Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Én teljesen jól elvoltam a 3 GB-os 1060-ammal. Sőt, rengeteget R6 Siegeztem rajta, és nem futottam ki a memóriából.
Tudod, a legtöbb játékmotor csak az elérhető memóriát igyekszik, annál többet nem nagyon. (Jó, ha ökörködsz a beállításokkal, mindenképp esznek többet.)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) ThodEE

ThodEE
(őstag)

Utolsó kép szerint a 6Gb os verzió sem megoldás akkor :U

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3) Mr.Jesus válasza ThodEE (#2) üzenetére

Mr.Jesus
(tag)
LOGOUT blog

Ilyet egy szóval sem mondtam. :N
Pusztán ezekből a számokból kiindulva sem tartom ésszerű(=időtálló) választásnak a 3GB-os modellt. Noha a megjelenése óta eltelt már jó 3 éve, alapvetően a 1060 teljesítménye még ma is bőven vállalható szerintem, viszont a 3GB VRAM sokszor problémás lehet (sőt, már a megjelenést követő 1-2 évben is akadtak olyan játékok ahol a 3GB VRAM limitáló tényező volt). Textúrák minőségét visszavenni pedig szvsz az egyik legfájóbb/legszembetűnőbb opció.

(#4) Fred23

Fred23
(veterán)

Mondjuk tényleg kezd igazzá válni, hogy ha új játékok is szóba fognak jönni, 1080p-re a 4 GB a minimum.

(#5) Cucuska2 válasza Mr.Jesus (#3) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Hát de pont te mondod, hogy nem jövőálló, ez így van, de már 3 éves a kártya. Szerintem egy középkategóriás kártyától nem ésszerű 3 évmél többet elvárni.

(#6) Lalikiraly

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A második játék az melyik?

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#7) Mr.Jesus válasza Lalikiraly (#6) üzenetére

Mr.Jesus
(tag)
LOGOUT blog

Wreckfest

(#8) Xaels válasza Lalikiraly (#6) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Wreckfest - lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Vram használatot nem egyszerű mérni a riva által kijelzett érték csak a játék által lefoglalt vram méret ami nem egyenlő a valóban használt mennyiséggel.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Lalikiraly válasza Mr.Jesus (#7) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Köszönöm!

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö Nem husos fagyi vagyok.

(#11) cskamacska válasza Dr. Romano (#9) üzenetére

cskamacska
(addikt)

Így, illetve maga a játék is másképp gazdálkodik az elérhető mennyiség függvényében, és nem feltétlen lassul be 3GB memóriától. Ezeket a "6-8GB-ot eszik a játék" számokat már 2016-ban is ki tudták hozni, akkor is ment a rívás hogy a 3GB semmire ne lesz elég..
már 2 héten belül.

Aztán valós környezetben, pláne DX11 alatt(ugye ma már minden játék DX12, de minimum Mantle, ahogy Abu, a MS, és az AMD is megjósolta ;]), megbízhatóan verte a 1060 3GB a konkurens RX470-et. És hát azért valljuk be, most egy RX470 8GB változat mennyivel jár elébb, amikor már mindkettőnek elinflálódott a teljesítménye? :U

Nem voltam feldobva én sem a kevés memória tudatától, de gyakorlatban nagyon bejött egy Inno3D(! amitől a legtöbb helyen bottal hajtanának el :DDD ) Compact változat. Pici, hűvös, halk, és hozta a 470-480 közti kb RX570-es teljesítményt stabilan, memóriagondoktól mentesen.

Mára már nem ajánlanám, nyilván, de egy kukta 8GB RX480-at sem, 1660, 2060, 5700-at inkább. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) Dr. Romano válasza cskamacska (#11) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Én most agyalok a kinti gépnek egy ilyenen.
Jelenleg egy Celeron G3900-as PC van ott, de basszus drágább lenne abba a gépbe egy normálisabb proci mint az a full 8 szálas konfig :D

Abba még repülne egy 30ezres RX 470/570 aztán egy darabig elég (pláne a mostani 6950 után) :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Cucuska2 válasza cskamacska (#11) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Nálam Linuxon majdnem minden játék Vulkan. :P

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.