Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[open]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

szerintem valami jól fűtő kártya kellene, amire lehetne eszkábálni valami böszmenagy bordát, amit csak ki kellene vezetni a házból és megküldeni pl egy 12centis (fordulatszám-szabályzós) ventivel, hogy keringesse a hőt... aztán furmark-kal lehetne állítani a hőfokot, a venti potijával pedig a keringetést :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van 50 megtekintés de senki nem mer hozzászólni :D

(#4) sagvary gondolom mephinek akartad írni :) igen, kihajtaná.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) sagvary válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


sagvary
aktív tag

A ház ventik úgyis kinyomják a gépből a levegőt a szobába, tehát a fűtés működik eleve.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#5) barnam_


barnam_
nagyúr

ATi X1900/50 XT/XTX
Az még nem is olyan drága, és fűt rendesen.

(#6) mephi666 válasza sagvary (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

de szerintem effektívebb lenne egy óriási borda a házon kívül elhelyezve, amiről egy 12centis szabályozható venti nyomná a hőt :K szerintem rendesen tudna így melegedni/melegíteni egy 3870x2...

...de fűtéshez tudnék még ajánlani mondjuk scsi vagy 15ezerrel pörgő sas vinyókat ;]

ui: elfelejtettem írni, hogy narancssárgára vagy pirosra kell mondjuk festeni a bordákat minden esetben, mert ezek meleg színek :K

#7: jah úgy, akkor 3870x2-t nem vennék semmiképp :( azt hittem, hogy csak a melegedés a cél... szvsz. csomó helyen visszalépés lenne a 4830-hoz képest...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Mr.Csizmás válasza barnam_ (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

4830-asomat cserélném le, egy kis kraft kell, mondjuk GTA4 alá :DDD

mephi: mi lenne a visszalépés?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) barnam_ válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ja, azt hittem hogy csak heccből akarsz egy forró vga-t venni :D
Akkor 4870X2 :DD

(#9) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, de nem nyújtana akkora teljesítménytöbbletet a "duplagpu-s szörny", ami szerintem indokolttá tenné a cserét... (10-20%) mellékesen az újabb széria egyik legjobb/legsikeresebb kártyáját cserélnéd egy korábbi széria csúcskártyájára... plusz, ha hozzávesszük, hogy mindezt terhelve egy 100w-os plusz teljesítményfelvétellel teszi, szerintem nem jó vétel... ha elárasztana a bank, én nem állnék meg dx11 alatt és onnan nézek egy "szörnyet", ami melegít is ezerrel, de emellett teljesítményben is egy új lépcsőt jelent :K

#8: na igen, a 4870x2 már mindjárt más teljesítményben, de itt is kérdéses, hogy az adott körülmények között (felbontás, játékok, stb) kell-e az a plusz teljesítményben?

#10: no, igen... ez meg a másik dolog :K panelban eddig nekünk nem volt amúgy ilyen gondunk, mert távhő volt és inkább hűteni kellett a szobát... (télen, -10fokban nyitott ablaknál gépeztem) idén már tudjuk szabályozni... de amikor még nem volt fűtés és fáztunk kicsit, begyújtottuk a konyhában a sütőt, mert azért 3000ft-ot fizettünk 3 havonta :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Ősember


Ősember
őstag

szerintem rossz oldalról közelited meg a dolgot :)

"(a villanyszámla a legkisebb....szóval azon lehet toldani)."

tegyük fel a gázért fizettek 10000-et és a villanyért 5000-et. mi éri meg jobban? ha feltekered a fűtést és 12000-et fizettek a gázért, vagy veszel egy fűtős vga-t és fizettek 10000-et a villanyért? :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#11) Mr.Csizmás válasza Ősember (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a gázért aránytalanul sokat fizetünk.... ez a gond :/

(#8) Aggregátor az meg plusz pénz....

nem sokáig gondoltam, mondjuk tavaszig :))

(#9) mephi666 1440x900, a legigényesebb játék a GTA4 lenne, a többi az nem vészes....szóval 1-1 cserénél még jó is lenne, nem?

meg sok pénzem sincs....szóval 4830 csere, vagy minimál ráfizetés.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) barnam_ válasza mephi666 (#9) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt csak Mr.Csizmás tudhatja :)
Mondhattam volna a sima 4870-et is, mert azzal is jól megy már a GTA4, de ha jól szalad az a 4830, akkor nincs értelme arra lecserélni. Főleg ha 800 SP-s.

(#11) Mr.Csizmás: akkora felbontásban 4 magos procival simán menni fog egy 4870-en max-hoz közeli beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#13) lorenzen válasza mephi666 (#6) üzenetére


lorenzen
aktív tag

de szerintem effektívebb lenne egy óriási borda a házon kívül elhelyezve, amiről egy 12centis szabályozható venti nyomná a hőt :K szerintem rendesen tudna így melegedni/melegíteni egy 3870x2...

