Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Joe-Soft válasza MrM94 (#200) üzenetére


Joe-Soft
tag

Én is erre tippelek, hogy csere...
Műszerész legyen a talpán aki azt megpákázza
:D

(#202) MrM94 válasza Joe-Soft (#201) üzenetére


MrM94
őstag

Bizony :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#203) mackosajt


mackosajt
addikt

Helló!

Csütörtökön, ha minden jól megy, belépek a klubba!

Látom van aki szintén 8120-al használja, mint ami nekem is lesz mellé.
Mire kell nagyon figyeljek?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#204) darthsith válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


darthsith
tag

Nemtudom más belefutott-e hasonló gondba, de amennyiben STEAM-es játékok, és pár nagyobb igényű program akadozik, frissítsetek BIOS-t. Nekem 2 tápegységbe, és 2 különböző DDR3-as modulba fájt a dolog, míg erre ráleltem:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/STEAMGamesonAMDFXplatforms.aspx

:W

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#205) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Sziasztok!

Nos kaptam egy új alaplapot.. :)
Nagyon keservesen ment az egész.. Több mint 3 hetet várnom kellett mire valami történt.
Az is csak azért mert már hívogattam a szerízt, hogy mi tart ilyen sokáig... :W
Remélem nem lesz ezzel már gond, mert felgyújtom... :W

(#206) Toby888


Toby888
senior tag

Üdv emberek.Csatlakozom a klubhoz a deszkával :) szép darab :) én ezeket szeretném bele pakolni :)

AMD Bulldozer x8 FX-8120 3.1GHz AM3+
Corsair XMS3 8GB (2x4GB) DDR3 1866Mhz CMT8GX3M2A1866C9
AMD Radeon HD7850 2GB 256bit DDR5 PCI-E AMD-HD7850
Seagate SV35.5 1TB SATA3 ST1000VX000

Tápot meg majd kukázok valami zsirosat, de egy kis segítséget is elfogadok :)

(#207) norbi0604 válasza Toby888 (#206) üzenetére


norbi0604
aktív tag

(#208) Toby888 válasza norbi0604 (#207) üzenetére


Toby888
senior tag

nemrossz, köszönöm, és ez elég lessz a ramnak, videónak meg a procnak is ??

(#209) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Mit gondolsz miért ajánlottam? :))

[ Szerkesztve ]

(#210) Toby888 válasza norbi0604 (#209) üzenetére


Toby888
senior tag

értettem, köszönöm szépen :) :R

(#211) Thom95


Thom95
tag

Most vettem ilyet 5 napja, teljesen elégedett vagyok vele! :)

(#212) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Üdv urak!

Egyszerűen nem bírom feldolgozni ezt a látványt:

Mondanom sem kell, nem hittem a szememnek!

(#213) norbi0604 válasza eldiablo (#212) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Az a ventilapát hogy került oda?? :))

[ Szerkesztve ]

(#214) Mr.Csizmás válasza eldiablo (#212) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olálá :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#215) eldiablo válasza norbi0604 (#213) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Oda esett. :DDD
Menet közben széthullott a ventilátor.

(#216) MrM94


MrM94
őstag

Nektek 2.20 biosotok van fenn?Nektek mukodik a hatso CLRCMOS gombocska?Mert nekem amiota felraktam a 2.20 ast azota nem akarodzik mukodni..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#217) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!
karácsonyra kaptam egy ilyen gyönyörűséget!:))
érdeklődnék hogy ti milyen pogival állítjátok-tuningoljátok-a gépeteket?/asrock extreme tuning utility,AMD OverDrive,biosz....../

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#218) norbi0604 válasza pook20 (#217) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Szigorúan csak BIOS/UEFI alól.

[ Szerkesztve ]

(#219) MrM94 válasza pook20 (#217) üzenetére


MrM94
őstag

uefi/bios

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#220) mackosajt válasza pook20 (#217) üzenetére


mackosajt
addikt

uefi/bios

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#221) pifu76


pifu76
tag

sziasztok, érdeklődnék hogy Corsair 1866-os memóriákat kezeli e ez a lap, sok helyen azt hallottam, igen-nem, tehát nem merem addig megvenni:(

olyan tuningramokat szeretnék ami bírja is, kingston hyperx blue-hoz volt szerencsém de az 1650 mhz-nél már nem bírta tovább..

szóval mindenképp Corsairt szeretnék mit tudtok javasolni? 2*4gb ill, lehet elég lenne 2*2 gb is.

a válaszokat előre is THX!!

pl. gondolok EZEKRE mennének e tuningal is ebben a lapban, egy FX 6300-ás társaságában?

[ Szerkesztve ]

(#222) MrM94 válasza pifu76 (#221) üzenetére


MrM94
őstag

Szia!
Nekem ugyanolyan Vengeance-m van mint neked csak 1600MHZ esek,viszont mennek 1866mhz en is problema nelkul,szoval a lapnak nincsen semmi baja veluk:)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#223) Nasszerlau


Nasszerlau
újonc

Sziasztok!

Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok remélem tudtok nekem segíteni!
Nemrég vettem az új gépemet ezzel az alaplappal és 8150-es Bulldozerrel. A lényeg a lényeg BIOS frissítés után (2.30 BIOS verzió) elkezdett a gépem butaságot csinálni vagy nemtudom minek nevezzem. Ez oly mértékben látszik, hogy játék közben a hűtés (nem gyári, nem is a legnagyobb de ezt ajánlották csak ez fért bele a kicsi házamba) 65-75 fok között mozog és amikor 75 fokra elér akkor a játékban hatalmas FPS droppom van és ez 10 másodpercenként megismétlődik. Elég rossz így játszani! :(

Mit tanácsoltok mit lehetne tenni ilyenkor? Visszarakni a régi BIOS-t?(mellesleg nem tudom mi az alap BIOS verzió ehhez az alaplaphoz és hogy egyáltalán hogyan kell megcsinálni) Vagy tudnék állítani valamit, hogy ne csinálja ezt a egyszer fenn egyszer lenn akciót?

Egyébként örülök, hogy csatlakozhatok hozzátok!:)

(#224) norbi0604 válasza Nasszerlau (#223) üzenetére


norbi0604
aktív tag

CPU throttling a neve, a proci túlmelegedéskor biztonsági okokból visszaveszi az órajeleket, esetleg a teljesítményt is "leejti", hogy korlátozza a hőtermelést, ezáltal visszahűljön értelmes hőmérsékletre a cpu. Ajánlom a szakmai topicokat, ez nem az. Illetve egy hatékényabb hűtő (hűtésrendszer) beszerzését. : :)

(#225) MrM94 válasza Nasszerlau (#223) üzenetére


MrM94
őstag

eleg sok az a homerseklrt..jol van rateve a huto?huzva van a procko?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#226) Nasszerlau válasza MrM94 (#225) üzenetére


Nasszerlau
újonc

Ez a fajta hűtőm van:
http://ipon.hu/webshop/product/scythe_shuriken_rev._b/183620

Fx-8150es buldozerhez... Azt írták az iPon-nál, hogy ennek elégnek kellene lennie, de lassan már kételkedem a hozzáértésükben. :W Ti mit gondoltok ez a hűtő mire elég?

A hűtőt jól teszem rá, bár már abban se vagyok biztos, nem olyan bonyolult, csak ráteszem és bepöccintem.:)
Tettem rá hűtőzsírt, esetleg az lehet probléma, hogy cserélgettem a gyári hűtővel és úgy már nem annyira jó a kenés a kettő között? látszólag elég "zsíros":)

(#227) Nasszerlau


Nasszerlau
újonc

Az UEFI-n a CPU beállításoknál
Cool "n"quiet -> Enabled
Enchanted Halt State (C1E) -> Disabled
Secure Virtual Machine - > Enabled
Core c6 Mode -> Enabled
CPU Thermal Throttle -> Disabled

(#228) MrM94 válasza Nasszerlau (#227) üzenetére


MrM94
őstag

Nos,te hogy rakosgattad ra a hutozsirt?
itt vannak tippek,hogyan pasztazd

Az apm et kapcsold ki az OC tweaker menupont alatt uefiben

Masik kerdes amit nem valaszoltal meg,overclockolva van a processzor?

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#229) Nasszerlau válasza MrM94 (#228) üzenetére


Nasszerlau
újonc

Nem nincs, ahhoz nem nyúltam! De ennek a hűtőnek elégnek kell, hogy legyen?

(#230) Nasszerlau válasza MrM94 (#228) üzenetére


Nasszerlau
újonc

Hát nem egy profi módszerrel alkalmaztam ezt a hűtőzsír elkenést.:( Akkor lehet, hogy ez a probléma? Az a baj, hogy párszor át cseréltem a hűtőket és lehet, hogy az is gyengítette a zsírozást! Ilyen esetben mit tudok csinálni? Töröljem le nyomjak újat? Mivel töröljem le?

(#231) MrM94 válasza Nasszerlau (#230) üzenetére


MrM94
őstag

Persze,le kell torold es minden huto felrakasa elott ujra kell pasztazni,persze ez a baj.
Elegnek kelll lennie annak a hutonek gyari orajeleken..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#232) Nasszerlau válasza MrM94 (#231) üzenetére


Nasszerlau
újonc

Valóban, most már rendben van, Guild Wars 2 közben sem megy 65 fok fölé, bár ezt csak úgy tudom elérni, hogy leveszem a ház oldalát... Ennek az a hátránya, hogy hamarabb beporosodik? ez mennyire jelent problémát? (tervezek egy új ház megvételét amely nagyobb, hogy később bele rakhassak egy jobb hűtőt) Az lenne a kérdésem, hogy egy ideig azért így most bírni fogja nem?:)

(#233) MrM94 válasza Nasszerlau (#232) üzenetére


MrM94
őstag

Nem lessz semmi baja,ha ugyhagyod,max hamarabb beporosodik.Nalam amiota bezuhant a 2.5l es asvanyvizes palack a gepbe mert nem volt rajta az oldala en azota le sem szedtem :DDD

