk egy alkesz volt, nagyon rossz fogorvos volt, nagy fájdalmakat okozott ha valaki elment hozzá

Én erre vezetem vissza hogy miért nem mentem fogorvoshoz mikkor még menthető lehetett volna rossz fogaim

Mikkor meghalt jöttek mentek a fogorvosok, majd egy 3napos szilveszteri kínlódás után mentem el egy Kornél nevűhöz, ép akkor ő volt a falusi körzeti
Fájdalom nélkül kihúzott egy gyökeret
Ezen felbuzdulva, 3 húzásom volt még, meg 1győlért tömés meg 2 sima, és mindet megcsinálta fájdalom nélkül

Mostani orvos se jó
Két éve érzékeny lett egy tömésem, hidegre
És nem hitte el, egy vattára fújt valamit ami hideg volt és mikkor rányomva felszisszentem akkor mondja ja ez tényleg érzékeny
Kifúrta a tömést újra betömte, de elsőre nem jól én szóltam neki hogy túl nagy a rés ha zárva van a fogsor
És így 2év után van benne egy barna csík, Kornél tömése nem volt ilyen majd egy évtized alatt se
Tervezem hogy megyek hogy tüntesse el
De nem bízok a tudásába

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU)

(#5) mickemoto válasza bul07 (#4) üzenetére

mickemoto
(őstag)

Az azért nem hihető hogy egy körzetihez 3-4 hét a várólista. Sőt, ott nincs is várólista. Amikor bemész akkor lát el, igaz amennyire lehet egy foghúzást megpróbálnak elnyújtani öt alkalom gyökérkezeléssel, töméssel, majd végül mégis húzás. Sima tömést is próbatömés előzi meg. Ha nagyon rossz a fog akkor meg lepasszolják a húzást, menj szájsebészetre. Mondjuk ha nem jelentkezel be akkor fél napot is ott várhatsz mert az időpontosok elsőbbséget élveznek.Nálunk vidéki kisvárosban legalábbis így volt/van.
Bezzeg a régi dokim amikor a fogam fájt, egyből megmondta hogy ha nem volt érdemes tömni és ki is húzta.
A magánrendelésekre terelés pedig általános tendencia a teljes betegségügyben.

[ Szerkesztve ]

egykoron csak sötétség volt, de győzni fog a világosság

(#6) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Örülj, ha egyáltalán van normális orvos. Néhol már csak a nyugdíjasok és a hentesek maradtak. Vagy ők sem, nem tudom melyik a jobb. Ha valami baj van a családban nem az a kérdés, hogy mennyibe kerül, hanem, hogy az országban van-e olyan valaki aki bármennyiért normálisan megcsinálná. Párommal most vagyunk túl 5 műtéten, 3 orvosnál, ebből 3 magán klinikán. De a TB-t persze fizetjük, mint a katonatiszt.

A magyar egészségügy romokban van. Aki mást mond vagy vak vagy sose volt még megfázáson kívül más betegsége. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7) Krugszvele

Krugszvele
(fanatikus tag)

Itt Szolnokon van jó fogorvos gyorsan... csak tudod, az drága :)

Ha kivárod a sorod, kb. másfél-két hét, akkor egy ilyen tömést, ha az egyik első fog, megcsinál ~7 ezerért. De ha neked sürgős, akkor holnap megcsinálná 12-ért.

+-4 ezer eltérés lehet az árakban, inkább plusz irányban.

Viszont profi, tényleg 20 perc alatt töm egy fogat.

(#8) Silent77 válasza Krugszvele (#7) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Szolnokon van több is szerencsére, időpontok sem vészesek.
Pótához volt, hogy hajnalban mentem, nem bírtam tovább a fájdalmat. Akkor találkoztam vele először.

(#9) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Keress rá a fogorvos sztrájk kifejezésre és olvass el pár cikket a témában. Rögtön megérted miért küldött el a doki. Annyi pénzből amivel kiszúrják a szemüket az a csoda, hogy még egyáltalán van bármilyen ingyenes fogászati alapellátás idehaza. Nővérem másfél évtizedet húzott le körzeti fogorvos mellett asszisztensként mielőtt átment egy magánrendelőbe. Olyan szinten alulfinanszírozott az egész rendszer, hogy néha rendesen sakkozniuk kellett, hogy adott beteget mikorra írják be és, hogy melyiket tolják át a következő hónapra mert pusztán csak anyagi okokból nem tudnak adott hónapban már több beteget ellátni. Rendszerint ilyenkor került ki a rendelő ajtajára a rendelés technikai okokból szünetel papír. Ha pedig több beteget látsz el mint "amire futja" az állami finanszírozásból és azt le is jelented az oep felé azonnal jönnek vizsgálódni, hogy ugyan mégis hogyan és miből. Tiszta hatvanas évek... Nincsenek ám ők sem egyszerű helyzetben. Biztos vagyok benne, hogy nem azért küldött el mert leszarta a problémádat. Valószínűleg nem volt más választása.