A fűtés szempontjából nincs jelentősége. A keletkezett hő 100%-a elhagyja a számítógépházat, legfeljebb magasabb hőmérsékleten áll be a hőegyensúly.
(A gép alkatrészei számára viszont kedvezőbb az alacsonyabb belső hőmérséklet.)

A leghatékonyabb fűtőtest szerepére a legelső fermi NV kártya pályázik, a <300W teljesítmény igényével.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) Mr.Csizmás válasza barnam_ (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az csak egy game, és elvoltam vele med-high beállításokon :)) meg nem létfontosságú....3870X2-n is menne azért rendesen, nem? 4870-nek nem sok értelme lenne a 4830-hoz képest, 1440x900.... 35 helyett lenne 60 fps? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) mephi666 válasza lorenzen (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

igaz, csak olyan elven gondolkoztam, hogy melegebb levegőt fújhatna a cucc, ami kellemesebb :)

#11: szerintem a 4830->3870x2 csere olyan lenne, mintha a 9600gt-t 8800gt-re cserélném... hozna egy kis pluszt, de ahol eddig is nyögve ment a játék, ott az a kis plusz nem sokat érne és később bánnám a vételt :K csak előre nézek: gtx460 már izmos lenne és érezhető lenne a csere (csak pénz nincs rá egyelőre)

#16: csak az a baj, hogy kevés az a hő, amit egy gép nyom... ha hajtom a gpu-t szőrös fánkkal, felmegy a hőmérséklete 80fok fölé is, ahol már pörög rendesen a venti, de annyira azért nem meleg a levegő, ami kijön... :( kevés ehhez... valami quad-sli cucc viszont már lehet, hogy keményebben melegít...

(egy jó meleg pulcsi lehet, hogy jobb vétel... vagy 1-2 forraltbor gépezés közben, hogy melegítsen... és bizonyos mennyiség után már észre sem veszed, ha 1-1szer beakad a játék egy pillanatra)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tavasszal cserélnék vmi 5 vagy 6 szériás radeonra :) lényeg, hogy kicsi a szobám, és ha már megy a gép mindig, fűccsünk azzal.

(#17) Aggregátor olvasd el a címet mégegyszer :D melegedés nem gond, mert hideg lesz amúgyis :D fogyasztás szintén nem szempont....viszont a 4870 az hogy viszonyul a hőtermeléshez? apropó CF. a 3870X2 az virtuálisan 2 kártyának felel meg?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) barnam_ válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

4870-nek nem sok értelme lenne a 4830-hoz képest, 1440x900.... 35 helyett lenne 60 fps?
Akkor minek a 3870X2? :D Ha ügyes vagy, + pár k-ból meglenne a csere.
De ha 800SP-s a 4830-ad, és jól tuningolható, akkor vegyél rá egy bika hűtést, aztán vmodot neki ;]
Én 3870X2-t tuti nem vennék, mert sokat fogyaszt, ergo melegszik is, és a CF az rizikó, mert ha valami miatt nem megy, akkor van egy 3870-ed.

(#18) Móci


Móci
addikt

4870X2. Ez szerintem fűtene rendesen... Bár az igazi egy első generációs Fermi lenne, az az igazi kazán... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Mr.Csizmás válasza barnam_ (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nézegettem....lehet a sima 4870 1 Gb-nek több értelme lenne :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) barnam_ válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó, oké, értem hogy nem számít a fogyasztás :DDD
Viszont ha drága a gáz, és olcsó a villany, akkor vmi elektromos fűtést vennék ami besegítene.

A 4870 jó hűtővel nem vészesen melegedik.
a 3870X2 az virtuálisan 2 kártyának felel meg?
Igen, ugyanaz mintha két 3870-et tennél a gépbe.

#19: Egyik haveromnak ilyen van, se a teljesítménnyel, se a melegedéssel nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#21) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

de akkor már 5770, nem? :) az ugyanolyan árban van... nagyjából 4870 teljesítménnyel és dx11-gyel... csak épp nem melegedik annyira...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) barnam_ válasza mephi666 (#21) üzenetére


barnam_
nagyúr

Épp azt akartam tanácsolni, hogy körül kellene nézni a DX11 kártyák piacán is :)
Át kellene fáradni ide: Milyen videókártyát?

(#23) Zolaash válasza barnam_ (#5) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+1
Saját tapasztalattal alátámasztva. :K

Rip and tear

(#24) westcoastog


westcoastog
veterán

2900xt crossfire. ;]

(#25) FRENK1988


FRENK1988
veterán

ATi HD2900XT kisit még odalépsz neki. Jobb mint egy olajkályha. Tapasztalat:D Bármelyik játéknál megállja a helyét
westcoastog Megelőztél ;]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

2900xt cf az biztos oda teszi magát :K

(#27) .bableWes válasza ADAM1337 (#26) üzenetére


.bableWes
őstag

én egy 2600xt ajánlok a ddr3as fajtát mert azon csak egy borda van, ventillátor nincs.

nyáron picit meghuztam, 800/870-700/900-ra, és két orányi cod4 után 150fokosnak mértem a kártyát legalábbis a gpu-z.
hétvégén szedtem le rola a ventillátort pontosan ilyen okok miatt :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#28) myteve


myteve
csendes tag

Adok én neked szivesen 30gigás 10000RPMes IBM vinyókat, idle: 50C fölött van. fűt az mint a hétszentség!