Amugy majd ird be,hogy mi talalhato a gepedben az "adataim" pont alatt a Cuccokhoz, ugy mindenki konnyebben segit neked,vagy akar alairasba is beirhatod

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#234) dashx


dashx
újonc

Sziasztok :)
Én is gondolkodom egy ilyen lap vásárlásán!
De én az SLI-t szeretném inkább kipróbálni!!
Van e értelme ezt a lapot megvenni gts 450-hez SLI-be?
Sokan azt irták, hogy nem sok különbség van a PCI-E 8x/8x vs 16x/16x De kisebb kategóriás kártyára is vonatkozik ez??
De az ára most baráti!! :)

(#235) MrM94 válasza dashx (#234) üzenetére


MrM94
őstag

Ha 8 magos fx et teszel bele es tuningolsz akkor felejtsd el.Minden masra jo :)
Szvsz. gts 450 sli be nem az igazi szerintem vegyel valalmi erosebbet es 1 kartyat

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#236) pook20 válasza MrM94 (#235) üzenetére


pook20
aktív tag

miért kellene elfelejteni?

azért kérdezem mert most gondolkozok hogy 8 magos fx-et vegyek majd valamikor a közeljövőben!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#237) MrM94 válasza pook20 (#236) üzenetére


MrM94
őstag

Mert nekem az van es throttlingolok vele mint az allat,tulmelegszik a vrm tuning hatasara :) alapon minden oke de 4ghz nel tobbet ne varj tole,meg aztis neccesen..
Es nem csak en,hanem meg joparan , keress ra a "throttling " szora a az FX topikban

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#238) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok! Most vettem egy ASrock 970 ext4-et egy FX4100-as procira. Valaki tudna segíteni, hogyan lehet maxra kihajtani a procit, mert sajnos krízis 3 alatt igen csak nem használja ki a Radeon HD7850-emet... pedig ezért cseréltem le a CoreDuo-s platformom...
Addig eljutottam, hogy kikapcsolom az APM és Turbo Core-t, és a proci szorzóját emelem, a max voltot pedig 1.35 nél nem szeretném jobban emelni. Az az X boost az mi a nátha? Egyből leveszi a memóriát 1150körülre... :F
Amúgy nem, értem, hogy minek rakták rá a hidak hűtőjére azokat a díszes takarókat, nem kap normálisan levegőt, le is szedtem őket... :DD
raktam 2 táphűtőt a ház oldalára így a hűtéssel nincs gond... ;]

Megvenni és megszerelni...

(#239) zotyko71

Kiléptem a klubból... :B
Az alaplap remek volt, rosszat nem tudok rá mondani, de évente cserélem a portékáim.

(#240) ocsibogyo5


ocsibogyo5
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni?
Összeraktam egy gépet extreme 4. 970. lappal, elindítottam win 7-el , volt hang!!!! Megformáztam, azota nincs hang se ki, se be!!! :W A win szerint minden tökéletesen müszik, ha elindítok rajte zenét , mutatja a kis grafikon hogy van hang mégsem jön ki belöle egy kukkk sem!
Nem tudja valaki hogy hol a baj? :W :W :W

(#241) mackosajt válasza ocsibogyo5 (#240) üzenetére


mackosajt
addikt

driver jól van felrakva?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#242) MrM94 válasza ocsibogyo5 (#240) üzenetére


MrM94
őstag

Irtam neked privatot..nem reagaltal ra..majd ird meg privatban hogy megjavult e a lap,vagy mit csinaltal vele.Esetleg elfogadok egy koszonomot is a segitsegert:)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#243) puhoska76


puhoska76
tag

Üdv 970 extreme 4 deszka megzazult A3 és 99-es hibakodokat ir hol ez hol az választóképernyő bejön és ott megáll a tudomány nagyon ritkán beenged a biosba ujraindítás után semmi......valaki tud rá valamilyen okosságot :F

(#244) mackosajt válasza puhoska76 (#243) üzenetére


mackosajt
addikt

hdd kábelek rendben?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#245) puhoska76 válasza mackosajt (#244) üzenetére


puhoska76
tag

Probáltam csak simán a lapot indítani minden nélkül ugyan az....

(#246) mackosajt válasza puhoska76 (#245) üzenetére


mackosajt
addikt

biosban a háttértáraknál mi van állítva? Valamiért nekem az a rész gyanús a hibakódok alapján, mert az A3 az elvileg az IDE Enabled, a 99 meg valami SUper IO valami.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#247) puhoska76 válasza mackosajt (#246) üzenetére


puhoska76
tag

Minden a gyári beállításon elemet kivettem áramtalanitottam fél óra pihi ............nem változott semmi talán az hogy ellem nélkül nem ad képet csak pörög és 00 hibakód.

(#248) gabesz0408


gabesz0408
újonc

SZIASZTOK CSATLAKOZOM A CSAPATHOZ

(#249) gabesz0408


gabesz0408
újonc

jó reggelt

(#250) puhoska76


puhoska76
tag

Valaki gariztatott már asrock deszkát ? mennyi időt vett igénybe :F én 1-én adtam le azóta várom....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.