[ Szerkesztve ]

(#10) mephi666

mephi666
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

ha kell cegléd/kecskemét vonzáskörzetében tudnék adni egy számot privátban, aki lehet hamarabb elvállalna :K

saját sztori: 1éve húsvét előtt nagypéntek, irgalmatlanul bekattant az ideg egy tömött fogamban... tüneti kezelés mellett döntöttem: egész nap ittam a vodkát meg sört, de nem lett jobb... este 6 körül oda jutottam, hogy így nem lesz itt alvás pár napig, mert sehova nem javul... keresgéltem neten, végighívtam több kecskeméti rendelőt, semmi... hívtam nővéreméket, mert fia fogtechnikusként dolgozik kb 30km-re, de ő sem tudott senkit ünnepnapon... hívtuk a megszokott orvosunkat is, ő fel sem vette a telefont... valahol neten találtuk meg a ceglédi fogorvos számát, aki lehetetlen időpontokban is képes fogadni az embert (házánál van a rendelője) ...őt hívtam, mondta hogy menjünk át ahogy tudunk: sógort megkértem, hogy taxizzon már át és így együtt mentünk... én elég szép állapotban :D mondtam is a fogorvosnak, hogy van bennem már elég szesz, nem tudom hogy injekciót zavarja-e... nagypéntek van, úgy voltam vele, hogy töménnyel kezelem... :D ...elviccelődte, hogy mégis mit csináljon az ember ilyenkor, ha ne igyon? :D ...érzéstelenítőre nem is volt szükség, átfúrta a beteg fogam, kihúzta az ideget és azonnal megkönnyebbült a fejem... (rakott helyette ideiglenes gyógytömést) semmit nem éreztem az egészből... mondta, hogy látszódott, hogy ilyen elhalt az ideg ezért nem kellett érzéstelenítő (5000huf)

round2: megbeszéltük, hogy húsvét után kedden már a kecskeméti rendelőjébe megyek (rendelési ideje elé adott időpontot, így várakoznom se kellett), ott tisztítja a fogam, újra valami gyógytömést rak be és 1 hét múlva véglegesíti, ha nincs panasz... amikor átmosta a gyökércsatornát, kb üvölteni tudtam volna... bírom a fájdalmat, de ez olyan volt, mintha berakták volna egy satuba a fejem és annyit szorítottak volna rajta, hogy kis híján szétroppanjon a koponyám... tarkómtól a fülemen át a szememig lüktetett... mondta, hogy normális utána egy darabig a fájdalom, de tompulnia kell... tompítottam is: párosával szedtem a cataflam dolo-t... napi szinten 6-8 szemet... eltelt a kedd-szerda és semmit nem javult: szerda délután hívtam, mondta hogy ez már nem normális, menjek vissza másnap szintén soron kívül... újra tisztította-tömte, durván fájt most is, de mintha 1 fokkal jobb lett volna már... fájdalomcsillapítót is kevesebbet elég volt szedni... jött a péntek, délutánra visszajött minden tünet... hívtam újra, mondta hogy már csak cegléden tud fogadni, megbeszéltünk este 9 utánra egy időpontot

round3: megint cegléd, eltelt 1 hét, adott érzéstelenítőt becsülettel és kihúzta a rossz fogat... jókora gennyzsák tapadt a gyökeréhez, az tartotta gyulladásban az egészet... innentől már jött a gyógyulás... húzásért 5000-et kért... a 2 kecskeméti körért meg 1 fillért nem fogadott el, mert sikertelen volt az a 2 beavatkozás :Y úgy, hogy soron kívül hívott a rendelési ideje elé, hogy rendbe próbálja tenni a fogam... ott azt beszéltük, hogy ez több alkalmas beavatkozás mindenképp és a végösszeg úgy alakul, amilyen/amennyi műveletre épp szükség volt (ha sikerült volna 2kör gyökértisztítással meg töméssel rendbetenni, lett volna kb 20-30ezer a végén) ...azóta a száma jól el van rakva a telefonkönyvbe :K ritka az ilyen korrekt orvos

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Mr.Jesus

Mr.Jesus
(tag)
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a doki-ajánlásokat, de ma végre a doktornő megcsinálta a fogam. Be volt táblázva a mai napja is, viszont szerencsére tudott nekem is helyet szorítani. :C
Egyébként Nagyrozvágyon lakom, ~35km-es távon belül három kisváros akad: Sátoraljaújhely, Kisvárda és Sárospatak.

(#12) rushty

rushty
(fanatikus tag)

Árakat meg lehet valahol tudni? Mi mennyibe kerül?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.