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jöhet minden :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) zH.


zH.
senior tag

fermi

just be

(#31) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Viszont a folyamatos fűtéshez kell majd valami brutál képernyőkímélő. :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) MiNiM


MiNiM
tag

8800GTX / Ultra?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#33) RootRulez


RootRulez
félisten

ATI Radeon HD2900XTX 512bites, szóval fűt keményen, ebből mondjuk egy crossfire... :K

Csak sajna lenne hangja is. :(

═════════════════════════════════════════

(#34) Ice!?


Ice!?
őstag

kártyás a fülke?

(#35) e=mc²


e=mc²
őstag

Vegyel olyan kartyat, amilyet szeretnel, es melle egy olajradiatort :D

Ambulimax Provider

(#36) .bableWes


.bableWes
őstag

tesom nyuzta egy kicsit a gépet, mindjárt melegebb is van a kis géphelységben :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#37) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én 8800GT-t ajánlanék! :DDD

when the sun shines, we'll shine together

(#38) Samus


Samus
addikt

Ugye még senki nem gondolt 4 db 9800 GTX-re (esetleg GX2-re), QuadSLI-ben (már ha működnek így egyáltalán). Anno a GSTV-ben volt egy ilyen teszt, a DMC 4 ment FullHD-ben, maximumon olyan 120 fps átlaggal, bő 1000 wattos fogyasztással a terhelés alatt. Ha jól emlékszem ilyen kártyák voltak. Lényeg, hogy a kedves kollégák mondták, hogy még a kártyák közelébe se érjen a kezünk. Közé pedig véletlen se dugjuk be, mert durva égési sérüléseket szerezhetünk (lévén nem volt gépház, csak gép az asztalon). Bár nem tudom emellett a fűtés mellett tudnál-e aludni, mert durván hajszárító hangja volt. Szóval én ezt javaslom.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) Lauda


Lauda
félisten

Ha lopod az aramot akkor olajradiator, ha nem akkor sok ertelme nincsen. Mennyit fogyaszt egy vga? 200 wattot? Mit akarsz azzal futeni? :D

(#40) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szobakerékpár :U

Meleged is lesz és a levegőt is teleliheged.

(#41) westcoastog válasza Samus (#38) üzenetére


westcoastog
veterán

Asszem ennyi 9800gx2 már kellemes hőmérsékletet adna a szobának. :DDD

(#42) BITBOYS válasza Lauda (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ez meg a másik fele.:)
Egy fél kW-os fűtés is gyengécske, itt ráadásul a fogyasztás a számítási teljesítményben jelentkez(ne)ik igazán. Ha nagyon melegszik egy vga, akkor az bizony sokat fogyaszt a teljesítményéhez képest.

juliabrilke Párásít, azaz növeli a hőérzetet :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) 14adam


14adam
addikt

ajánlom figyelmedbe a passzív tápokat. A zenem nagyon kellemesen felfűti a szobám és még a hatásfoka is jó de ugye venti nélküli ezért bordákon keresztül távozik csak a hő :)

(#44) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

+1 HD2900 XT, a 65 nm technológia megteszi a hatását :D

sweetlou6.wordpress.com

(#45) myteve


myteve
csendes tag

Most sokakat el fogok szomorítani, de az rohadtul mindegy, hogy van-e venti, vagy nincs. Az számít, hogy mennyi energiát ad át a levegőnek, tehát a W értéke az adott alkatrésznek. :U
tehát adjál neki prescottot meg 65nm-es cuccokat, oszt kész' :DDD

(#46) mrgg


mrgg
tag

Én is a Prescottot tudom ajánlani! Kettőt jól meghúzva, és azokat egy radiátorra kötve megfizethetetlen a hatás! :) (Na meg kifizethetetlen a villanyszámla.)

[ Szerkesztve ]

(#47) westcoastog


westcoastog
veterán

Hm, ha már fűtés, akkor ehhez kiváló a zalman háza, hőcsöves hűtést rátoljuk a cpu-ra, vga-ra, a ház pedig átveszi a meleget, radiátor. :DDD na de ebbe kell egy adag hardver hogy fűtsön. :))

(#48) barnam_ válasza myteve (#45) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért nem mindegy hogy a fogyasztásból mennyi lesz hasznos teljesítmény, és mennyi hő. Lásd tápegységek pl.
Egy szivárgási árammal küszködő korai Prescott lehet jobban fog melegedni mint egy ugyanannyi TDP-s modernebb kétmagos.

(#49) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

omg, mi mindent összehordtatok :D

második körben egy 9800GTX+ -ra gondoltam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) mephi666 válasza westcoastog (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

cirka negyedmilláért? végülis miért ne, ha a költségcsökkentésről van szó? ;] (ennyiből kijönne egy kevés tűzifa...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.