Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Először is köszönjük az érdekes hírt! Engem is elszomorít kissé (a mellett, hogy még mindig nincs alapból x64-es Firefox, így marad a Pale Moon használata opcióként), mert sikeresen tökön rugták saját magukat...

Lehet tudni, hogy a böngészőbe integrált DRM mikor kerül bele a nagyobb szolgáltató oldalakba (Youtube mindenek előtt, de ugye az HBO Go-tól kezdve a HULU-ig mindenki érintett)?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Akkor most indítsunk dzsihádot a Firefox ellen?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) nubreed


nubreed
veterán

Ez a "megvédeni a felhasználót" szöveg mindig megmosolyogtat. Mégis mitől kell megvédeni? Milyen jogon érzi úgy egy harmadik fél, hogy a "csúnya, rossz", illegális tartalmak elérésétől meg kell védeni a felhasználót? Ez ugyanolyan kifacsart hülye elv, mint a kötelező gyermekvédelmi szoftver ajánlása, vagy a minapi ask.fm -es hír, hogy minisztérium feljelenti az ask.fm -et LOL. Szóval ez csak a felhasználóra és az adott ország szerzői jogi törvényeire vonatkozik, egy böngésző gyártó meg ne döntse már el helyettem, hogy mihez férhetek hozzá és mihez nem. Ezzel koránt sem azt akarom mondani, hogy támogatom a warezt, vagy a drm védett tartalmak minél könnyeb lejátszását feltétlenül, hanem tényleg csak azt, hogy ezt ne döntsék el heylettem, a böngészőnek nem az a dolga hogy bármit is korlátozzon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) alevan válasza banhammer (#2) üzenetére


alevan
őstag

Igen!

Érdekes, hogy dajkópali egy szót sem írt még a témáról...

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Ringman válasza Cifu (#1) üzenetére


Ringman
nagyúr

pale moon forumán van is arról bejelentés, hogy nem is lesz drm implementálva [link]

+ a 29-ben debütált Australis UI-t fogják használni

(#6) patrik2991


patrik2991
csendes tag

Ja én is pont ezért nem használom (szarkazmus)...

Magyarításaim lelőhelye: http://elitemagyaritasok.info

(#7) Cifu válasza Ringman (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mármint hogy az Australis UI-t nem fogják használni. :)

Egyébként lőjetek le, de a nekem pont tetszik az Australis UI. Viszont hosszú idő alapján annyira megszerettem a PM-t, hogy a Fox-ot már csak másodlagos böngészőnek használom... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Ringman válasza Cifu (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

hopp, egy nem kimaradt :)
pale moont a tree style tabbal használom/tam, bal oldalon voltak a tabok.

(#9) jacint78


jacint78
addikt

Vajon egyáltalán hány felhasználót érinthet ez legrosszabb esetben?

A mai fészbúkos jutubos világban? Kb. a felhasználók 99%-át.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#10) Rickazoid válasza jacint78 (#9) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem a felhasználói tartalmakat megosztó Facebook és a YouTube a téma, hanem a felhasználók számára készített, DRM védett filmeket streamelő szolgáltatók, mint mondjuk a Netflix és a Hulu.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#11) Rickazoid válasza Cifu (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem hinném, hogy van erre publikus ütemterv, mindenesetre a szolgáltatók amint tudnak hozzá fejleszteni biztosan használni fogják, a Google viszont kétlem, hogy hagyományos, ergo nem saját eszközöket implementálna a YouTube-ba. De tekintve, hogy ott a probléma inkább fordított (jogvédett tartalmakat töltenek fel), ráadásul a fő profilja a szolgáltatásnak még mindig a felhasználói tartalmak megosztása (filmekre ott a Play Movies), szerintem nem kapkodják el, ha van ilyen tervük.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) arelim


arelim
tag

érkezik a web 3.0 - drm edition.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#13) jacint78 válasza Rickazoid (#10) üzenetére


jacint78
addikt

Világos! Azt hittem, hogy szimplán a dzsátáb is már így működne, azért is kell a liszensz. Amúgy annó próbálgattam a html5-ös lejátszót, de nagyon gagyinak tűnt. :F

type your text here..

(#14) NandoXXL válasza banhammer (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem elbuknak maguktól. Szánalmas a mobil böngészőjük, egyszerűen a régi pcés minőséget-érzést képtelenek egy ideje tartani. Most pedig nyíltan szembeköpik magukat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.